Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2008. ápr. 24. 14:38

5). Hittérítés: kívűlállók térítésével új tagok beszervezése. A LEGFONTOSABB EBBEN, HOGY MÁSOK RÁBESZÉLÉSE SORÁN A TAGOK MEGGYŐZŐDÉSE (önrábeszélése) TOVÁBB ERŐSÖDIK, HISZEN A SZEKTÁHOZ TARTOZÁSUK ELŐNYEIT ÚJRA ÉS ÚJRA EL KELL MONDANIUK.


A HITTÉRÍTÉS SORÁN A TAGOK TÁMADÁSOKAT ÉS SÉRTÉSEKET HALLHATNAK A SZEKTÁVAL KAPCSOLATBAN. Védelmezvén saját álláspontjukat, megtanulják, hogyan cáfolják meg a legkülönbözőbb ellenérveket.

562. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 557. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 24. 14:37
Naaa! A nő is csak ember, halló :DDD
561. ab4b6bc17d (válaszként erre: 558. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 24. 14:34
Igen, pont ezen az önbecsülésen akadtam én is fenn, leírva :) pont az emberi méltóságuktól fosztják meg őket és ők saját magukat.
560. ab4b6bc17d (válaszként erre: 557. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 24. 14:33
Ez tök jó! Milyen ember?
2008. ápr. 24. 14:32

4). A vezető hitelességének megteremtése: szájról-szájra járnak a szektavezérről szóló históriák.


Moon születését pl. Jézus születéséhez hasonlítják, merthogy mindketten éjjel születtek, ismeretlen falvakban, s ezzel új korszak kezdődött. Ráadásul mikor Moon 16 éves volt megjelnet neki Jézus és azt mondta, hogy ő Krisztus második megtestesítője, ezért a világ megmentője.


David Berg pedig már az anyaméhben Mózesnek készült, s az ő ereje olyan, hogy a sátán fejvesztve menekül. Tehet az épeszű ember mást, mint hogy engedelmeskedjen?

558. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 556. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 24. 14:32

Önbecsülésük fenntartása érdekében??? és közben nem érezték, hogy éppen ettől foszlik le róluk minden, ami emberi?


Vajon tudnék-e én bármiért, egy eszméért úgy lelkesedni, rajongani, hogy meghaljak érte? Azt hiszem, nem.

557. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 555. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 24. 14:27
Ez másképpen nem megy. Legalább egy ember van, akivel ugyanazt a nyelvet beszéli :). A gyerek más kérdés, neki aligha van választása. Persze lehet erre azt mondani, hogy így van ez más vallásokban is. Engem sem kérdeztek meg a szüleim, hogy megkeresztelhetnek-e? De legalább nem korlátoztak abban, hogy mit gondoljak a világról, nem kellett templomba járnom, és nem kaptak frászt attól sem, amikor elmeséltem, hogy találkoztam Ole Nedahl lámával. El sem tudom képzelni -szerencsére- milyen az, amikor külső nyomásra kell cselekedni, gondolkodni.
2008. ápr. 24. 14:27

3). A szekták a tagok engedelmessége érdekében a növekvő elkötelezettséget emelik. Először kis kéréseket kell teljesíteni, majd egyre nagyobbakat. Úgy tartják, hogy Jim Jones így vitte a halálba azt a 941 embert :( "HA TÉNYLEG A TEMPLOM HÍVEI VAGYTOK, MINDENRE LEGYETEK HAJLANDÓK ANNAK KEDVÉÉRT" - ELADATTA VELÜK HÁZAIKAT, S A PÉNZT FEL KELLETT AJÁNLANIUK A TEMPLOMNAK. Jones egy idő után már arra is merészkedett, hogy erőszakoskodjon a férjes asszonyokkal... (bűntudat csökkentéseként kelletlenül belementek a dologba).

Önbecsülésük fenntartása érdekében ezek az emberek egyre több mindenre voltak hajlandóak. Ha mindened a szektának adod, érezned kell az áldozat nemességét, az önigazolást, különben ostobaságnak fog tűnni.

555. ab4b6bc17d (válaszként erre: 551. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 24. 14:17

Ennek már 10 éve. Az oka, akkor váltak a szülei... :(

Igen, most már neki is van családja, ahol mindenki jehovista persze.

2008. ápr. 24. 14:16

2). Vakcsoportot képeznek, melyek révén elkülöníthetik a szekta tagjait a kívülállóktól.


KeA most figyelj!!!


Love Israel, az Armageddon Templomának feje azt tanítja híveinek, hogy ő a Király (pedig mi tudjuk, hogy az Elvis volt:) szóval hogy ő az "Isten és a hívek összekötője", őrá kell hallgatninuk. "NE A TE KIS SZELLEMEDET HASZNÁLD, HANEM A NAGY KÖZÖS CSALÁDI SZELLEMÜNKET. MI VAGYUNK A TE AGYAD" Jó, mi?


Aki a szektához csatlakozik tehát, az kiszakad a régi világból, s elfogadja a az új azonosságot. Akár új nevet is választhat (ezt a barátnőm is megtette apácaként:( ezt azért jegyeztem meg, mert ez a véleményem róla:)


Mindez együtt jár a gyűlöletesek csoportjának kiválasztása is a kívülállókból. Isten Gyermekei a szüleiket gyűlölik, mert az igazi családjuk most már a szekta. A "ROSSZAK" CSAPATÁNAK LÉTREHOZÁSÁNAK KÉT CÉLJA VAN: AZ EGYIK, HOGY A SZEKTATAGOKBAN ERŐSÖDIK A JÓ ÉRZÉS (Örülök, hogy nem vagyok olyan, mint azok), S NŐ A FÉLELEM, NEHOGY ELTÁVOLÍTSÁK A CSOPORTBÓL (És nem is akarok olyan lenni, mint ők!).

553. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 550. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 24. 14:15

Persze, hogy ez az első lépés. Ha nem vágnák el, a végén még beáramolna a világ, a valóság, és kiderülne, hogy az igazság odakint marad :D


Mindenesetre rémes, hogy az emberi méltóság mivé lesz.

552. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 550. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 24. 14:13

A világ legnagyobb "ártányai" mind kiváló kommunikátorok.


Úgy sajnálom, ami az unokaöcséddel történik. Őt vajon mi vitte rá? Annyit gondolkodtam már ezen, egy ember, akinek szerető családja van, barátai, miért menekül, mi elől? És hova, mit remél megtalálni ott, amit nem kapott meg?


Nagyon fontos a hit, de itthon is remekült tudom "gyakorolni". Nem hiszem hogy Isten szemében attól kevesebb vagyok, hogy nem használok egy "szócsövet", ahhoz hogy vele beszélgessek. Tudom, mert tapasztalatom hogy így is meghall/meghallgat.


Mennyi idős az unokaöcséd, vannak gyerekei, felesége?

551. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 550. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 24. 14:13

A világ legnagyobb "ártányai" mind kiváló kommunikátorok.


Úgy sajnálom, ami az unokaöcséddel történik. Őt vajon mi vitte rá? Annyit gondolkodtam már ezen, egy ember, akinek szerető családja van, barátai, miért menekül, mi elől? És hova, mit remél megtalálni ott, amit nem kapott meg?


Nagyon fontos a hit, de itthon is remekült tudom "gyakorolni". Nem hiszem hogy Isten szemében attól kevesebb vagyok, hogy nem használok egy "szócsövet", ahhoz hogy vele beszélgessek. Tudom, mert tapasztalatom hogy így is meghall/meghallgat.


Mennyi idős az unokaöcséd, vannak gyerekei, felesége?

2008. ápr. 24. 14:04

Idéznék még néhány dolgot a filmből arról, hogy hogyan is alakul meg egy szekta:


1). Első lépésben elvágják a kívülről érkező információk útjait, majd megteremtik a szekta saját társadalmi-és világképét.

Székhelyük egy eldugott hely (pl. Amerikában egy farm, Guayanában az őserdőben, vagy nálunk egy külvárosi házban). A tagok postáját cenzúrázzák. A nem tag rokonok nem mehetnek látogatóba. A "hívők" és a többi ember között szigorú határvonal húzandó, méghozzá fizikailag is, szellemileg pedig minden kívülállót "sátáninak" kell tekinteni (magamat olvasva, lassan kezdem megérteni az unokaöcsém viselkedését:)


A szekta nézőpontjából megteremtett világkép eligazítja a hívőket az élet eseményeinek megítélésében. - Jim Jones pl. azzal tömte alattvalói fejét, hogy bármikor beüthet a világvége, ezért pedig öngyilkossági gyakorlatokat tartottak.

- David Berg (Mózes) pl. kifejtette, hogy a tagok a törvény felett állnak, ezért semmi akadálya, hogy a templomuk érdekében lopjanak, hazudjanak, csaljanak, illetve hogy a vele folytatott nemi élet üdvözítő...


A szekta világképépének kialakításakor fontos idézet: "Ismétlés a tudás anyja", s a kitalálást valósággá változtatja.

Hatalmas kényszerítő erővel rendelkeznek, de rejtélyüket kizárólag a - szokatlan rendszerességgel és alapossággal végzett - rábeszélő technikáknak köszönhetik.

549. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 544. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 24. 13:50

:-D

Igen, olvasgattam a hozzászólásait.

Szerintem ez a hobbija, hogy itt osztja az észt, a hivatása szerint meg még az igét is. Csak nem tudom ki kérte meg rá..?

548. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 545. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 24. 13:49

Hát igen, nálam itt kezdődik a szekta. Amikor nincsenek - csak előre megírt - válaszok.

És ez tőlem lehet szcientológia, HGY, Jehova tanúi, vagy bármi, ahol nem a gondolatok cseréje a tanítás lényege, hanem a szónoklatok és az idézetek darálása.


Éppen tegnap kaptam valakitől egy privit, aki azt írta, hogy a szcientológusok éppen most kaptak el valakit, aki nagyon fontos a számára és szerintem hogy tudná onnan kirobbantani? Szerintem sajnos sehogy, amíg saját maga nem látja meg, hogy mennyire nem építő az, amit ott kap.

547. ab4b6bc17d (válaszként erre: 527. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 24. 13:46

Igen, a legelején írtam erről. A fórumot is egy - a Spektrumon látott - film alapján indítottam.

Ott is elmondták, hogy a közösségben az összes lány gyermek már 10 éves korukban ágyasokká váltak.

546. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 541. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 24. 13:44

Ennél szebben én sem tudtam volna megfogalmazni! Osztom minden szavadat!

Még akkor is, ha nekem egyelőre csak elméletben tud létezni az, hogy szeressek minden embert. Egyelőre ennyi telik tőle.


De halljam! Beszéljetek még, szívesen tanulok tőletek!

545. ab4b6bc17d (válaszként erre: 520. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 24. 13:42
Ez igen érdekes reagálás :) azt hiszem, általánosságban elmondható ez, hogy kitérő válaszokat adnak arra, ami nem tetszik nekik.
544. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 532. - Fa3d5b4d84)
2008. ápr. 24. 13:39

Te ezt nagyon, de nagyon rosszul látod!!!! Ő egy zseni! Csak olvasd végig a hozzászólásait. A fogyókúrás topicban pl. diétás tanácsokat osztokat. Nyugodtan igyanak éhgyomorra citromlevet, 10 perc múlva pedig kávét. Sőt fogyókúrázzanak citromlével és paradicsommével. Tehát gasztroenterológusnak is kiváló.


Lehurrogja a táplálkozási tanácsadót, aki néhány évig tanulta a szakmáját.


Két mondatból meg tudja állapítani, hogy ki szorul elmegyógyintézeti kezelésekre.


Szerinte hogy Isten tiltja az agykontrollt. Gondolom faxon küldte az információt, mert tudomásom szerint a Biblia már régen nyomdában volt, amikor Jose Silva írásba foglalta az elméletét :DDD


Az R.Byrne - a Titok c. topicban is van néhány ittenihez hasonló hozzászólása.


Az is biztosan véletlen, hogy ahogy egy topicra beteszi a lábát, ott pillantokon belül vége a békének.

2008. ápr. 24. 13:38

Sziasztok! A tegnap este után örömmel látom, hogy csillapodtak az indulatok a fórumomon. Köszönöm azoknak, akik ebbe besegítettek!

Jó lenne ilyen stílusban folytatni, bár van aki még most is hozza a formáját. A tegnapi napra gondolva még a legjámborabb ember is kiakad, ha hosszan kell őt hallgatnia; de én mindig reménykedem, hogy lesz jobb is! Egyelőre maradjunk ennyiben.

542. ildiko0914 (válaszként erre: 541. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 24. 13:17
igaz
541. 0c97fbb607 (válaszként erre: 533. - Ac1096844d)
2008. ápr. 24. 13:16

Végül is mindegy ,mi a szekta.

Minden embernek szabad akarata és döntése van ,hogy abban higyjen amiben akar,vagy oda tartozzon ahová akar,mert biztosan jó neki,úgy érzi.Mindíg is ezt tartottam és eztán is így gondolom.Viszont azt is,hogy a földön csak emberek élnek,és akár tetszik akár nem,egyformák vagyunk.Nincsenek kiválasztottak ,csak jók és csak rosszak,egyik ember sem különlegesebb a másiknál,csak más.

Aki úgy gondolja,hogy vallása,pénze,vagy tehetsége miatt felettébb áll bármelyik embertársának,az nagyot téved,mert "Istenek vagytok ,mindnyájan" és Én nem kívánok vitatkozni Jézussal :)))

Mindenkiben ott az Isteni ,csak vannak akik megtalálják és vannak akiknek csak a haláluk pillanatában sikerül,de Isten én úgy gondolom ,minden egyes teremtményét egyformán szereti.Kivétel nélkül.

2008. ápr. 24. 13:11
Mindenki a saját nézeteit vallja, nem foglalkozom velük
539. virgilius (válaszként erre: 538. - Ac1096844d)
2008. ápr. 24. 13:10
Ok, akkor jól értettem, ez esetben egyáltalán nem igaz, hogy a katolikusok a protestánsokat szektásoknak tartják, így, sommásan. :)
538. ac1096844d (válaszként erre: 537. - Virgilius)
2008. ápr. 24. 13:01

Én protestánsnak nevezem a ...és társait, meg a szabadkeresztényeket is.


Jaj, hát mi télleg nem fogunk vezsekedni:)

537. virgilius (válaszként erre: 535. - Ac1096844d)
2008. ápr. 24. 12:50
Most kit nevezel protestánsnak egyébként? Református, evangélikus és társai, vagy a modernebb szabadkeresztény kisegyházakat?
536. virgilius (válaszként erre: 535. - Ac1096844d)
2008. ápr. 24. 12:49

Abból nem eszel! :)))


Amúgy az ökumenéről még nem hallottál? :P

535. ac1096844d (válaszként erre: 534. - Virgilius)
2008. ápr. 24. 12:47

Tán elfogadnak másokat magukkal egyenértékű felekezetnek; akik pediglen nem vallják a pápaság intézményét?

De való igaz, ez esetben a "szekta" kifejezés erős volt.

De ami megjelenik a protestáns felekezetek között, az megjelenik ezen a vonalon is...


Te meg én veszekedni? Azt imádnám:))))

534. virgilius (válaszként erre: 533. - Ac1096844d)
2008. ápr. 24. 12:45

"Ha belegondolsz, a katolikusoknak az összes protestáns felekezet egy szekta... "

Na tessék. Most kezdjek veled is veszekedni? ... ;) Ez így NAGYON nem igaz.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook