Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sajnálom azokat, akiknek az ünnep nem az örömről, hanem a... fórum

Sajnálom azokat, akiknek az ünnep nem az örömről, hanem a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
dec. 26. 03:39
elhiszem,hogy szomoru ha vki vkit elvesztett akit nagyon szeretett es szomoru a karacsonya emiatt,de az elet megy tovabb s probaljuk mindenben megtalalni a szepet es ne mindent csak soteten lassunk!
38. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 20:16
Én is sajnálom őket, csak nem értem. Nekem, nekünk is volt veszteség a családunkban, karácsonyközeli időpontban. Csendesen ünnepeltük meg Jézus születését. Nem hirdettük fennhangon, hogy mostantól gyűlöljük a karácsonyt, nem mászkáltunk siralmas ábrázattal, nem szegtük senki kedvét. Pusztán csak visszahúzódtunk.
dec. 24. 12:05

Látszik, hogy sokan túlmisztifikálják a karácsonyt. A vallásos embereket még csak csak megértem, de az ateistáknak mitől több mint a húsvét, vagy a pünkösd. Érdekes akkor soha nem siránkoznak az emberek. Kezeljünk mindent a maga helyén és idejében. Nekem is vannak veszteségeim, sőt mindenkinek de attól még vidám a karácsony és nem búvalaszott képpel sertepetélünk a fa körül.


Boldog karácsonyt mindenkinek!

36. 55Judit (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
dec. 24. 11:17

Minden szavad, mintha csak én írtam volna. 🙂

Neked is legyen szép az ünneped!

dec. 24. 11:11

A fiamon kivül nincs élő rokonom, de ennek ellenére nem szorulok mások sajnálatára, - sőt, sértő, hogy bárki a magánszférámba avatkozik, - ismerősére sem,nemhogy akiről azt sem tudom, kicsoda.

Az év minden napján hiányoznak elhunyt szeretteim, karácsonykor sem jobban.


De minden állapotnak megvan a maga szépsége, bája, ki tudjuk hozni mindenből a legjobbat. És köszönöm,jól vagyunk.


Mindenkinek boldog ünnepeket kivánok !!!!

34. Sütikee (válaszként erre: 33. - 55Judit)
dec. 24. 10:58
Köszönöm a kedves sorokat neked! Áldott, békés karácsonyt kívánok! ❤️
33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Sütikee)
dec. 24. 10:31
Én együtt érzek veled. Fájdalmadban kis vígasz lehet talán, hogy nem betegeskedett hosszú időn át, nem kellett átélnie az emberhez méltatlan kiszolgáltatottságot, szenvedést, fájdalmakat. Békét és megnyugvást kívánok neked!
32. Sütikee (válaszként erre: 30. - 55Judit)
dec. 24. 10:18
Köszönöm! 🖤 Borzasztóan fáj és hiányzik! Egyszerűen elaludt és nem ébredt fel 😭
31. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Utolsó betyár)
dec. 24. 10:16
Én is megátalkodott ateista vagyok, és szüleim a sima hétköznapokon sokkal többször jutnak eszembe.
30. 55Judit (válaszként erre: 28. - Sütikee)
dec. 24. 10:03
Részvétem! És akinek fáj, annak fáj. Ezt nem lehet kimagyarázni semmivel.
29. Myra
dec. 24. 10:01
Tényleg szerencsés vagy és úgy látom boldog is.
28. Sütikee (válaszként erre: 26. - Plavalaguna)
dec. 24. 09:47
Nyilván nekem sem csak karácsonykor hiányzik az Anyukám, de én nemrég vesztettem el, ez az első karácsony nélküle, borzasztó nehéz. Ezért érintett nagyon rosszul ez a kiírás. Talán érthető.
dec. 24. 09:30

Boldog karácsonyt vallomást kiíró!


Értem, hogy mire gondolsz, de ezzel a helyzetükön nem változtatsz. Azt sem mondom, hogy rossz érzést keltesz ezzel bárkiben, de biztos oka van annak, ha többeknek is rosszul esik.


Nekünk is vannak e napra is jeles események. A férjem apukája pont ma reggel halt meg sok évvel ezelőtt. Amikor megtörtént, akkor is próbáltunk karácsonyozni, ahogy most is tesszük, bár tudjuk, hogy valakinek ez az utolsó karácsonya. Ez nagyon rossz! Azt hiszem, hogy rosszabb, mint az, ha valaki meghalt ezen a napon, hiszen már az ajándéknál is az volt bennünk, hogy mit adjunk neki, amit még tud értékelni? Hiszen ő is tudja, ahogy mi is, hogy hetei vannak hátra...

dec. 24. 09:17

Nekem már nem él apám. Mindig hiányzik, nem csak karácsonykor. A nagymamáim is hiányoznak. A nagyapám, meg a pótnagyapám...


Ennek ellenére nem a szomorkodásról szól a karácsony. Az élet megy, mi ittvagyunk, amiket tőlük tanultam adom tovább.


Nem értem miért estetek neki a fórumnyitónak, mert az élőkre koncentrál, és élvezi a közös időt. Én is így vagyok.


Boldog vagyok, hogy itt a kiscsalád, találkozunk a barátokkal, hogy szép volt a havas kert, hogy van időm sütit sütni. Nem leszek szomorú, nem erre tanítottak, és nem ezt adták tovább. Én se ezt fogom.


Azért nehogy már elnézést kelljen kérnie embereknek jókívánságokért, vagy mert nem depressziós.

dec. 24. 09:16

Summázhatjuk, nem az volt az ő célja hogy bárkit is megbántson. Én őt is megértem és magunkat is, akik mélyebb fájdalmat éreztünk a vallomás láttán.

Lépjünk túl ezen, és lehetőségeinkhez mérten érezzük jól magunkat! Ne csak most, ünnepen, hanem mindig!


Több derűt és nyugodt, békés karácsonyt kívánok mindannyiunknak!🙂

24. Sütikee (válaszként erre: 22. - 55Judit)
dec. 24. 08:57
Bennem is csak a fájdalmat erősítette, így is fáj, nem kell emlékeztetni rá. Majd egyszer FI is megtapasztalja, kíváncsi leszek akkor majd az ő reakciójára!
23. Sütikee (válaszként erre: 20. - Globus)
dec. 24. 08:55
De ez nem "olyan" téma! Tiszteletben kellene tartani, és nem eldicsekedni azzal, hogy bezzeg neki milyen jó. Másnak meg egyébként is belahasad a lelke a fájdalomba, bele sem gondolnak sokan, hogy ezzel a mondattal és időzítéssel milyen érzés annak, aki már nem ünnepelhet azzal, akit a világon a legjobban szeret(ett).
22. 55Judit (válaszként erre: 20. - Globus)
dec. 24. 08:48

Én nem mondanám hajbakapásnak hogy úgy mint ő, mások is leírják az üggyel kapcsolatos érzéseiket, gondolataikat.

Egyszerűen arról van szó, hogy ahány ember annyi féle érzés. Ahogy a vallomást tevő leírta érzéseit, úgy leírta más is.

Bennem fájdalmat erősített a vallomás, és látom, sajnos nem vagyok ezzel egyedül.

21. birebora (válaszként erre: 20. - Globus)
dec. 24. 08:47
Itt? Mindenen.
20. globus (válaszként erre: 17. - 55Judit)
dec. 24. 08:39

Ennyi erővel semmiről nem lehet beszélni, más fórumokon sem. Nincs olyan téma, ami valakik lelkét ne érintené érzékenyen.

Furcsa, hogy egy jókívánságon, hálás gondolaton hajba lehet kapni.

dec. 24. 08:35

Szerintem itt annyi történt, hogy aki elvesztette közeli szeretteit az fokozottan érzékeny - joggal - hisz nagy a fájdalmuk, veszteségük.

A FI meg picit nem a megfelelő módon fogalmazott. Lehetett volna körültekintőbb és empatikusabb. De én értem őt.

Örüljön akinek még élnek a szülei, testvérei, még nagy a család, körültudják ülni az ünnepi asztalt mert az élet mulandó és egyik napról a másikra megváltozhat az életünk.


Mindenkinek szeretett teljes, békés, nyugodt ünnepeket kivánok.

18. Sütikee (válaszként erre: 17. - 55Judit)
dec. 24. 08:21
És még engem nevezett bunkónak a reakcióm miatt. Bele sem gondolt, ezzel mibe gázol bele!
dec. 24. 08:17

Fórumnyitó hálás a jelen helyzete miatt, de nem gondolt abba bele hogy ennek karácsonyra időzített kifejezésével a mélyen keserűséget érző, elszorult szívű emberekből mit vált ki.


Én az ő helyében már töröltettem volna ezt a félresiklott vallomást.

16. LBO
dec. 24. 08:00

Apukám már nem él. 🖤❤️

De van anyukám❤️ vannak gyerekeim❤️ van férjem❤️ vannak testvéreim❤️Vannak barátaim❤️ Igen, szerencsés vagyok! Szerencsés, mert bár sok embert veszítettem el az évek alatt, de hálás vagyok, hogy ismerhettem őket! Hálás vagyok, hogy annyi mindent kaptam tőlük, amiket soha nem felejtek. Amikor rájuk gondolok, szeretet tölt el. ❤️

dec. 24. 07:54
Én nem fenyegettem senkit, nem az együttérzésről van szó, de kihangsúlyozni azt, hogy neked élnek a szüleid, az nem volt szép!
14. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 24. 07:46
Köszönöm szépen, boldog karácsonyt! 🌲💋
13. semleges (válaszként erre: 12. - Timycat)
dec. 24. 07:41
Én sem értem, néha itt úgy rátámadnak a másikra. Szerintem sem a "rossz" szólt belőle.
dec. 23. 23:25
Szerintem sem negatív, meglepődtem a hozzászólásokon, nem is értem 🙄
dec. 23. 22:33
Lehet az “együttérzek azokkal” jobb kifejezés lett volna, de szerintem a sajnálat nem negatív kifejezés, sajnálom, hogy félreértik néhányan.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Ghost👻)
dec. 23. 22:24
Csak egy szavadba került. Véletlen se vedd magadra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook