Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
6509. kitkev
2013. ápr. 20. 10:51

Sziasztok!

Jár közületek vki NST-re a kórházba? Tapasztalatok?

Mikor érdemes menni, meddig tart kb? Mert már nagyon gáz sokáig ülni/állni, gondolom Nektek is.. :)

Még mindig nyomkodni kell a gombot, ha mozog a baba?

Vizeletet otthonról kell vinni? De nem kell éhgyomorra vagy igen?

Köszi

6508. Riapa (válaszként erre: 6507. - Niki05)
2013. ápr. 19. 19:27
Sokszor nem voltam nála, csak gyógyszert iratni míg volr még az SZTK-ba. Elég idős már, talán már nyugdíjazott is, de a kórházban lehet, hogy van még. Akarsz hozzá menni?
6507. Niki05 (válaszként erre: 6506. - Riapa)
2013. ápr. 19. 16:29
De igen, szt hiszem ugyanarról beszélünk.
6506. Riapa
2013. ápr. 19. 16:16
Dr. Tar? Nem Ő volt régen a Távirda utcai sztk nőgyógyászatán? Mert akkor volt hozzá szerncsém...
6505. kitkev
2013. ápr. 18. 07:45
Sajnos nem.
6504. Niki05
2013. ápr. 17. 17:44

Sziasztok!


Ismeri valaki dr Tar zoltánt?Milyen orvos?

Köszi Niki

6503. Bonti74 (válaszként erre: 6501. - Kitkev)
2013. ápr. 15. 12:09
Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy bele írhattam volna a hsz-omba, hogy azért ez attól is függ, hogy a végén kivel és mennyire leszel elégedett!
6502. Etkala
2013. ápr. 15. 08:31

Sziasztok!

Van ez a dm-es Együtt a család 15%-os kupon, amit magyarországi Danubius Hotelekbe lehet felhasználni. Ha esetleg kell valakinek, szívesen elpostázom!

6501. kitkev (válaszként erre: 6499. - Tidujka)
2013. ápr. 14. 18:33

Szia!

Én anno 7 éve normál szülés után adtam 30 ezret, most császárra 50 ezret szánok, többet nem. Amúgy is egy vagyont otthagytam már a dokinál a terhesség alatt. A szülésznőt nem tudom, állítólag max. 20 ezer, amúgy meg, annyi, amennyit tudtok adni, azt hiszem a pénznek sok helye van egy kisbaba esetén... Nem lehet általánosítani, nem mindenki tudja odaadni ezeket a kisebb vagyonokat, és a picik akkor is megszületnek, ha nem adtok semmit. Én nekem az első szülésnél igazából a férjem volt ott végig, a szülésznők/dokik csak időnként rámnéztek, illetve a kitolási szakaszban persze ott voltak, de az max fél óra volt. Választott szülésznőm nem is volt, több is váltotta a műszakot a vajúdás alatt, oda inkább egy ajándékcsomagot adtunk hazamenetelkor, amit úgy osztanak el, ahogy akarnak maguk között a szülésznők/nővérkék.

6500. Bonti74 (válaszként erre: 6499. - Tidujka)
2013. ápr. 14. 18:17
Nagy általánosságban azt szokták mondani, hogy a doki magánrendelése díjának a 10x-e. Én azért annyit nem akartam adni, az egyszeri anyasági támogatást osztottam el a szülésznő és a doki között. Azért nem fele-fele alapon a szülésznőnek azért valamivel kevesebbet adtam. De nálam nem sokat volt ott a szülésznőm, mert a kórteremben vajúdtam, már csak akkor mentem le a szülőszobára mikor a kitolás következett. Nem tudom, szerintem kb. 30-40e ft-ot szoktak a szülésznőnek adni, a dokinak meg kb. 2x annyit... De ez csak az én véleményem.
6499. Tidujka
2013. ápr. 14. 15:22

Sziasztok!


Lányok! Fogadott orvosoknál most mennyibe kerülhet egy szülés?

És a szülésznő?

6498. rinike
2013. ápr. 12. 20:39
Én a szülés napjától vagyok TGYÁs-on, így nem a CSNK orvosa írt ki, hanem magamnak kellett mindent intéznem a TB-nél. Szülés után 4-5 héttel intéztem, de visszamenőleg intézhettem a szülés napjára.
6497. LiliBence
2013. ápr. 12. 20:30
Igen, ez volt velem is. Bár mindenhol az országban a háziorvos írja ki a kismamákat, állítólag Fehérváron mivel van a CSNK, ott kell. Mint már írtam, engem is odaküldött a háziorvosom. Vidéken simán megcsinálják a háziorvosok.
6496. kitkev
2013. ápr. 12. 18:37

[link]


És itt a konkrét link, amire hivatkozik a védőnő! Főleg a 4-es pontot ajánlom!

6495. kitkev
2013. ápr. 12. 18:32

Szia!

Küldöm akkor a sztorimat, ha nem lennék veszélyeztetett és a terhesség végén, akkor esküszöm, feljelenteném a jelenlegi háziorvosomat (már alig várom, hogy otthagyjam):

33 hetes veszélyeztett terhes vagyok, a magán nőgyógyász javaslatára eddig 9-es kóddal a háziorvos kiírt táppénzre, minden probléma nélkül. Mai nap kiderült, új házitovosunk lett, aki fel volt háborodva szinte, hogy mit keresek én ott nála, nem neki kell ezt a táppénzt kiadnia, hanem az "állami" nőgyógyászati központban kell kérnem. Ennek ellentmond a védőnői tájékoztatás, miszerint a háziorvos is kiírhat 9-es kóddal, csak kell a szakorvosi javaslat mellé. Ugyan ki akarna a mai egészségügyben, veszélyeztett terhesként órákig sorba állni az állami nőgyógyászati rendelőben egy papírért? Aki teheti, úgyis maszek dokihoz jár, és nem csak a terhesség esetén, a mai világban... Kérdésem az lenne, hogy van-e országos törvény erre, ha igen, hol találom vagy pedig lehet-e a törvényt megkerülni, és városi szinten eltérően szabályozni, mert az új háziorvos szerint Székesfehérváron ezért hozták létre azt a bizonyos állami nőgyászati központot... (Végül nagy kegyesen odaadta a papíromat, de a kolléganőnek mondta, hogy a jövőben nála ilyen nem lesz, az új kismamákat nem fogja kiírni.) Ami szerintem felháborító, hogy két rendszerből két eltérő információt kap a kismama, és dobálják ide-oda, mint valami bábut (háziorvos/védőnő). Köszönöm, de én nem vagyok senki bábuja, főleg nem a 8. hónapban!

Ezt egy fórumra küldtem be, amire ez volt a válasz:

Kérdésére, miszerint van-e országos törvény erre, ha igen, hol találom az a válasz, hogy igen van, bár nem törvény, hanem kormányrendelet, mégpedig a keresőképtelenség elbírálásáról szóló 102/1995 (VIII.25.) kormányrendelet.

Ez tartalmazza azt is, hogy amennyiben a házi/kezelőorvos döntésével, eljárásával stb. nem ért egyet hová fordulhat panasszal.

Illetve a védőnő ismét megerősítette, hogy márpedig igenis kiírhat a doki és ha nem akar, akkor jelentsem fel...

De már így a végén csak azt akarom, hogy meglegyenek a papírjaim és hagyjon engem mindenki békén...!!!

6494. Riapa (válaszként erre: 6493. - LiliBence)
2013. ápr. 12. 15:42
Persze, szerintem ahány orvos, annyi féle változat. ugyanígy van ez a szülésznőkkel is! Ahánnyal beszéltem, mind mást mondott...
6493. LiliBence
2013. ápr. 12. 15:27
Engem viszont nem akart a háziorvos táppénzre sem venni terhesen, mondván a fehérvári lakosoknak a CSNK-ba menni táppénzes papírért és ha ő vesz engem terhesen táppénzre akkor őz megbünteti az OEP. Szóval én kénytelen voltam mindkettőt a CsNK-ba intézni. Úgy látszik háziorvosa válogatja ezt is, sajnos.
6492. Riapa (válaszként erre: 6491. - Kitkev)
2013. ápr. 12. 15:20
Kérdezd meg, mert nekem is 28-án lezárta a táppénzem, 29-től meg felvett szülésire. Nem kellett hozzá a nődoki! Remélem sikerül elintézned!
6491. kitkev (válaszként erre: 6490. - Riapa)
2013. ápr. 12. 15:16
Köszi, akkor jobb lesz, ha megkérdezem a háziorvost, mert most én is veszélyeztett táppénzen vagyok egyelőre, azt úgyis ő zárja le majd április végén.
6490. Riapa (válaszként erre: 6482. - Kitkev)
2013. ápr. 12. 13:02
Én igényeltem a szülés előtt 28 nappal, de nekem nem kellett a CSNK-s igazolás hozzá. Azt a háziorvos intézte. Csak a 28 nap előtt voltam még 2 hétig táppénzen, ahozz kellett az orvosi javaslat! De a szülési szabadsághoz nem. Legalábbis így emlékszem, és nem rég volt, mert még men szültem meg :-)
6489. patedina (válaszként erre: 6488. - Bonti74)
2013. ápr. 12. 11:39
Én egy nagy zsáknyi (ami ki van rakva a ruhák gyűjtéséhez) nadrágot, pólót magamnak és a páromnak, a gyerkőcnek meg bodykat, pólókat, öveket mindössze 850 ft-ért! :) Pedig elsőre úgy nézett ki, hogy nincs értelme átböngészni aztán a végén alig bírtam hazacipelni :)
6488. Bonti74 (válaszként erre: 6486. - Kiszvorosz)
2013. ápr. 12. 11:04

Ja igen én is láttam, de akkor már elég sok mindent vettem a ruhás turiban és nem akartam már többet költeni! De kösz az infót, legközelebb benézek!

Még az előzőkhöz:

Én is egyszer bementem egy pénteki napon, ebbe a KOrona diszkont melletti Hádaba és már eléggé le volt fosztva, de volt időm, gondoltam azért körülnézek. A lányoknak pólókat, kardigánokat, szokányát stb.. turiztam egy jó tömöt szatyornyit. 300ft-ot fizettem!!!

6487. Etkala (válaszként erre: 6482. - Kitkev)
2013. ápr. 11. 16:36
Én igényeltem, de fogalmam sincs hogy hogy volt.:(
2013. ápr. 11. 16:12
Ott a régi Korona Diszkont épületében van még egy játék turi is, ha arra jártok, nézzetek be, én sok jó dolgot vettem már ott ismerősök csemetéinek is. Ruhák, játékok, néhány cipő, mindenféle akad.
6485. patedina (válaszként erre: 6483. - Bonti74)
2013. ápr. 11. 15:29
Igen az is Háda, ha jól sejtem akkor a régi Korona Diszkont épületében lévőről van szó. Én 2x voltam, egyszer hétfőn (akkor azt hiszem 1590 ft/kg) egyszer pedig pénteken (akkor 190 ft/kg). Jó dolgokat lehet tényleg találni akár még pénteken is (akkor jobbára már csak nadrágok vannak) csak ami nekem rossz volt, hogy a földön vannak a ládák és a hajolgatás nem éppen a legkényelmesebb.
6484. LiliBence (válaszként erre: 6482. - Kitkev)
2013. ápr. 11. 14:17

Szia!

Én kb 2 héttel szülés előtt igényeltem a tgyást, de a lényeg az, hogy szülés előtt. Viszont mindenképpen a CSNK-ba kell érte menni. Olyat adnak mint a táppénzes papír, csak még ráírnak egy-két dolgot.

Szerintem vagy kérj időpontot, amit én persze nem kaptam. Odamentem 7-re, azt kértem ahhoz osszanak be ahol a legkevesebben vannak és mondtam, hogy csak tgyás papírt kérek. Kb 1,5 óra alatt végeztem.

6483. Bonti74 (válaszként erre: 6481. - Etkala)
2013. ápr. 11. 14:09
Sajna a nevét nem tudom. Lehet ez is Háda, de ez a legolcsóbb változata, mert ez nem vállfás, hanem önlesztve van a legváltozatosabb minőségben. Kilóra van, hétfőnként, mikor hozzák az árut a legdrágább, kb. 2500ft/ kg, aztán minden nap megy lejebb az ára. Én még pénteken is szoktam jókat találni. Főleg a gyerekcucc nagyon olcsó mert azok könnyűek. Én turiztam sok Benetton cuccot a csajoknak ott. Szerintem nézz el feltétlen, mondjuk egy keddi napon, ha nem akarsz tömeget.
6482. kitkev
2013. ápr. 11. 09:08

Sziasztok!

Igényel vki Tgyást szülés előtt 28 nappal?

Ha igen, ki adja hozzá az igazolást?

Maszek a nődokim, nincs a CSNK-ban. A családi adókedvezményhez anno elfogadták az ő nyilatkozatát.

A háziorvos tart jelenleg veszélyeztett táppénzen a maszek doki írásos javaslata alapján, amit le akarok záratni április végén és május 1-től igényelhetem a Tgyást.

Vagy mindenképpen be kell mennem ezért az egy igazolásért a CSNK-ba? Ezt szeretném elkerülni..

köszi előre is


Én régen a Németh László suliba meg a Vízivárosi suliba jártam a börzékre, ott sok jó dolog volt, anyukáktól, olcsón. Persze ez volt vagy 5 éve, azóta nem tudom, megéri-e elmenni.

6481. Etkala (válaszként erre: 6480. - Bonti74)
2013. ápr. 11. 09:06
Érdekelne. Mi a turi neve? A Hádákat is dícsérik, bár én csak 1-szer voltam, magamnak kerestem cuccot, találtam is, de méregdrágán!:( A gyerekcuccok ott nem tudom, milyen árban vannak.
6480. Bonti74 (válaszként erre: 6479. - Etkala)
2013. ápr. 10. 17:33

Nekem meg most ez a vidis nem jön be, egyszerűen annyira zsúfolt...

Pedig én mindig tudtam jókat venni a Ligetsoriban.

Én turkálni is szoktam, van egy tuti a Palotai úton a György Oszkár tér után. Igazi turi, mindig ömlesztve, de nagyon jó cuccok vannak. Pl. most 1000ft-ért vettem kettő vadi új, címkés cipőt! Mindig találok jókat! De rá kell szánni az időt, az tuti, szóval a börzék kényelmesebbek ennél.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook