Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedhető csoportpénzt az oviban? fórum

Szedhető csoportpénzt az oviban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. aug. 28. 19:10

De gondolom, mielőtt beírattad a gyermeke(i)det, volt lehetőséged körülnézni a környék óvodáiban, és te választottad ezt az intézményt.


Az összeget én is kissé sokallom, de ilyenkor a gyermek érdekeit kell nézni...

76. Bucika06 (válaszként erre: 71. - 6b08b99072)
2012. aug. 28. 17:32
Hidd el több anyukával beszéltem már erről,hasonló véleményen vannak mint én,de sajnos egyik sem mer lépni.Én azért kérdezősködöm itt hogy meg tudja más ovikban mi a helyzet.Azért hogy ez vajon általánosan igy van mindenhol vagy csak nálunk!Nem látok bele minden óvoda életébe,ezért talán megbocsájtható ha érdeklődöm,nem?!Nem sértődöm meg,nem vagyok az a típus,de szerintem ez egy fórum és ha én erről indítottam fórumot akkor a többiek véleményére vagyok kíváncsi és aki nem akar vagy akinek nem tetszik ne írjon.Nem kötelező.
75. Bucika06 (válaszként erre: 60. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 28. 17:26
Hát szerintem inkább az óvónéniknek nem tetszik az olcsóbb minőségű szappan.A szalvétát meg már végképp nem értem én sem!!
74. Bucika06 (válaszként erre: 69. - Kira88)
2012. aug. 28. 17:20
Ahogy írtam is fizettem és fizetem is csak az elszámolást nem láttam eddig!Nem látom hova,mire megy a pénz mikor mindent pluszba vinni kell!Javasolnám előbb olvasd végig a hozzászólásokat és utána írj!Eddig is én tartottam el és eztán is én fogom,de ha már fizetek tudni szeretném mire!
73. trapiti (válaszként erre: 71. - 6b08b99072)
2012. aug. 28. 09:50
Nálunk 20-100%-ig kapnak kedvezményt. Csak azért írtam, hogy nálunk a túlnyomó többség nem tudja még az ebédpénzt sem fizetni, csak nehezen (persze azt is látom, hogy cigire pl. indig jut). Tőlük elvárni a csoportpénzt elég nehéz....
2012. aug. 28. 08:57
Nálunk nincs csoportpénz az oviban. Ha valamilyen esemény közeleg akkor előre szólnak hogy fejenként xyz összeget gyűjtenek (általában 500 Ft-t szokott lenni). Ez általában évente 3 alkalommal történik. DE kérik hogy havonta vigyünk be tisztasági csomagot, de mindig megmondják hogy mi legyen benne, ne vigyünk feleslegesen be szappant, fogkrémet ha épp nincs rá szükség. Év elején egy rajz csomagot is kérnek- ebbe ceruza, gyurma, festék, szines papir stb van. És kb. 2 havonta egyszer jut ránk a gyümölcsnap , ami kb. 2 kg valamilyen gyümit takar. Hát nálunk ennyi a plussz költség. Persze ha mennek színházba vagy kirándulni az extra dolog.
71. 6b08b99072 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2012. aug. 28. 08:48

Mindenhol van kedvezmény.

Csak egy kérelmet kell beadni az gyermekvédelmishez az önkormányzatnál, de jövedelemfüggő. Szóval ha anya, apa nem dolgozik és segélyből élnek többen, akkor valószínű hogy kapnak kedvezményt (akár 100%-ost, akár 50-est).

Eddig nekünk is járt, de most hogy van munkám, egyből mentem bejelenteni, így szeptembertől már fizetni fogom az étkezését.


Szerintem egyébként az a szomorú, hogy ezt egy fórumon kell megvitatni ahelyett, hogy inkább felvenné a kapcsolatot (és kérlek ne sértődj meg ezen Bucika06...) egy-két szülővel, hogy nekik mi a véleményük a helyzetről, és máris okosabb lennél :)

70. trapiti (válaszként erre: 69. - Kira88)
2012. aug. 28. 06:32

Szerintem nem azon akadt fenn a fórumindító, hogy fizetni kell, hanem hogy nincs elszámolás, nem tudni mire költik és hogy nem mindenki fizeti be...


Egyébként igazad van, de mégis sok család vagy nem tud, vagy nem akar költeni a gyereke.

Nálunk pl. jövedelemtől függően lehet kedvezményt kapni az étkezés árából. A csoportban mi vagyunk az egyetlenek aki teljes árat fizet...

69. Kira88
2012. aug. 27. 23:19

Hát nem tudom, ez a havi 500 ft elenyésző összeg ahhoz képest, amit majd az iskolára, iskolán kívüli foglalkozásra, egyetemre stb. el kell költeni...


A gyereket a szülőnek kell eltartani, nem az államnak, nem az önkormányzatnak. Aki ilyenen fennakad, inkább ne vállaljon gyereket szerintem.

68. trapiti (válaszként erre: 67. - Megryan)
2012. aug. 27. 21:37
Nálunk nem mondják. :-)
67. megryan (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2012. aug. 27. 21:35

Nálunk is mondják, hogy aki tud vigyen lekvárt, ketchup-öt, mogyikrémet, mert a gyári kevés, szinte üres a kenyér.

Télen csinálnak a gyerekeknek pluszban teát, piritóst reggelire aki kér.

66. zebracsikó (válaszként erre: 62. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 21:30

de az egyrétegűnék olyan lesz a keze a törlésnél, mert elázik-szakad....

a többrétegűnél meg nem

65. trapiti (válaszként erre: 62. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 21:22
Nálunk előre fel van darabolva, viszont közepes minőség, nem a legvékonyabb.
2012. aug. 27. 21:21
Ja és én szoktam lekvárt is bevinni, mert abból mindig kevés amit annak, több gyerek csak az oviban eszik ilyesmit és a lekváros kenyér a legnagyobb kedvencük...
63. trapiti (válaszként erre: 59. - Bucika06)
2012. aug. 27. 21:20

Nálunk fogkrémet mindenki magának visz amilyet akar, és nem közösen használják, hanem mindenki a salátát. Tavaly volt akinek nem tudtak venni, neki az óvónéni vett a saját pénzén. Wc papirt nem kérnek, az van bent. Ha valaki allergiás pl. a szappanra, akkor neki vihet a szülő külön, nem kell az egész ovinak a drágát használni, én is literest viszek ha kérik...

Nálunk neves törlőkendőre pl. csak az én lányomnak van, elég érzékeny a bőre. A többiek nem használnak, de nem gond, ha valaki szeretne, beviheti.

62. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2012. aug. 27. 21:04
itthoni tapasztalat, hogy az ekkora gyerek a több rétegűből pont olyan kilóméternyit szakít, mint az egy rétegűből.. innentől kezdve kissé kifizetődőbb az egy rétegű.
61. zebracsikó (válaszként erre: 60. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 21:00

Nem véletlenül kérnek jó minőségű wcpapírt!

Próbáltad már az egy rétegűeket? Több méter kell belőlük, mire olyat hajtogatsz, amivel rendesen ki tudod törölni, és nem szakad át, nem ázik el a kezedben azon a tájékon. Pláne, ha a gyerek még kissé ügyetlenül tudja csak ellátni magát.


A szalvétából tényleg butaság gyerekmintásat kérni, abból éppúgy megfelel a sima fehér.

60. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 59. - Bucika06)
2012. aug. 27. 20:40
omg... részvétem. mert a gyerek az 1 rétegbe nem tudja kitörölni? és a száját csak mintásba tudja a száját??????? ezt az ostobaságot. ok, az allergiát értem, bár lehet, hogy nálunk rohadtul ellenállóak a gyerekek, senki sem panaszkodott hogy ilyenre allergiás lenne. pedig pesti kölkök.
59. Bucika06 (válaszként erre: 56. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 20:32
Nálunk még azt is kiemelik,hogy minőségi legyen,mert pl van olyan gyerek aki allergiás a tescos folyékonyszappanra!Ugyanígy fogkrém,csak signal vagy hasonló,a wc papír pedig csak 3 rétegű lehet.Szalvétát gyerek mintásat kell vinni.
58. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 57. - Megryan)
2012. aug. 27. 20:26
hát az úgy elég sok sztem is. szülőin vessétek fel, hátha tetszeni fog az ötlet.
57. megryan (válaszként erre: 56. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 20:22
Hát igen jobb az 1-2 alma, nekünk havonta 1x kell, de akkor vagy 4 kilót :( 25 gyereknek legyen elég.
2012. aug. 27. 19:37

Mindenképpen járj utána, köteles megmutatni. Ha nem akarja, ott valami nagy gáz van. Hidd el, ha te kinyitod a szádat, a többi szülő is ki fogja.


Mi 600-at fizetünk, fillérre pontos elszámolást kapunk minden szülőin. Gyümölcsöt vinni kell, de elég fejenkét 1-2 alma, vagy banán. Mindenki ennyit visz, simán kibirható, és sok kicsi sokra megy.

Tisztaságit is viszünk, mindig mondják, hogy semmi pucc, elég a legolcsóbb budipapír, és zsepi. Kell még néha fogkrém (mindig mondják, mikor), év elején nedves törlőkendő, meg folyékony szappan, ha mondják.

A csoportpénzből van a sütés-főzés, karácsony, télapó, meg a fene tudja, hogy mi. Vannak benne eszközök is, ahogy rémlik.

55. Bucika06 (válaszként erre: 48. - Babszibobó)
2012. aug. 27. 19:19
Köszi! MNem lesz egyszerű,mert roppant "kedves" anyuka enne a felelőse,de akkor sem fogom rájuk hagyni.Majd jelzem hogy mi volt.
54. megryan (válaszként erre: 51. - Bucika06)
2012. aug. 27. 19:16
Nálunk a ballagásra még külön 3-5000 ft-ot kérnek, és az erdei tábor, egy hetes, az még 20.000 ft
2012. aug. 27. 19:13

Az biztos, hogy nagyon jó ovónőnk van, fejlesztő játékokből rengeteget vesz.

És van nálunk elszámolás. Mutatja a számlát.

52. Bucika06 (válaszként erre: 49. - Megryan)
2012. aug. 27. 19:11
Mindenképpen megírom,de dátumot még nem tudom.Tavaly szeptember közepén volt.
51. Bucika06 (válaszként erre: 23. - 6b08b99072)
2012. aug. 27. 19:10
Hát igen.Havi ezer ft,nálam a két gyerekre 10hónapra 20000ft.Sok!Szerintem a fiamnál az idén még többet fognak majd kérni mert ballagó csoport lesznek.
2012. aug. 27. 19:07

Sajnos manapság ha nem szednek pénzt, nem tudnak megélni.

Éves szinten sok, főleg ha ott a havi kajapénz, ami kb 10000.


Nálunk havi szinten 850 Ft van. Ebből 600 a csoportpénz, és 250 a gyümölcspénz.


Évente 2x1000 Ft az eszközpénz.


Szeptemberben tisztasági csomag.


Van palack, és papírgyűjtés, a pénz ami befolyik az ovié.


Mikulás csomagot, és az abba valót a szülők hordják be. Ovis családi nap 2x van egy évben. Belépős, + minden pénzért van. DE! Amit ott árulnak, pl üdítő, és Te megveszed, azt Te is viszed be. Lista van, mit kell bevinni. Káv, cukor, tejpor, üdítő, rágcsa, tombolára ajándék, zsákbamacskába ajándék. Ilyenkor van kaja, annak is a hozzávalóit a szülők viszik be.


Amellett farsang, és egyéb rendezványek, szintén szülők visznek be mindent.


És persze kirándulások...


Sok, csak az a szomorú helyzet, ha a szülő nem fizet, nincs ajándék a gyerekeknek, nincs semmi.

Mert egyszerűen nincs pénz, nincs támogatás, nincs segítség.

És sajnos vannak, akik ezt sem tudják kifizetni. Most a nem is akarókról nem tennék említést.


Fizetjük, és örülünk a színvonalas műsoroknak, a gyerek boldogságának.

49. megryan (válaszként erre: 47. - Bucika06)
2012. aug. 27. 19:06

utána írhatnál ide, hogy mi történt, mit mondtak.

Az nagyon ciki ha nincsenek számlák... hát kíváncsi vagyok

48. babszibobó (válaszként erre: 47. - Bucika06)
2012. aug. 27. 19:06
Mindent bele!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook