Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sokszor szánom azt, aki elvette más életét. Legutóbb még... fórum

Sokszor szánom azt, aki elvette más életét. Legutóbb még... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
47. 6924d8a23f (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 17:07

Terelés..........................

Hagyjuk!

46. 6924d8a23f (válaszként erre: 43. - Timycat)
nov. 2. 16:35
Én csak reagáltam neked,semmiről nem akartalak meg győzni,csupán leírtam hogy én is voltam hasonló helyzetben:)
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Titkoskert)
2023. nov. 1. 21:02

Te vagy tévedésben, a véletlen baleset roppant ritka. Általában van felelőse a baleseteknek, a kerítésesnek is van. Nem szándékosn tette, de vétkes benne valaki.


Ha már ilyen bölcs vagy, az szerinted mi, amikor pl. kézenfogva leugranak a hídról? Vagy megbeszélik, hogy az egyik hoz mérget/fegyvert és használják, vagy ha úgy döntenek, hogy motorral/autóval szakadékba/folyóba hajtanak, de a sofőr akaratán kívül életben marad?

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 6924d8a23f)
2023. nov. 1. 19:17

Nem, nem ment át.

"Legutóbb még úgy is szántam, hogy szándékosan tette"

Tehát legutóbb volt egy eset, amikor szántam a szándekos elkövetőt.

A szándekos elkövetőkben általában nem találok olyant, ami miatt megsajnáljam.

Bármilyen furcsa, a mozdonyvezetőket sajnálom, ha eléjük ugrik valaki.

De a mozdonyvezetők még csak nem is bűnösök.


Amúgy miről akarnálak meggyőzni?

43. timycat (válaszként erre: 42. - 6924d8a23f)
2023. nov. 1. 18:09
Nem értem a hsz-od, valószínűleg te sem értetted az enyémet... miért kellene engem győzködnöd bármiről is?
42. 6924d8a23f (válaszként erre: 28. - Timycat)
2023. nov. 1. 14:59
Hidd el nekem sem volt-van könnyű életem..Igen volt rá példa hogy a halált választottam volna,de a gyerekeim miatt én sem tehettem. Pedig hidd el,hogy maga a pokol volt amiken átmentem egyedül,sokszor ma sem értem hogyan sikerült túlélnem azokat az időket! Most sem fényes az életem,de próbálom megoldani a lehetetlent is.
41. 6924d8a23f (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 1. 14:52

És ebben az esetben kit szánsz? A Nagypapám is mozdonyvezető volt,lelki roncs lett az első gázolás után!

Nekem átjött amit írtál,de azért egy Anyát aki wc-be szüli meg a gyermekét soha nem tudnék szánni,pedig ilyen is van!

Nem mindegy mit nevezünk "elvette más életét" jelzővel már bocsánat,de engem nem győztél meg!

40. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2023. nov. 1. 14:51
az unokaöcsém a rendőr mellett dolgozott mint polgárőr.borzasztó volt,mikor egy kislány darabjait szedték össze.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
2023. nov. 1. 14:28

A vonatot nem könnyű megállítani. Ki is használják, de utána hatalmas trauma a gázolónak.

Pedig ő aztán tényleg semmiről nem tehet.

Hiába tudja, hogy nem vétkes, akkor is nyomja a lelkét.

38. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Xochipilly)
2023. nov. 1. 12:58
Párom járt már vonatgázolás végett pszichiáterhez, hónapokig. Amit maga után hagyott az ipse…
37. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 23:58
Meg a sajátját is. Rengeteg az öngyilkos Magyarországon. Sajnos egyre több a fiatal is. Szerelmi bánat, csúnya vagyok nem lesz párom, bántanak otthon, bánt a családom... Szörnyű! 😥
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Enissa)
2023. okt. 31. 22:36
Vagy nem megy mindenkinek az értő olvasás. Vagy esetleg többet vagy kevesebbet képzelnek bele, mint ami oda van írva.
35. Enissa (válaszként erre: 27. - Timycat)
2023. okt. 31. 22:21
De nagyon rosszul fogalmazta meg.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2023. okt. 31. 22:13

Lehet, hogy közelebb voltam ahhoz a hídhoz, mint gondolnád.

Az is biztos, hogy jól megnéztem már magamnak, nem elvetve annak a lehetőségét, hogy vihet arra az utam.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2023. okt. 31. 22:10
Szerintem is bűn, de attól még egyik-másik elkövető mrgérdemli az együttérzést.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Timycat)
2023. okt. 31. 22:06

Nem sokan vagytok, akiknek átment a dolog, te és Libikóka.

Azért örülök, hogy legalább ennyi.

31. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 20:59
Hűha!Sose tudnék így érezni ahogy te!
2023. okt. 31. 20:24
traumán
29. Amaunet (válaszként erre: 25. - Xochipilly)
2023. okt. 31. 20:22

Minden esetet végig lapozunk a tények oldaláról?


Szerintem a mozdonyvezetőnek sem szánalomra, sajnálatra van ebben az esetben szüksége, hanem empátiára, megértésre, érzelmi támogatásra.


Odamennél egy ilyen trómán átment mozdonyvezetőhöz azzal, hogy "Jajj, Béla! Annyira sajnállak/szánlak!"

28. timycat (válaszként erre: 12. - 6924d8a23f)
2023. okt. 31. 20:17

Embere válogatja. Én voltam már úgy hogy kívántam a halált, a gyerekem miatt nem tettem meg, mert vele nem tehetem meg.

A férjem is abszolút segített volna, de őt meg nyilván nem kergetném bele abba, hogy ezért felelősségre vonják.

27. timycat (válaszként erre: 2. - Enissa)
2023. okt. 31. 20:15

Van a könyörület is.


Régen volt egy anyuka, aki már nem bírta nézni a lánya szenvedését és teljesítette a lány kívánságát, halálba segítette. Ha objektíven nézzük előre kitervelten, különös kegyetlenséggel megölte. Később elnöki kegyelmet kapott.


FI nem azt írta, hogy szán minden hidegvérű gyilkost.

2023. okt. 31. 20:08

"Sokszor szánom azt, aki elvette más életét. Legutóbb még úgy is szántam, hogy szándékosan tette"


Más életét kioltani mindig bűn - szerintem.

25. xochipilly (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2023. okt. 31. 20:05
A mozdonyvezetőt se kell szánni, aki éppen akkor volt szolgálatban mikor egy öngyilkos a vonat elé ugrást választotta? "Figyelmetlen" volt egy azt a k..va nagy monstrumot nem lehet csak úgy pikk-pakk lefékezni? Bocsánat, de ilyenkor NEM az öngyilkost sajnálom.
24. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 20:04
Most ezt mondod, mert még nem jártál annál a hídnál.
23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 19:52
Szerintem rossz szó az "elvette az életét" a teherautó vezetőjének esetében. Ő nem akarta elvenni más életét. Balesetet okozott. És miért kéne szánni? Figyelmetlen volt, nem volt eléggé körültekintő amikor kihajtott a kapun. Igen, éljen vele együtt, hogy ezzel mások halálát okozta.
22. libikóka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 19:20
Ez már érthető,,igazodik a címben írtakhoz.
21. Titkoskert (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 19:19

Amiről most írsz, az véletlen baleset. Kevered erősen a fogalmakat. Akik együtt vették be a gyógyszert, az meg öngyilkosság közösen elkövetve. Az pech, ha az egyik életben marad.

Ha szándékosan veszi el az életet, az meg gyilkosság, nagyon nem keverendőek össze ezek a fogalmak.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2023. okt. 31. 19:11

"Sokszor szánom azt, aki elvette más életét. Legutóbb még úgy is szántam, hogy szándékosan tette"


Egyrészt "sokszor szánom azt, aki elvette más életét."

Ott van például a teherautó, aki rádöntotte a kisfiúta a kerítésoszlopot. Sosem tudja feldolgozni.

A kisfiú szüleit négy jobban sajnálom, de a sofőrnek ezzel kell leélnie az életét. Rettenetes teher lesz neki.

Másrészt "Legutóbb még úgy is szántam, hogy szándékosan tette"

Ez egy másik történet, de itt is szánom azt, aki életben maradt.

19. libikóka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 31. 18:42

Na akkor mégegyszer,,,,mi is a vallomás?

Hol jön ez ezekhez?

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2023. okt. 31. 18:42

Ez valóban másik történet.

Mérhetetlen elkeseredés és beszűkült elmeállapot vezet szerintem mindegyikhez.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook