Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! fórum

Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
669. Léduci
2012. máj. 15. 17:32
"Anetta 25",és "karfiella", ott tartotok,mint én..az első 7 napos szünetben hogy álltok,megjött rendben?:)
668. Léduci (válaszként erre: 664. - Szelené72)
2012. máj. 15. 12:13
Érdekes és tanulságos volt amit írtál! És logikusnak hangzik nagyon. Köszönöm az információkat!:)
667. fda026287f (válaszként erre: 666. - Fda026287f)
2012. máj. 15. 12:12
a fenét Belarat na Graciált hogy jött a Belara?? :) Bocsi
666. fda026287f (válaszként erre: 665. - Szelené72)
2012. máj. 15. 12:11

Nem voltál okos tojás csak nem értem miért vannak ezek a menses előtti tünetek még mindig mikor ahogy írod akkor 2 féle hatóanyagos.

Egyébként Belarat szedtem régen annak két színe volt :) de mit is akartam írni...?? na mindegy is a majdnem lényeg meg van :)

665. szelené72 (válaszként erre: 662. - Fda026287f)
2012. máj. 15. 11:53

A symicia tartalmaz:


- 3 mg. drospirenont vagyis progeszteront (sárgatest hormon)és

- 0,02 mg. etinilösztradiolt vagyis ösztrogént (tüszőhormon).

vagyis 2 féle hatóanyagot tartalmaz, nem egyet.


Szerintem amire Te gondolsz azok a 2 ill. 3 fázisú tabletták.


A symicia egy fázisú, mivel minden tabletta ugyanakkora mennyiségű hormont tartalmaz.

Van 2 fázisú tabletta is, amiben a hatóanyagok nem egyformán vannak (más a színe is a tabiknak). A tabetták első felében a tüszőhormon van többségben, míg a ciklus második felben beszedett tablettákban a sárgatesthormon, vagyis a progeszteron.

(Ha jól emlékszem ilyen tabl. az Anteovin volt, de biztos van még ma is ilyen.)

Ill. van a 3 fázisú tabletta , ahol a csomagban lévő tabelttákban 3 féle arányban vannak a hatóanyagok (más a színük).Régen azt mondták, hogy ez hasonlít leginkább a női ciklus során létrejött élettani hormonváltozásokhoz. Ilyen a Tri regol, vagy a Triodena.


Ma már szerintem a legtöbben egyfázisú tablettát szednek (Symicia), mert a hormontartalmukat jelentősen tudták csökkenteni és így a nem kívánt mellékhatásaik is csökkentek pl. a 3 fázisú tablettákéhoz képest.


Nem akartam okostojás lenni. Bocs.

664. szelené72 (válaszként erre: 659. - Léduci)
2012. máj. 15. 11:31

A fogamzásgátló tabletták hatása egyrészt abban rejlik, hogy :

-nics peteérés

másrészt:

-elvékonyítja a méh nyálkahártyáját, ezáltal ha lenne megtermékenyített petesejt, nem tudna hová beágyazódni

-ill. megváltoztatja a méhnyaknyák összetevőit is, méghozzá nem éppen spermiumbaráttá.


A tablettamentes szünetben már nincs peteérés, az elvékonyodott kis méhnyálkahártya is lelőködik. Élettanilag a menstruáció alatt sincs nagy esélye a teherbeesésnek (persze, azért van némi ráció).

Szerintem védettséget ad a 7 napban. Mondom ezt némi szakmai hozzáértéssel és picit több tapasztalattal.

De ez is olyan dolog, hogy az orvostudomány fejlődik. Rávilágítanak olyan dolgokra, amiket eddig nem tudtak, nem gondoltak. Valeszeg elméletileg nagyobb (lenne) az esély arra, hogy valaki a tablettamentes időszakban esik teherbe, de gyakorlatilag minimális esállyel. Végül is a fogamzásgátló tabletták sem adnak 100%-os védelmet a nem kívánt terhességgel szemben, csak 99,6%-osan.

663. fda026287f (válaszként erre: 662. - Fda026287f)
2012. máj. 15. 10:25
A tünetekre a gyógyszer mentes időszakra gondolok :) kicsit zagyva lett bocsi.
2012. máj. 15. 10:24
Én meg azt kérdezném hogy úgyebár a Symicia egyfajta gyógyi mindben egyfajta hatóanyag van (más gyógyi két fajta vagy három mármint színben és hatóanyagban is) és hogy lehet az hogy a köztes időt nem érzem hiszen nincs is mit érezni mert nincs peteérés, de hogy van az hogy az útcsó 3-4 szemnél már észlelem azokat a tüneteket mint mensikor? (Bocsi előre de székrekedés, mellérzékenység és általában ki is pattogok ilyenkor már) Úgy mond hormon kötött vagyok (ez nem biztos hogy a jó kifejezés) de hát ezek miért vannak??
661. bius20
2012. máj. 15. 09:54
nekem is ezt ajánlotta a doki, hogy bizony védekezzünk a tablettamentes napokon, de én még csak nemrég kezdtem el szedni. a barátnőm bátran bevállalja a szexet védekezés nélkül is ezeken a napokon, évek óta szedi a tablettát, és a nőgyógyász is megerősítette ebben, hogy nem lehet baj belőle.
660. Léduci (válaszként erre: 659. - Léduci)
2012. máj. 15. 09:34
*kiegészítő védekezés*
659. Léduci
2012. máj. 15. 09:34

"A tablettaszedés szünetében teljes marad-e a védelem?


tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára


A szünetben kiegészítő védekezés javasolt, a vérzéses napokon pedig teljes a tilalom."


Ehhez ti mit szóltok? Komoly vita alakult ki több fórumon is,h állítólag pár orvos ezt vallja,h a tablettamentes 7 napban csökken a védelem,és ajánlott a kiegészítő védelem.. Vélemények?

658. szelené72 (válaszként erre: 655. - Bubu1818)
2012. máj. 14. 11:59
Nem feltétlenül nő a cicid. Nyilván feszül, azért fáj. Pl. nekem amikor nem szedtem fogigátlót, a ciklusom második felében rendszerint fájtak a melleim, főleg este, ha levettem a melltartót. Most már lassan 1 éve szedem a Symiciát és van olyan hónap amikor fáj, van, amikor nem. Ki tudja miért.De nőni nem nőtt ezalatt az 1 év alatt.
657. bius20
2012. máj. 14. 08:40
Sziasztok! nekem az első hónapban végig volt vérzésem, a pecsételéstől szerintem még több is, visszamentm a dokihoz, és inkább csak egy havit írt ki megint, mert ez már nem mondható olyan normálisnak... :S
656. goho (válaszként erre: 655. - Bubu1818)
2012. máj. 13. 21:56

Szerintem simán lehet, hogy azért :D

nekem is nőtt, de nem kísérték ilyen nagy fájdalmak! na ne számíts méretekre, de azért észrevehető :) Viszont ha folytatódik, hogy ennyire fáj és állandóan és napokig, akkor sztem menj el orvoshoz!

2012. máj. 13. 21:46
Sziasztok! Valaki mondjon vmit arról,hogy az első levél felénél tartok a szedésben és a melleim kb 5 napja úgy fájnak, h az majdnemhogy elviselhetetlen...ugye ez azt jelenti,hogy nő ? :D epekedve várom, h látszódjon vagy vmi...első gyógyszerem...új vagyok ebben..pecsételős vérzésem volt tegnap is ma is, de csak pár csepp.
654. goho (válaszként erre: 653. - Goho)
2012. máj. 13. 11:17
* keveset akartam írni
653. goho (válaszként erre: 652. - 5236d12e25)
2012. máj. 13. 11:16

köszi! :) most már csak azt fogom aggódva várni, h ez ne okozzon ilyen teljes felborulást, h mondjuk következő levél felénél megjöjjön vagy ilyesmi. mostani már elmúlóban van. Mióta szedem nagyon kevet vérzek amúgy.

de amúgy megnyugtattál! :)

652. 5236d12e25 (válaszként erre: 651. - Goho)
2012. máj. 13. 08:03
Szerintem nem kell aggódnod, nálam is elöfordul hogy a levél utolsó szem gyógyszer napján már maszatolok kicsit.Nekem mindig szerdán van az utolsó szem gyógyszerem, és mindig hétfőn jön meg tehát a szünet 5. napján és a 8.napon mikor már kezdem az új levelet még meg van vagy még másnap is.Általában úgy kelek már ki az ágyból, hogy megjött de volt mikor plusz 2 napot késett, vagy nem reggel hanem este jött meg és akkor elhúzodott plusz pár napot és akkor már vígan szedtem az új levéllel. 1,5 éve szedem és nálam is még előfordulnak ilyen apróságok.
651. goho
2012. máj. 12. 14:19

jah folytatom, 2. hónap után megkérdeztem az orvost, azt mondta azzal még nincs baj, kis vérezgetéssel.

de azért érdekelne, h ilyen zavaros esetekben is véd a tabletta, mert óvszert már nem használunk... 2 hónap óta. Ajjjajj :S

650. goho (válaszként erre: 628. - Kocckamano)
2012. máj. 12. 14:03

Sziasztok! Tök jó, hogy van ilyen fórum.

Ehhez szóljatok hozzá!

4. levelet szedtem be most a Symiciából. Menstruáció első napján kezdtem el szedni az elején, minden ideálisan alakult, semmi pecsételés, aztán 7 napos szünet 3. napján meg is jött, kevesebb, de ok. 2.hónapban viszont a szedés utolsó napján véreztem egy napig, abbamaradt, majd rendesen a szünet 4. napján megjött. 3.hónap minden rendben volt, de most a 4.hónapban még volt 2 szem, amikor megjött (beszedtem végig) most nagyon fájt a hasam is, eddig sosem, most is tök kevés, de már tart 3 napja.

Most ilyenkor mi van? Nem jó nekem ez a gyógyszer?

649. 5236d12e25 (válaszként erre: 648. - 5236d12e25)
2012. máj. 11. 20:43
Bocsánat félre írtam, Kicsim helyet KICSIT akartam írni :D
648. 5236d12e25 (válaszként erre: 647. - Léduci)
2012. máj. 11. 13:07
Nálam kicsim más a helyzet, én elsősorban nem fogamzásgátlás céljából szedem hanem hogy rendszeres legyen a ciklusom, nekem hormon problémám van. Nagy valószinüséggel PCO-s vagyok és pajzsmirigy alulmüködésem van, igy nálam a dokim szerint minimális az esély hormon pótlás nélkül a teherbe esés, persze reménykedem hogy mikor eljön a babavállalás ideje még sem lesz olyan komplikált.
647. Léduci (válaszként erre: 646. - 5236d12e25)
2012. máj. 11. 11:43
Ez jó hír!:) Köszönöm! Én is ezt hallottam, hogy már nincsen gond a forgalmazásával. Nekem hál istennek semmi panaszom nincs tőle idáig, az első 15 napban volt pecsételés,de minimális. Te mennyi idő után hagytál fel az addigi védekező eszközzel?
2012. máj. 11. 11:04

Január óta újra kapható, tavaly volt egy 3 hónapos kimaradás, amikor jogi okok miatt levették a polcokról. Én nem tudok róla hogy ismét valami gond lenne a kiváltása körül.



Akik most kezdték: A pecsételő vérzés normális az első 3 hónapban. A szervezet amúgy 3-6 hónap alatt szokik hozzá.

Akinek 3 hónap után is fáj a feje, ingerült, csökken a libidója esetleg hüvely szárazság jelentkezik az hagyja abba és váltson.

Elméletben minden orvos azt mondja nem lehet hízni a Symiciától, de szerintem mindig akadnak kivételek. Amúgy széppé teszi a bőrt akinek akad bőr problémája, és van akinek a melle is nőtt. Én hozzá teszem sikerült fogynom tőle, igaz nem sokat de nálam az már így is siker és nem hízok azóta sem, már lassan 1,5 éve szedem.Ja és elmúlt a hajhullásom is.

645. fda026287f (válaszként erre: 644. - Léduci)
2012. máj. 10. 15:46
Én jövöhéten íratom fel a második adagomat itt eddig kapható volt hát kiváncsi vagyok már!!
644. Léduci
2012. máj. 10. 12:45
Valaki,aki a hetekben vett Symiciát,árulja el, hogy sikerült-e? Forgalmazzák a rémhírek ellenében?:) Köszönöm!!
643. Bubu1818 (válaszként erre: 642. - Léduci)
2012. máj. 6. 21:28
Köszi a választ..hát meglátom mi lesz belőle...:)
642. Léduci (válaszként erre: 640. - Bubu1818)
2012. máj. 6. 21:06
Szia! Én 23 éves vagyok,165 cm, és 48 kg. És egyáltalán nem szeretnék hízni,és nekem azt mondta a doki, hogy nem is fogok ettől! Ez alacsony hormontartalmú,ahogy már a legtöbb gyógyszer. Ettől szerintem ne várj hízást!
641. karfiella (válaszként erre: 639. - Anetta25)
2012. máj. 6. 20:25
Köszönöm! Bár ez sajnos nem túl bizalomgerjesztő :( ezt a levelet mindenesetre végigszedem, aztán majd meglátom hogyan tovább...
2012. máj. 6. 20:20

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van olyan, aki észrevette, hogy hízott tőle? Gondolom hülyén hangzik, de én szeretnék picit,vékony testalkatú vagyok(163 cm 47 kg és 18 éves) és étvágyhozót szedtem, de a nődoki azt mondta, h azért, h ne kelljen annyi gyógyszert szednem, ez majd kicsit hízlal. :) Ez az első fogamzásgátlóm, most vettem be az első levél 5. szemet. Mellékhatás eddig nincs,bár a menzeszem a megszokottnál rövidebb volt(4 nap). Előre is köszi. :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook