Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedhető csoportpénzt az oviban? fórum

Szedhető csoportpénzt az oviban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
47. Bucika06 (válaszként erre: 40. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 19:04
Mindenképpen jelezni fogom,már pár szülővel beszéltem ők kíváncsiak csak nem "mernek" szólni hogy mutassák meg.
46. babszibobó (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. aug. 27. 19:04
:-)
45. megryan (válaszként erre: 43. - Bucika06)
2012. aug. 27. 19:03
tényleg érdemes utánanézni, nehogy kihasználja valaki a helyzetet.
44. babszibobó (válaszként erre: 41. - Megryan)
2012. aug. 27. 19:03
:-), Pont néztem, hogy mintha az előbb egy nullával több lenne!:-)
43. Bucika06 (válaszként erre: 29. - Megryan)
2012. aug. 27. 19:02
Nálunk eddig senki nem kérte,fel meg természetesen nem ajánlották hogy megmutatják.De most majd én megteszem.Ha kell fizetem a csoprtpénzt,de nem értelmetlenül!
2012. aug. 27. 19:01
Nálunk havi 500 és van elszámolás. Kirándulásra, programokra, mikulás, nyuszi, anyák napi ajándékra megy el. Kb. évi 3x viszünk tisztasági dolgokat. Nálunk sok a szegény család és az ovi is szerény keretekkel bír, én évi kétszer szoktam kb. 20.000 ft értékben írószert vinni és egyszer szervezek egy zeneovit. Mindenért hálásak amivel több jut, de semmi nem kötelező. Ha több van, az én gyerekemnek is több jut...
2012. aug. 27. 19:01
bocs 375.000 ft
40. babszibobó (válaszként erre: 35. - Bucika06)
2012. aug. 27. 19:01

Ez nagyon gáz.


Két lehetőséged van:


1.Csöndben meghúzod magad, morogsz magadban és megpróbálod ezt a pár évet kihúzni


2.Felemeled a hangod és rákérdezel...ha ezt teszed előtte beszélj szülőkkel, hogy Ők hogyan látják a helyzetet, szépen óvatosan, ha nem vagy egyedül a gondolattal lehet nyert ügyed

39. megryan (válaszként erre: 30. - 408b8304fe)
2012. aug. 27. 19:00

nálunk 10 hónapra kérik.

25 fő x1500 ftx 10 hó = 3750.000 ennyit fizetünk be egy évben.

Plusz gyümi, plusz minden program. De vesznek sok fejlesztő társasjátékot is a gyerekeknek. Egy jó társas 6-8-10.000 ft is lehet.

38. 408b8304fe (válaszként erre: 33. - Megryan)
2012. aug. 27. 19:00

Havonta 24.000?

Ok...:D

37. Bucika06 (válaszként erre: 34. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 19:00
Ha program van plusz fizetni kell.Most én is ott tartok hogy a szülőin jelezni fogom hogy szeretném látni az elszámolást!
2012. aug. 27. 18:59

Tényleg eszembe jutott még valami, Karácsony előtt van egy nyíltnap, amikor, ha a szülő megteheti bemehet délelőtt és egész nap közös foglalkozás.

pl: Karácsonyfadíszeket gyártottunk ezerrel tavaly és az ahhoz szükséges alapőanyagokat a hobbiboltból a csop.pénzből lett beszerezve


Most szerencsésnek érzem magunkat, hogy jó ovink van.

35. Bucika06 (válaszként erre: 26. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 18:57
Nálunk ilyen nincs még egyszer sem egy évben nem hogy minden héten!Semmi!Most pályázaton nyertünk egy kinti játékot a csoportnak ennyi az új játék.A többit meg lehetne nézni!Itthon már majdnem kukába rakom az olyan játékokat!
2012. aug. 27. 18:56
Igen úgy látom, hogy ez elég érdekes, mert Nekünk oké,hogy fizetni "kell", de igencsak van látszatja, de az, hogy fizetsz, de nem tudod mire, az már nekem gáázzz, és akkor még programra külön pénzt kérnek?! Én igenis utána kérdeznék az elszámolásnak!
33. megryan (válaszként erre: 28. - 408b8304fe)
2012. aug. 27. 18:56

Nálunk gyereknapi ajándék is van, akinek szülinapja van, kap pici ajándékot, karácsonyi ajándék és sok projekt, ami sok pénz.


pl. a kenyér projektnél kenyeret sütöttek, a gyülöcsprojektnél gyümölcssalátát csinálnak, a lovag projektnél óriás kartonvárat csináltak. Ezekre is van költség.

32. Bucika06 (válaszként erre: 30. - 408b8304fe)
2012. aug. 27. 18:55
Ezt én is szeretném tudni!!!
31. Bucika06 (válaszként erre: 21. - Megryan)
2012. aug. 27. 18:55
Mi a leírtak mellett visszük a ceruzát,gyurmát,papírt és minden egyéb kelléket ami kell.Mi visszük a fenyőfát karácsonyra,nem vesszük.Húsvétkor a kenyéren kívűl mindent vinni kellett a sonka reggelihez.A tojásfestéshez tojást,hagymát,harisnyát...Ha a csoportpénzből ezt megoldanák nem szólnék egy szót sem!!És soha egy kirándulás vagy bármi.Max kijönnek az utcára sétálni.
30. 408b8304fe (válaszként erre: 28. - 408b8304fe)
2012. aug. 27. 18:54
24.000 x 9hónap = 216.000 forintocska...Szép!Mire is?
29. megryan (válaszként erre: 24. - Bucika06)
2012. aug. 27. 18:54
Akkor fel kell állni szülőin, és kérni az csoportpénz elszámolását. Annak az anyukának aki szedi, kötelessége mindent elszámolni. Nálunk mindig kiosztják táblázatban a kötségelszámolást, a számlák is megnézhetők.
2012. aug. 27. 18:53

Havi 24.000(24gyerek x 1.000) kell a csoportba???

Hogy legyen 1x Mikulás???

Meg 1x anyák napja???

Anyukák...Nem vagytok ti kicsit megvezetve???

2012. aug. 27. 18:53

Ja, meg havonta viszik őket bábszínházba, kirándulni is voltak vagy 5x az elmúlt évben, ezekre sohasem kértek pénzt.

Meg gyereknapkor egész héten programok voltak, még ugrálóvárat is szereztek nekik.

26. babszibobó (válaszként erre: 19. - Bucika06)
2012. aug. 27. 18:53

Nálunk a csop.pénz bábszínházra (vagy helyben, mert jönnek a műszek, vagy mennek a Bábszínházba), színházra, népiegyüttes, táncház, bohóc, muzsikusok, gyerekműsorok.(minden héten 1), állatkertben is voltak

Télen Mikulás vonat kisvonattal, mikucsomag, karácsonyi csop. ajándék, húsvéti ajándék, gyereknapi nagy buli + ajándék.


A kezdő pénzből meg ceruza, zsírkréta, papír, origamipapír stb.

25. megryan (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 18:51
Nekünk az 1500 mellett külön kell fizetni ha van bábszínház, előadók, Alma koncert stb.
24. Bucika06 (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 18:51
Nálunk viszont se kirándulás,se téli vonatozás,se bábszínház,se muzsikusok...Látszata semmi a pénznek.Ezért nem is értem.
2012. aug. 27. 18:50

Nekünk tavaly 400 volt, most még nem tudom, szünet van, jövő héten kezdünk a középsőben.

De az is igaz, hogy kezdéskor vittünk szalvétát, zsebkendőt, fogkrémet, meg időközben mikor volt föld hete, akkor virágot, hogy tudjanak kertészkedni, gyümölcsöt, hogy gyümölcssalátát készítsenek, ősszel diót, körtét.

Ezek mellett aki tud, az visz nekik papírt, ceruzát, lekvárt, teát, cukrot, mézet.. ki mivel tud, azzal segít, hogy jobb világuk legyen az oviban, mert az a havi 400 azért nem sok mindenre elég.

Az én fejemben mondjuk meg sem fordult, hogy nem fizetem, de jó, ez mégsem egy ezres havonta, hiszen ha be is fizetek egyszerre 2.000-t, az nekem 5 havi, míg neked eztán 2 gyerekkel csak egy..

2012. aug. 27. 18:50

Hát igen, az odáig szép, hogy hivatalosan valamire nem kötelezhetnek, de ha az állami pénzből még gyümölcsre sem futja, sem pár szem szaloncukorra, akkor aki csak teheti, inkább fizetni fog. Úgy tudom, hogy ezt meg kell szavaztatni a szülőkkel, ha megszavazzák, akkor semmi törvényes akadálya nincs a pénzszedésnek. Olyat is hallottam, hogy olyan csoportban, osztályban, ahová az átlagkeresetű és/vagy módosabb szülők gyerekei mellett jár egy-két igazán szegény családból származó gyerek, a szülők megszavazzák, hogy kirándulásra, Mikuls-csomagra, stb. összedobják neki is a pénzt, hogy ilyenekből ne maradjon ki.


Egyébként iskolában az a tapasztalat sajnos, hogy pont azok a szülők méltatlankodnak az utóbb említett lehetőségen legjobban, akik kifejezetten jó anyagi körülmények között élnek.


És olyanról is hallani, hogy a be nem fizetett gyerek marad az oviban, amíg a többiek pl. korcsoláyznak. Van, aki szenved tőle, van, akit egyelőre nem zavar különösebben.


MOndjuk amíg a rossz anyagi körülmények között élő szülő napi két doboz cigit szív el, de az ovis programokra sajnálja a pénzt, addig ez nem kizárólag anyagi probléma. Van olyan is, aki egyszerűen nem tartja lényegesnek, hogy a gyerek sokféle ingert kapjon és élményekkel gazdagodjon. Míg sokszor épp a legszegényebbek az elsők, akik mindent befizetnek, mondván, hogy ha már ők sosem mehettek sehová, a gyereküknek legyen meg ez az öröme.

21. megryan (válaszként erre: 16. - Bucika06)
2012. aug. 27. 18:50

Az a baj, hogy kimondják hogy nem szedhető, de pénz nem adnak az óvodáknak , iskoláknak foglalkoztató eszközökre. Biztosan fel lehetne lázadni a csoportpénz ellen és be lehetne tiltatni. De a saját gyerekemnek jó hogy ha van mivel elfoglalnia magát napi 7-8-9-10 órában.

Ha nem viszünk csoportpénzt, akkor vihetünk helyette papírt, ceruzát, festéket, gyurmát, játékot, sablonokat, társasokat. Vagy nem viszünk és unatkozik egész nap.

20. babszibobó (válaszként erre: 14. - Megryan)
2012. aug. 27. 18:50

De azt kell (a 18. bejegyzésembe írtam is, csak lehet átfedve írtunk), de mitn írtam volt hogy hónapokig nem kellett mert felhalmozódott.


De a tisztaságit sem érzem vészes kérésnek, ah már iylen a helyzet (egy WC-papír, 1 folyékonyszappan, 100zsepi és egy csomag szalvéta)

19. Bucika06 (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 18:48
Nálunk ahogy írtam kezdésnek 5000ft utána havi 1000ft,minden héten gyümölcs és 2 havonta tisztasági csomag /pzs,szalvéta,wc papír,folyékonyszappan,popsitörlő/.De akkor mire megy a csoportpénz?
18. babszibobó (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 18:48

Ja és nálunk annyira odafigyeltek, hogy ha bőven volt Tisztasági csomag, akkor szóltak, hogy egy ideig ne is vigyünk, majd jelzik mikor kell újra (majdnem 4 hónapig nem kellett vinnünk), úgyhogy az az egy tuti volt, hogy nem hordták haza (mert sajnos ilyet is hallok).


Nem sajnálom a csop. pénzt, mert nálunk minden héten jön a bábszínház, muzsikusok, előadók és őket fizetni kell...vagy viszik Őket ide-oda és ez a csop.pénzből megy...és ahogy előttem is írták, ebből van mikucsomag, téli kisvonatozás, anyáknapi,karácsonyi, gyereknapi ajándék stb.


(Más lenne az érzésem, ha nem tudnám mire kell).


És szintén, ahogy írták előttem, sajna nagyon nics pénz, még tisztítószerre se (volt, hogy azt is mi vittük be, nem kérték, de vittük, mert hallotuk a problémát).


Ja, és mi minden számlát látunk, összesítést stb, szülőiken!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook