Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség, munkanélküli lettem! fórum

Segítség, munkanélküli lettem! (beszélgetős fórum)


1 2
32. Sirga
2013. dec. 29. 10:17
Több, mint 10 évig éltünk 3 gyerekkel 1 fizetésből, úgyhogy már rutinszerűen megy a spórolás. Évekig a Tescoba jártunk nagybevásárlásra, de leszoktunk róla. A Sparban érdemes megnézni a szoros lejáratú termékeket(tegnap 13 Ft-os tojást, 19 Ft-os Túró Rudit vettem). Édességet egyébként ritkán veszek, inkább elkészítem itthon. Remek krumpli- és hagymakrémleves receptjeim vannak - a legolcsóbb, amit készíteni lehet, de a gyerekek legnagyobb kedvence! :) Szintén kevésből kihozható pl. a palacsinta, vagy akár a hamis tiramisu ... Végiggondolni se tudom, milyen apróságok váltak rutinná! :)
31. andika751 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 16. 20:36
a túró rudit hogyan készíted?
2013. dec. 15. 20:49
Tűrórudit is készíthetsz házilag. Egy db óriás 110-130 Ft. 1/4 kiló túróból tortabevonóból töredékéből kitudod hozni.
2013. dec. 15. 20:41

Gyerekeknek joghurtot készíthetsz natúr joghurtból, mézzel, fahéjjal, aszalt gyümölccsel ízesítve.(én apróra vágom az aszalt gyümölcsöt) 1 db fügét, vagy szilvát, datolyát,( bármit) teszek egy normál pohárhoz, 2 teáskanál zabpelyhet, esetleg befőttel, írtad van otthon.

Sokkal-sokkal olcsóbb és rengeteget készíthetsz és nem utolsósorban egészségesebb is szerintem.

Müzlit szintén egyszerű készíteni, "nagy szemű" zabpelyhet beteszed sütőbe enyhén megpirítod, mézzel összekevered (lehet cukorral is) kicsit összeérleled az édesítővel, majd kiveszed. Az méztől (cukortól) összeáll kicsit,összetöröd és ezt is bármivel ízesítheted. Egy tábla csokit apróra vágva, belekeverve több alkalomra elég finomság. De sima kakaóval is ízesítheted.

28. c383f88f42 (válaszként erre: 27. - Andika751)
2013. dec. 15. 19:44
Ez nállunk is probléma,de inkább gyakrabban sütök akár kevert tésztát is, olcsóbb mint a csokit,vagy kekszeket megvenni.
27. andika751 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2013. dec. 15. 19:24

mintha magamat olvastam volna, én is elsősorban a pennyben, lidlben vásárolok, illetve a cba-ban, a piacon füstölt kolbászt.


ami nehéz lesz, pl. a nassokra odafigyelni, mert azért amíg volt két fizetés nem kellett ennyire számolni, úgy voltam vele, legalább ennyi megengedhető.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Andika751)
2013. dec. 15. 15:47

Én is pennyben vásárolok.

Csirkemájat (0,5 kg 150 Ft), cukrot (220 körül), lisztet (110 körül, de vettem már CBA-ban 89 Ft is a napokban), olajat, citromlevet, ömlesztett sajtot (sysy 119 Ft), tejfölt (sysy 170 Ft/175 gr), a diétámhoz kenyeret (korpás 0,5 kg 200 Ft), leveszöldség (300 ennyit teszek egy levesbe és nem kis levesbe), csoki:) van egy táblás tejcsoki, ami 119 Ft/tábla. Jobb a Tibinél a Bocinál és a piros mogyorósnál is. Fűszerek: só (29), őrölt fekete bors (79), fahéj (39 Ft), pirospaprika (250 körül) , őrölt kömény (40 körül), egész bors (80 körül), fokhagyma granulátum (50 körül), csészés fél kilós margarin 200 Ft körüli összegért veszek, szeretem a cifra márkát: erős pista (200 körül), paprika krém a piros arany felébe kerül, ahogy a gulyáskrém is, torma is, mirelitt termékek közül a jégkertet szoktam venni pl. z.borsó a kicsi zacskós 200 Ft körül, papír áru pl. papírtörlő, pzs a wippy márka nem rossz és olcsó. Kávét a lidl-ben veszek Pefetto fél kilós 600 körül, majonéz, ketcup és mustár. A majonéz és a ketcu fele annyi, mint a globus és van olyan finom, sőt! A márkája Pagusa, van édes mustár, olyan csomagolásban, mint a tejföl, ez 120 Ft körül van és sokkal finomabb, mint a többi mustár. Mosószer is lidl-ből és öblítő is és tisztítószerek is (zsíroldó, stb.)

Kenyér CBA-ból a Balázsféle félbarna 240 Ft. Savanyúságot a piacról, illetve csináltam valamennyit én is, ahogy lekvárt és erős pistát is.

Tehát mindennek meg van a helye, hogy mit hol veszünk meg. Van egy "háztartási bolt" nálunk, ahol veszem az illatszereket, pl. rexona golyós dezodor 360, ugyan ez máshol 600 Ft, illetve arcszesz, fogkrém, tusfürdő, folyékony szappan, baba szappan, mind olcsóbb, mint máshol.

Gyógyszer: nem veszek rubofent, mert az közel ezer Ft, hanem eferalgam-ot veszek, ami csak 300 körül van és nem 10 db, hanem 20, stb.

Én a tesco-t nem szeretem, a tesco termékek nem jók, sem ételben, sem másban.

25. andika751 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. dec. 15. 14:14

olyan jó, hogy ilyen részletesen írtad, konkrét ételekkel.


én azt vettem észre, hogy nálunk a penny a legolcsóbb, illetve, ahol van tesco, hallottam már, hogy szoktak rendkívüli akciók lenni, nálunk sajnos ilyen nincs, a lidl-ben estefele mondjuk a zöldség le van árazva, ha sikerül kifogni.

24. andika751 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. dec. 15. 14:05

köszi, ötletes volt.


én most leltárt fogok készíteni az itthoni dolgokból.


ma nagybevásárlást csináltunk a pennyben, úgy voltam vele, hogy ezek a tartós élelmiszerek elállnak és a következő két hónapban úgyis kell.


most a pennyben nagyon sok minden jó áron volt:


vettem: étolajat (288) 5 litert, cukrot (215) 5 kg, 8 kg lisztet (lidl 82/kg), pirospaprikát, rizst, akkor a zöldségesnél volt 80 ft-os krumpli, igaz nem olyan nagy szemű, de jó, ebből vettünk sok kilót, így ezek az alap élelmiszerek egy jó darabig kitartanak.


Még két hete, mikor még volt munkahelyem, vettem húst, egy kis karajt, lapockát, sertéscombot, marhát háztól az ünnepekre, tarját, mintha tudtam volna, hogy gáz lesz bespájzoltam.


Így most elég jó el vagyok, még a jó múltkor volt kg-os ráma a pennyben eszméletlen jó áron, abból is vettem 2 kg-ot.


Úgyhogy kenyeret, tejet, gyümölcsöt, meg egy kis zöldséget kell jobbára venni szerintem egy darabig.

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Andika751)
2013. dec. 15. 10:12

Nehezen...

Én elsőre mindent kifizetek és a maradékból gazdálkodunk. Húst előre veszünk. Kb. tudjuk, hogy mennyi fogy 1 hónap alatt. Nekünk ez kb. 10 ezer havonta, ezután már csak azt vesszük, ami kifogyott vagy kell a főzéshez.

Mindig bevásárló listával megyünk vásárolni és csak azt vesszük, ami kell. Tehát olyan nem igen van, hogy pl. rántott húst csinálok ebédre, de a vásárlásnál még veszek egy pörköltre valót is. Persze veszünk időnként édességet, üdítőt, de ezeket inkább hétvégén. A munkahelyemen nem rendelek kaját, hanem viszek be vajat, felvágottat, tejet és reggel veszek 2-3 kiflit vagy zsömlét. A fiúk otthonról visznek főtt ételt. Hét közben csak kenyeret veszünk szinte, mert vasárnap olyan ételt főzök, ami néhány napig még elég, ha elfogy, akkor valami olcsóságot összedobok este. Pl. mi nagyon szeretjük a rántott csirkemájat, ami készen van kb. fél óra alatt, és kb. 1000 ft-ból kijön, de nincs ennyi (fél kiló csmáj a pennyben 250 Ft, hozzá kb. 1 kg krumpli sütve(200 Ft), vagy rántotta gombával vagy kinek mivel tetszik. A 10.000 Ft húsban van 2 szál kolbász és egy nagy darab szalonna is, illetve időnként veszünk valamilyen felvágottat pl. kenőmájast (persze nem a legdrágábbat).

Tehát, a mostani hét vége úgy néz ki, hogy tegnap csirkecombot rántottam ebédre, csak annyi ami elég egy evésre, és sütöttem kókusz kockát. Ez a kettő kb. 1000 Ft volt, ma csinálok pörköltet, amihez tésztát főzök, illetve főzök húslevest, ezzel el leszünk kb. 3 napig.

Én karácsonykor sem szoktam különleges ételeket főzni, most pl. szenteste rántott csirkecomb lesz, vegyes körettel, 25-én pedig tarját sütök, párolt káposztával. Sütök méteres kalácsot, meg egy tortát. Ez szinte elég lesz hét végéig. Szombaton főzök töltött káposztát, ez szilveszterig fog elfogyni. Persze biztos lesz közben mondjuk rántott gomba vagy valami egyszerű olcsó kaja. Szilveszterkor malachúst sütök, és csinálok lencse főzeléket, ami szintén nem 1 napra lesz elég.

Valahogy így csináljuk...

22. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 15. 09:51

Te óriási vagy! Mivel foglalkozo, élelmezésvzető talán?

Vagy ezt az ÉRTÉKET otthonról hoztad?

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Andika751)
2013. dec. 15. 01:17

Ha van otthon befőtt akkor tudsz gombócot, sütit , palacsintát is készíteni. Ha van fagyasztva hús, és szeretitek az olaszos ételeket, akkor bármilyen húsit apró kockákra vágsz és készíthetsz lazanját.

Laktató a palóc leves, gulyás leves. Én a fasírtot, tört krumplival szoktam dúsítani, puhább lesz, mint a kenyérrel, zsemlével kevert. Nem tudom szeretitek-e a sárgaborsó főzeléket, az is olcsó, vagy levesnek is finom pirított kenyérkockával.

2013. dec. 14. 20:39
Mondhatni ezt dobta a gép, aztán a számlákkal még nem tudom mi lesz.
19. andika751 (válaszként erre: 17. - C383f88f42)
2013. dec. 14. 20:34
jaj szegénykém, akkor te sem vagy jobb helyzetbe...
18. andika751 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 14. 20:32

tök jókat írtál.


igen van valamennyi tartalék, főleg vegyi árúból, a múltkor nagyon akciós volt a mosópor, öblítő, bevásároltam belőle, úgyhogy vegyi árura nem sokat kell költeni.


akkor nyáron volt kacsánk, csirkénk, abból még van, ez nagyon-nagyon jól jön.


almát, narancsot azért fogo venni,mert kell a vitamin.


van még egy csomó befőtt, lekvár ez is nyár betakarítás.

2013. dec. 14. 20:29
Hasonló helyzetbe kerültem én is. Husz év után december 1-el bontották fel a szerződésem, de sajnos ez az év már úgy zajlott, hogy vagy fizettek vagy nem.Kényszer vállalkozásom van munkanélkülit nem kapok mert van egy élő szerződésem ami pont a járulékokat fedezi,ezért még igy mondhatni ingyen bejárok dolgozni.Minden lehetőségbe próbálok kapaszkodni,de nagyon nehéz ebbe a gazdasági helyzetbe.Rengeteg kintlévőség mellet a napi ételen kell gondolkoni sajnos. A céget felszámolják vagyonuk nincs, nekem meg esélyem se a kifizetésre.
16. andika751 (válaszként erre: 13. - Horakulum)
2013. dec. 14. 20:25

köszi, én is hiszek benne, hogy mindennek oka van, a lelkiismeretem tiszta, én mindent megtettem, ami tőlem tellett.


a tészta a férjem kedvence, főleg a spagetti, majd próbálok olyan szószokat kitalálni hozzá, ami olcsóbb.


a zöldségeket nagyobb arányban belecsempészni az ételekbe a kevesebb hús pótlására.


igazából egy kevéske tartalékunk van, de mivel nem tudom mikor lesz munkám, nyilván visszább kell venni a költekezésből, hogy minnél több ideig elég legyen vagyha valami közbejön...


persze ha nagy váratlan dolog érne a nagyszülők is segítenének, nem dőszölnek ők sem, de azért nem hagynak magunkra, de egyenlőre még itt nem tartunk.

2013. dec. 14. 20:25

7l tej 1400

2 kg csirke comb 1600

8 kg kenyér 2000

1 kg kacsa bőrős háj 1000

1 kg csirkemáj 700

1 kg hagyma 250

zöldség répa/hét 500

Krumpli 5 kg 800

1 üveg dzsem 500

15 db tojás 500


Ez nincs 10 ezer forint. De benne van a napi tej, kenyér, hús, zöldség, gondolom azért van otthon élelmiszer tartalék is.

A kacsabőrős hájat kitudod sütni, lesz egészségesebb zsiradékod, főzni és kenyérhez is, marad tepertő is. A májból süthetsz le fűszerezed hagymával, majorannával, borssal, pirospaprikával , összeturmixolod és kész a májkrém. A 2 kiló combból tudsz rántani, levest főzni még hamisan is megfő a levesben a hús, majd kirántod. Combból is lehet brasssóit készíteni. Pörköltöt főzelékre,


Mindig azt hallom vegyél farhátat stb. Egy frászt. Ha minőségre nézed mennyi hús van rajta, sokkal drágább, mint a comb pl. Igaz én szeretem a farhátat, de mire megtisztogatom felét eldobhatom.


Ne ess pánikba tervezz el egy heti menüt, hidd el ki tudsz jönni ennyi pénzből, még almára és heti 2 db citromra is futja.


Remélem mielőbb lesz munkátok. Minden jót kívánok!

14. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - Andika751)
2013. dec. 14. 20:21
Biztosan nem leszel! Drukkolok Neked!
2013. dec. 14. 20:18

Szia! Sajnálom, hogy így jártál...Sajnos az ember nem láthatja előre a dolgok alakulását, de azt hiszem, akkor is jól döntöttél, és én hiszek benne, hogy semmi sem történik véletlen...Még az is lehet, visszahívnak egyszer a régi helyedre, bár az "új" próbaideje lejárt már...Ne bánkódj most már, nem vagy hibás, ez akkor is bekövetkezhet, ha mindent jól csinálunk és nem "ugrálunk", simán kirúghatnak akkor is.


A kaja ügy. Szerintem is oszd le napi, vagy heti szintre a pénzt. Számold ki belőle a pékárut, esetleg vaj, felvágott, kevés zöldség és sajt. Ha ez megvan, akkor az maradjon a meleg kajára. A fagyasztott zöldségek szerintem pl. nagyon jól főzelékeknek, feltétnek lehet virsli, fasírt, azt el lehet készíteni több zsemlével pl., a lényeg, hogy egy nap egyszer egyen mindenki meleg ételt, ennél többször nem is kellene... Tésztákból durum, mert nem drágább, de azért egészségesebb, mint a finomlisztes, ahhoz lehet zöldségekből is ilyen hagyma alapon tejföllel habart finomságokat és ha akad egy kis hús is bele, csíkokban, akkor még finomabb.


Drukkolok, hogy legyen mihamarabb egy jó állásod!!!

12. andika751 (válaszként erre: 11. - Sasmadar2)
2013. dec. 14. 20:13
köszi, mindenképpen bemegyek a munkaügyre, mert fogok kapni munkanélkülit.
2013. dec. 14. 20:10
Menj be a helyi munkaügyi hivatalba és kérdezd meg, hogy milyen közmunkaprogram van amiben tudnál dolgozni. Ha lesz olyan ami hez szakmai képzettség kell, akkor 96800Ft bruttó fizetést kaphatsz egyébként 75.500-at. Jobb,mint a semmi.
10. andika751 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. dec. 14. 20:03
írod, hogy neked nem marad 40 ezer kajára, te mennyiből hozod ki? Hogyan csinálod? konkrét ötleteket írnál?
9. andika751 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. dec. 14. 20:02
hát remélem két évig nem leszek itthon....
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Andika751)
2013. dec. 14. 19:52

Ez nálunk is így van mindig. Egyszerre mindhárman sosem dolgozunk:(


Igen, a tél közepe rossz a fűtés és ezzel együtt a nagyobb kiadások miatt. Én is léptem egyszer egy ilyet, és azóta is bánom. 2 évig voltam munkanélküli utána...

7. andika751 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. dec. 14. 19:38

sajnos nem, mert betöltötték. Igazából kisvárosban lakom, nem sok a lehetőség, nagyobb városban jobban akadna, de a férjem is vidéken dolgozik, így én nem tudok vidékre menni, mivel a gyerekeket vinni kell óviba, iskolába.


Akkor úgy tűnt jó döntés (könyvelő vagyok), jobb pozíciót, több fizetést, segítséget ígértek, amiből nem lett semmi, végülis nem sajnáltatom magam, akkor ez tűnt a legjobb döntésnek, és ha nem próbálom meg, akkor meg azért bántam volna, hogy nem merek lépni.Most ez van, majd megoldjuk ezt is, ez egy állapot, amit kezelni kell.


Jobb lett volna, ha ez nem tél közepén következik be, a vicc az egészben, hogy a férjemnek január 10-én jár le a munkanélkülje, de csak februárban kezdenek dolgozni, én meg január 10-én dolgozok utoljára, "viccelődtünk" is, hogy váltjuk egymást a hivatalba.

2013. dec. 14. 19:30

Krumplis,tésztás kaják,májkrém,tojásos ételek,tojásos nokedli pl,főzelékek,levesek amik lehetnek tartalmasak azért,pl,tarhonyaleves,krumplileves.

Átérzem a helyzetedet,én 3 éve december 29-én vesztettem el a munkahelyemet.De csak azért,mert gondolom,nem akarták elrontani a karácsonyomat,csak a szilveszteremet:/

2013. dec. 14. 19:25

Sajnálom, hogy ilyen rossz helyzetbe kerültél :(


Én úgy osztanám be, hogy napi pénzből vásárolnék

azt ami éppen belefér: biztosan nem "egészséges"

ételeket fogtok enni, de nem lehetetlen, csak

az olcsóbb részét kell venni a csirkének, sok

tésztafélét (pl. grízestészta is ilyen) főzeléket,

nem hús, hanem tojás, vagy bundáskenyér feltéttel.


Két hónapig nehéz lesz de nem lehetetlen!!

Sok szerencsét kívánok egy új munkahely találáshoz!!

2013. dec. 14. 19:23
És sokan 1 vagy 2 minimálbérből élnek, ami mint tudjuk nettó 70 körül van. Tehát te még jó helyzetben vagy szerintem, munka nélkül is.
2013. dec. 14. 19:23
Veszel kenyeret, zsírt, lekvárt, májkrémet, két hónapot simán kihùzod. Îgy is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook