Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! fórum

Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. febr. 24. 07:50
Hát sajnos elég sűrűn járok vizsgálatra mert álandóan vissza jönnek a cisztáim amivel tavaly is mütöttek és azért írta fel ezt a fajta fogamzásgátlót! Azt mondta,hogy ezt általában tinédzsereknek szokták felírni mert kevés a hormontartalma meg kezdöknek akik még nem szedtek! Én sem szedtem még ezelött soha! Mondta hogy ha lemegy a 3havi menjek vissza kontrolra és megnézi hogy használt e a ciszták ellen!
908. 5236d12e25 (válaszként erre: 907. - Zsuzso88)
2014. febr. 24. 06:47
Inkább azt kérdem az orvos hasra csapva írta fel neked vagy elküldött elötte egy vérvételre? Mert sajnos sok orvos csak hasra csapva ír fel fogamzásgátlót, és nagyon sokaknak nem jó. Kevés hormont tartalmaz de van akinek ez nem a megfelelő. Ha ennyire rosszul érzed magad menj vissza a dokihoz, de minimum 3 hónap mire a szervezeted megszokja.
2014. febr. 23. 22:01
És az is normális ha olyan hasi fájdalmaim vannak mintha meg akarna jönni! Lehetséges az, hogy elöbb megjön a gyógyszer miatt! 11én jött meg azóta szedem a gyógyszert és azóta fáj a mellem és a hasam is! Mennyi idő mire megszokom ezt? Mert egyre jobban idegesít már ez a mell fájdalom szinte elviselhetetlen! Alapból is elég nagy mellem van és így még kellemetlenebb :-(
2014. febr. 20. 16:58
Rendben! Köszönöm szépen! :-)
905. 5236d12e25 (válaszként erre: 904. - Zsuzso88)
2014. febr. 20. 16:21
Az első 3 hónapban a mellfeszülés, fejfájás, vérzés kimaradás, barnázás, elhúzodó menzesz "normális" Ha utána is fenáll javasolt gyógyszert váltani.
2014. febr. 19. 18:51
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem és egyben problémám van, hogy múlthét hétfőn azaz 1 hete kezdtem el szedni a symicia fogamzásgátlót és rá pár napra elkezdett feszűlni a mellem és még mindig feszűl. :-( Nem tudom ez normális???
2014. jan. 28. 02:17
Sziasztok! Én 1 hónapja szedem a Symicia fogamzásgátló tabit. Holnap kezdem a második levelet. Az a nőgyógyász doki írta fel, aki egyben endokrinológus is, mivel nekem erre is szükségem van sajnos. Ő is azt mondta, hogy ez egy alacsony hormontartalmú gyógyszer, kevés mellékhatással, és nem lehet tőle meghízni.Nos, hát nem is tudom. Nyilván mindenkinél kicsit más. Az én tapasztalataim a következőek: a hangulatomon javított, sokkal nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak éreztem magam, javított a kedélyemen. Hízni, nem híztam, bár ugyanolyan rendszeresen mozgok és odafigyelek arra, hogy mit eszek. Hőhullámaim előtte is voltak, ez egyenlőre nem változott semmit. Viszont egyáltalán nem voltam fejfájós, ami mostanában többször is előfordult velem, bár ez sem feltétlenül írható a gyógyszer számlájára, mivel beteg is voltam, és frontérzékeny is vagyok....Viszont a gyógyszer abbahagyása után elkezdődött nálam egy enyhe pecsételő vérzés, de megjönni, nem jött meg. Úgyhogy tulajdonképpen, nem tudom mi legyen. Kezdjem el szedni holnaptól, ahogy elő van írva, vagy várjak vele, míg meg nem jön...
902. minyon
2014. jan. 20. 18:03

sziasztok!

Kérdéssel fordulok Hozzátok.

Több, mint két éve szedem a gyógyszert és eddig semmi "bajom" nem volt. Napra pontosan megjött (sőt mindig vasárnap délután 3 és este 8között), de most valahogy alig véreztem. December 29én kellett volna megjönnie, de csak másnap véreztem és akkor is alig. Az első 1-3nap a kritikus vérzésileg, de most a 4.nap volt úgymond a tetőpont, de akkor is alig. Azóta nyílván megint kezdtem a következő levéllel. Fel voltam fázva eléggé + ott volt a karácsonyi mizéria és betudtam a stressznek. Persze a zabálás miatt volt egy enyhe hasmenésem 1-2 hete, de figyeltem, hogy szokásos időben vegyem be, és ne is távozzon. ( szebben nem tudom megfogalmazni.)

Az elmúlt pár napban eléggé görcsölt főleg a gyomrom, de így az egész inkább. Fáradékonyság és dekoncentrálság is jelen van, de ezeket is a stressznek és az éjszakákig tartó tanulások rovására írnám. Nemi életet élek a Párommal, csúszhatott homokszem a fogaskerékbe?

901. Mion
2014. jan. 7. 23:42

Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat, néhány igen ijesztő volt. Most leírom a tapasztalataimat :) Elképesztő, hogy mennyire különbözünk, mi emberek!

Életem első fogamzásgátlója volt a Symicia, eléggé hektikus időszakomban kezdtem el szedni (értsétek: állandóan pecsételő vérzésem volt, kiszámíthatatlan ciklus + külföldre készültem tanulni).

Egy ilyen pecsételés alkalmával kezdtem el szedni, amit meg is szüntetett azon nyomban. Semmilyen mellékhatásra nem emlékszem, talán némi ingerlékenységem volt, de az inkább a külföldi környezetnek tudtam be, és csak az első hónap környékén.

Nem híztam tőle, sőt. A bőröm szép lett, a hajam mintha gyorsabban nőtt volna, de hogy nem hullott annyira, az tuti. A menstruációm mindig a szünet 5. vagy 6. napján jött meg, a korábbiakhoz képest elenyésző mennyiségben. Görcsörnölni úgy igazán sosem görcsöltem (a bogyó előtt sem), a melleim mintha nőttek volna picit.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Fél év után hagytam abba, utána csak annyi tünetem volt, hogy mikor az első bogyómentes mesómnak kellett jönnie, előtte pár nappal a saját melleim majdnem kinyírtak, annyira feszültek :) de más nem volt.


Ma kezdtem el újra szedni, kb 1,5 év kihagyás után. Remélem, hasonlóan fog reagálni a szervezetem most is.

900. Mion (válaszként erre: 899. - Hadelka)
2014. jan. 7. 22:07

Nekem nem késett, sőt, utána még jobb volt, mint új korában.

Viszont közben a szünetekben mindig az 5. 6. napon jött meg.

899. hadelka
2013. dec. 31. 19:41
Sziasztok! Aki abbahagyta, nektek mennyit késett utána a menstruációtok? Nem mintha aggódnék, hogy bármi gigszer van, csakhát jó ha tudom, hogy ilyenkor ez normális.
2013. dec. 30. 20:13
és az is normális, hogy egész idő alatt menstruálok?
897. 5236d12e25 (válaszként erre: 896. - Rekuciii18)
2013. dec. 21. 13:19
Az első 3 hónapban ezek normálisak, idő kell a szervezetednek amíg hozzá szokik.
2013. dec. 21. 10:04

Sziasztok!

Én most decemberben kezdtem el szedni a symiciát, a menstruáció első napjától. Most tartok kb a felénél, semmilyen mellékhatást nem észlelek azon kívül, hogy 10. napja tart a menstruációm. Az első pár napba erős volt a vérzésem, ami nálam normális, de kb 4-5 napja hol vérzek hol nem. Mindig azt hiszem elmúlt már, de aztán kiderül, hogy még mindig meg van. ez normális? vagy inkább visszakéne mennem az orvosomhoz?

895. 5236d12e25 (válaszként erre: 894. - Hadelka)
2013. dec. 4. 13:09

Amikor csak akarod. Amúgy pedig teljesen mindegy mennyi hormont tartalmaz ha hajlamos vagy alkatilag vagy genetikailag a hízásra így is úgy is fogsz tőle.

Amikor viszont abba hagyod ne lepődj meg ha rá pár napon belül megjön, vagy esetleg késik. Kis idő kell a szervezetnek amíg helyre áll a természetes hormonháztartásod.

894. hadelka
2013. dec. 4. 12:52
Ja és a másik kérdés, hoogy mikor hagyható abba? Most fejeztem be a 3. levelet és az utolsó levél közepénél már máshogy is védekeztünk, nehogy gond legyen. Ebben tapasztalatlan vagyok, hogy mikor kell abba hagyni.
893. hadelka
2013. dec. 4. 12:50
Sziasztok! Úgy döntöttem, hogy abbahagyom a Symiciát. Nekem több orvos is ezt ajánlotta, mivel ennek a gyógyszernek a legkevesebb a hormontartalma. Nem azért mert úgy érzem híztam, , de egyébként igen, és szerintem főleg a gyógyszernek is köszönhető. Amúgy meg ha 1-2 éven belül babát szeretnénk úgy gondolom jobbha abbahagyom a szedését. Nekem egyébként mindig rendesen megjött, igaz csak 2-3 napig tartott, de volt rendesen menstruációm. Most csak a nagy kérdés, hogy mi legyen helyette?
892. 5236d12e25 (válaszként erre: 891. - Bbfgy)
2013. nov. 19. 18:17

Ezért mondom hogy menj el és kérj egy hormon vizsgálatot. Nekem is évekig rendszertelen volt, nem igazán foglalkoztam vele, aztán kiderült hogy mi a gond. Pco+ IR, most azért küzdünk hogy össze jöjjön a pocaklakónk.

A fog.gátlót meg csak azért írja fel a doki, hogy a tünetet kezelje és nagy ívben car rád. Már elnézést, de ez a legkönyebb a dokinak, felírni egy gyógyszert.

891. bbfgy (válaszként erre: 890. - 5236d12e25)
2013. nov. 19. 16:27
Nem tudom,de van jó pár ismerősöm, akiknek ugyan ez a probléma,hogy rendszertelen,és nekik is fog.gátló tabit irtak. Kicsit parázok attól, hogy nem lehet majd gyermekem,és ez is közrejátszott abban,hogy abbahagytam a szedését. Most még a párommal nem szeretnénk kisbabát,és ez meg már sok, hogy szinte havonta 2-3 tesztet csinálok,mert nem jön meg.
890. 5236d12e25 (válaszként erre: 889. - Bbfgy)
2013. nov. 19. 07:59

MInden fogamzásgátló elhagyása után, időre van szüksége a szervezetnek amíg helyre jön. Eddig mesterségesen kaptad a hormont most a szervezetednek újra saját magának kell előállítania. Miért hagytad abba?

Ha a menzesed rendszertelen a gyógyszer nem fog azon segíteni hogy az elhagyása után is pontos legyen. Ott más lesz a háttérben. Inkább kérj egy hormon vizsgálatot.

889. bbfgy
2013. nov. 18. 20:11
Sziasztok. Én tavaly decemberben elkezdtem szedni a Symicia fogamzásgátló tablettát,azért mert a mensim rendszertelen volt. 9 hónapig szedtem, aztán most 3 hónapja nem szedem(abban reménykedtem,hogy beállt most már),de sajnos nem igy lett.Szeptemberben még megjött 1 hét késéssel,azóta semmi.Csináltam tesztet,negativ.Ismét el akarom kezdeni szedni, de mivel a hasz.utasitásban is az van,hogy a vérzés 1. vagy 2.-5.napján kell elkezdeni,ezért nem tudom, hogy mit csináljak.Szerintetek baj lehet belőle ha én csak úgy pl.holnaptól elkezdeném(mert igy kitudja mikor fog megjönni):(..???
2013. nov. 5. 09:29
Két és fél éve szedem a Symiciát, soha, semmiféle panaszom nem volt. A nőgyógyászom szerint nagyon kevés hormon van benne, ezért egészen fiatal lányoknak, illetve 40 év felett is ajánlani szokta.
2013. aug. 30. 21:11
És nem azért, mert nem vált be:)
886. 5236d12e25 (válaszként erre: 885. - Hadelka)
2013. aug. 27. 06:53

Őszintén megmondom neked, mint ex Symiciás.

Én ha tehetném soha a büdős életbe nem szednék még egyszer fogamzásgátlót, pedig én mindig dicsértem a fórumban mert nekem nem volt semmi panaszom sőt segített is.

Ám ha abba hagyod iszonyatosan bezavar a szervezet hormonjaiba (persze vannak ez alól is kivételek)

Igazából 100% védelem nincs, max ha nem élsz nemi életet. Az óvszer elszakadhat, a hormonmentes dolgok sőt a fogamzásgátló mellett is nagyon sokan lesznek terhesek, még spirál mellett is.

885. hadelka
2013. aug. 26. 10:47
Sziasztiok, olvasva itt a hozzaszolasokat elegge ketsegbeestem, bar ilyen tapasztalatim nekem sosem voltak. Felfazos en mindig voltam, ha hidegben nem volt zokni a labamon. Mostanaban nem birom ki ejjelente pisiles nelkül, de nem gondolnam, hogy a fogamzasgatlotol lenne. Nekem több orvos is ezt ajanlotta, mert a hormontartalma alacsony. Ehhez kepest annyi csak, hogy hizni en is hiztam, de nem ilyen 22 kilokat, amiket valaki irt. De megmondom öszinten ezt Sem a fogamzasgatlora fognam. En fogytam a tabletta szedese alatt is, amikor tornaztam, amikor meg nem figyeltem oda könnyebb volt hizni. Persze a tabletta hozzasegit ehhez, minden fogamzasgatlo ilyen, de oda parancsolni kell magadnak es tornazni, odafigyelni. En abbahagynam a tablettat nagyon, de akkor mi legyen helyette? A hüvelygyürütöl egy baratnöm terhes lett, mert nem cserelte idöben.
884. Fruzsi168 (válaszként erre: 882. - 5236d12e25)
2013. aug. 24. 09:52
köszönöm a válaszod,most már tulajdonképpen mindegy. Végigszedtem az egész táblát,ma van a 4. tablettamentes nap,és megjött. Két hónap után először. Természetesen védekeztünk máshogyan,hiszen gondoltam,hogy nem nyújt 100% védelmet,hogy nem menstruációkor kezdtem. De a nőgyógyász is csak fogamzásgátlót írt volna fel,hiszen ez állítja be csak.
2013. aug. 19. 23:17

Sziasztok!

Hozzáteszem, hogy nyilván ez is egyénfüggő, de én a tapasztalataim alapján nem ajnálom senkinek! Nekem ez volt az első és utolsó fogamzásgátló, amit életemben szedtem. Ez alatt az egy év alatt 22 kilót felszedtem úgy, hogy ugyanannyit ettem, mint előtte. Folyamatos felfázásfelfázásom volt, ami mellé petefészekgyulladás és minden hasonló betegség társult. Állandó hüvelyszárazsággal küzdöttem, minden együttlét fájdalmassá vált. A libidóm is feltünően csökkent. Illetve erős szívdobogás is sűrűn jelentkezett. Már több, mint egy éve nem szedem, de azóta sem nagyon változtak a dolgok. Felfázás, és gyulladás elég sűrűn jelen van azóta is. Ezek a dolgok mind a tabletta szedésével egy időben jelentkeztek.

Remélem van aki szerencsésebb volt, mint én.

882. 5236d12e25 (válaszként erre: 879. - Fruzsi168)
2013. júl. 30. 17:05

SOHA semmilyen formában nem szabad menzesz napján kivül elkezdeni!

CSak is menzesz napján, ha nem akarsz magadnak nagyobb bajt akkor elmész dokihoz és megvárod a menzeszed napját.

881. DD1993 (válaszként erre: 879. - Fruzsi168)
2013. júl. 30. 13:48
1hétig mindenképpen védekezz!
880. Fruzsi168 (válaszként erre: 878. - Mamamaci90)
2013. júl. 26. 18:57
szerintem nem kell alkalmaznod. ugyanazon a napon vetted be,igaz pár órát késtél,de szerintem nagy gond nincs ezzel,és ugyanúgy védve vagy.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook