Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Számoljuk kalóriát és fogyjunk november1-től!! fórum

Számoljuk kalóriát és fogyjunk november1-től!! (beszélgetős fórum)


142. Anzse
2010. dec. 13. 13:56
Én sem iktatok ki mindent az étrendemből, de olyan nehéz. Nekem az a legnagyobb problémám, hogy nem ehetek annyit egy egy kajából amennyit szeretnék. Pl. a tésztát imádom, de az ajánlott 10 dkg tészta nagyon kevés...
141. Golddd (válaszként erre: 138. - 6967068598)
2010. dec. 13. 13:56

A heti fél, ill 1kiló az ideális, bár nekem mondta itt vki h a heti 1 az már sok is:) hát ...nekem a heti egy az az ideális, legalábbis azzal megvagyok elégedve. Meg nem is jó ha hírtelen adja le az ember, 1 nem egészséges, 2 láttam már olyan ember fotóját aki hírtelen lefogyott, és szegénynek lógott a bőre, a test nem tudott alkalmazkodni a változáshoz.Szóval sztem a heti 1 kg tökéletes.:)

Én csak Rubint Rékára tornázok, nincs bajom Alexandrával, de nekem lightos meg nem is tudom, Réka keményebb egyéniség, és van mikor már ott tartok h nem bírom, de Réka magyaráz h még még, na akkor csak azért is rányomok még vagy 2 őt:D.A stílusa jobban tetszik.De nekem csak a 20 percesei vannak meg, meg a 2009 ese.(3*20p és 1*40).

140. Golddd (válaszként erre: 137. - Anzse)
2010. dec. 13. 13:50

Szia!


Úgy látszik sok embernek vannak problémái sajnos a testsúlyával.

Nem tudom mi lesz karácsonykor, ami a csokikat és a sütiket illeti....:) önfegyelem és csak kevés nasi, beépítve a napi kalóriába.Legalábbis azt hiszem.


Én például csak saccra írom h mi mennyi , de tegnap rájöttem h túlozni szoktam:D szal még beleférne egy két kalória.

139. 6967068598 (válaszként erre: 137. - Anzse)
2010. dec. 13. 13:49
Szia! Én most pontosan mérem a kalóriákat, napi 1.200-1.300 kcal kellene a fogyásomhoz. Próbálom tartani, de ha este a férjem leül vacsizni...ajaj...ooolyan jóízűen eszik (és hozzáteszem nádszál vékony így is). Hát ez a mi sorsunk... :)
138. 6967068598 (válaszként erre: 136. - Golddd)
2010. dec. 13. 13:47
Én kb. 70 kg lehettem, amikor elkezdtem a fogyókúrát. De kb. két hete megpróbálok odafigyelni kisebb-nagyobb sikerrel a diétára. Szóval a heti célom: - 1 kg. Annak is örülnék, ha több lemenne, de az már szerintem nem lenne egészséges. 68,6 kg voltam ma reggeli, így jövő hét hétfőre szeretnék 67,5 kg lenni. Ez ideális cél lenne. Nem? Te mennyit tervezel jövő hétig? Béres Alexandrának a zsírégető tornáját, illetve Rubint Réka Add önmagad dvd-ket szoktam váltogatva végigküzdeni. :)
137. Anzse
2010. dec. 13. 13:46

Sziasztok,


De jó, hogy egyre többen vagyunk. Nekem már teljesen jól megy a kevés kalória. De úgy irigyelek benneteket, hogy ennyit tudtok tornázni. Sajnos nekem erre a gyerkőc mellett nem igen van időm, de heti kétszer azért próbálkozom.


A mai napom eddig:

R: 2 szelet abonett, 2 mackósajt, pitamin paprika (150 kcal)

T: kapucsino

E: majoránnás máj, főtt krumplival (400 Kcal)


Rám csak ritkán jönnek a csoki evés rohamok, de ha jönnek akkor elég nehéz megállni, főleg most ünnepek felé.


Lányok, ti számoljátok a kalóriát vagy csak saccra

írjátok. Én még pontosan számolom és mérem is az adagot!


Szép Napot!

136. Golddd (válaszként erre: 135. - 6967068598)
2010. dec. 13. 13:38

Szia!


Tulajdonképpen nem tudom mennyit:D, lényeg h a zsír lemenjen, de sztem kb 55 ig szeretnék lemenni.70től keztem 5 hete, és most 64 vagyok.

Te mennyiről kezdted , és mikor?

Figy, sztem néha belefér a nasi is, meg elhagyni nem lehet mindent, jó oké a lisztes dolgokból én is visszább vettem, mert nem mindegy h 3 pogit eszel meg, vagy csak 1 et.:)De mindenre szüksége van a szervezetnek, plusz ha elhagynánk pl ezeket a dolgokat, teszem fel lisztes termékeket, kenyér..stb. ha megint elkezdi enni az ember visszahízza amit leadott.

Szóval sztem módjával kell enni, meg nem összeenni mindent egy evésre, egy kis torna, és reméljük elérjük a célunkat.:)

A kávét én sem tudom letenni, napi 2 őt el szoktam fogyasztani, de sztem ez nem sokat nyom a dolgon, csak egy pici édesítőt teszek bele.

Te mire szoktál tornázni?

135. 6967068598 (válaszként erre: 134. - Golddd)
2010. dec. 13. 13:29

Szia!


Először is kitartást. mennyit szeretnél fogyni? És most hány kg vagy? Én jelenleg 68,6 kg voltam reggel és próblok lefaragni a súlyomból... :)

Bár most bűnöztem éppen (bár kb. 100 kcal lehetett - eperlekváros abonettet).


Ma reggelire egy szendvicset ettem és egy kávét fogyasztottam mellé. Ebédem pedig: tonhalas paradicsomos kukoricás pennét. Mai kalória eddig: kb. 830 kcal. Vacsira már csak vmi 200-300 kcal-os light-os at tervezek. Este én is tornát tervezek.

134. Golddd (válaszként erre: 132. - Csicsy22)
2010. dec. 13. 12:57

Szia!


Nekem a mai bűnözés délutánra fog esni, 3 fele-->1 db mézes kalács:P. Ebédre én is rántott husit ettem, rántott csirkecombot salátával. A vacsit még én sem tudom.

A tornához kitartást! :)


Szép napot!

133. Golddd (válaszként erre: 130. - 6967068598)
2010. dec. 13. 12:54

Szia!


Ahogy mondod!:) Elég nehéz kibírni,mikor látom mennyi finomság van mindig itthon, és nem engedhetem meg magamnak, csak nagyon ritkán. Sztem jó ez az oldal, legalább lelkileg támogatjuk egymást.:)

2010. dec. 13. 11:48

Én ma eddig egy magvas kiflit ettem krémsajttal, és egy falat csokit... (nem tudtam ellenállni, és még délelőtt ettem)<-kifogás, kifogás :-)))


Ebéd rántott csirkemell lesz párolt zöldségekkel.


Este még nem tudom.


Torna lesz...bár nagyon fáj a hasam (piros betűs napok). Valami light-osat akkor is csinálok....


Nektek hogy telik/telt a nap?


Szép napot mindenkinek!

131. csicsy22 (válaszként erre: 130. - 6967068598)
2010. dec. 13. 11:40

Sziasztok!


Örülök nektek.


Én is fél-1 kg-tól tudok megszabadulni hetente...bár ez nekem változó. Én is hetente mérek, aztán a havi eredményt nézem. Az utóbbi 2 hétben ugyanis még csak fél kg ment le, ezért most bele kell húznom. Szeretném a havi 4 kg-t elérni.


Én úgy érzem, nagyon jó dolog ez a fórum, legalábbis én szeretem. Tényleg hatalmas erőt ad a tudat, hogy nem vagy egyedül!!!

130. 6967068598 (válaszként erre: 127. - Golddd)
2010. dec. 13. 10:34

Szia!


Egy "cipőben járunk". Nekem is hatalmas erőfeszítés és önuralom kell, hogy végigcsináld a fogyókúrát. Én egy hét alatt kb. 1 kg-ot tudok leadni, azt is nagy megfeszítéssel. Nekem is jó lenne egy kis "löket" néha, egy pici lelki támogatás...mer' szerintem egymást ha bíztatjuk (kibeszéljük a tapasztalatainka), akkor már könnyebbek vagyunk... :) Nem?

129. Golddd (válaszként erre: 128. - Anzse)
2010. dec. 12. 21:52

Tulajdonképpen vegyítettem amiket olvasgattam.:) Nem eszem annyit mint anno, ilyen napi 1200 kalória, mikor hogy, napi 3 szor étkezés, ha közben éhes leszek bekapok vmit.Aztán próbálok minden nap tornázni, lehetőleg 1 órát, ha több időm van belefér heti másfél óra, de van h csak fél óra jut rá.Szabadnap heti max 1 napot engedtem meg magamnak.:)Keményen állok hozzá, meg kell hagyni, csak néha meginogok, és bizony akkor nézegettem fel ide, hozzátok. Erőt adott, h mennyi kitartó ember van itt.:) Szóval csak néha esek bűnbe, egy szelet csoki, vagy vmi kis apróság, de úgy gondolom az néha belefér.:)

Igen , arra gondoltam már én is, h vmit ki kellen tűzni magam elé, az mégjobban motíválna.

Hmm.... van benne vmi, mármint abban h heti egyszer mérlegelsz. De én már megszokásból is nézem, nehogy visszafele kezdjenek menni a kilók, mert akkor nagyobb sebességre kapcsolnék torna ügyileg.:D

70 ről kezdtem, most 64 vagyok. Azért ha azt nézem megvagyok vele elégedve, mert egyik percről sem mehet a másikra, ráadásul nem is lenne egészséges és izomból adnám le. Nem hajt a tatár:), d eszilveszterre szerettem volna mindenképpen, h látszódjék, vmit csináltam eddig.:)Nyárig meg még sok idő van.:)

Te mikor kezdted? Régóta vagy itt a hoxa-n?


Szép estét neked is!

128. Anzse (válaszként erre: 127. - Golddd)
2010. dec. 12. 21:37

Szia,

örülök, hogy itt vagy.

Milyen módszert választottál magadnak?

Ha heti egy kiló megy le, arra majdnem azt kell mondani, hogy sok:) Ugyanis az egészséges heti fél kiló. De én is kb. 1-1,5 kg szoktam fogyni.

Ne add fel a dolgot, mert akkor megint nehéz neki ugrani. És tűz ki magadnak valami elérhető célt, ami után valami jutalom jár.Én két ünnep közt megyek vásárolni magamnak valami szép fehérneműt a megérdemelt munkáért.

Gyere fórumozni amikor csak tudsz, sokat tudsz meríteni belőle.

Ja és én csak hetente egyszer mérlegelek, mindig ugyanakkor és ruha nélkül.


Szép estét!

127. Golddd
2010. dec. 12. 21:19

Sziasztok!


Új emberke vagyok a hoxa-n, remélem nem zavarok?!:)

Keresgéltem pár hete fogyikról a neten, és ráakadtam a erre az oldalra, nézegettem ezeket a fórumokat, naplókat, mert én is elkezdtem ezt a nagy " fogyókúrát".:) Néha kezdtem úgy érezni, h lehet feladom, jajj de jó lenne ha vki egy kis erő löketet adna, mert azért nem könnyű.Én is norvemberben kezdtem, a második hetétől, és arra lennék kiváncsi , hogy ti hogy haladtok? Mire tudjátok azt mondani, h igen, ez jó amit csinálok, úgy érzem sikerülni fog.? 5 hét alatt sikerült leadnom helyel közel 6 kilót, vagy 5 és felet:):P.Mikor mit mutat a mérleg, bár reggel mindig kevesebb az ember, napközben meg telítődik mindennel, a folyadékokkal is.

Szóval nagyon kell a kitartás , az biztos.


Any

126. Anzse (válaszként erre: 125. - Csicsy22)
2010. dec. 12. 19:45

Szia,


örülök, hogy ilyen sokat írtál:)


A vacsim nem gyümi lett hanem májkrémes kenyér. De sebaj, mert már elég éhes voltam, sóvárogni meg nem akartam.


Nekem kb. dupla annyit kellene fogynom, mint neked, de ha csak ha annyi sikerülne, már nagyon boldog lennék.

Én október elején kezdtem és akkor tűztem ki célul, hogy karácsonyra 10-12 kg-val szeretnék kevesebb lenni. Na eddig ez megvan sőt ha jól csinálom, akkor több is lehet. Pont azon gondolkodtam ma, hogy mi legyen a következő cél, mikorra mennyit szeretnék leadni. Azt hiszem a következő állomás húsvét lesz, csak azt nem tudom még, hogy hány kilót akarok ledobni addig.


Jó, hogy itt vagy, mert így van akivel meg tudom beszélni és látom más is küzd nem csak én. Bár tesóm is csinálja, eddig neki 9 kg-tól sikerült megszabadulni, ami elég jó.


Én is szeretek bicajozni főleg ha lehet kint. Kondiba is azt szoktam, mert az izzasztja meg az embert a legjobban a futás után. Az úszi meg tényleg nagyon jó, csak nagyon időigényes, főleg ilyen időben. Elmenni, úszni, hajat szárítani....


Na most én is befejezem. Holnap este jelentkezem!


Szép estét!

Ivett

125. csicsy22 (válaszként erre: 123. - Anzse)
2010. dec. 12. 15:01

Két részletben írok, mert jártam már úgy nem egyszer, hogy megírtam a jó hosszú szöveget, aztán eltűnt minden.


Te mennyit szeretnél fogyni?


Olyan jó, hogy van lehetőséged úszni. Irigyellek érte.

Nálunk sajnos semmilyen sportolási lehetőség nincs (jah, a fiúk mehetnek focizni....)


Én nyáron bicajoztam, (a 2 település között) kb 10 km. Nagyon imádom, alig várom, hogy megint jó idő legyen. (igaz, hogy a rendőrök előszeretettel büntetgetnek a láthatósági mellény hiánya miatt) ezért sárga fényvisszaverőben kell tekerni, de kit érdekelt....


Befejezem a szóáradatomat.

Szép napot neked is!


Szia!

Csilla

124. csicsy22 (válaszként erre: 123. - Anzse)
2010. dec. 12. 14:54

Szia!


Nyugodtan véleményezz, nem sértődök meg, sőt megköszönöm. Sokszor van, hogy én is tudom, hogy ez most rossz, amit vagy ahogy csinálok, de aztán megnyugtatom magam, hogy még most belefér....majd legközelebb már nem eszem meg.


Nekem mindig is ez volt a bajom, hogy reggel/délelőtt simán kibírom kaja nélkül, eszembe se jut....De délután, este kamatostól tör rám az éhség.


Hétköznap jobban oda tudok rá figyelni, akkor megvan a 3x-i étkezés. (az 5x-i egy -két napig megy, ha kimondottan erre figyelek, de utána visszatérek a főétkezésekhez)

A hétvégén katasztrófa: későn fekszem (éjfél körül, sokáig alszom(végre nem kell időre kelni)...és csúszik az összes étkezés. DE 6 után már nem eszek- így a reggeli kimarad)


Jaj, nem is bánom én, hogy nem gyorsan mennek a kilók...láttam a napokban egy képet,sok kiltól szabadult meg hamar az illető, és a bőr nem tudott alkalmazkodni....hát valami nagyon undorító volt...fúj.


Szép lassan, torna mellett szeretnék megszabadulni ezektől a fránya kilóktól.


25-30 kg-t szeretnék ledobni ...minimum, jó lenne már nyárra formásabbnak lenni.

Nálam a kulcsszó a kitartás....azzal vannak még probláméim...


Hát, én még a karácsonyi menüről nem nagyon tudok nyilatkozni :-)

123. Anzse
2010. dec. 12. 14:17

Szia,


na az is valami ha nem jött vissza.

Nem akarok okosnak tűnni, de szerintem enned kellene reggelire is rendesen, csak keveset Azt mondják, hogy ha napjába 5x eszel, akkor kevesebbet raktározz a szervezet.


Ma délelőtt megvolt a 40 perc úszás, ki is szívott a víz rendesen egész napra.


A mai napom eddig.

R: 2,5 virsli, egy kis ketchup, mustár, 1 szelet barnakenyér, retek

T: mandarin

E: Húsi leves (kevés tésztával), majoranás máj, főtt krumplival.

U:?

A nap többi részét még nem tudom, de lehet csak gyümölcs lesz, mert vettem a piacon, almát,körtét.


Te mennyit szeretnél fogyni? Szerintem ne ekseregj amiatt, hogy nem gyorsan mennek lefelé a kilók. Minél lassabb, annál lassabban jön vissza ha elhagyod magad. Mi lesz a karácsonyi menü?


Szép Napot!

2010. dec. 12. 14:06

Szia!


Az én súlyom minimálisan változott, DE legalább nem jött vissza semmi.


Ma nem reggeliztem. Ebédre húsleves volt (jó sok tésztával szeretem sajna, meg zöldségekkel) és még egy túró rudit tervezek :-)


Estére már nem akarok enni. Torna lesz.


Hétfőtől pedig jobban odafigyelek… jó lenne még a hónapban átlépni a 10-es határt. Pláne, hogy karácsonykor nem sok jóra számítok diéta téren…

121. csicsy22 (válaszként erre: 120. - Anzse)
2010. dec. 11. 19:45

Szia!


De jó, gratula!


Én túl vagyok a tornán (norbi kiképzés álló része).


Nem méregetek, sajna nincs konyhai mérlegem.(tervben van, hogy beszerzek egyet)

Csak körülbelülre méregetem a kaját.


Jó hétvégét!

120. Anzse (válaszként erre: 119. - Csicsy22)
2010. dec. 11. 19:38

Szia,


Igen eredményes voltam eredmény -1,5 kg! Igen!Örülök, hogy most megint jól ment az előző héthez képest.


A mai nap:

R:1 banán

T: 1 kornspitz kifli

E: 400 g paprikás krumpli, uborkával

U: 1 kapucsino

V: Barnakenyér, 2 szelet tarja, paprika


Torna sajna nem volt, holnap megyek úszni. A spagettit én is nagyon szeretem, de nagyon ritkán szoktam enni. Ha eszem, akkor max. 10 dkg.


Te le szoktad mérni a kaját amit eszel? Én még mindig igen, mert nem akarom túllépni az adagot.


Karácsonykor én sem akarom feladni, de otthon Anyukáméknál elég nehéz lesz betartani. De erősen koncentrálni fogok.


Szép estét!

2010. dec. 11. 13:55

Szia!


Eredményes volt a hét?


R: 3 mandarin

E: spagegtti, 1 túró rudi


A spagetti egy kis maradék volt, vagyis még mindig van belőle, de azt már kiadom a kutyának. Csak azért nem fogom magamba tömni, mert van. (Pedig nagy kedvencem a spagi.,ezért is sajnáltam volna az egészet kidobni)


Ma már csak egy kis joghurtot fogok enni délután, és így 1200 alatt maradok.


Délutánra még egy kis tornát tervezek...és holnap mérleg.


Hogy sikerült a napod?

118. Anzse (válaszként erre: 117. - Csicsy22)
2010. dec. 10. 21:00

Nagyon irigyelek, hogy tanulsz...

én is szívesen tanulnék, ha lenne rá időm.

Elhiszem, hogy a kaja szempontjából nehezek az ilyen napok, gyümin se élhetsz egész nap.

Na holnap jelentkezem.

117. csicsy22 (válaszként erre: 116. - Anzse)
2010. dec. 10. 20:51

Szia!


Huh, nagyon gusztának hangzik a vacsid!


Már van egy könyvtáros-magyar tanári végezttségem, de azzal az ég világon semmire sem megyek.

Így most belevágtam egy teljesen más szakban...így ha nagy leszek, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök leszek :-)


De ez még nagyon messze van, még csak az első félévemnél járok.


A suli 90 km-re van, így mindig kalandos az ilyen (sulis) napom, mert sosem tudom, mikorra érek haza (volt már fél 10-ig!!!)


Ez ugye elég komoly kihívás a diéta szempontjából, mert fogalmam sincs, milyen kaját, vagy hogy vihetnék magammal. (ne kelljen egész nap cipelni, ne foglaljon sok helyet, ne follyon ki...stb...stb)

Ilyenkor csak szénhidrátbombákat eszem... sajnos.


Én vasárnap mérek, bár megmondom őszintén, hogy a mostani 7 után azon szurkolok, hogy ne felfelé menjenek a kilók...( ez a 7 most részemről nagyon gyengus volt...)


Neked is jó hétvégét!

Szia!

116. Anzse (válaszként erre: 115. - Csicsy22)
2010. dec. 10. 20:29

Szia,


hát a mai nap jól is meg nem is.


Reggeli, 2 dl kakaó, pirítóssal (220 kcal)

Tízórai: kapucsino (100 kcal)

ebég: paprikás krumpli (500 kcal)

Uzsi. semmi

Vacsi: májgombóc leves, grillezett pulyka csirkemáj raguval, pirított zöldséggel (na ezt nem tom)


Ma a kislányunk a mamánál alszik, így mi elmentünk a párommal édeskettesbe vacsizni. Jó volt egy kicsit kimozdulni.

Holnap reggel fogok mérlegelni majd jelentkezem az eredményről.

Milyen suliba jársz? és mit tanulsz?


Vasárnap készülök úszni, remélem engedi az időjárás, hogy elmenjünk.


Szép estét és jó hétvégét!

115. csicsy22 (válaszként erre: 114. - Anzse)
2010. dec. 10. 19:28

Szia!


Most értem haza suliból, egész nap szendvicsen éltem...úgyhogy a mai napom 1200-1500 között van valahol.


Torna ma nem lesz, mert nagyon fáradt vagyok.


Nálunk is paprikás krumpli van, de szerintem holnapra elfogy.


Végre hétvége :-))))))))))))


Ma még egyek egy kis mandarint (megláttam, hogy te narancsot ettél tegnap, és úgy megkívántam)


Hogy sikerült a napod?


Szia!

114. Anzse (válaszként erre: 113. - Csicsy22)
2010. dec. 9. 20:46

Szia,

remélem rendbe jönnek a dolgaid és akkor nem jönnek a rohamok.

A mai napom nagyon jól sikerült.

Reggeli: 40 g barnakenyér, sajtkrém, fél szelet zalai

Tízórai: Kapucsino

Ebéd: 400 g almaszósz

Uzsi: 1 narancs

Vacsi: 40 g barnakenyér, sajtkrém, 2 szelet füstölt tarja, pitaminpaprika

Ez benne van az 1200 kcalba.

A holnapi úszás elmarad, mert elfelejtettem a cégnél jegyet kérni, így majd vasárnap.

Holnapra paprikás krumplit főztem és csak 120 kcal/100 g-ba. Ez lesz a holnapi ebéd.

Holnap csak este leszek.

113. csicsy22 (válaszként erre: 112. - Anzse)
2010. dec. 9. 13:11

Szia!


Nekem a tegnapi nap volt a negatív csúcs…., de végre rájöttem, hogy miért ment mostanában olyan nehezen odafigyelni az étkezésre, és ellenállni a kísértésnek.


Válasz: HA IDEGES VAGYOK, ESZEK!


A hónap végén ugyanis megszűnik a munkaviszonyom, és hétfőn a főnökség olyan ötlettel állt elő, hogy a hajam szála az égnek állt.

Azóta ezen rágtam magam, de mára végre sikerült kicsit lenyugodnom. Valamivel optimistábban látom a helyzetet.


A mai napot már újult erővel kezdtem.

Reggelire ettem: egy joghurtot, és egy túró rudit.

Ebédre párolt zöldséget citromos hallal.

Igaz, hogy még csak 1 óra van, de a mai napom szerintem 1200 körül /alatt lesz.

Este szeretnék tornázni is, meglátjuk.



Én nem szeretném felfüggeszteni karácsonyra…nem mondom, hogy szigorúan betartom majd, de azért ésszel szeretnék majd enni akkor is.

Persze ezt így előre nagyon könnyen mondom, de mikor majd itt lesz előttem a sok süti…huh, meglátjuk:-)


Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook