Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedhető csoportpénzt az oviban? fórum

Szedhető csoportpénzt az oviban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. aug. 31. 16:20

Nálunk is szedte a csoportpénzt, hol az egyik, hol a másik anyuka. Általában az óvónők a tisztasági csomag miatt szóltak, másra sosem kérték a pénzt, így én nem adtam egyik anyukának se, aki kérte. Amikor fertőzött volt nálunk az ivóvíz, nem sokan vittek ásványvizet, vagy más innivalót a gyereküknek. Pl. a mi csoportunkba csak a barátnőm vitt, meg én, meg a nővérem is beadott egy zsugor vizet, szörpöt.

Az egyik anyuka simán elkezdett kiabálni a folyosón, hogy ő bizony nem adja be a tisztaságcsomagot, mert CSAK... Túl sok rendezvényre se vitték a gyerekeket, úgyhogy nem tartottam fontosnak feszegetni ezt a témát. Ha volt mit, vittem. Ha meg nem, akkor nem.

Nálunk sose volt olyan nagy összehúzás az oviban, hogy bárki más beadott volna bármit is rajtam, meg a barátnőmön kívül.

Okádék egy óvoda volt, az a lényeg. :P

106. trapiti (válaszként erre: 105. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 31. 16:12
Nekem is az a gyanúm, hogy lesz még ott gond...
105. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 103. - Vancsa1977)
2012. aug. 31. 16:10
Hát, ne haragudj, de szánalmas a hozzáállásod. Remélem, a többi szülő, még ha szegény is, nem így gondolkodik, mint te. Sok bajod lesz még az óvódával, iskolával, ha nem változtatsz a hozzáállásodon. :(
104. trapiti (válaszként erre: 103. - Vancsa1977)
2012. aug. 31. 16:03
Nálunk is sok, Bp. VII. kerület. Egy kivétellel vesznek. Mert nemcsak a gyerekek, a családok nagy része is egy közösséget alkotnak. Ők jónak látják így, egyszer én adok, másszor ők... de akinek nincs az is megtalálja a módját hogy részt vegyen az ovi életében. Itt mi vagyunk a "kakukktojás" mi nem ott lakunk, a munkahelyem révén járunk oda. És az a cigány apuka, aki sosem hoz gyümölcsöt pl. rendszeresen megjavítja a játékokat, eltört székeket stb. De senki nem úgy kezdte, hogy márpedig ő majd külön és nem ad a más gyerekének... meg kell mondjam, példaértékű ahogy nálunk a cigány családok viselkdnek.
103. Vancsa1977 (válaszként erre: 100. - Trapiti)
2012. aug. 31. 15:21

Hát el is fogom mondani az óvónőnek.Ha lesz gyümölcs nap akkor a SAJÁT gyerekemnek bepakolok gyümölcsöt,és CSAK NEKI!!!!!!

De nekem nincs pénmzem,hogy mást ellássak....

Mi a férjemmel nem vagyunk jótét lelkek,vagy a Baptista szeretet szolgálat,ja vagy a Nemzeti bank....

Meg mint írtam lejebb a mi körzetünkben levő óvodába elég sok a kisebbségi gyerek-azoknak a szülei tuti,hogy nem fognak x időnként venni x kiló gyümölcsöt kábé 20-25 gyereknek...

102. Gavrilo1 (válaszként erre: 101. - Adfa0d8bdb)
2012. aug. 31. 13:13
Ez is tök jó megoldás!
2012. aug. 31. 12:57
Nálunk egy úgy működött h aznap mindenki vitt be egy kis gyümit, és az összeset szétosztották...
100. trapiti (válaszként erre: 99. - Gavrilo1)
2012. aug. 31. 12:52
Én is inkább ezt az utat javasolnám. Ha úgy állsz hozzá, hogy téged ez nem érdekel, te akkor sem stb. akkor nagyon sok nehézségetek lesz az óvodában. De gondolom ha ennyire kevés pénzből éltek, az ovis étkezésért sem fogtok fizetni, úgyhogy nem fognak csodálkozni ha esetleg nem tudsz gyümölcsöt vinni. De az év eleji szülőin is fel lehet hozni a témát, a csoportok saját maguk dönti el, hogy csinálnak-e gyümölcsnapot, és ha igen, akkor milyen formában. Lehet hogy másnak is jobban megfelel az a változat, hogy mindenki a maga gyerekének viszi be, vesd fel az ötletet.
99. Gavrilo1 (válaszként erre: 98. - Vancsa1977)
2012. aug. 31. 12:42
Szerintem ez nem így működik. Képzeld el amint a gyereked nem ehet banánt, amikor mindenki más kap. Biztos hogy neki is fognak adni, csak legfeljebb megjegyzéseket mellékelnek a hátad mögött. Jobban jársz, ha elmondod az óvónőknek milyen gondodtok van anyagilag- biztosan megértik és akkor sem te sem a gyermeked nem fogja kellemetlenül érezni magát.
98. Vancsa1977 (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2012. aug. 31. 11:59

Én a saját gyerekemnek beviszem az ő adagját.

Igen majd szólok.

97. trapiti (válaszként erre: 96. - Vancsa1977)
2012. aug. 31. 11:57
Gondolom ez esetben szólsz bent, hogy a Te gyerekednek ne adjanak semmiből amit más vitt be...
2012. aug. 31. 11:46

Engem nem érdekel..Én más gyerekét nem akarom,és nem is fogom ellátni.

A saját gyerekemnek mi a férjemmel otthon megadjuk a gyümölcsöt,és nem viszek másnak.

A férjem 47000 ft a havi fizetése,hetente fizetik-ki lehet számolni,hogy 4-el elosztva ez mennyi...Ebből nem tudunk ellátni 20-25-ős csoportot.

Meg a mi körzetünkben sok a kisebbségi gyerek,és azt hiszitek,hogy azoknak a szülei megveszik a többieknek a gyümölcsöt!!!!!!

95. trapiti (válaszként erre: 93. - Vancsa1977)
2012. aug. 31. 11:34
20-40-ig vannak nagyjából a csoportlétszámok. Nálunk 23-24, kettesével kerülünk sorra, vagyis 12 hetente, 9 hónapon keresztül - az évi 2-3 alkalom, bőven ki lehet bírni.
2012. aug. 31. 11:31
Hálunk hetente 1-szer kell vinni gyümölcsöt, ha ezt leosztjuk a 35-40 gyerekre akkor max 1-2 szer jut ránk a sor évente. Ezt ki lehet bírni.
93. Vancsa1977 (válaszként erre: 90. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 31. 11:30
Ja az már más.De gondolom 1 csoportban is van úgy 20 gyerek.......
92. Bucika06 (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2012. aug. 31. 11:17
Nálunk minden héten szerdán kell vinni a gyümölcsöt és mindenki ezen a napon hozza.
91. trapiti (válaszként erre: 86. - Vancsa1977)
2012. aug. 30. 20:56
A legtöbb óvodában a gyümölcs nem része - vagy csak minimális mértékben - az étkezésnek. Gyümölcsöt akkor kapnak a gyerekek, ha a szülők visznek, ezért valamilyen rend szerint általában beosztják, ki a soros. Vagy több gyerek kerül egyszerre sorra, akkor kevesebbet kell vinni, de gyakrabban, vagy ritkábban de akkor az egész csoportnak. Mi kb. 3x kerülünk sorra egy év alatt, kettesével vannak a gyerekek beosztva. A mi párunk sose hozott semmit, én viszek ilyenkor kb. 6-8 kg gyümölcsöt, ami nagyjából kitart 4-5 napig a 23 gyereknek.
90. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 89. - Vancsa1977)
2012. aug. 30. 20:36
nem egy óvodát, egy csoportot.
89. Vancsa1977 (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2012. aug. 30. 20:30

Hát én ezen le vagyok döbbenve...

Őszintén megmondva mi elég csórók vagyunk....És ellátni 1 teljes óvodát gyümölcssel......

88. michelle.r (válaszként erre: 86. - Vancsa1977)
2012. aug. 30. 20:15
Igen. De más napokon más szülők látják el a te gyerekedet, nyugi észre sem fogod venni ;)
87. michelle.r (válaszként erre: 79. - Dina68)
2012. aug. 30. 20:13

De megfinanszírozzák. Legalábbis nálunk tudom, hogy vannak akik nem fizetnek, de az ovi kigazdálkodja a többiek befizetéséből, hogy minden gyerek kapjon. Nem bánom, kicsik még ezek a gyerekek ahhoz, találkozzanak azzal, hogy más kap, ő nem.


Havi 500-at fizetünk, minden héten gyümölcsöt visz valaki. Elszámolást még sose láttam, de folyton viszik őket programokra.

2012. aug. 30. 19:54

Megkérdezhetem,hogy mi az a gyümölcs nap?1-1 Szülőnek kell ellátni az összes gyereket gyümölcsel egyes napokon?


Nekem jövőre megy a fiam óvodába,és érdekel a dolog.

2012. aug. 29. 13:43

Az én lányom most járta ki az ovit, de nekünk csak akkor szedtek pént ha vmi rendezvény (bábelőadás, kirándulás, gyereknapi ugrálóvár...stb.) volt kilátásban, meg a Télapó előtt 500 Ft-ot.


Tehát nem havi szinten, rendszeresen kellett fizetni.

A tisztasági csomagot bekérték havonta, de semmi mást!

84. Bucika06 (válaszként erre: 83. - Adfa0d8bdb)
2012. aug. 29. 13:30
Én eddig rendesen befizettem,de tudok olyan gyereket akinek nem adják be.Az óvónénik fújnak is rá rendesen,bár ettől függetlenül meg van neki is a télapó,húsvét,anyáknapja...Persze nem a gyerek tehet róla,de én nem szeretném ha az én fiamra fújna az óvónéni vagy esetleg kimaradna valamiből.Ezért fizetem,csak érdekes dolgok mennek itt és már azért érdeklődöm máshol hogy van ez!
83. adfa0d8bdb (válaszként erre: 78. - Bucika06)
2012. aug. 29. 13:26

Ja, így már érthető.


Hát, akkor adj belátásod szerint pénzt, de azért légy résen! Ha mások sem adnak, te sem vagy köteles...

82. Bucika06 (válaszként erre: 79. - Dina68)
2012. aug. 29. 13:26
Fizetek én,eddig is azt tettem,csak az elszámolást hiányolom,hogy immár nagycsoportba járunk de még soha nem láttunk semmit hogy mire megy el a pénz.Főleg ugy hogy a tisztasági csomagtól kezdve a papíron,gyümölcsön,dekoron keresztül az utolsó ceruzáig mindent viszünk.Még az udvart is mi tesszük rendbe nekik ilyenkor év kezdéskor/ bokormetszés,festés,fűnyírás.../Ülteünk virágot is ugy hogy mi visszük a földet,komposztot,virágot.Na ezt nem értem és ezért kérdezem hogy köteles vagyok e?Bár helyesebb lett volna ugy feltennem hogy köteles vagyok e fizetni ha nem látom mire!
81. Bucika06 (válaszként erre: 80. - Dina68)
2012. aug. 29. 13:20
Tudom,csak a dekor anyagokat vagy legalább is egy részét is mi visszük.Elszámolást pedig majd a szülőin kérek természetesen,mert mostmár 3.év következik,de még egyet sem láttam.
80. Dina68 (válaszként erre: 74. - Bucika06)
2012. aug. 29. 13:14

Elszámolást nyugodtan kérhetsz,mikor az én lányom volt óvodás,én is kértem.Biztos vagyok benne,ovó néni,nem a csoportpénzből megy szinházba vagy bulizni,a szülő részéről természetes igény,hogy tudja,mire költik a pénzét.

Óvodában sok a dekoranyag,kellék,papir stb,erre nincs a fenntartónak pénze.

79. Dina68 (válaszként erre: 2. - Bucika06)
2012. aug. 29. 13:12
Nem vagy köteles,mert hivatalosan tilos,de akkor ne csodálkozz,ha a te gyerekednek nincs Télapó,stb,mert nem a többi szülő finanszirozza meg neked.Mint peadagógus mondom.én is szedek osztálypénzt,ebből van a télapó,osztálykarácsony,farsangi buli,stb.
78. Bucika06 (válaszként erre: 77. - Adfa0d8bdb)
2012. aug. 29. 13:03
Nem igazán volt lehetőség szétnézni,mert ahová felvették körzetileg jó lett volna csak időközben elköltöztünk,máshová kellett vinnem mivel a város másik felébe nem tudom őket behordani.Ez lett a legközelebbi óvoda és nem is tudták hova máshova berakni.Ezt ugy képzeld hogy ma intéztem még hogy hova járjon és másnap már vinnem kellett oviba.Nem volt választás.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook