Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség megégett a fejbőröm a hajszőkítéstől! fórum

Segítség megégett a fejbőröm a hajszőkítéstől! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
47. ad65f28ec1 (válaszként erre: 46. - Patti baba)
2009. dec. 27. 16:16

Patti, elsőre a fejbőrödet hozd rendbe, és csak aztán a hajadat!

Ha a hajhagymáid meghalnak, akkor a hajadnak is annyi, de ha fejbőröd egészséges, a haj kinő.


Most nem kéne tönkrevágni végképp a fejbőröd festéssel, fésüléssel, ezzel-azzal, mert akkor egy életre cs..heted. Hosszú hajad még bármikor lehet, de egészséges hajhagymád többé nem nő. :(


Szerintem nagyon-nagyon fontold meg, hogy mi lesz a következő lépés, tanulj az esetből. Ezek szerint a fejbőröd elég érzékeny, nem biztos, hogy jó ötlet agyonkínozni végképp. A végén örülhetsz, ha csak azon a részen leszel kopasz... :S

2009. dec. 27. 15:47
erről a ricinusról még nem hallottam ,de megnézem majd ezt is. valahogy rendbe kell hoznom a hajam,de remélem nem leszek kopasz azon a részen:S
2009. dec. 27. 15:46
hát ezt a kártérítés dolgot még megkérdezem az biztos vagy feljelentem.
2009. dec. 27. 14:33

Amúgy nekem a ricinus olah hozta rendbe a fejbőröm.a 3 héten mikor már nem fájtak a sebek felkentem és olyan szépen rendbehozta.

Nem reménytelen,hogy rendbejöjjön,de pihentetni kell az tény.Töltöttem föl képet mennyit nőtt a hajam a ricinuspakolástól 11 nap alatt,szerintem ez is egy alternatív megoldás,hogy rendbehozzad,persze csak pár hét múlva lehet fölkenni az olajat.

43. Manilu (válaszként erre: 2. - Patti baba)
2009. dec. 27. 14:29

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚRISTEN!!!!

18%-os H2O2-t hogy keverhetett hozzá a szőkítőporhoz?Ráadásul mindezt 3X????Nem akarom elvenni a kedved,de ne csodálkozz,nem hagytam volna a helyedben,bár neked ezt nem kell tudnod,hogy ilyet szigorúan tilos,ez a fodrász dolga lett volna.Ilyenkor amúgy jár kártérítés,elvileg kell legyen biztosítása a fodrászodnak ilyen esetekre.

42. ad65f28ec1 (válaszként erre: 40. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 27. 14:29

Úgy képzeld el, hogy olyan a hajad, mint egy fenyőtoboz. Az egészséges hajon a kutikulák (asszem így hívják) egymásra simulnak, mint a zöld fenyőtoboz, vagy a kígyó pikkelyei. Most ezek a kis lemezek égnek merednek, ettől lesz a hajad borzas és sprőd, meg fénytelen. Nem fog visszazáródni, ezt csak photoshoppal lehet megoldani, hogy fényes legyen. :(

Kb. két-három év, mire lenő ilyen hosszúra, akár levágatod, akár hagyod lenőni az égett részeket.

41. 04f827001b (válaszként erre: 38. - Patti baba)
2009. dec. 27. 14:27
Megoldás lehet addig egy csinos sapka vagy paróka
40. ad65f28ec1 (válaszként erre: 37. - Patti baba)
2009. dec. 27. 14:26
Ezt nagyon-nagyon fontold meg, mert most a hajad olyan lett, mint a szivacs. Akár fekete, akár más szín, pár mosás után brutálisan le fogja dobni a festéket, és nem tartja magában. :s Max. 3-4 mosás, és át fog ütni ez a vöröses szín. A sebes fejbőrt kéthetente festeni se nagy mulatság.
39. 89b99f816e (válaszként erre: 33. - Patti baba)
2009. dec. 27. 14:24
Ennyi??? Az igen, nem vitte túlzásba. Menj vissza egy vödör benzinnel, meg egy gyufával...És csináld meg a haját!
2009. dec. 27. 14:24
most mennem kell ,de figyelni fogok hogy írt e valaki!
37. Patti baba (válaszként erre: 36. - 5e48d37001)
2009. dec. 27. 14:23
Hát igen én is erre gondoltam hogy vissza feketére és maradok is az!
2009. dec. 27. 14:22

Szia,Nekem egy bizonyos szaliciles hajszesz okozott égési sérüléseket a fejbőrömön.Semmit nem tudsz tenni ellene,maximum annyit,hogy nem mosol hajat legalább 1 hétig.Az Én sebeim 3 hétig gyógyultak.

Szerintem nagyon rosszul áll a szőke,bár ezt nem lehet annak nevezni még.Ha rámhallgatsz sűrgősen visszafested,ha meggyógyult a fejbőröd.

35. ad65f28ec1 (válaszként erre: 25. - Patti baba)
2009. dec. 27. 14:21

:S Ufff...

Nem semmi.


Szerintem marad a rövid haj. :( Ahogy látom, a töve rendesen szőke lett, a többi vörös-fekete-barna turmix.

Mire a fejbőröd beheged, az több hét is lehet. Addig épeszű fodrász nem fest, mert szétmarja, "mint állat". :( És nincs az a festék, ami egyenletesre befogja, amíg ez le nem nő, olyan csúnya foltos marad.. Más a töve, más ami le fog nőni az eredteti hajszíneddel, és más a végén a sötét rész. :(

Most a pixi frizra amúgy is divatos. :)

2009. dec. 27. 14:21
Oké pihentetem az tuti
33. Patti baba (válaszként erre: 30. - 89b99f816e)
2009. dec. 27. 14:20
Az volt a reakciója hogy haggyuk pihentetni a hajamat meg menjek el vele bőrgyógyászhoz és ha rendbe jött a hajam akkor ingyen megcsinálja olyanra amilyenre szeretném! DE ÉN MEG NEM SZERETNÉM HOGY MÉG EGYSZER HOZZÁNYÚLNA A HAJAMHOZ!
32. sysy66
2009. dec. 27. 14:18

néztem a képeidet. hát ahhoz képest hogy szinte tomény oxigénnel ment rá nem sokkal lett világosabb..

mondom probáld meg a pigment eltávolitot.de most hagyd pihenni egy jo ideig a hajacskádat:)

2009. dec. 27. 14:18
Köszi mindenkinek! Hát meglátjuk mi lessz a végén:( Megfogadom a tanácsotokat,de holnap az lessz az első hogy irány a doki!
2009. dec. 27. 14:17
De még mindig kiváncsi lennék, mi volt a fodrást reakciója???
29. sysy66
2009. dec. 27. 14:17
rohadt pancser az ilyen!!!!én tuti kártéritést kértem volna tole.
2009. dec. 27. 14:15
Elég csúnya a sebed, de úgy tűnik, hogy csak egy helyen van. Azt tudod az aloevera kenőccsel bekenni. Nem mosnék hajat egy hétig legalább, hogy tudjon gyógyulni.
2009. dec. 27. 14:15
Basszus azt a szép hosszú hajadat így tönkre tenni!!!!
26. ad65f28ec1 (válaszként erre: 21. - 89b99f816e)
2009. dec. 27. 14:15

Gondolom, aki festéssel fodrászhoz megy, azért teszi, mert maga nem tudja megcsinálni, és szakemberre szeretné bízni, hogy sikerüljön.


Szerény személyen igen praktikus okból festi itthon a haját: akkor megúszom 1500-ból, ha legdrágább festéket választom, (de nem azt választom, ebből is most marad az olcsóbb) a fodrász meg itt 4000-et kér hosszú haj festésére, 3500 rövid hajnál.


Én is kísérleteztem már hajszínekkel, váltogattam egy időben fél évente, elég brutálisan, de így nem jártam.


Viszont volt olyan, hogy daueroltatni akartam fodrásszal, és totál elégette a hajam, a fejbőröm is megsínylette, és vágatni kellett az egészet.

2009. dec. 27. 14:14
Feltöltöttem a képeket az adatlapomra! A sebekről is!
24. sysy66 (válaszként erre: 17. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 27. 14:14
szia és te hogy festetted át a fekete hajadat? mert ugye azt nem fogja be semmi.ez egy orodogi kor
23. sysy66
2009. dec. 27. 14:12

már bocs de annak a fodrásznak is sok esze lehet!!!!!!!!

nagyon sokan el se vállaljálk a fekete haj szivatását

nekem is az van..

d nem vállalom.inkább veszek oxy relaoad

pigmenteltávolitot...

sajnállak hidd el..

jobbulást kivánok

2009. dec. 27. 14:09
bocsi csak közben megpróbálom feltölteni a sebről a képet,de nem engedi
21. 89b99f816e (válaszként erre: 17. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 27. 13:57
Sokat hallani, h a fodrászok elégetik a hajat, ezért ha valakiben egy kis félsz is van, utánanéz, mi a normális, mi nem. Én évekig voltam szőke, de sosem festettem fodrásszal, hanem magam varázsoltam a sötét barna hajamból. Nem mellesleg max 9%-os oxit tartalmazó szőke hajfestékkel. Semmi baja nem volt a hajamnak, és s színe is irigylésre méltó volt. Sok fodrász nem tud sztem ilyen színt ilyen kíméletesen csinálni, hanem jönnek az ezer %-os oxival, meg a szőkítőporral. Sosem mertem volna a sok rémhír miatt fodrásszal festetni. De váltani akartam színt, picit sötétebbet, és kerestem egy fodrászt, akivel nagyon meg vagyok elégedve, tudja, h mit kell csinálni, és én is mindig kérdezek, hogy ne érjen meglepetés..
20. ad65f28ec1 (válaszként erre: 2. - Patti baba)
2009. dec. 27. 13:57

Néztem a képeid, ne haragudj, de a minimum, hogy a fodrászt otthagyod a ...ba, és többé a környékére sem mész. :( De szerintem annak is van némi igazsága, aki a feljeneltést forszírozza.


Nekem feketére festett hajból kb. ennyire sikerült leszívni, házilag, de az 6%-os oxi volt, és kb. fél órát volt rajta. Tehát nem tudom, mit szívatott le, azt hittem, már kb. platinaszőke a hajad.


:(


Ha megégett a fejed, és a hajd is tönkrement, akkor szerintem a legjobb az lenne, ha várnál vele egy kicsit, hogy hámosodjon a fejbőröd, és vágatnál egy csinos, rövid frizurát. A hajhagymáid is hálásak lennének, ha könnyebb súlyt, rövidebb hajat kéne tartaniuk, és gyorsabban regenerálódik. A hajdnak meg sajnos végleg annyi, nincs az a pakolás, vagy sampon, ami helyrehozná. És félő, hogy ha most erre megy bármilyen hajfesték, az csak ront rajta, és le is dobja a hajad, csak a fejbőröd lesz még rosszabb állapotban. :(

Sajnálom, hogy így jártál.


Van egy fórum, a "Fodrász vagyok, segíthetek", Nagual egy angyal, biztos tud neked valami okosat mondani, és tényleg jó szakember, szerintem.

19. pinkdreams (válaszként erre: 18. - Pinkdreams)
2009. dec. 27. 13:57

Bocsi, entereztem véletlenül!

Szóval otthon többet kellett balzsamoznia, különböző pakolásokat használnia.

Függ a hajtól is, hogyan reagál a vegyi hatásokra.

18. pinkdreams (válaszként erre: 15. - 99279bb06f)
2009. dec. 27. 13:55
Barnából már én is festettem hamvas szőkét, vagyis 4-es színmélységből 12-est, de háromszori nekifutásból sikerült. És a lány haja ugyanolyan szép maradt. Igaz, ehhez otthon többet kellett balz
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook