Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség megégett a fejbőröm a hajszőkítéstől! fórum

Segítség megégett a fejbőröm a hajszőkítéstől! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
17. ad65f28ec1 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2009. dec. 27. 13:52

Bocs, de honnan kéne tudni egy 100% laikusnak, hogy mit lehet tenni a fejbőrrel, és mit nem, illetve hány százalékos oxit szoktak ilyen esetben használni?!


A fodrászom már akkor csóválja a fejét, ha olyan hajat akarok vágatni, ami a forgók miatt nem lesz olyan, mint a képen, vagy otthon magamnak nem tudom beszárítani.


Nem a fodrász a szakember, akinek tudnia kéne, hogy mi fog történni???

Eszem eldobom, 18%-os oxiról még én sem hallotttam. Pedig magam festem a hajam 10 éve, a fekete színt is magam festettem át, de nem égett meg a fejem, pedig laikus vagyok.

2009. dec. 27. 13:50
És utána mit mondott a fodrász?? Megkérdezte, ahogy szokás, hogy na tetszik a frizura??? Én tuti, hogy leégettem volna az ő haját is! Öngyújtóval!
15. 99279bb06f (válaszként erre: 13. - Pinkdreams)
2009. dec. 27. 13:49
Nekem sötétbarnából lett speciális hamvas szőke. De nem egy alkalommal, hanem két leszívatással. Nem lett semmi baja sem a fejes hajbőrömnek, sem pedig a hajszálaimnak.
2009. dec. 27. 13:47
18%-is oxi??? Lehet, h én vagyok a hülye, de nem is tudtam, hogy ilyen is van...Én biztos nem negedtem volna, h ilyennel szivassa le, inkább akkor maradok fekete...Még a 12-est sem engedném...
2009. dec. 27. 13:44
Én fodrász vagyok, de soha nem vállalok el fekete hajból szőkére való átfestést, mert károsodás nélkül nem lehet megcsinálni.
12. Patti baba (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2009. dec. 27. 13:42
szia! tegnap voltam a fodrásznál,de tegnap karácsony volt. és egy kis faluban lakom és nincs kocsink így nem tudok az ügyeletre menni. és mesze van a város ahol az ügyelet van.
11. Patti baba (válaszként erre: 8. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 27. 13:40
szia ,nem én csak mondtam hogy le szeretném szedetni a fekete hajfestéket ő meg nekiállt csinálni. Én meg nem értek az ilyen dolgokhoz ezért is mentem el fodrászhoz.
10. andi6020 (válaszként erre: 2. - Patti baba)
2009. dec. 27. 13:37

Már ne haragudj, nem normális aki csinálta, de az sem aki hagyta!!!!

Ha tényleg nagyon fáj, tiszta vér és seb, én még ma elmennék az ügyeletre, mindenféle házi praktikák helyett!

Egyébként ma voltál fodrásznál???

2009. dec. 27. 13:36

Először is kamillával finoman megmosnám - ez fertőtlenít, gyulladást csökkent -, utána körömvirág v. neogranormon kenőccsel - ugye mind a kettő hámosít -, bekenném. Marad még az olajos vagy a mézes pakolás. Ápolja mind a kettő a bőrt, illetve a sebet, ártani egyik sem fog.


Akár a patikába is el lehetne rohanni, igaz, "ha nem indokolt", kell fizetni kb. 400,-Ft-ot a neo. kenőcs szűk ezer Ft, de most nem ez az érdekes.


És vágtatnék vissza a fodrászhoz. Ilyen drasztikus színváltás előtt kell(ene) tesztet csinálni a bőrön, hogy bírja-e a szőkítés. Remélni lehet csak, hogy nem égette ki a hajhagymát...

8. 75fcec8bbe (válaszként erre: 6. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 27. 13:35
Vajon nem te voltal a turelmetlen,es te kerted hogy egy alkalommal vilagositsa ki a hajadat,a te felelosegedre,mert ilyet a fodraszok nem valalnak,ok is tudjak hogy a 18% oxi leeget mindent!
2009. dec. 27. 13:34
Köszi a válaszokat!És bőrgyógyászhoz menjek vele vagy sima házi orvoshoz? És megpróbálok ilyen spray-t is beszerezni!
6. 75fcec8bbe (válaszként erre: 2. - Patti baba)
2009. dec. 27. 13:32
Hat ez hihetetlen hogy 18% oxit hasznal,meg ilyen nem hallottam,eni is vilagos szoke vagyok,de nalam 9%-os oxit hasznal,meg a 12 % os akkor hasznaltam mikor a barna hajamat folyamatosan,tobb alkalommal vilagositotta.szerintem tonkrement teljesen a hajad,a ferjboroddel fordulj orvoshoz,vagy gyogyszereszhez,vagy ha van aloe vera geled avval kend be,mert az egesre kituno!
2009. dec. 27. 13:31
Így nem egyhangú a frizurád...és megerösödve kinől...
2009. dec. 27. 13:31
Tudom,mindenki ezt mondja,de szerintem is első,hogy elmenj vele orvoshoz!
3. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - Patti baba)
2009. dec. 27. 13:30

Próbáld meg égésre való spray-val befújni, vagy kamillával leöblíteni, de ne hajszárítózd. Aztán a jövő héten irány az orvos, és írd meg a feljelentést nyugodtan! Örökre tönkre is vághatta a hajadat! Soha többé nem fog kinőni esetleg a hajad a sebek helyén!

Jelentsd fel őt nyugodtan! Ez nem fodrász!

2009. dec. 27. 13:27
Sziasztok én fodrásznál voltam és szőkítőporral + 3szor 18%-os oxival leszívatta a hosszú fekete hajam és a festék teljesen tönkretette a hajam.Ez még istenes ,de megégett a fejbőrőm elég nagy részen .Tiszta vér és seb. nem tudom ,hogy most mit tegyek vele.Nagyon fáj!
2009. dec. 27. 13:27
Segítség megégett a fejbőröm a hajszőkítéstől!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook