Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedhető csoportpénzt az oviban? fórum

Szedhető csoportpénzt az oviban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. szept. 13. 15:50

Nekünk úgy van, hogy majd 2000ft ha kezd milyenféle rajzeszköz meg pohár meg gyurma miegymásra amit az óvónők vesznek meg...meg havi 500 huf...aztán ha valami extra van akkor egyéb költség..

A gyümölcs az lesz, de úgy hogy 2-3 db-ot visz minden gyerek és akkor felvágják nekik ilyen gyümisalinak hogy mindenkinek jusson mindenből...

2012. szept. 9. 19:01

A csoportpénz szedését általában szülőin döntik el a szülők, és hol mennyit szavaznak meg. Elvileg a ti magas összegű befizetéseteket is ti szavasztátok meg. Az óvónő nem nagyon szólhat bele, nem az óvónő gyűjtheti, hanem szülők (javaslatot tehet, hiszen ő tudja, hogy abban az időszakban éppen mire kell). Ez nálunk is így van. Félévente van választva két felelős, és minden félévkor el kell számolni a pénzzel. A számlákat és mindenki befizetésének nyilvántartását bemutatják.

Nálunk a csoportpénz havi 500Ft.

(Volt, hogy elég nagy összeg felhalmozódott, ekkor csináltattunk belőle a csoportszobába egy galériát karácsonyra.)

Ezen felül tisztasági csomag negyedévente (vagy amikor szólnak az óvónénik, hogy kell).

Gyümi-zöldségnap szerdánként, ekkor minden szülő visz 3-4 db valamit. Ezt aztán eszik egész héten.

A bónusz rendezvények fizetősek (ált. 4-500Ft). Tombolatárgyakat farsangra vinni kell.

Ha a gyereket járatom judóra, angolra, táncra - ezek havonta 1500Ft-ot jelentenek külön, külön.

Összességében nem olcsó, de mire fizessen ki az ember, ha nem a gyerkőcére?


Én nem vállanék be több gyereket akkor, ha tudnám, hogy ezzel a már meglévőt hátrányba juttatom.

A kisebbséget sajnos mindenütt fel lehet lelni az országban, ez nem csak ózdi probléma. De ha mindenki csak belőlük indulna ki, akkor lenne az országban igazi katasztrófa. Azért ne vigyek gyümölcsöt 20 gyereknek, mert abból még hatan olyanok is esznek, akiktől mi nem kapunk semmit? Lexarom.

Akik nem szavazzák meg a gyümölcsnapot, ott gondolom, nincs is. Egyébként a problémás szülők tapasztalataim szerint eleve nem is szoktak járni szülőire, ergo nem is tudják, hogy van gyümölcsnap.

225. Hexike
2012. szept. 8. 21:16
Igen! :)
224. megryan (válaszként erre: 220. - 74740b7c7c)
2012. szept. 6. 21:46
Mondjuk azt én is furcsálltam, amikor beküldtem a gyerekkel csak úgy 1 kiló paprikát reggelihez, és délután közölte hogy nem volt paprika se reggelihez se uzsonnához. Ilyenkor mit gondoljak???? Remélem hogy másnap lesz...
223. sajert
2012. szept. 5. 21:27

Nálunk az oviban nincs csoportpénz, de inkább lenne.

Mivel nem kötelező, csak kérik, hogy havonta tisztasági csomag(WC papír, papírzsepi, fogkefe, fogkrém, folyékony szappan (először töltős, utána csak utántöltős), minimum 100 db-os szalvéta), hetente gyümölcsöt kérnek.

Ez úgy látszik kevésből kijön. Aha, de ha szinte csak te vagy az a balek, aki a gyerekének biztosítani akarja a fenti tételeket, akkor az igazán sokba kerül - persze nem Tes.. gazdaságost veszek, mivel a gyerekem bőréről is szó van.

2012. szept. 5. 17:10
Nálunk emelni akarják havi 1500-ra. Heti egyszer gyümölcsöt kell vinni, fél évre 2000 az írószerpénz, ha néha kirándulnak, arra külön szednek. Évi 3-4 bábelőadás. És néptánc, de arra az én gyerekem nem jár. :(
221. Bucika06 (válaszként erre: 214. - Zakajeo)
2012. szept. 5. 14:15
Hát pedig nálunk kérnek.Volt olyan,hogy 2 hónappal elcsúsztam mert elég beteg volt a fiam igy teljesen megfeledkeztem róla és már a köv.hónapba szólt az óvónő,hogy elmaradásom van a csoportpénzben amit jó lenne ha rendeznék.Sőt az év vége megint nem lett befizetve /május,június/mert júniusban nem jártunk már,májusban pedig csak 2 hetet és kiment a fejemből hogy rendezzem.Mikor bementem a fiam dolgaiért az óvónéni flegmán a kezembe dugott egy papírt,hogy "megint elmaradása van anyuka,itt van róla a papír".Pont ugy mintha pl a villanyszámlát nem fizettem volna be és jönne a felszólító levél!
2012. szept. 5. 14:14

Tesóméknál szednek. Havi 500ft+heti 1x gyümi.

Persze, ha tönkremegy valami plusz pénzt kell bevinni.


Hugim kis közlékeny, rendszeresen közli, hogy ők ugyan nem ettek gyümölcsöt, de a dadusnéni igen:))))

219. Bucika06 (válaszként erre: 215. - Zakajeo)
2012. szept. 5. 14:06
Mikor felvették őket és kellett menni az első szülőire akkor közölték,hogy ez így van.A lányoméknál azt mondták,hogy most szőnyeget kell venni a szobába és az 5eből akarnak venni.Van akinél a csoportszoba kifestésére kérték.De hogy valóban arra ment e nem tudjuk.Majd most kiderül,mert már nem tudom szó nélkül hagyni.Főleg hogy látom ilyen máshol nincs.Van ahol nem is kell fizetni,vagy csak nagyon csekély összeget.
218. Bucika06 (válaszként erre: 216. - Zakajeo)
2012. szept. 5. 14:01
Az én gyerekeim teljesen átlagos oviba járnak.Ilyen összegről én sem hallottam még más szülőktől.
217. zakajeo
2012. szept. 4. 12:36

egyébként nálunk


-oviba fizetendő csoportpénz nincs

-ujságra megrendelés esetén havonta kérik be a pénzt pl Tappancs, Minimanó stb

-ha szinház előadás kirándulás van akkor kb két héttel előre kiirják,ez esetenként kb 350ftot jelent átlagban

-választunk egy szülőt aki rendezi az esetleges alkalmanként beszedendőket pl óvónéniket köszönteni,Mikuláscsomagot összekésziteni stb erre kb 2000ftot adtunk be félévente de nem márazonnal,hanem amikor tudtuk beadtuk...

216. zakajeo (válaszként erre: 4. - Megryan)
2012. szept. 4. 12:33
jogos de ha ésszel élnek akkor nem egyszerre kérik be....két három gyerek esetén kb lehetetlen befizetni nálunk aki ennyit becsenget(ne) elszámolás nélkül az nem a kisvárosi oviba hordja a gyerekét....
215. zakajeo (válaszként erre: 2. - Bucika06)
2012. szept. 4. 12:31

viszont ez horrobilis összeg!!!suliban sem szednek 5000ftot egyben nemhogy ovodában évkezdéskor....

kérj elszámolást mindenkép

214. zakajeo (válaszként erre: 1. - Bucika06)
2012. szept. 4. 12:30
Nem,nem szedhető csoportpénz sem ovodában sem iskolában..konkrét dologra kirándulásra szinházra stb igen mert az más,de "csak úgy" nem lehet bekérni....elfogadhat a csoport pénzt de nem kérhet.
2012. szept. 4. 11:14
Eddig háborogtam a csoportpénz miatt,de látom máshol sokkal több pénzt szednek az oviban.már érdemes volt ide tévednem.
212. trapiti (válaszként erre: 211. - 6b08b99072)
2012. szept. 3. 22:28

Hát igen... antiszociálisnak lenni nem olcsó mulatság...


Egyébként nem tartanék attól, hogy ilyen jövedelem mellett nem veszik fel, az Ő gyereke tuti bekerül az oviba és tuti ingyen kap kaját... kb. abból a pénzből amennyiért otthon etetné, ki is jön a gyümölcs...

211. 6b08b99072 (válaszként erre: 117. - Vancsa1977)
2012. szept. 3. 21:42

Ha ezt valóban így gondolod, akkor pofon egyszerű a képlet... nem kell a gyereknek állami óvodába járni - de mivel ahogy olvasom, anyagilag nagyon nem engedhetitek meg a magánovit, akkor meg legyen otthon.

Úgyis az a módi, hogy ha van kistesó, a nagyot nem veszik fel oviba (tisztelet a kivételnek..), szóval ezzel a problémád egy csapásra megoldódik: nem kell aggódnod sem a csoportpénz, csak a gyümölcsök miatt, amit nem szívesen osztanál meg más gyerekével..

210. Bucika06 (válaszként erre: 205. - Megryan)
2012. szept. 3. 09:52
Én is!De közeleg a szülői és minden kiderül!27 gyerek jár a fiam csoportjába ugyhogy az ha jól számolok így fejbe 135000Ft.A lányoméknál 24 a csoportlétszám az 120000ft.Havonta megy az 1000ft.Számoljunk.Új játkot nem vettek,berendezést nem vettek.A tisztaságit,gyümölcsöt,dekort+ami kell visszük.Az udvart mi szülők tartjuk rendbe,füvet nyírunk,bokrot fát metszünk,virágot ültetünk...Akkor mire?Na ez az amit meg fogok kérdezni!
209. Scentini1 (válaszként erre: 208. - Scentini1)
2012. szept. 3. 06:25

És elfelejtettem gyümölcsöt, néha szörpöt, mindenki akkor visz, amikor akar. Kb. havonta-kéthavonta szoktam vinni.


Vannak persze olyan események, mint a karácsonyi buli, farsang, húsvét, gyereknap (ilyenkor az ovi ugrálóvárat, arcfestőt, kisvonatot, pónikat bérel és minden ingyenes, ezt is a csoportpénzből fizetik) megkérik a szülőket, hogy egy-egy üveg üdítőt, egy tányér sütit, kis rágcsálnivalót vigyünk be a gyerekeknek. Ez sem kötelező, mindenki azt visz, amit tud.

2012. szept. 3. 06:20

Sziasztok!

Nálunk kezdésnek 1000 Ft eszközpénz, havi 500 Ft csoportpénz. Ebből fedezik az év végi kirándulást, év közben szinte minden héten van valami program, fagyizás, busszal kisebb utazások pl. a közeli erdőbe, a szomszéd városba stb. Ebből fedezik a mikuláscsomagot, a farsangot, szüreti mulatságot, karácsonyi ünnepséget.


Minden fillérrel elszámolnak nekünk szülői értekezleten.

2012. szept. 2. 16:11
Sziasztok! Nálunk kezdéskor semmi, havonta 400Ft és évente kb. 1-2 alkalommal, attól függ, hogy jön ki gyümölcs. Minden hétfőn más anyuka visz, vannak 22-en, azaz 22 hetente jut ránk a sor, elvileg. Ja és a havi 400Ft-ból vesznek tisztaságit meg szinest, rajzlapot stb-t. Mondjuk nincs is tele játékokkal a csoport. De inkább kreatív dolgokra szoktatják a gyerekeket:)
206. Vancsa1977 (válaszként erre: 201. - Michelle.r)
2012. szept. 2. 15:08

Én csak azért örülök,hogy nincs hitel,és albérleti díj a házon......

A nagyon rövid környékünkön nincsennek cigányok,de ahol az óvoda,az iskola,templom van hemzsegnek egymás nyakán....

205. megryan (válaszként erre: 202. - Bucika06)
2012. szept. 2. 14:37

Nálunk az éves kupakgyűjtésből kb. 30.000 ft jött be, az ovi udvarára fordították.


Azért az 5000-es kezdés nagyon durva, az 100.000 ft szeptemberben... erről azért nagyon megnézném az elszámolást.

204. Bucika06 (válaszként erre: 197. - Vancsa1977)
2012. szept. 2. 14:04
Egyáltalán nem kötelező!A kaja befizetése az kötelező és semmi más.
203. Bucika06 (válaszként erre: 193. - Vancsa1977)
2012. szept. 2. 14:01
Hát én pedig inkább a gyümölcsöt értem meg és nem azt hogy havi 1000 ft/fő és kezdésnek 5000ft/fő csoportpénz befizetése után még én vigyem az eszközöket is.
202. Bucika06 (válaszként erre: 190. - Michelle.r)
2012. szept. 2. 13:57
Már lassan ott tartunk!Ezek mellett rendszeresen van papírgyűjtés is és egész évben gyűjtik a pet palackokat is,ami igaz nem egy nagy tétel /bár fogalmam sincs mennyi gyűlik össze éves szinten/ de az is bevétel az óvodának.
201. michelle.r (válaszként erre: 194. - Vancsa1977)
2012. szept. 2. 12:48
Tegnap kifejtetted, hogy minden bajodnak az az oka, hogy nem tudtok elstartolni, mert odaköt ház. Ma meg ezért vagy hálás?
200. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 194. - Vancsa1977)
2012. szept. 2. 12:47
Igen, szuper! Csak most pont emiatt szívtok. De azért nagyon jó.
199. e28c748947 (válaszként erre: 194. - Vancsa1977)
2012. szept. 2. 12:37
Hát én pedig, ha olyan környéken van, amit írtál, nos ha utánam dobnák, sem kéne....
198. trapiti (válaszként erre: 197. - Vancsa1977)
2012. szept. 2. 12:32

Semmi különbség köztük. "Elméletileg" semmi nem kötelező az étkezési díjon felül.


Szerinted mennyi gyümölcsöt lehet adni napi 4-500 forintból, amit az éltkezésért fizetsz - illetve bocsánat, te nem fogsz fizetni, mert a te gyereked ebédjét az önkormányzat fogja állni a mi adónkból...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook