Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
656. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 655. - Grizus)
2014. jún. 9. 12:16
:)
655. grizus (válaszként erre: 654. - Grizus)
2014. jún. 9. 00:22
De, megvan! Dosztojevszkij.
654. grizus
2014. jún. 9. 00:21

Szeretni valakit azt jelenti, hogy olyannak látjuk, amilyennek Isten gondolta.


Sajnos nem tudom, kitől van.

2014. jún. 9. 00:09

"Sosem hiszem el, amikor egy páciensem meg akar győzni arról, milyen hitvány alak is ő valójában. Az én feladatom, hogy eszébe juttassam azt az időt, amikor még tudta, hogyan szeresse önmagát. Ezután megkérem a betegemet, hogy fogjon egy kistükröt, nézzen bele saját szemébe, mondja ki a nevét és a következőt: "Szeretlek és elfogadlak olyannak, amilyen vagy." Sokak számára ez ugyancsak nehéz. Nagyon ritka, hogy valaki közömbösen csinálja végig, de örömét sem igen leli benne senki. Egyesek sírnak, vagy közel állnak ahhoz, mások dühbe gurulnak, megint mások külsejüket, vagy képességeiket becsmérlik, és akad olyan is, aki kerek perec kijelenti, hogy nem megy. A legkirívóbb eset mégis az volt, amikor egy férfi elhajította a tükröt, és meg akart szökni. Hónapokba tellett, mire egyáltalán a tükörbe bírt nézni."


/Louise L. Hay/

2014. jún. 8. 23:57

"Állandóan gátlásokkal küzdünk. Sok-sok, sőt rengeteg gátlással. Saját magunkat sem szeretjük. Sok ember esetében, akik hozzám jönnek életvezetési tanácsadásra, azt érzem, hogy önmagukat sem képesek szeretni, sőt egyszerűen képtelenek is erre. Ekkor azt mondom: "Itt van a probléma gyökere: magadat sem szereted, gátlásaid zavarnak abban, hogy önmagadat szeresd, hogy a testedet, a lelkedet, és a szellemedet szeresd. Gátlásaid azt sem engedik, hogy Istent szeresd, vagy hogy egyáltalán képes légy felismerni őt. Gátlásaid miatt a szomszédaidat, s a kollégáidat, stb. sem vagy képes szeretni."


/Jankovich István/

2014. jún. 7. 15:18

"Az önbizalom egyik ismérve, hogy nem hagyatkozunk mások véleményére."


/Louise L. Hay/

2014. jún. 7. 15:14

"Tapasztalatom szerint nem egy kiváló tanító nőtt fel nehéz körülmények között. Sokat tűrtek és szenvedtek gyermekkorukban, és kemény munka árán jutottak tudásuk birtokába, amellyel most felszabadíthatnak másokat. Az igazán bölcs tanítók még ezen a ponton sem állnak meg, egyre mélyebbre hatolnak önmagukban, hogy feloldhassák belső gátlásaikat. Ez a hivatás teljes embert, egy egész életet kíván."


/Louise L. Hay/

2014. jún. 7. 15:08

"Az önbecsülés hiánya egy másik megnyilvánulása annak, hogy nem szeretjük magunkat."


/Louise L. Hay/

2014. jún. 7. 15:06

"Tudni, mit tegyünk és megtenni két különálló lépés."


/Louise L. Hay/

2014. jún. 5. 01:19

"Bármit látunk éber állapotban, az halál."


/Hérakleitosz/

2014. jún. 5. 00:50

"A maggid szavait idézem: Az emberek abba a hibába esnek, hogy az egyik szélsőséget tekintik erénynek! Így a vakmerőt gyakran "bátornak" tartják, a gerinctelent "kedvesnek", a közönyöst "elégedettnek", a gyávát "jónak", a tékozlót "nagylelkűnek", a hatalomra szomjasat "erősnek s hatalmasnak". Ez azonban hiba! Csak a középút a valódi!"


/Müller Péter/

2014. jún. 5. 00:50

"Mondjuk, mondogatjuk mennyire jó lenne egy kis békesség, nyugalom, egy kis harmónia - de valójában semmitől sem viszolygunk jobban, mint a harmóniától!"


/Müller Péter/

2014. jún. 5. 00:49

"Az én (egó) tiltakozik a békesség ellen, mert ebben ő fulladozni kezd, s ezért csapkod, ágál, aggódik, lebeszél, türelmetlenné tesz. Az én-nek kell a szenzáció, a dráma, a nyugtalanság, a történet, a változatosság. Azt súgja: "A béke: unalom! Halál!"


/Müller Péter/

2014. jún. 5. 00:49

"A nyüzsgés, az idegesség, a fölcsattanás és a botrány, bármilyen kellemetlenek is, de még mindig jobbak, mint az olyan állapot, amelyben nem történik semmi. Kígyó-énünk semmitől sem iszonyodik jobban, mint a drámaiatlan, eseménytelen békétől."


/Müller Péter/

2014. jún. 5. 00:48

"A normális ember lénye tiszta és átlátszó, mint egy pohár víz. Nincs benne semmi izgalmas íz, semmi pezsgés és buborék. Leglényegesebb tulajdonsága azonban: a harmónia."


/Müller Péter/

2014. jún. 3. 23:42

Az embernek először magát kell szeretnie. Tévednek akik azt mondják: "Szeresd előbb az emberiséget, csak azután gondolj magadra!" A szeretetnek, a spontán szeretetnek először belül kell növekednie. Nem növeszthetünk szeretetet a bevásárlóközpontban vagy a metróállomáson. A szeretetnek itt kell növekednie, mélyen bennünk. Csak amikor már látjuk, érezzük a szeretetet, és a szeretetté váltunk, akkor tudjuk azt felajánlani az emberiség többi részének. Mikor lényünk valódi, legmagasabb, legmegvilágosultabb része előtérbe jön, olyankor valóban szeretjük magunkat. Azért szeretjük magunkat, mert tudjuk, kik vagyunk. A szeretet nem valamiféle külső mozgás vagy cselekvés. A szeretet élet, az élet maga pedig önkéntelen nektár és gyönyör."


/Sri Chinmoy/

2014. jún. 3. 01:46

"Ahogy a szobrász az anyagot, úgy kell megmunkálnunk az asztráltestet (lelket), úgy kell szerveket kialakítanunk az érzékfeletti világ számára."


/Rudolf Steiner/

2014. máj. 30. 15:08
"Hatalmas önámítássá válhat a pozitív életfilozófia hangsúlyozása, ha ennek szellemében akkor is megpróbáljuk jól érezni magunkat, amikor az volna a természetes, hogy valami fájjon, és azt megéljük. A valódi életigenléshez hozzátartozik, hogy van bátorságunk rosszul lenni, amikor és ameddig annak itt van az ideje." Pál Feri
2014. máj. 26. 01:19

"A megbocsátás sokak számára kemény terep. Mindnyájunknak dolgoznunk kell ezen. Mindenki, akinek problémája van azzal, hogy önmagát szeresse, elakad ezen a területen. A megbocsátás nyitja meg a szívet az önszeretet felé."


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 01:13

"A kritika elnyomja a belső szellemet, és soha nem változtat semmin. A dicséret építi a szellemet, és pozitív változást hozhat."


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 01:11

"A megerősítések olyanok, mint amikor magot vetünk a földbe. Először kicsíráznak, majd gyökeret eresztenek, és csak utána növesztenek hajtást - átdöfve a talajt. Beletelik bizonyos időbe, amíg egy mag teljesen kifejlett növénnyé érik. Így van ez a megerősítésekkel is - az első kijelentéstől a végső beigazolódásig bizony várni kell. Légy hát türelmes!"


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 01:05

"A lelki egészség önmagunk szeretetével kezdődik. Ha igazán szeretjük, és teljesen elfogadjuk magunkat - a jó és az úgynevezett rossz részt is - akkor beindulhat a változás. Az önelfogadáshoz tartozik az is, hogy elengedjük mások véleményét."


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 00:58

Hadd váljon az "ELFOGADOM MAGAM" éber mantráddá, amelyet újra és újra elmondasz magadnak, szinte megállás nélkül. Ezt a kijelentést ismételgetve garantáltan felhozol mindent a tudatodba, ami ellentmond neki. Amikor egy-egy negatív gondolat jelenik meg a fejedben, például: "Hogy fogadhatod el magad - minden pénzedet elköltötted" vagy: "Hiszen most faltál be két szelet tortát!" vagy: "Soha nem viszed semmire!" - vagy bármilyen negatív hablaty legyen is az - eljött az ideje, hogy átvedd a mentális irányítást. Ne vedd komolyan az adott gondolatot. Lásd annak, ami: eszköznek, amely a múltban tart. Gyengéden válaszold meg: "Köszönöm, hogy felbukkantál. Most elengedlek. Elfogadom magam." Az ellenállás ezen gondolatai nem gyűrhetnek le, csak ha úgy döntesz, hogy elhiszed őket.


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 00:49

"Senki nem bánhat velem méltatlanul. Szeretem, elfogadom és tisztelem önmagam."


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 00:45

"Mindegy, milyen a múltam, most, ebben a pillanatban úgy döntök, hogy megszüntetem a negatív önmonológot, szeretem és elfogadom önmagam. A saját egyéni énem vagyok, és örömömet lelem abban, aki vagyok. Elfogadható és szeretetreméltó vagyok. Ez az én lényem igazsága, és mint ilyet, elfogadom. Minden jól van a világomban."


/Louise L. Hay/

2014. máj. 26. 00:39

FÉLEK AZ ELUTASÍTÁSTÓL:


"Szeretem és elfogadom önmagamat, és biztonságban vagyok."


/Louise L. Hay/

2014. máj. 24. 04:36

"Mikor a valódi, legmagasabb, legmegvilágosultabb részünk előtérbe kerül, olyankor valóban szeretjük magunkat. Szeretjük magunkat, mert tudjuk, kik vagyunk."


/Sri Chinmoy/

2014. máj. 24. 04:33

"Légy kedves, légy csupa együttérzés, mert minden emberi lény kénytelen önmaga ellen küzdeni."


/Sri Chinmoy/

2014. máj. 24. 04:32

"Bíznod kell magadban, még akkor is, ha az egész világ kételkedik benned."


/Sri Chinmoy/

2014. máj. 18. 23:45

"Először a saját életünkben kell rendet tenni. A saját energiaszintünkért vagyunk felelősek. És olyan energiaszinten játszunk, olyan játékszabályokkal, amelyiken létezünk."


/Partl Viktória/

❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook