Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális idézetek fórum

Spirituális idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
2015. febr. 21. 14:21

"Ránézünk valakire, tehát a magyar mondja hogy "a szem a lélek tükre" és azonnal meg lehet állapítani évtizedes gyakorlás után, hogy kit mi motivál az életben. Tehát kezet fogsz valakivel, összenéztek és tű élesen lehet tudni mi az első mondat amit mondani fog. Az illető azt hiszi, hogy belelátunk a gondolataiba, holott egyszerűen nem tud az ember másról beszélni és másként cselekedni, mint ami foglalkoztatja."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 14:11

"Az egyenlőre számunkra megnyilvánulatlan, éppen azzal ad hírt magáról, hogy megnyilvánít egy hatalmas kiterjedést, mi ezt világegyetemnek vagy univerzumnak hívunk, amit igenis föl tudunk fogni szemmel, elmével, füllel, és érzékekkel, és így tovább. Ezért amit most elemezni tudunk az a megnyilvánult univerzumnak a kigyöngyörödése."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 13:34

"Igazából, az asztrálsík nem fáradt. A test persze fáradt, ezt el lehet ismerni, de valójában be kell esnie a tudatnak az álom fázisába, ahol kárpótoljuk magunkat."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 13:24

"Egy napon rájössz arra, hogy TE vagy aki keres, TE vagy az is, amit keresnek, és TE vagy az is, amit találsz."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 13:14

"Az ember nevű lényben akarja kidolgozni magát az Isten. Az emberben az emberfeletti. Önmagát keresi az emberben. Az a kaland, ami bennünk zajlik a megvilágosodásért, számára akkor is izgalmas, amikor teljesen elesettek vagyunk, mert akkor is Ő az élvező."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 13:03

"Nyugodtan mondhatjuk, hogy a legfelsőbb isteni és a legelesettebb anyagi ad randevút egy létformában. Tehát hihetetlen kaland embernek lenni."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 12:56

"A férfi az az ember az anyagi világban, aki kéje miatt folyamatosan a nő után vonzódik. Nő az olyan természetű ember az anyagi világban, aki előző életében a nők után rohant, hozzájuk vonzódott, és a karmája emiatt most azt jelenti, hogy három dologban hisz, ez pedig a vagyon, az otthon és a gyermek."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 12:47

"Minden vágy a maga útját járja."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 12:42

"Az elmén csak úgy tudsz keresztüljutni, ha ekagra-vá teszed, egyhegyűvé. Egy nem összpontosított elmét nem tudsz arra használni, hogy kiszabadulj az anyagi világból. Tehát itt van a vallás tragédiája."


/Bakos Attila/


(Ekagra = egy pontra irányított figyelem)

2015. febr. 21. 12:32

"Ha közülünk valaki az értelmében vagy az elméjében él (ezt most a legszebb értelemben veszem), az hihetetlenül komoly szint. Ugye mert majdnem mindenkit a testében tart ez a világ."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 05:44

"Akik többé már nem vonzódnak a külső érzéktárgyakhoz, az Önvalóban találják meg a boldogságot. Ezután az Önvalóval összekapcsolódnak az Abszolút, a Brahman jógájával, határtalan boldogságot elérve."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 05:36

"Az illető azért fordít hátat a külső világ anyagi gyönyöreinek, mert frusztrálja, hogy nem hoz végleges boldogságot. Túl intelligens ahhoz, hogy mindig erre tegye fel az életét. Másrészt viszont, már a nyugalom is gyönyör."


/Bakos Attila/

2015. febr. 21. 04:32

"A megbocsátani nem tudás saját magamat sújtja."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 04:17

"A pozitív, jó erők kihúzzák a gonosz, rossz lába alól a talajt."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 04:15

"Ha erősnek érzem magam, el is tudom magam olyannak fogadni, amilyen vagyok. A hibáimat képes leszek felismerni és bevallani: ilyen vagyok."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 04:12

"Az önzetlen önszeretet erőssé, biztossá, megbízhatóvá, optimistává tesz. Az ilyen önszeretet védelmet jelent mindenfajta kívülről jövő negatív behatással szemben is. A "Semmi közöm hozzá", "Nem tudsz bántani engem", "Tudom, hogy ki vagyok" s az ezekhez hasonló gondolatok istenhitünk és önbizalmunk jelei. Így tudok a negatív behatások fölé emelkedni."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 04:02

"Nehéz dolog önmagunkat feltételek nélkül elfogadni."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 04:00

"Az öngyilkosság a legnagyobb "önbüntetés" és "önakadályozás", még akkor is, ha hamis humanitárius és becsületbeli motivációk csapják be az illetőt."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:56

"Minden, ami velünk történik, kozmikus szempontból a javunkat szolgálja - a sorscsapások, veszteségek, a lemondás egyaránt olyan tanulási folyamatok, melyeken mindannyiunknak át kell mennünk. Isten szeret bennünket, nem hagy pácban, még akkor sem, ha mély szomorúságba vagy depresszióba estünk. Befelé kell figyelnünk és az Ő segítségét kell kérnünk; s nemsokára váratlan támogatást kapunk egy adott személy vagy új élethelyzet formájában."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:49

"Ha önként válunk meg az életünktől, életünk filmje során gyilkosként kell szembenéznünk magunkkal, s csődünk keserű konzekvenciáit is le kell vonnunk. Ezzel a saját magunk által választott problémát - példának okáért a szenvedés legyőzését - ugyan nem oldottuk meg, s ennek az embernek a következő élete folyamán is kényszerűen ugyanezzel a problémával kell majd szembenéznie."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:45

"Véleményem szerint semmi esetre sem szabad az életünk megröviditése mellett döntenünk, noha ezt az ember szabad akarata mindig lehetővé teszi. Az öngyilkosság ezért hát egy szinten áll a gyilkossággal, hiszen az ÉN képtelen lesz elvégezni a saját maga által választott feladatát s ennek révén kozmikus szempontból továbbfejlődni."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:40

"Az öngyilkosság a feladatoktól való menekülés, bevallása annak, hogy alkalmatlanok vagyunk a meredek isteni út végigjárására. Szellemi szempontból azonban semmit sem használ, hiszen a következő életünk, illetve próbák alkalmával megint csak ugyanazokkal a még megoldatlan problémákkal kell szembenéznünk."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:34

"Abban az esetben, ha a szenvedés elkerülhetetlen, a nemesedési folyamat nagy iskolájának bizonyulhat, s a szellemi fejlődést is segítheti. Ez a szenvedés értelme."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:31

"Csupán mi emberek vagyunk képesek arra, hogy veszélyeknek tegyük ki magunkat, vagy hogy akár a halált válasszuk. Mi midannyian készek vagyunk a jó, a pozitív illetve a konstruktív megoldás helyett akár a rosszat, negatívat, illetve destruktívat választani."


/Jankovich István/

2015. febr. 21. 03:28

"Életem filmjének megtekintése óta tudom, hogy miért születtem férfinak, és miért éppen ezt a mostani sorsomat választottam. Ezért az a szilárd meggyőződésem, hogy egy adott ÉN-tudat a születés előtt egy földi szempontból nehéznek tekintett sorsot, egy nehéz lelki, szellemi vagy éppen fizikai terhelést is képes választani, hogy ezzel is segítse a különböző erények kialakulását: a fájdalom és a szenvedés elviselését, az önuralmat, a türelmet, a hitet, az Istenbe vetett bizalmat, a birtoklási vágy leküzdését, a földi javaktól való elszakadást, a lefokozások elviselését, stb. Mindez az anyag fölötti hatalmat, illetve annak legyőzését jelenti."


/Jankovich István/

2015. febr. 16. 00:53

"A világ azzal fenyeget, hogy elbűvöl a vele született lélek erejével; tehát bukkanj elő, ó, visszaemlékezés, felragyogva a szellemi mélységekből, és élesítsd meg látásomat, melyet csupán az akarat ereje egymaga képes fenntartani."


/Rudolf Steiner/

2015. febr. 16. 00:40

"Igen, örökösen ő az első személy, az "ÉN", aki mindig megelőzi a "TE"-t. Minthogy ön a világ dolgainak ad elsőbbséget, úgy tűnik, mintha Isten a háttérbe húzódna. Ha minden egyébről lemond,

és egyedül őt keresi, mint Én és mint Önvaló egyedül ő fog fennmaradni."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 16. 00:37

"Önmagát megvalósítva semmi nem marad, amit még meg kellene ismernie, mert ez a tökéletes boldogság – mert ez a minden."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 16. 00:35

"Mi az a legfőbb jótétemény, amit ön elnyerhet? A boldogság. És a boldogság a békéből születik."


/Ramana Maharsi/

2015. febr. 16. 00:31

"Nyugalom és béke: ez a megvalósítás."


/Ramana Maharsi/

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook