Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rossz élmények orvosokkal fórum

Rossz élmények orvosokkal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. nov. 11. 16:39

17-18 öltés a hasamon hosszába, plusz még a dré helye is erősebben látszik. Örülök, hogy megszabadítottak évtizedes szenvedésektől. Ettől kezdve minden csak jobb lehet! Mit bánom a többit. A kórház nem 5* szálloda...

Egyébként jól bántak velem, kedvesek, megértők voltak. Elég is volt az a két hét.

174. Kiho
2010. nov. 11. 13:09

Ja milyen érdekes.

Rám két hétre tesómnak is vakbele lett.

Mondtam neki, hogy ennyire testvérek nem lehetünk.

Néztem neki a sebét, hát van talán 3 centis. Az enyém meg 10 cm. Plusz az ix :-DDD

173. Kiho (válaszként erre: 170. - 828429ecdc)
2010. nov. 11. 13:08

Hála a jó égnek semmi baj nem lett.

Csak van egy bazi nagy vágás a hasamon, meg egy pici ix mellette. Mert persze a csövet véletlenül sem lehetett volna a vágásba beletenni. ÁÁÁÁÁ dehogy. Kellett rám még egy lyukat csinálni, amin kivezetik a csövet, had legyen még rondább!!! Mintha nem lenne rajtam amúgy is elég lyuk :-DDDD

172. Kiho (válaszként erre: 169. - 828429ecdc)
2010. nov. 11. 13:06
Persze, ezeknek még hálapénz!! Inkább szívem szerint leköptem volna az összeset!!!
171. Kiho (válaszként erre: 167. - 828429ecdc)
2010. nov. 11. 13:05

Mi is így hívtuk őket :-DDD

Ja és mielőtt hazaengedtek utána héten hétfőn mikor kitépte belőlem a csövet, mondta a doki, hogy mielőtt elmegyek haza átköti a sebet. Mondom jól van.

Mondtam a páromnak, hogy jöjjön be 4 órára, mert akkor mehetek haza.

Már kb 3 óra körül hozták a zárómat. Hívom a páromat, hogy jöjjön előbb, mert megvan minden, mehetek haza, de pont mikor hívni akartam már lépett be a szobába. Jajj mondom de jó, ezt jól megérezted :-D

Kimentem még a mosdóba (ja azt a putrit inkább rötyinek vagy nem is tudom minek nevezném) ahogy jövök vissza kérdezem a nővért, hogy mikor jön a főorvos átkötözni. Erre közli velem, hogy a főorvos már nem jön vissza. Ja mondom akkor ki az isten nyila fog átkötözni. Mondta a nővér, hogy ő majd megcsinálja. Mondom jól van.

Azt mondja a párom, és ha nem kérdezed meg, akkor itt várunk másnap reggelig? Mert nem jött volna oda szólni a nővér, hogy nem jön vissza, pedig ő volt ott mikor kitépte a doki a csövet.

Jó nem???

170. 828429ecdc (válaszként erre: 168. - Kiho)
2010. nov. 11. 13:01
És nem lett baj belőle, mármint nem nyílt szét vagy fertőzés?
2010. nov. 11. 13:00
Gondolom nem adtál hálapénzt.
168. Kiho
2010. nov. 11. 13:00

Varratszedés szintén nagyon cuki volt.

Természetesen ismerősök elláttak mindenféle rémtörténettel. Valakinek szétnyílt a sebe, elfertőződött stb.

Megyek varratszedésre. Elkezdi kiszedni a doki. Mondom neki, hogy ha látja, hogy nyílik szét, akkor ne szedje ki, mert nem akarok rosszul járni. Azt mondja mikor már kettőt kiszedett, hogy hát mintha lenne valami, akkor a másik hármat bennhagyja.

Ja mondom és ha én nem szólok akkor kiszedi az összeset és had nyíljak ki vagy mi????? Nem hiszem el, hogy egy betegnek kell felhívni a figyelmét ilyesmire??? Hát nevetséges!!!

167. 828429ecdc (válaszként erre: 166. - Kiho)
2010. nov. 11. 13:00
Úristen, nálunk akkor még vidéken laktunk és sajna 50 km-re volt a másik kórház.Szóval ott úgy hívják az ilyeneket hogy hentesek.
166. Kiho
2010. nov. 11. 12:57

Nálam már mondta a párom szerda este, hogy ha nem csinálnak valamit másnap reggel akkor elvisz egy másik kórházba, mert nem bírja már nézni, ahogy hagynak szenvedni.

Azt nem is mondtam, hogy vezettek ki csövet. Mesélték ismerősök, hogy nekik hogyan zajlott az eltávolítása. Mondták, hogy majd közlik előtte, hogy vegyek egy nagy levegőt és úgy húzzák ki.

Na hát nálam ez nem egészen így zajlott. Először is a cső mellett folyt ki valami lé. Nem tudtam, hogy mi az, megijedtem, hogy biztos kicsúszott a helyéről. Mentem a nővérhez, mondom mi van, erre bunkó stílusba odavágja, hogy ha az kicsúszik azt tuti megérzi,mert hozzá van varrva a bőréhez. A kötés miatt ezt persze én nem láthattam, tudhattam.

Szóval szól a főorvos, hogy menjek, kiszedi a csövet. Térül fordul, dumál a nővérrel, elvágja a varratot, amivel oda volt varrva. Térül fordul, beszélget a nővérrel egyszer csak minden előzmény nélkül odalép hozzám és kitépi belőlem a csövet. Mondanom sem kell olyan érzésem volt, mintha a belemet tépték volna ki. Bent volt az a cső vagy 20 cm mélyen. Én azt hittem csak egy kicsi darab van bent, de hát láttam mikor kitépte, hogy kb 20 cm-es.

Nagyon baba volt!!!

2010. nov. 11. 12:24
Még egy ez régebbi:hatodik utáni nyáron megrázott az áram.380 V, klinikai halál beállt ennek ellenére magamtól ébredtem mert ahogy kiütött vissza is hozott.Szóval anya már nem maradhatott éjszakára, mert nagy voltam viszont először maradtam egyedül főleg egy ilyentrauma után.Kértem az orvostól nyugtatót mert állandóan visszatértek a baleset képei,1 óra múlva hoztak is és amikor nem hatott mondtam hogy nem érzem jól magam nem lehetne valamit csinálni?Egyedül voltam még a szobában is, és gyerek aki segítséget kért mert fél.Rámkiabált a köcsög k...ja hogy van nekünk más dolgunk is.Igen épp mentek kávézni meg cigizni.
164. 828429ecdc (válaszként erre: 163. - Kiho)
2010. nov. 11. 12:19
Én is 23 voltam, mikor vesekövem lett.Ez úgy derült ki, hogy elmentem az orvoshoz mert pirosat pisiltem és görcsöltem, meg fájt a pisi és nem jött sok de mindig kellett.Másnapra akart adni beutalót de mondtam, hogy rutinvizsgám lesz így szerdára adta.(ez hétfőn volt)Mondanom sem kell hogy vizsga előtt is begörcsöltem még ó hogy a házidoki adott bogyót.Szóval szerda hajnali 2 én fetrengek a földön a fájdalomtól, hányok,anyámék telefon stb.Na 5-re beértünk akórházba.A dokit 7-re sikerült felébreszteni.Rávág kettőt hátulról a vesémre.Amiért rá is kiabáltam mert azt hittem leszakad.Görcsoldó injekció ami elvileg 20 perc alatt hatni fog.Hát nem.Utána végig hányás, nem néz rám senki könyörgök gyógyszerért nem adnak mert még nem tudják mi a bajom.Du.2-kor jön egy nővér és jól lecsesz hogy még nem vagyok uh-on.Hát nem szólt senki.Lementem ott vártam egy órát mert 2 ismerőske fontosabb volt.Uh-on nem látnak csak vesenagyobbodást.Adtak infúziót kb 6 körül.Ez így ment 3 napig majd haza.Hozzáteszem viziten megkérdezték mi bajom és ennyi egész nap ott dögölhettem volna meg.Volt olyan hogy 1 órája lemente az inf.mire jött valaki.Szóval adtak egy bogyót,amit amikor magamtól abbahagytam kijött a kövem, amit nem láttak uh-on.pedig köröm nagyságú volt.
163. Kiho (válaszként erre: 162. - 828429ecdc)
2010. nov. 11. 12:05

Ahogy látom igen :-DDD

Csupán annyi, hogy egyik szerda hajnalban rosszul lettem. Fájt a hasam, de rettenetesen! Elmentem háziorvoshoz, persze időpontot adtak. Akkor már azt hittem meghalok, annyira fájt. Bementem, tojtam az időpontra, mondtam nekik, hogy nem tudok várni, mert annyira fáj a hasam. Hát szégyen, nem szégyen, hánytam. Akkor rájöttek, hogy tényleg nagy a baj!

Beküldtek a kórházba.

Ott megröntgeneztek, ultra-hangoztak, vért mindent vettek. Kizárták a vakbelet. Átküldtek a fertőző osztályra. Hagytak egy egész éjszakán át szenvedni. Erre csütörtökön 11 órakor közli az ápolónő (miután leordítottam a doktornő haját, hogy mondja már meg mi bajom lehet, vagy csináljon már valamit mert iszonyatos fájdalmaim vannak)hogy megnéz egy sebész. Na ez a sebész nem csinált mást, mint megnyomkodta a kezével a hasam és végre kiderítette, minden műszer nélkül, hogy nekem mégis vakbelem van. Közölte, hogy délután 1-2 óra körül megműt. Nos 4 óra volt mire bekerültem a műtőbe. Addigra már belázasodtam. Közölték a párommal, hogy: Hát túl későn került be a műtőbe. Na köszi és kinek a hibájából????

Ja és kétszer nagyobb lett a vágásom, mint másnak, mert olyan nagy volt már, hogy nem fért ki és meg kellett hosszabbítani a vágást.

Rendesen elrendezték a hasam mint ne mondjak. 23 éves vagyok, azért fontos, hogy az ember hogy néz ki.

2010. nov. 11. 11:57
Úgy látom megint egymásra találtunk.Engem még nem műtöttek de tudok panaszkodni.Mesélj.
161. Kiho
2010. nov. 11. 11:52
Kinek milyen rossz tapasztalata van az orvosokkal kapcsolatban, vagy az ellátással. Engem nemrég műtöttek, hát majdnem ottmaradtam! Éppen pont beértek velem a műtőbe!!!
160. Lupo87
2010. márc. 14. 12:03
Nekem 1 nőgyógyásszal volt összetűzésem amikor 72órás gyógyszer kellett. mivel ő volt élyszaka az ügyeletes ezért hozzá siettem. Leordította a fejemet,hogy mégis mit képzelek én magamról,hogy én őt fel mertem kelteni és ezt kérem tőle.... zengett az egész szülész-nőgyógyászat.... Én meg a pániktól meg az ilyedségtől nem mertem megszólalni és nem győztem sírva bocsánatot kérni... Meg sem vizsgált és ahogy a kezembe adta a receptet ordítva kikűldött... Akkor találkoztam ezzel az orvossal elöszőr és utoljára... És a mai napig nem értem,hogy miért kaptam ezt tőle,pedig 1 ügyeletes orvosnak az a dolga,hogy ellássa a beteget.... és megvizsgálja,nem úgy kezelni az embereket mintha valami nemis tudom mi lenne...
159. Aliz73 (válaszként erre: 149. - Abcdefg)
2010. márc. 14. 11:53

Itt nem csak az szólhat hozzá aki tud helyesen írni!

És olyan fórumról sem hallottam ahol ez kikötés lenne.

És érettségivel és egyetemmel is lehet valaki rossz helyes író.

Ez még nem jelenti hogy az illető hülye is.

És arra is kell gondolni hogy az illető lehet hogy nem ér rá egész nap a gép előtt ülni és van pár perce hogy írjon.

És arra már nincs ideje hogy a kapkodva írt szöveget javítsa.

2008. dec. 30. 05:55
Nekem csak a nőgyógyászokkal, de azokkal folyamatosan. Most iy már fél éve tengetem a napjaim orvostól gyógyszertárig meg vissza. Nem tudnak hosszútávon meggyógyítani. Ha valaki ért hozzá szóljon légyszí, hogy folyamatos méhgyulladással mit lehet tenni.
2008. dec. 27. 11:07
Igen,volt rá példa,sőt még a gyerekorvossal is van negatív tapasztalatom:-(
2008. dec. 27. 10:04
Nekem nem orvosokkal(bár velük is 1-2eset), inkább egész kórházzal volt rossz élményem. Bekerültem kórházba 1 kisebb problémával 2 éve 18évesen, előtte sosem volt semmi bajom nátha se, semmi! 2 hetet töltöttem bent, és mire kikerültem epilepsziás, asztmás, raynaud syndromas lettem és ez csak egy rövidített betegséglista... Napi 22 gyógyszert szedek jelenleg... Történt ott jópár dolog...
2008. dec. 8. 15:36
mikor látom őket....
154. teltzsu (válaszként erre: 148. - C90e4ef64c)
2008. júl. 15. 08:56

beus79: "Mondjuk felír sok alternativ gyógyszert, ami után szerintem pénzt kap, hogyha ajánlja. Elhatároztam, hogy kétszer is meggondolom, melyiket váltom ki. "


Beus, a patikában a gyógyszerészeknek kötelességük felajánlani a felírt gyógyszer "generikus megfelelőit". Ez azt jelenti, hogy a hatóanyag ugyanaz, de más cég gyártja a gyógyszert, és nem egy esetben olcsóbb. Amikor beütik a gépbe a felírt gyógyszert, automatikusan megjelenik mellette, hogy mivel helyettesíthető.

Ilyenkor kérheted az olcsóbb gyógyszert, függetlenül attól, mi áll a recepten.

(Legjobb példa erre mostanában a Concor, amire megszűnt a támogatás, viszont van más néven ugyanolyan hatóanyagú és olcsóbb gyógyszer...)

153. pimpi3
2008. máj. 29. 22:49

Sziasztok!Voltam pár éve egy belgyogyásznál!Itt nállunk az orvosi rendelöbe!Kérdezte miket eszek egy nap!Elmondtam neki!Elég flegma volt!Mondta írjam le 3 hétig ,mindent amit eszek és menjek vissza!Igy tettem!Mikor visszamentem a papírkámmal,elolvasta és rendesen kiabált velem!Hogyha ezeket enném nem lennék ilyen dagadt!Meg hasonlo dolgokat vágott a fejemhez!Jol összebalhéztunk,kint mindenki azt halgatta ahogy mi kiabálunk!Nagyon megalázó volt!Kijöttem az orvosibol és bögtem,mikor már senki nem látott!

Most megint párr év után mikor már tudom mi volt a bajom,megint mennem kellett belgyogyászhoz!Kérdeztem a recepcion,hogy van e másik doki vagy csak az öreglány?"mert ugye 78 éves volt és melozott" Mondták hogy rendelés alatt meghalt 2 hónapja!Én meg csak vigyorogtam!Kérdezték minek örülök ennyire!Én meg elmondtam,hogy nem annak örülök,hogy meghalt,hanem hogy már nem kell vele találkoznom!És mondták,megértik,mert nem csak velem bánt igy!

Lehet gonosz vagyok,de eggyáltalán nem tudom sajnálni!:(((

2008. máj. 29. 21:36

Sziasztok! Nekem olyan rossz tapasztalatom volt, hogy 6 év után sem felejtettem el:( és nem fogom soha sem. A halálos beteg vőlegényemmel olyan stílusban beszélt a sebész az egyik fővárosi kórházban, hogy még aznap elhagytuk azt a kórházat. Embertelen volt és arogáns !!!!

Ja és persze a nevét sem felejtettem el!!!!!!!!!!

151. vmágika (válaszként erre: 150. - Vmágika)
2008. máj. 29. 15:59
Persze én sem akadékoskodni akarok.:)
150. vmágika (válaszként erre: 149. - Abcdefg)
2008. máj. 29. 15:54

Azért,mert valaki nem a legjobb helyesíró,még joga van a tisztességes orvosi ellátáshoz.És persze ahhoz is,hogy elmondja,leírja a véleményét!

Egyébként van már helyesírási fórum.:)

149. abcdefg
2008. máj. 29. 15:37
Nem akarok akadékoskodni, de hogy veszi bárki magának a bátorságot ahhoz, hogy orvosokat kritizáljon, ha nem tud helyesen leírni egy magyar mondatot? Anélkül, hogy a "10-kor"-t hosszú ó-val írná vagy a "lesz"-t "lessz"-ként...
2007. szept. 10. 21:11

Nekem is volt dokim, aki furcsállta, hogy szólok, hogy a függönyt az ajtó előtt be kéne húzni, mert belátnak kintről, amikor az asszisztens nyitogatja az ajtól, én meg félmeztelen vagyok vizsgálat közben.

Azóta költözés miatt dokit kellett cserélnem, most egy csajszi van, elégedett vagyok vele. Mondjuk felír sok alternativ gyógyszert, ami után szerintem pénzt kap, hogyha ajánlja. Elhatároztam, hogy kétszer is meggondolom, melyiket váltom ki.

2007. szept. 10. 13:48

Fel volt fázva a gyerek ( kiszaladt zokniban az apja után, és esett az eső), erre közölte a doki, hogy túl sok málnaszörpöt ivott.

Sosem ivott piros szörpöt!!!

Persze kiderült, hogy nem szörp volt, csak egy másik doki kellett hozzá.

146. Andrea1977 (válaszként erre: 142. - Manna30)
2007. szept. 10. 13:35

Gratulálok a kisfiadhoz!

Jó egészséget és sok boldog percet kívánok nektek! Üdv így ismeretlenül is Andrea

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook