Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sehol nem találok munkát pár hónapja! Van olyan, aki szintén keres és semmi? fórum

Sehol nem találok munkát pár hónapja! Van olyan, aki szintén keres és semmi? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. jún. 17. 22:50

Összevontam a véleményem:-)

Te azt írod, hogy az idősebbek kevesen beszélnek idegennyelvet, ami azért van, mert az idősebb korosztálynak az orosz volt a kötelező, melyet igen aranyosan kigúnyolt valaki (csak annyit tudnak, hogy bábuska). Ezért írom, hogy van, akinek, mint Neked is, hogy nem ez volt a kötelező.

Nem akarok senkit bántani:-)

A többi szerintem mások hozzászólásához illik.:-)

108. Veronika27 (válaszként erre: 107. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 17. 22:37

Ne haragudj, de én most nem értem, hogy miről beszélsz. Valóban, én nem tanultam már oroszt, de ez hogy jön ide?

Az én esetem speciális, én otthon még ma is dolgoznék, ha nem jöttem volna külföldre férjhez, mivel vállalkozó voltam, nem pedig beosztott. Nem tudom, te mennyi esélyt látnál a helyemben elhelyezkedni, ha mégcsak a nyelvet sem beszélem, meg a munkavállaláshoz szükséges papírjaim nincsenek meg. Ezért írtam, hogy lejjebb kell adnom, valószínű valami takarítói munkáig, mert ahhoz nem kell sokat beszélni.

2009. jún. 17. 22:27

Dícséretes! Mármint, hogy szeretsz angolt és németet tanulni.

Sokan szeretünk tanulni nyelveket, szakmákat, stb. De itt most nem ez a lényeg, hanem az, hogy aki nem szeretne, nem érdekli vagy bármi okból nem tanul nyelveket nem talál állást. Azért az nonszensz szerintem, hogy valaki idegennyelv tudás nélkül ne tudjon a hazájába ne dolgozni!

Könnyű tanácsikat adni, hogy ki mikor képezze magát, de a tanulás lehetősége nem mindenkinek adatik meg. Sokan nem tudnak kifizetni még egy tanfolyamot sem, nemhogy főiskolát, egyetemet, nyelvtanfolyamot.

Azért írtam valamelyik hozzászólásomban, hogy aki még nem került ebbe a helyzetbe az nem ismeri a lehetőségeket.

Én is így beszéltem, amig nem tapasztaltam meg. Azt mondtam én is, hogy azért nem tudsz elhelyezkedni mert nem értesz semmihez, stb.

Aztán, amikor megszűnt az állásom és nem tudtam elhelyezkedni diplomával nyelvvizsgákkal, tanfolyamokkal, munkatapasztalattal, akkor rájöttem, hogy még sem bénák voltak az ismerőseim.

Veronika, Te sem dolgozol, de neked okod van? Szerinted másnak nincs oka? Egyébként nem szlovéniára gondoltam, mint angol anyanyelvű ország. De ha jól tudom Nektem sem az orosz volt kötelező, ugye? Ja és most jöttem rá, hogy Te nem a magyarokról beszél (kis százalékban beszélnek idegennyelvet), bocs:-)

Ha sokan tisztában lennének az álláskereséssel, akkor nem nem bántanák meg azokat, akik nek nem sikerül elhelyezkedni csak hosszú idő után:-)

A lejjebbadás téma pedig természetesen nem örökre szól, hanem ameddig szükséges.

106. Veronika27 (válaszként erre: 105. - E7dba6d90b)
2009. jún. 17. 22:17
Kozmetikus voltam 5 évig, a marketingben csak fél évet dolgoztam. Az csak azért volt, mert a szüleim nem támogatták akkoriban, hogy kozmetikus legyek. Dolgoztam tv-nél, aztán végül a szüleim is rábólintottak, így mehettem tanulni. Egyébként szorosan összefügg a kettő. Marketing ismereteket is tanultunk, hiszen eladni is tudni kell.
105. e7dba6d90b (válaszként erre: 104. - Veronika27)
2009. jún. 17. 22:14

Hát remélem találsz valamit. Nem tudom Szlovéniában mi a helyzet, de sok szerencsét.

Amúgy a marketinges meg a kozmetikus között elég nagy a szakadék.

Mi szeretnél lenni?

104. Veronika27 (válaszként erre: 103. - E7dba6d90b)
2009. jún. 17. 21:36
Ott van az adatlapomon. Szlovénia, Maribor. Marketing, kozmetikus, angol közép, ECDL.
103. e7dba6d90b (válaszként erre: 102. - Veronika27)
2009. jún. 17. 20:18
Elárulnád mi a végzettséged és hogy melyik városban élsz?
102. Veronika27 (válaszként erre: 101. - E7dba6d90b)
2009. jún. 17. 20:11
Igen, én magamra vetítettem. Értelek.
101. e7dba6d90b (válaszként erre: 100. - Veronika27)
2009. jún. 17. 20:10
Nem egészen. Én azt mondom, hogy akkor adja lejjebb az ember, ha feltétlen muszáj, és csak addig amíg nem talál mást.
100. Veronika27 (válaszként erre: 95. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 17. 20:08

Hm..ahol én vagyok, ott spec. egyik sem az anyanyelv, és még hej de sok más országban.

Én sem dolgozok sajnos, de ennek oka van. Amint meglesznek a papírjaim, megpróbálok elhelyezkedni.

Hikikomorinak igaza van olyan téren, hogy ha nincs más, akkor lejjebb kell adni. Sajnos rám is ez a sors vár.

99. lilluska25 (válaszként erre: 95. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 17. 19:41
azért nem mindenki hálistennek.--én pl nem bánom h nem angol vagyok mert igy legalábbb tanulok angolul amit imádok meg németet...
98. e7dba6d90b (válaszként erre: 92. - Veronika27)
2009. jún. 17. 19:38

Annyiban voltam gyakorlatias, hogy nem tanultam tovább egyből érettségi után, hanem elmentem dolgozni meg világot látni. Amikor rájöttem hogy mivel akarok foglalkozni, és miben látom a jövőm, akkor kezdtem tanulni.


Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy milyen lehetőségeik vannak ma az álláskeresőknek. Szerintem ha valaki igazán akarja, nem lehetetlen.

97. e7dba6d90b (válaszként erre: 96. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 17. 19:35

Akkor az utóbbi 10 évben kellett volna továbbképezned magad.

Nekem ez volt az első amit megtanultam az élettől, hogy life long learning van.

Ha ezt a magyarszakos-művszervezős szakmád párosítanád egy andragógia szakkal, jó eséllyel pályázhatnál kis-közepes tréning cégekhez oktatásszervezőnek. Onnan nagyon jó pályát lehetne felépíteni.

Valaki írta hogy néha lejjebb kell adni. Igen, de csak néha, és ne sokáig. Te se add fel. Azok a sikeres emberek, akik minden élethelyzethez tudnak alkalmazkodni, és fejlődni. Persze munka nélkül sulit fizetni lehetetlen. Javaslom szerezz valami egyszerűbb aszisztensi munkát, ami mellett tudsz tanulni.

96. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 90. - E7dba6d90b)
2009. jún. 17. 16:58
Gyakorlatias voltam.:) 10 éve végeztem magyarszakosként és igen, akkor még két kézzel kaptak utánam. Csak azóta nagyon sok minden változtott.:(
2009. jún. 17. 14:40

A külföldiek szerencsésebbek. Ott egyébként is az angol az anyanyelv, vagy német, vagy ezek keveréke:-)

Sajnos a mi nyelvünkre nehezebb átfordítani a világnyelveket.

A nyelv tudásban biztos rosszak vagyunk, de minden másban okosabbak:-)

94. Veronika27 (válaszként erre: 93. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 17. 13:20
Én nem mondtam, hogy nem beszélnek, csak azt írtam, hogy kis %-ban. De sokkal rosszabb a helyzet ilyen téren itt, mint a külföldi országokban.
2009. jún. 17. 11:30

Addig, amig az ember nem kerül bele hasonló helyzetben, nem hiszi el, hogy nem egyszerű munkát találni.

Nem számít a végzettség tapasztalat, semmi, csak az, hogy van e ismerősöd, aki tud segíteni!

Egy titkárnőnek nem kell ennyi végzettség:-)

A klasszikus titkárnő feladata nem a tolmácsolás, kimutatások készítése, mindössze annyi, hogy felveszi a telefont, átveszi az üzeneteket, időpontot egyeztet, kávét főz. Aki szakmai feladatokat lát el az asszisztens. Ennél a munkakörnél elvárható, hogy szakmai gyakorlata, megfelelő végzettsége legyen.

És igen túlzás, hogy minden munkához diplomát, nyelvvizsgát kérnek. Ha eddig lehetett a munkát 8 általánossal, vagy érettségivel végezni, akkor ezután is lehet. A munkákat manapság túlmisztifikálják! Minden munka betanított munka!!! Hiszen ha elkezdünk dolgozni, mindent megtanítanak nekünk. Egy kis kreativítással tovább fejleszthetjük, de akkor is ott helyben tanuljuk meg! Ha ugyanazt a munkát végzzük egy másik helyen, akkor is úgymond újra kell tanulni. Az iskolában az alapokat, és az általános szabályokat tanuljuk meg, nem az gyakorlatban végzett munkát.


Sajnos a mai helyzetben szinte luxusnak számít, hogy csak a saját terültünkön keresünk munkát. Lejjebb kell adni, hátha ott megfelelünk.

Veronika, minden vita nélkül:-) de nincs igazad az idősebbekkel kapcsolatban. Igenis sokan beszélnek németül és angolul, de sajnos az oroszt már nem annyira. Elfeljtettük, mert nem volt hol használnunk:-)

92. Veronika27 (válaszként erre: 90. - E7dba6d90b)
2009. jún. 17. 09:14
Te mindenkibe belekötsz. Te biztos gyakorlatias voltál és még váletlen sem fordulhat elő veled, hogy ne találj munkát, igaz?
91. Veronika27 (válaszként erre: 89. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 17. 09:13
Sajnos tudom, hogy ez így van. Én csak a kérdésre válaszoltam, hogy milyen munkát lehet ezzel végezni, de tudom, hogy az elhelyezkedést szinte meg sem lehet oldani.
90. e7dba6d90b (válaszként erre: 89. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 17. 08:21

A titkárnői munka...hát nem tudom...egyes cégek bruttó 150 ért teljesen el vannak szállva (érezd magad megtisztelve, hogy ott dolgozhatsz)...legalább 3 nyelv min. középfokú társalgási szintű ismerete, profi számítógépes ismeretek, és ugyanilyen szintű ügyintézés, min. 5 éves gyakorlattal.:(


Üdvözöllek a való világban.

Ma már miért ne kérnének felsőfokon képzett munkatársat maguknak a cégek, ha megtehetik? Ebben a gazdasági helyzetben? Ma már azt a munkát is 3 diplomával végzik, amit 8 éve még érettségivel - persze a minőségbe most ne menjünk bele.

Sztem lehettél volna kicsit gyakorlatiasabb pályaválasztáskor.

Én is szívesen lennék a magyar Oprah Winfrey (vagy hogy írják), de mivel nincsenek milliomos producer szüleim, nem az lettem.

89. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 66. - Veronika27)
2009. jún. 16. 23:01

Van média és általános menedzser végzettségem is, valamint gazdasági ügyintéző...és még így sem. A médiában csak a "neves", éveken keresztül fizetős iskolák diákjait foglalkoztatják (aki nem a Vitray vagy a Gundel, stb. suliban végzett, azzal szóba sem állnak).

A műv.házakban pedig a rezsire sincs pénz, megoldják máshogy (pld. a könyvtáros vezeti).

A tanári állásokról inkább nem írnék...ahhoz iskolák kellenének, nem pedig összevonások.:(

Nem kifogásokat keresek, csak az eddigi tapasztalataimat írom.

Ja igen!

A titkárnői munka...hát nem tudom...egyes cégek bruttó 150 ért teljesen el vannak szállva (érezd magad megtisztelve, hogy ott dolgozhatsz)...legalább 3 nyelv min. középfokú társalgási szintű ismerete, profi számítógépes ismeretek, és ugyanilyen szintű ügyintézés, min. 5 éves gyakorlattal.:(

88. Veronika27 (válaszként erre: 87. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 16. 21:20

Olyat szerintem minden munkaterületen találni, akik nem hivatástudatból dolgoznak...

Nekem az a tapasztalatom, hogy az idősebbek megmaradtak a kötelező orosznál, s abból is már csak a bábuskára emlékeznek :)

2009. jún. 16. 21:08

Nem az a probléma, hogy fiatalok, hanem az, hogy legtöbben nem hivatástudatból csinálják.

Az előbb elfeljtettem az iszonyat tantervünket megemlíteni. Annak is elég rendesen megroggyant a szinvonala.

Természetes voltak régen is nem oda illő tanárok.

Igen kevesebben beszélnek az idősebbek közül, bár én roppant kíváncsi lennék, hogy a fiatalok hány százaléka beszéli a nyelvet és nem tanulja.

Mert ugye a kettő nem ugyanaz:-)

Nem rég volt egy kis kitérőm a munkámban a kolléganőim feleannyi idősek voltak, mint én. A külfüldiekkel kibeszélgetett? Természetesen én. Ők azt mondták, nem tudnak csak tanultak. Az idősebbek meg tanultak, de tudnak.

86. Veronika27 (válaszként erre: 85. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 16. 20:48

Na hát tudod erről meg annyit, hogy az óvónőkkel is ugyanez a helyzet, az óvodásokat is 25 alattiak tanítják. De valahol el kell kezdeni. A másik meg az, hogy régen is voltak oda nem illő tanárok, sőt...!

30 fölöttiek elég kis %-a beszél idegen nyelveket. Ezt pedig nem csak én látom így.

De abszolút egyetértek a külföldi céges véleményeddel.

2009. jún. 16. 20:14

Az idegennyel tudással kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá, hogy sok 30 fökötti is beszél nyelveket és lehet jobban, mint a fiatalabbak.

A mai fiatalokkal az a gond, hogy őket a kb. elnézést! 30 éves tanárok okítják, akik közül sokan tényleg csak azért mentek tanárnak, mert oda felvették őket.

Félre értés ne essék, manapság nem azért járnak az emberkék főiskolára, mert valóban azok akarnak lenni hanem azért, mert diploma nélkül még semmi esélyük sincs elhelyezkedni.

Ja még az idegennyelv: az én véleményem erről az, hogy ha kimegyek dolgozni, nyaralni, vagy bármiért, felkészülök, megtanulom a nyelvet.

Igazságtalannak tartom, hogy magyarországon már nem létezik olyan állás, ahová nem kérnek nyelvtudást. Pedig logikus az lenne, ha ide jön a külföldi céget alapítani, akkr tanulja meg a mi nyelvünket ő egyedül és ne várja el, hogy a magyarok tanulják meg az ő nyelvét.

Papíron senkit nem érdekel a nyelvtudás. Az interjún szokták tesztelni mennyire beszéled.

Manapság semmihez nem kérnek papírt, ha valamiért felvesznek, akkor kérik a biziket. Addig nem.


De visszatérve a fórum témájára: sajnos manapság mindenkinek nehéz elhelyezkedni (a fiataloknak, az idősebbeknek, a gyerekeseknek, a diplomásoknak, a szakmunkásoknak és a 8 általánost végzetteknek is). Most a válság még inkább megnehezítette, de előtte is nehéz volt. Statisztikák szerint kb. 16 hónap altt lehet elhelyezkedni.

A hirdetések tele vannak telemarketinges állás hirdetésekkel, arra meg születni kell.

Na, azért kitartást, küld sok helyre az önéletrajzodat, hívd fel az összes ismerőst, és menj be mindenhová, hátha épp ott keresnek valakit.

84. Veronika27 (válaszként erre: 83. - Fiatal nő)
2009. jún. 16. 19:55
Ezzel én is így vagyok. Meg sok helyre csak a diplomát kérik, mindegy, hogy milyen. Ha pedig pont magyarból volt jó középiskolában, akkor miért ne.
83. Fiatal nő (válaszként erre: 81. - E7dba6d90b)
2009. jún. 16. 19:50

Igazad van, nem tudhatom. De Te sem! :-)


Hát nem tudom, én meg azt az elvet vallanám, hogyha x évet már rááldoztam, ne menjen potyába és befejezem. Aztán jöhet valami más, ami még jobban érdekel. :-)

82. Veronika27 (válaszként erre: 78. - E7dba6d90b)
2009. jún. 16. 19:49
Ez 3 éves képzés, nem pedig 5.
81. e7dba6d90b (válaszként erre: 79. - Fiatal nő)
2009. jún. 16. 19:47

Igen, hát ez a magyar szak pont ilyen: minden hülyét felvesznek egy érettségivel, aztán ott el is vannak időtlen időkig, évente kétszer kell tanulni, de akkor sem szakadnak bele.

Mi más miatt végezne 500 magyar tanár egy évben? Nem azért mert ennyien akarják József Attilát oktatni a nebulóknak.

Amúgy honnan tudod hogy tanult? Lehet hogy ő is ketteske és lébecolós volt.


Bocs, de nekem az egész abszurd. Ha valami nem érdekel, nem csinálom 5 évig.

80. Fiatal nő (válaszként erre: 78. - E7dba6d90b)
2009. jún. 16. 19:44
Ért a művészettörténethez például. Én sokszor csak pislogok, hogy a párom mennyire keni-vágja a festőket, szobrászokat, életüket, műveiket, munkásságukat... :-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook