Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


2009. febr. 17. 18:04
a hormonszintet én is úgy gondolom érdemes megnézetni. A menstruáció 3. és 21. napján van egy vérvlétel és ebből nézik, legalább is nekem így volt. Sajnos sokan vannak, akiknél minden rendben van, csak nem jön össze a baba. Állítólag ilyenkor nagyon rágörcsöl az ember.
2009. febr. 17. 17:54
Én is azért akarom a hormonjaimat megnézetni,mert mindenki ájuldozik,hogy nem nézték,csak a dokim nem vergődik vele.Pedig a múltkori insemnél az osztályos orvos is azt kérdezte,hogy csináltak-e,de hiába mondtam a dokinak.
22. erika691230 (válaszként erre: 21. - Tücsi29)
2009. febr. 17. 17:53
Hát,igen,tudom,miről beszélsz,mert én is sokat gondolok rá,hogy nem vizsgáltak ki rendesen,de szerintem,Te mindent megtettél,amit meg lehetett.
2009. febr. 17. 17:51
csak ebben az a szar, hogyha van valami probléma, amire nem derítenek fényt akkor lehet h azért nem jön össze a baba, mert nem vizsgáltak ki eléggé...én ettől félek..gyenge a menstruációm és ez rajtam kívül senkit se érdekel..pedig ezt hajtogatom minden dokinak..ezek meg elhajtanak h nincs semmi bajom..
2009. febr. 17. 17:49
igen..az jó dolog..most én se tudom h mitt tegyek..
19. erika691230 (válaszként erre: 18. - Tücsi29)
2009. febr. 17. 17:41
Mint írtam,nem néztek semmit,így nem is találhattak,a korom végett megyünk lombikra,a doki szerint sincs idő várni..Most,mivel úgyis várnom kell a lombikra,valószínűleg elmegyek egy endokrinológushoz.Szegeden ajánlottak egy doktornőt,azt hiszem,felkeresem.
2009. febr. 17. 17:32
ne máár..nem néztek hormonokat??.hogy akarnal így babát..lehet h nem is kelene lombik, hanem csak valami gyógyi...vagy találtak valamit??
17. erika691230 (válaszként erre: 16. - Tücsi29)
2009. febr. 17. 17:28

Szia tücsi!

Üdv közöttünk!Sajna,én nem tudok ebben segíteni,mert nekem sem csináltak semmi vizsgálatot insem előtt.Hsg-t azért nem csinált,mert tavaly volt egy miómám,ami végett laparoscopia-t csinált,és egyúttal csinált histeroscopia-t is,és ebből kiderült,hogy legalább az egyik petevezetőm átjárható.De semmi mást nem csináltak,pedig lehet,hogy kellett volna.Volt olyan szobatársam,aki azért került insemre,mert "megöli" a spermiumokat,vagy lehetne hormonális problémám is,és ezeket nem nézték.Túl vagyok 3 insemen,és sajna,egyik sem sikerült.Holnap megyek a dokihoz,és megbeszéljük,hogyan tovább.Szerintem megyünk lombikra.

2009. febr. 17. 17:16
szeintetek lenne még valami amit meg kellene vizsgáltatnom?..félek, hogy elkezdik az inszemet ami majd azért nem jön össze, mert mégis van valami amire senki se gondol..a menstruációm nagyon gyenge, pedig a doki szerint annyira jó a leltem h mutogatni kellene..szerintetek mit csináljak?
2009. febr. 17. 17:15
lassan 2 éve nem jön össze a baba--szedtem ár clostit, pedig volt peteérésem, adtak bromocriptint, pedig nem magas a prolactinom..átfújták a petevezetőmet..aztán a sok kontár után elmentem a budai meddőségibe..ez ingyenes.-ez jó:))..viszont megvizsgáltak egyszer, csináltattak egy totál vérképet, meg 3x hormont, elfogadták az előző átjárhatóságit, megcsinálták a spermát, meg hepatitiszt, clamidiát, aidst...majd közölték, h mindketten makk egészségesek vagyunk..és ha letellik a 2 év és még mindig nincs semmi akkor megcsinálják az inszemet..
2009. febr. 17. 17:12
talán nem tartozik id a kérdés, mert én nem vagyok kaális..de hátha tudtok segíteni
2009. febr. 17. 17:10
Sziasztok lányok!
2009. febr. 17. 17:04
kitartás, össze fog jönni. Ha van konkrét kérdésed vagy valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz
11. erika691230 (válaszként erre: 10. - Csiga1170)
2009. febr. 17. 17:01
Hát,igen,főleg,ha az ember lánya már 39,akkor még gyorsabban szeretne eredményt.
2009. febr. 17. 16:24
Én tavaly február- március körül kaptam beutalót, az első konzultáció április közepén volt(de szerencsém volt, mert pont valaki lemondta ezt az időpontot, egyébként egy hónappal még csúszott volna) és június elején volt az első lombikom, majd október elején a második. Szóval türelem az kell, ami nagyon nehéz, amikor az ember babát szeretne
9. erika691230 (válaszként erre: 8. - Csiga1170)
2009. febr. 17. 16:19

Köszi!

Akkor ebből sem lesz május-júniusnál hamarabb beavatkozás. :-(

No,mindegy,addig pihen a szervezetem,úgyis 7 hónapja tömnek gyógyszerrel.

2009. febr. 17. 15:54

Igen az első konzultációra kell sokat várni, utána már a menstruációdhoz igazodnak. Akkor csk beszélgetés van, elmondja nagyjából mi fog történni, utána van egy középidős vizsgálat(a menstruáció középidején ultrahangal megvizsgál, hogy ő hogy látja a helyzetet és az utána következő menstruációnál indítják a ciklust. Kb a 3. naptól kell járni, injekciózni magad minden nap(ezáltal több petesejt termelődik)kb a 14. napon altatásban leszívják a petesejteket, azt mesterségesen megtermékenyítik és kb 3 napra rá visszahelyezik, általában kettőt.

Igen elfogadják a tb-s papírokat, csak sajnos aids vizsgálatot nem támogat a tb. Én is, amit lehetett ingyen csináltattam, de van amiért muszály fizetni

7. erika691230 (válaszként erre: 6. - Csiga1170)
2009. febr. 17. 15:43

Arra gondoltam,hogy várni kell.Én úgy hallottam valakitől,aki szintén oda jár,hogy nem ragaszkodnak a saját leleteikhez,így akár a saját orvosommal,és a háziorvos által írt beutalóval tb-re is meg tudom csináltatni a vizsgálatokat.

Az első konzultációra is ilyen sokat kell várni?Amikor csak meg szeretném beszélni a dolgokat?

2009. febr. 17. 15:33
Szia!Ha megvan a beutaló időpontot kell kérni a Kaáliba. Sajnos általában várni kell 1-2 hónapot. Két orvos van, én a nőhöz jártam, de utólag a férfi kedvesebbnek tűnt, csak ide hamarabb lett időpont és úgy döntöttem nem várom. Kell csináltatni mindenféle vizsgálatokat(aids, hepatitis, hüvelykenet, ez kb30000)Konzultáció 12000. Maga a beavatkozás 5 alkalommal ingyenes, de a gyógyszerek, injekciók elég drágák. Szóval az első lombik nekünk kb 100000 volt. Utána nem kell minden előről kezdeni van olyan vizsgálat, ami egy évig is érvényes, szóval a második lombik megúszható 40000-böl is.Mindenkinek más a gyógyszer, attól függ, hogy reagál a szervezet. Amikor elindul a ciklus 3-4 naponta kell menni, vérvétel és azután dől el, hogy csökkentik vagy emelik az adagot. Maga a műtét nem fájdalmas, az a rossz, hogy sokszor kell menni, mindig várakozni kell 3-4 órát legalább, sokan vannak így nem igazán foglalkozik veled senki. Nekem is az első volt rossz, mert nem tudtam mi fog törrténni vele, utána már könnyebb
5. erika691230 (válaszként erre: 4. - Csiga1170)
2009. febr. 17. 15:05

Szia!Gratulálok!

Tulajdonképpen az egészről nem tudok szinte semmit.Túl vagyok 4 clostilbegites cikluson,és 3 insemne.Az utolsónál azt mondta a doki,hogy ha ez sem sikerül,akkor valószínűleg megírja a papírt a lombikra.Ezért érdeklődöm.Az is érdekelne,hogy is történik az egész,és az sem mellékes sajna,hogy mennyibe is kerül egy lombik kezelés,mert sajna,nem állunk túl jól anyagilag.Mondjuk,a januári insemem is cakk-pakk 70 ezer volt.

2009. febr. 17. 12:59
Szia! Én 21 hetes kismama vagyok, a 2. lombikom sikerült!!! Kérdezz nyugodtan
2009. febr. 17. 11:36

Szia!

Köszi,hogy jelentkeztél!Sajna,szinte semmit sem tudok még a dologról,inkább priviben kereslek,ha nem probléma.

2009. febr. 17. 06:40

Szia!

Én az vagyok. Lassan a végéhez közeledek, ha bármi kérdésed van vagy akármi, ha tudok segítek!

2009. febr. 16. 23:31
Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook