Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


23. ab4b6bc17d (válaszként erre: 11. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 18:02

Így van, ez nagyon igaz! Az unokabátyámat akkor kapták el, amikor érzelmileg a leggyengébb volt, váltak a szülei. Jehovista lett és a gyerekét is ebben a szellemben neveli. Azóta már maga is egy "nagy" vezető :(


Minket is megpróbált befűzni, de az ilyen dolgokban én erős vagyok, szerintem, meg soha nem is érdekelt a szekta-élet olyan értelemben, hogy csatlakozzak. Egy idő után feladta és most új áldozatok után kutat. Ha nagy ritkán találkozunk, kínosan kerüljük a témát.

22. ab4b6bc17d (válaszként erre: 10. - 7004ca251b)
2008. ápr. 20. 17:56

A filmben, amit néztem róluk, mondta az egyik feleség, hogy a vezetőjük sokszor egy darab almán tartotta őket napokig. A végén már olyan éhesek voltak, hogy mindent megtettek, amit mondott, tehát egyfajta apátiába estek.


Azok a lánygyermekek, akik beleszületnek egy ilyen közösségbe, a legsajnálatraméltóbbak, mesélte egy kiszabadult fiatal lány, hogy már a kezdetektől tudta, hogy a vezetőnek van szánva, s 10 éves korában vele kell hálnia és ezért nagyon félt...


Volt, aki ki akart lépni, de nem hagyták, megölték :( pl. egy egész családot lemészároltak így, a hat hónapos babának sem kímélték meg az életét!

21. 7084e2e161 (válaszként erre: 20. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 20. 00:09

Hát de.

Szegény, gyengeakaratú embereket vonnak be, valami vélt vagy valós tragédiával a hátuk mögött, és csak pusztítanak és pusztítanak...

2008. ápr. 20. 00:01

Húú, de jó téma.


A vallás nem szekta - egyszerűen egy felsőbbrendű hite - valljuk be a népességnek erre szüksége is van, hogy tudjon kihez könyörögni, kinek köszönetet mondani.


A szektáról - nem tudom miért - mindig a jehovák jutnak eszembe. Volt egy osztálytársam kb. 20 éve, akinek a családja bele botlott egy ilyen hittérítőbe és sikeresen meg is térültek. Nem hordhattak magukon még mandzsetta gombot sem, nem nézhettek tv-t, rádiót sem hallgathattak és a pénzük, fizetésük egy jó részét be kellett fizetniük a közösbe. A lány még az osztályképre sem állhatott oda, mert tiltotta a hite. A véradást pedig még inkább tiltotta, mivel az a lélek és az emberi lelket nem lehet tovább adni - így meghal az orvostudomány. Mi ez, ha nem agymosás? Ők betartottak mindent, a vezetők pedig drága autókon rohangáltak, kizsákmányolva az emberkéket. Ez már eléggé szektás dolog, nem?

19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 19. 23:48
Oszovetseg nagy resze heberul, kisebb resze aramiul irodott.
18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - D55db54550)
2008. ápr. 19. 23:38

Melyik Bibliáról beszélsz? Az eredetiről, amit ha jól emlékszem úgy olvastam, arámi nyelven írtak. Vagy arról, amit azóta többszörösen fordítottak, átdolgoztak és jó alaposan cenzúráztak?


Tudományosan megközelítve: az agynak van egy része, amelyet KIT-nek neveznek, itt tárolódnak a hitrendszerek. Amely minden ember esetében más lehet, környezettől, neveltetéstől, tanult dolgoktól függően. Ezért létezhet az, hogy ugyanaz a dolog más embereknek mást és mást jelent a saját hitrendszere alapján. Ebben a megközelítésben létezik több igazság.

17. 0260f21e84 (válaszként erre: 14. - D55db54550)
2008. ápr. 19. 22:00
Ja, es amugy egyetertek veled, szerintem is van igaz dolog. Az, hogy egyetlen valosag letezik, es minden egy. Kiragadhatunk belole szeleteket, de azok csak reszletek, a mi szemszogunkbol, mindenkinek a sajatjabol.
16. 0260f21e84 (válaszként erre: 14. - D55db54550)
2008. ápr. 19. 21:51

Volt mar ilyen masik topik, az iszlammal.

Ok ugyanugy gondolkodnak a sajat hituk szerint. Az miert ne lehetne igaz? Nekik az az igaz! Miert kell bizonygatni, hogy a te szereted, a te istenhited, a te erzesed nem igaz? Te rosszul erzed! Ugyanolyan igaz nekik az, masnak meg mas. Ok mashol elnek, mas kulturaval, mas "kollektiv tudattal", masokat orokolnek. Miert kell ketsegbe vonni? Vagy egy termeszeti, "primitiv" (?) nepnel, akik a napot vagy az esot imadjak? Az miert ne lehetne igaz? Nekik az, es gyanitom, sokkal kozelebb vannak istenhez, mint egy rakas neni a templomban.

15. Livia38 (válaszként erre: 14. - D55db54550)
2008. ápr. 19. 21:32
Bocsi, azért nem csak a bibliai igazsságot lehet alapul venni.
2008. ápr. 19. 21:22
Szerintem többféle igazság nem létezik. Valaminek igaznak kell lenni. Ha a vallásosságot vesszük alapul akkor nyilván a bibliai igazságoknak kell a normának lenni. Tehát ami eltér a biblia tanításától az a szekta.Vagyis a biblia azt mondja, hogy a gyümölcseiről fel lehet ismerni az igaz vallást.A gyümölcs csak, hogy egyet említsek a szeretet.Akiben szeretet van az nyilván nem fog részt venni háborúban, ahol embert ölnek.Akkor érdemes elgondolkodni, hogy miről is mondjuk, hogy szekta.
2008. ápr. 19. 21:06

Szerintem a predikalas mindig gyanus.

A konfliktusok nagy resze abbol jon, hogy egyvalaki ugy hiszi, ove az igazsag. Pedig sokfele igazsag letezik. Mindenkinek a sajatja, a sajat nyelvere, tapasztalataira, erzelmeire leforditva es a tarsadalmahoz igazitva.

Szerintem vallas (hit)az, amit egyedul csinal az ember. Es a ketely is hozzatartozik.

A tobbi fanatizmus.

2008. ápr. 19. 20:53

"Olyan vallási közösségek, amelyek, valamely nagy kultúra vallási közösségének tanaiból és gyakorlatából származtatják magukat, de azzal mégsem kívánnak azonosulni". Vagyis a szekták legfõbb ismertetõjegye a "kontra-jelleg", a kiindulásul vett vallási közösség hátbatámadása.

A szekták modern rabszolgaságot hoznak magukkal, lelki fasizmus veszélyét rejtik magukban, ami a személyiség feladásához vezethet.

Beszélhetünk keresztény, álkeresztény és nem keresztény szektákról.

Szekta minden olyan totalitárius jellegű szervezet, amely a pszichikai manipuláció, illetve az erőszakos meggyőzés eszközeit használja fel a tagtoborzás során. A manipuláció eszközei első látszatra ártalmatlannak tűnhetnek, (zene, tánc, ének, meditáció, imák) de módot adnak a visszaélésre. A szekták nem csupán vallási csoportosulások, lehetnek terápiás, politikai, üzleti érdekeltségeik is, imádhatnak valamilyen ideológiát, egy vezért vagy a pénzt.

11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - 7004ca251b)
2008. ápr. 19. 18:16

Pontosan ez a szekták lényege. Tévedhetetlen pontossággal szagolják ki a gyengeséget és úgy fonják körül a szerencsétlent, hogy menekülésre semmi sansza. Egy idő után az lesz a norma, ahogyan ott, a szektán belül kell viselkedni. Egyfajta védőhálónak élik meg a szektaéletet, valahová, valakihez tartozásként.

Szinte pavlovi reflexeket építenek ki a tagokban és tudják, mit kell stimulálni ahhoz, hogy ne is akarjanak szökni, ha tudnának is.

10. 7004ca251b (válaszként erre: 9. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 19. 17:46
Pontosan.Bár az az igazság,többnyire én ezeket a szektákba került embereket nem tudom sajnálni.Gyengeségük és egyfajta lelki szegénységük jeleként értékelem,hogy ilyen magas szinten hagyják magukat befoyásolni,hogy a végén sok esetben még a meneküés,kiszakadás vágy sincs bennük meg már,az adott abnormális élethelyzetből.Ezekeben a szektákban,kizrólag azokat a kiembereket sajnálom,akik már bele születnek,és nem is tudják meg,mi a normális élet...Valahol egyébként szerintem ez a szektához való tartozás,a társfüggőséghez lehet hasonló,és azért ott is látjuk,aki kiakar gyógyulni belőle,az azért bármilyen nehéz is,megtudja lépni...
2008. ápr. 19. 17:42
Bizony, a szekták vezetői igazi manipulátorok! Ha valaki nem követi őket, vagy ki akar lépni a közösségükből, annak annyi.
8. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - D55db54550)
2008. ápr. 19. 17:40
Minden emberi közösségnek,csoportosulásnak vannak hibái,elkövetett bűnei.De ettől még a református vagy katolikus vallást a szektákhoz hasonlítani kissé erős.A szekták lényege a fanatizmus,és sok esetben a tetteid olyan szintű korlátozása és látóköröd leszűkítése,mely aztán az itélőképesség megingásához,akár elvesztéséhez vezet.A katolikus és református vallás mindösszesen választási lehetőségeket nyújt ahhoz,hogy hogyan ítélj meg bizonyos dolgokat az életben(lásd 10parancsolat) de nem zár el a külvilágtól,nem csonkít testileg,stb stb,annak érdekében,hogy nézeteit érvényre jutassa.Ez azért nagy különbség!
2008. ápr. 19. 17:02
Éppen ezért írtam, hogy a nem legálisan működő fanatikusok, manipulátorok által vezetett szekta közösségre gondoltam, mikor a kérdést felvetettem!
2008. ápr. 19. 16:58

Mint minden dologgal az életben, lehet élni és visszaélni.

A vallás is ilyen.

Nagyon sokan vagyunk vallásosak, akik így élünk, de nem élünk vissza vele.

Sajnos a történelem során sokszor visszaéltek (visszaélnek, vissza fognak élni) a vallással.

Ne keverjük össze a vallással visszaélők eltévelyedéseit a szekták téveszméivel.

A szekták mások, ott agymosás folyik és úgy élnek vissza a "hatalmukkal" a vezetők.

Ezért kell nagyon odafigyelni arra, hogy milyen utat választunk magunknak és szeretteinknek.

5. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 19. 15:52

Edekelne, milyen haborukban vesz reszt jelenleg a katolikus/reformatus egyhaz.

Gondolom valami toblettudasra utal ez a "Volt? ........." kifejezes.

2008. ápr. 19. 15:49
Igen, igazatok van! Én itt a nem legális vallási fanatikusokról nyitottam fórumot, de a legális egyházak "bűneiről" is beszélgethetünk.
3. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - D55db54550)
2008. ápr. 19. 14:38
Volt? .........
2008. ápr. 19. 14:31

Attól függ mit értessz szekták alatt. tudtommal a katolikus és a református vallás is igen sok háborúban benne volt. A katolikus pap pl: megáldotta a Hirosimára ledobott atom bombát. Vagy gondolj bele a keresztes hadjáratokba..

Persze én nem ezeket a szörnyűségeket akarom védeni, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az általánosan elfogadott vallás sem biztos, hogy jobb

2008. ápr. 19. 14:20

Épp most nézek egy filmet "Gyilkos szekták" címmel. Hát, nem semmi! Férfiak, akik isteneknek képzelik magukat... úgy tartják, hogy minden nő a feleségük és sokszor már 10 éves kortól is a kislányokkal hálnak...


A vezetők diktátorok, a szavuk "szent" dolog, amit a hívek kérdések nélkül telesítenek. Még akár öngyilkosok is lesznek egyetlen parancsszóra.


Borzalmas, hogy micsoda őrült gyilkosok élnek (és virulnak) köztünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook