Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség!!! fórum

Segítség!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
159. liliom10 (válaszként erre: 158. - D23692a709)
febr. 19. 11:40

A mostani suliból nem tudom, mennyi van még hátra. Mit tanulsz ? Ha gyakorlatias szakmát ad, lehet, hogy megérné befejezni. A művészeti pályán nem lehet komoly jövedelemre számítani folyamatosan, ahhoz befutott művésznek kell lenni. ( Van a rokonságban egyetemet végzett művész, kb. 20 éve végzett, de sosem élt meg ebből a szakmából, mást is kellett csinálnia mindig.)

Ha van egy olyan szakmád, amiből megélsz, mellette művészkedhetsz is. Vagy : jól kereső társadnak/férjednek kell lennie, és akkor élhetsz csak a művészetnek. :)

158. d23692a709 (válaszként erre: 157. - Liliom10)
febr. 18. 15:57

Párom már aktivan dolgozik, igaz ő is visszaült egyetemre munka mellett. Mindenképpen suli után elmennék dolgozni, amit eddig is tettem, plusz gyakorlatról is kapok ösztöndíjat, viszont a művészeti pálya érdekelt mindig. Így jelentkeztem egyetemre, valamint egy tetoválószalonba csinálok most anyagokat, oda gyakorlok nagyon sokat, hogy az álmomat tudjam megvalósítani. Viszont ebben a páromon kívül senki nem támogat, és már jóideje ketrecben érzem magam miattuk. Évek óta ezt csinálják.

Páromat már egy éve ismerem, szóval elég sokat tudunk egymásról. Ő csak a nagymamájával lakik, az anyja elhagyta, apukája meghalt sajnos.

157. liliom10 (válaszként erre: 156. - D23692a709)
febr. 18. 12:00

Amennyit eddig értek, azok alapján

még nem szólnék otthon, csak annyit, hogy márciusban a barátodnál leszel, onnan jársz gyakorlatra.

A barátod a szüleivel lakik ? Még nem nagyon ismeritek egymást, ( ugye, lakva ismered meg a másikat ), talán kiderül március végére, hogy hozzáköltözöl-e vagy nem.

Van jövedelmed ? Próbálj anyukáddal elbeszélgetni, hogy milyen jövőt képzelsz el magadnak, ami nem ez a suli. Mi lesz, ha nem kapsz otthonról pénzt ? Dolgozol utána ? Egyébként borzasztó ez a szülői érzelmi, anyagi zsarolás ! ( Volt nekem is részem benne.)

Mondd meg, hogy nem akarsz tovább foglalkozni az állatokkal ! Legyen az ő gondjuk, adjátok el őket, vagy gondozzák ők tovább !

Felnőtt ember vagy, ne hagyd, hogy a szüleid tönkretegyék a jövődet ! Ne veszekedj velük, próbálj észérvekkel hatni rájuk !

febr. 18. 10:59

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, párommal október óta vagyunk együtt. A családi hátterem mindig egy kicsit viharos volt, igyekeztem olyan melót és szakmát találni, amiben minél több időt tudok tölteni, hogy ne kelljen otthon lennem. Nagybátyámtól három éve kaptam egy kisborjút, majd faterom kitalálta, hogy kell mellé mégegy, aki kezelhetetlen szinte, de májusban borjazik.

Nagyon sokat veszekedtünk emiatt is, mert úgy voltam vele, hogy családi okok miatt a hely és a nekik elég ennivaló sem biztos, ha tesójáék hazajönnek külföldről, emiatt én aggódom, főleg az első jószágom miatt.

Szóval októberben összejöttem a párommal, aki mellett végre megtaláltam önmagam, támogat az új célom elérésében. Jelentkeztem egyetemre is miatta, viszont a mostani technikumtól már teljesen elment a kedvem, mind az otthoni, mind az iskola és a tanárok hozzáállása miatt. Anyám egyik nap összeugrott velem, és a fejemhez vágta, hogy nem fog eltartani, ha otthagyom a sulit. Az nem érdekli őket egyáltalán, hogy egyetemre akarok menni, bele vannak bolondulva ebbe a technikusi szutyokba.

Elmeséltem páromnak, aki erre nagyon ideges lett, s felajánlotta, hogy költözzek hozzá. Márciusban egy hónapig náluk leszek, mert a gyakorlati helyemre onnan könnyebb bejárnom. Viszont napok óta gondolkodom rajta, hogy tényleg jobb lenne nála lenni,mert nyugodtabb lenne az életem is, és több időt tudnék vele tölteni.


Úgy gondoltam, ha felvesznek egyetemre, akkor augusztusban költöznék el itthonról, viszont nem tudom mit kezdjek az állatokkal, valamint otthon hogy adagoljuk be? Ti hogy csináltátok? Valakinek valami tippje?

2023. júl. 31. 17:46

Üdv mindenkinek, férjem motorbaleset szenvedett eltört a nyaki csigolyája váltol lefelé le bénult 3 hónap után Budakeszire került ahol a terápiát elkezdték ,a 2 éves kislányunk és én szeretnénk közel lenni hozzá hogy támogassuk a felépülésében ami 1 vagy 2 évébe kerül de sajnos az anyagi helyzetünk nem engedi meg ezért kérek minden egyes ember aki tud segítsen rajtunk anyagi támogatással hogy mi hamarabb közel legyünk hozzá

OTP bankszámla szám : 1177344903120444 Kóczé János

Férjem bankszámla számára aki teheti segítsen 500 Ft is számít nekünk köszönöm szépen isten áldjon meg mindenkit ❤️

154. pteri (válaszként erre: 152. - Várigigi)
2022. aug. 7. 21:29
Én a párjára gondoltam. Ha férfinak érzi magát emelgessen. A lány meg kérdezze meg van-e segédápoló, takarító, mosónő stb.állás? Lakhatnának 1 szobában a nővérszállón, nem kellene busszal bejárni, tudnának rögtön spórolni. Azért jutott eszembe, mert én is kórházban dolgozom, a nővérszállónkban üres szobák vannak és üres állások. Ránéztem a gyöngyösi kórház honlapjára, ki is adta az állásajánlatok feliratot is. Ezt a kis hölgy is megtehetné , ráér , internetezik úgyis.
153. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 148. - Pteri)
2022. aug. 7. 19:23

Segédápoló lehet maximum, hogy emelgetné a betegeket?

Ágyneműt húzhat át, pelenkázhat, etethet, beteget mosdathat. Konyhalány, szobalány, takarító, gyárban összeszerelő lehet, stb.

152. várigigi (válaszként erre: 148. - Pteri)
2022. aug. 7. 17:51
Betegszállítónak nőt nem vesznek fel.
151. Soufflet (válaszként erre: 149. - Galex97)
2022. aug. 7. 17:00

Ha egy helyet es poziciot igy megadnak, nem vagy kepes utanajarni?


Amugy ezekhez a melokhoz eleg eros fizikum kell. A 130 kg-os embereket is meg kell tudni emelni.

150. andi6020 (válaszként erre: 149. - Galex97)
2022. aug. 7. 16:45
Hívd fel őket esetleg.
149. Galex97 (válaszként erre: 148. - Pteri)
2022. aug. 7. 13:12
Hogyan lehet jelentkezni? Van link vagy be kell menni?
148. pteri
2022. aug. 6. 22:09
Ajánlom figyelmedbe a gyöngyösi kórházat, ahol működik nővérszálló. Keresnek betegszállítót és műtőssedédet, egyikhez sem kell érettségi.
147. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 146. - Galex97)
2022. aug. 6. 19:55

Beírod az általam megnyitott linken, hogy Heves megye és ott megtalálod.

De Debrecen mellett is keresnek marhák mellé állatgondozókat, szállás biztosított.

146. Galex97 (válaszként erre: 145. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 6. 18:59
az??? Mi a vége?
2022. aug. 6. 18:43

Betanított gépkezelő pozíció INGYENES SZÁLLÁSSAL

Gyöngyöshalász, Heves megye

A Delego Kft. Magyarország egyik legdinamikusabban bővülő munkaerő-kölcsönző vállalataként teljes körű HR szolgáltatást nyújt partnerei és az álláskeresők részére. Multinacionális abroncsgyártással foglalkozó partnercégünk részére munkatársakat keresünk az …

144. Galex97 (válaszként erre: 142. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 6. 18:33
Köszönöm. Már nézem is!
143. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 140. - Galex97)
2022. aug. 6. 18:22
Kecskemét környékén keresnek juhászokat. Ott még a kutyusok is üdülhetnének.
142. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 140. - Galex97)
2022. aug. 6. 18:18

[link]


12 ezernél több állást hirdetnek csak itt.

141. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 139. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 6. 18:15
A Balatonon lakhatással, eléggé jól megfizetve keresnek büfékbe, éttermekbe munkaerőt.
140. Galex97 (válaszként erre: 139. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 6. 18:15
Bármilyen munka amit egy nő 8 általánossal el tud végezni.
139. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Galex97)
2022. aug. 6. 18:12

Újratervezés: Azt írtad az elején, hogy a társad szerencsétlen szüleinél laktok. Ahol a papi és a "sógor" alkesz. A kutyákat bántalmazzák. Akkor most, hogy is van ez?

A szőlőben van munka mindig, egészen a szüret befejezéséig.


De lásd, hiszek nektek. Segítek. Milyen munkát és milyen végzettséggel szeretnétek találni?

138. globus (válaszként erre: 133. - Galex97)
2022. aug. 6. 18:12
Nem ezért céloztam neked. Hanem hogy külföldön sem fenékig tejföl, csak innen ezt gondoljuk. Most meg aztán főleg, ami lesz...
137. unom (válaszként erre: 135. - Galex97)
2022. aug. 6. 18:00
Keresel szállós munkát másik városban, és egyben megkapod. Rendezed az adósságot, és tiszta lappal indulsz.
136. liliom10 (válaszként erre: 125. - Galex97)
2022. aug. 6. 17:59

Tudsz beszélni valamilyen nyelven ? Angol ? Német ? Remélem, tudod, hogy nyelvtudás nélkül sehol nem tudsz elhelyezkedni külföldön ! És ez csak egy dolog a sok közül ! Vannak kint ismerősök, akiknél lakhatnátok egy ideig, amíg albérletet találtok ? Ahhoz munkahely is kell.

Szerintem fogalmad sincs arról, mit jelent világgá menni ! Az szorgalmas, talpraesett embereknek való !

Ne álmodozz, itthon keress munkát, biztos, hogy találsz ! Indulj útnak, felvesznek az első szupermarketbe árufeltöltőnek vagy takarítani.

Mit remélsz 8 általános végzettséggel ? Dolgozz és mellette kezdj tanulni valamilyen szakmát !

135. Galex97 (válaszként erre: 131. - Rabankari)
2022. aug. 6. 17:58
Tudom csak pár hónapig jár de akkor is ez egy kis valami amíg nem találok munkát. Azért jelentkeztem munkanélkülire legalább onnan jöjjön be egy kis összeg amíg nincsen rendes állásom.
134. unom (válaszként erre: 132. - Galex97)
2022. aug. 6. 17:58
Mert nem ez látszik. Persze, hogy nem jó megoldás a munkásszálló, de a koldulásnál jobb.
133. Galex97 (válaszként erre: 130. - Globus)
2022. aug. 6. 17:57
Nem várok arra mikor lesz ez így. Nem szeretném hogy meg haljon bárki is..
132. Galex97 (válaszként erre: 129. - Napsugár8)
2022. aug. 6. 17:55
De akarok dolgozni és nem csak a kifogásokat keresem. Miért nem lehet ezt megérteni?
131. rabankari (válaszként erre: 127. - Galex97)
2022. aug. 6. 17:50

A munkanélküli segély pár hónapig fog járni.

Értsd már meg,hogy hiába kapnál most 50ezret bárkitől, nem oldana meg semmit.A segély lejárta után szabadul majd el a pokol még csak igazán.

Egy megoldás van,hogy szélesebb sugarú körben kezdesz munkát keresni. Vagy ha nem találsz helyben 1 évig,akkor egy évig ez lesz?

És én itt be is fejeztem.

Úgyis mindent tudsz, megoldjátok!

Tényleg kívánom,hogy így legyen!

130. globus (válaszként erre: 125. - Galex97)
2022. aug. 6. 17:41
Minden relatív. Tőlúnk rengetegen kimentek, határhoz közel vagyunk. Főleg azért, mert itthon kilátástalannak gondolták az életet. Autót vettek, házat, lakást se ott, se itthon. Konkrétan arra vár egyikük, mikor hal meg a nagymama itthon, akkor lesz lakás...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook