Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek Macskások! Felmegy az asztalra a cicc! fórum

Segítsetek Macskások! Felmegy az asztalra a cicc! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. libikóka (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 18. 10:42
Ügyes voltál:)
2022. okt. 18. 10:38

Beszámolok a fejleményekről:

Abbahagyta. Cseréltem szárazat másik fajtára. Szerintem egyszerűen éhes volt, mert már nem ízlett neki, megunta, vagy valami gondja volt vele. Azóta nem mászkál fel.

68. Mimóza07 (válaszként erre: 66. - Borian)
2022. szept. 18. 10:54
Nem minden macska egyforma. Vannak nagyon rossz tulajdonságú macskák is. És ilyenkor jönnek azzal hogy a gazda hibája. Nem, nem a gazda hibája. :D Mint ahogy az se ha egy gyerek nem olyanná válik mint amilyenné szeretnénk tenni őt. Mindenkinek van alapjáraton egy bizonyos felvett tulajdonsághalmaza, abból vagy enged a későbbiekben vagy nem. Alkalmazkodik-e vagy nem. Az én macskam peldaul nem akar alkalmazkodni hozzam. Ha vmi olyat adok neki amit nem szeret azt nem eszi meg. Inkabb nem eszik, néz a nagy szemeivel, könyörög, de akkor se eszik bele. Nagyon öntörvényű allatok a macskak. Nem is való mindenkinek tenyleg, mert csak az ideget hozza ki az emberből. :D Egy kutyaval jóval kevesebb gond van.
67. timycat (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 08:37
Nálunk is új szokás, hogy felmegy a konyhapultra, de nem rág vagy lop, csak grasszál. Hárman vannak egy kezdte.
66. Borian (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2022. szept. 18. 08:02
az enyém még nem tett tönkre semmit, elég nyugodt cicc, mondjuk direkt ilyen fajtát kerestem
65. Epresturmix (válaszként erre: 64. - Borian)
2022. szept. 18. 07:58

Voltak macskáim az évek alatt (kb 20 összesen) ismerem a macskákat. 😊

És volt kutyám is, aki velem aludt. De nem egyszer ment fel a macska az asztalra, lopta el a kajámat, tette tönkre a cuccaimat. A kutyának is hullott a fekete szőre, nem volt olyan ruha, bútor ami ne lett volna szőrös. Akármennyire is szeretem/szeretjük a macskákat, én már nem akarok bentit. Elég volt.

64. Borian (válaszként erre: 55. - Epresturmix)
2022. szept. 18. 07:00

Hát ez épp olyan, hogy amíg nem volt gyerekem, voltak elveim...

Én is úgy volam, hogy kutya, macska nem való lakásba (kutyáról még mindig azt gondolom).

Azután a covid alatt a kölkök kikönyörögték. Lett egy kis macskarisztokratánk (skót állfülű). Melőtt jött, alkottunk szabályokat, hogy nem jöhet hálóba, asztalra, fürdőszobába stb.

azután megjött és első éjjel sírni kezdett. Kmentem hozzá és amint felvettem, úy elkezdett dorombolni, mint egy kis porszívó. Bevittem magammal a hélóba, letettem az ágy mellé, Cica hopp föl, mellém. Először visszatettem, utána hagytam. Ott érezte magát biztonságban.


Később leszokott róla, mint ahogy a gyerekeksem maradtak a szülői ágyban. Most egy szobában alszik velünk,de lent a szőnyegen. Rájössz, hogy tiszta, mert nem megy ki soha, az almot szépen használja, de amúgyis kap évente féreghajtást, oltva van minden ellen, stb.

63. michelle.r (válaszként erre: 57. - Epresturmix)
2022. szept. 17. 21:41
De hát ez azt jelenti, hogy hozd haza! 😀😀😀
62. bnedora (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 21:23
Persze az is lehet, hogy egyedül van, akkor másképpen viselkedik. Nekem mindig több cicám volt.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2022. szept. 17. 20:46
Na ez az! Mindenki azt mondja, ez a normális. Nekem nem az. EDDIG az enyém sem csinálta soha. Sosem rágott ki zacskókat és nem ugrott fel a pultra se beleenni a kajánkba. Mondom, megzakkant. Esetleg megunta a tápot. Nem tudom.
60. andi6020 (válaszként erre: 53. - Bichi)
2022. szept. 17. 20:23
Egyik macskám sem ment fel soha az asztalra. Sem az ágyra. Van külön hely, ahova fekhetnek.
59. andi6020 (válaszként erre: 58. - Bnedora)
2022. szept. 17. 20:21
Minden állatom ivartalanított, egyik sem jelez, hozzáteszem nem emiatt ivartalaníttattam, hanem a a rákos megbetegedések, a gennyes méhgyulladás, a tüzelés okozta kellemetlenségek, és egyéb nyalánkságok elkerülése végett.
58. bnedora (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2022. szept. 17. 20:01
Nekem minden cicám ivartalanított, és minden macskám (lány, fiú) továbbra is jelez.
2022. szept. 17. 18:15

Amúgy tegnap az utcán felmászott rám egy kb 10 dekás szürke majmóca. Alig bírtam tőle elszakadni. Annyira édes volt. 🥹💝

Elküldtem az embernek, hogy lássa ő is. Hátha azt írja, vigyem haza. Csak annyit írt: aranyos. 😀

2022. szept. 17. 17:50

Nem kell kint hagyni semmit az asztalon vagy pulton ami étel és érdekelheti, mert a macska az fel fog menni.

Kaját sem kell egész nap előtte tartani, mert elhízik. Főleg ha benti macska és nincs lehetősége lejárni.

55. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 17:48
Ezért nem lesz soha benti macskám. Szeretem imádom őket, de nekem ne másszon az asztalra! 😫
54. timycat (válaszként erre: 53. - Bichi)
2022. szept. 17. 17:44

Le kell törölni, ennyi.

De ahol macska van a házban ott mindig minden macskaszőrös. Ez ilyen.

53. Bichi
2022. szept. 17. 17:36

Bár én kutyás vagyok, de sosem láttam másoknál, hogy ne mennének fel. Szerintem ha zavar, akkor ki kell zárni, vagy tök egyszerűen mindent elrakni.

Mondjuk én nem bírnám, hogy a konyhapultom macskaszőrös...

52. andi6020 (válaszként erre: 39. - L.luiselotte)
2022. szept. 17. 17:29
Ivartalanítás?
51. Borian (válaszként erre: 49. - Timycat)
2022. szept. 17. 17:00
Így van, ivartalanítani kell a benti cicust, különben bekattan, elszökik, meg hát jelöl is. Fiúknál amúgy sem nagy kaland. Nem híznak el, ha normálisan eteted, nekünk is kandúrkánk van.
50. Bless the child (válaszként erre: 49. - Timycat)
2022. szept. 17. 16:53
Minden szavaddal egyetértek
49. timycat (válaszként erre: 47. - L.luiselotte)
2022. szept. 17. 16:33

Rémálom. Nem fogom fel, hogy miért nem lehet ivartalaníttatni. Nem tenyésztitek. Akkor minek? Barátnőmnél csak pár hétig volt házban ivaros kandúr, bűzlött tőle minden. Hiába takarított, hiába óriási a ház macskahúgyszag volt. Spriccelt a macska falat, kanapét, ágyat, cipőt ruhát, mindent. Undorító volt. Aztán ki lett ivartalanítva és megszűnt a gond. Ők már nem érezték, de aki ment hozzájuk a gyomra fordult ki. A szag teljesen csak a kanapécserével, festéssel és az újraparkettázással szűnt meg.

Én szeretem a macskákat, de a spriccelést nem tűrném. A sziámi kandúr nálunk nagyon hamar kezdett spriccelni, 6-7 hónapos ha lehetett, azonnal hívtam a dokit, hogy vagy ma kiivartalanítja vagy kibacom a macskát az udvarra és be nem jön. Nem mintha a kert nem bűzlött volna tőle. Aznap ivartalanítva lett, még véletlenül se legyen ideje rászokni.

48. libikóka (válaszként erre: 40. - Bless the child)
2022. szept. 17. 16:20
👍🏻🤗🤗
47. l.luiselotte (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 16:07
Mivel az asztalon kicsit fura lenne a bors, az alufólia vagy a narancshéj; egyszerűbb dugdosni, elrakni a dolgokat. Mi nem a szobában kajálunk, a kajával nagy probléma nincs, hanem az irataimat, gépeimet, és a TV-t féltem, ezeket borigatjuk vagy elteszem, lassan már ami nem munka, mobiloon intézem. Különben megtanultuk, hogy spriccelés előtt mindig elkezd vonyitani - ennek ellenére szeretjük, igy időben elcsipjük és visszük az almához. Ameddig jobb idő volt, sokkal többet volt kint, ezirányú tevékenységét is ott intézte el.
2022. szept. 17. 16:01
Szuper ötlet!
2022. szept. 17. 15:54
Nálam egy nagy yukka van veszélyben. A cserép szélét becsepegtettem citromos illóolajjal. Azóta kerüli
2022. szept. 17. 15:50

Nem bántanám, imádjuk őt.


Ilyen trükkök érdekeltek, mint a bors vagy az alufólia. Kipróbálom.

43. e620d9d97b (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 15:49
Éhes?
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - E620d9d97b)
2022. szept. 17. 15:49
Zacskóban volt és eddig soha nem csinált ilyet. Kirágta a zacskót. :) Főzés közben pedig csak egy percre léptem el onnan. Eddig nem csinálta soha, 2-3 napja meg van zakkanva.
41. Bless the child (válaszként erre: 26. - Unom)
2022. szept. 17. 15:26
Sanyika miatt bezártuk magunkat minden este lefekvéskor, mert simán kinyitotta a szobaajtókat🙂
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook