Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rémálom a kórházban fórum

Rémálom a kórházban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rémálom a kórházban

1 2 3 4 5 6 7
101. gömböc73 (válaszként erre: 99. - Lufi)
2011. jún. 6. 11:04
Panó mellett is ott volt a másik, teljesen üres ágy, de kifejezetten szóltak, hogy nem szabad ráülni vagy feküdni. Pedig nagyon szívesen kifizettük volna az ágyhúzást, ha már ott volt, de elég lett volna az is, ha leterítik egy lepedővel, hogy le lehessen dőlni...de nem lehetett...kifizettük volna az anyás szobát is, de olyan itt nem volt.
100. Lili74
2011. jún. 6. 11:02

Elképesztő mi folyik ebben az országban.

Kíváncsian várom a fejleményeket, bár sokra nem lehet szerintem számítani. Írnak vmi séma dumát, hogy anyuka megnyugodjon, tényleg vizsgálódtak az ügyben, azt annyi.

Itt már lassan senkit nem érdekel semmi, csak a pénz. Lehet ha adtál volna egy kis zsebimanit a főnővérnek, nem ilyen lett volna veletek.

99. lufi
2011. jún. 6. 10:51
Teljesen kiakadtam. Elképedve olvastam végig a cikket és a hozzászólásokat is. Épp elég baj a szülőnek és a gyereknek is, ha a kórházba kell befeküdni, én az első alkalommal 3 napig bőgtem az idegtől, félve az ismeretlentől. Persze teljesen feleslegesen. Szerencsésnek mondhatom magam, mert rendszeres vendégei voltunk az itteni gyerekosztálynak, de hasonló dolgokat sosem tapasztaltam, eddig. 2 éves volt a fiam amikor először kiderült, hogy kruppos eleinte napokig bent voltunk, később mikor már rutinná vált csak 2 éjszakát. Mindig megkérdezték, hogy szeretnék-e anyás szobát, igaz fizetni kellett érte, de így legalább én is kaptam egy ágyat. A nővérek nagyon kedvesek voltak, az orvosok is. Nálunk nem kellett a vizit alatt a szülőnek kimenni és beszélhettem az orvossal is. Volt olyan is, hogy nem volt szabad anyás szoba és a széken ülve kellett aludnom, de amikor az éjszakás nővér ezt meglátta, akkor bejött és szólt hogy nyugodtan feküdjek fel a gyerekem mellé az ágyba. A legfájóbb az volt, hogy amikor az intenzívre került a fiam, akkor nem maradhattam ott vele éjszakára.
98. 5819723512 (válaszként erre: 97. - Gömböc73)
2011. jún. 6. 10:25

Kiváncsi leszek hogy alakul a dolog?

Remélem nem a szokásos menet szerint...

2011. jún. 6. 10:03

Új fejlemény! Válaszoltak a levelemre:


"A levelében foglaltak kivizsgálását az ápolási igazgató és az osztályvezető főorvos bevonásával megkezdtük."


Majd mesélek, mi történt.

2011. jún. 6. 09:59
ja és volt ott egy anyuka, 2 hetes (!) babával és neki is csak szék jutott első éjszaka :(( csodálom, hogy hogy bírta, én két héttel szülés után még nagyon gyenge voltam.
2011. jún. 6. 09:58

Nem semmi, min mentetek keresztül! :(

Nekem is volt szerencsém megtapasztalni egyik bp-i gyermek kórház vendégszeretetét. 5 napot töltöttem ott a 3 hónapos kisfiammal, őt csak az első éjjel viselte meg, végig ordított. Utána másnap kipihente magát és vidám, mosolygós volt, mint azelőtt. Én úgy kikészültem az első éjszaka (szintén csak széket kaptam, és még matrac sem fért volna el a kórteremben, kb 3x3m-es cella volt), egy percet nem aludtam és a tudat, hogy még 4 napot ott kell lenni, rátett pár lapáttal. délutánra kiborultam, sírtam, hogy hazamegyek mert ez így tarthatatlan, és akkor végre átraktak egy olyan szobába, ahol ágy is volt és aludhattam. Mondanom se kell, annyi minden betegséget összeszedtem a kórházba, hogy 1 hónapig vergődtem, gyógyultam. a kisfiamnak semmit nem kapott el, még tőlem se. a személyzettel nem volt különösebb problémám, csak akkor mikor, én is bent akartam lenni viziten, és rendre utasítottak, hogy mégis mit képzelek magamról! én is csak tudni szerettem volna, hogy mi van a gyermekemmel, és nem szívesen hagytam egyedül, mert akkor rögtön sírt, akkor volt nyugodt, ha a közelében voltam.

94. SZNÉANETT (válaszként erre: 92. - Gömböc73)
2011. jún. 6. 09:05

Kedves Gömböc73!

Fejet hajtok előtted, hogy ebben az embertelen, rideg környezetben tudtad magadban és a kislányodban is tartani az erőt, mindemellett még vigyáztál a pocaklakódra is. Borzasztó az egészségügyi helyzet itthon,és erre még az ápolók, nővérek,orvosok rátesznek egy lapáttal a viselkedésükkel.Boldog babavárást és sok egészséget kívánok Nektek! Anett

93. Szilvapuding (válaszként erre: 25. - Gömböc73)
2011. jún. 6. 09:01
Istenke éltesse sokáig a Drágát! :)
2011. jún. 6. 08:45

Sziasztok,


1. Nem a Bet...da volt, hanem egy másik, ahol voltunk. Ha így kipontozva lehet, hát leírom: Sz...t L...szló

2.

Butternut, nem ismersz, fogalmad sincs róla ki vagyok, miket csináltam eddig. Én vagyok az igazi küzdőszellem, aki hónapokon keresztül csatázott a helyi önkormányzattal, hogy a közeli térre ne rakják le a sittet, küzdök a szelektív hulladékgyűjtésért, a kóbor kutyákért, és még ki tudja miért. DE! Mint írtam (és nem akarom ötpercenként elmondani..:)) jelenleg veszélyeztetett terhes vagyok, magas vérnyomással, és egy ilyen feljelentősdi nagy valószínűséggel hatalmas idegeskedéssel jár. A születendő gyermekem életét pedig semmiért nem kockáztatom, és nem hiszem hogy ez önző cselekedet. Ha nem lennék áldott állapotban, azonnal cselekednék, de még így sem vetettem el teljesen a dolgot, csak féltem a pocaklakómat és próbálom kímélni magam mindenféle idegességtől. A kislányom is koraszülött volt, na, azt sem szeretném még egyszer átélni.

91. driennke83 (válaszként erre: 63. - Dóry87)
2011. jún. 6. 08:03
Hát pont ez az. Itt Kaposváron pedig csak egy kórház van. Legközelebb 50 km-re van az úgynevezett "testvérkórház" Pécsen, ahonnan ide is jönnek orvosok, meg innen is mentek oda, tehát, ha itt feljelentek, oda sem tudok menni, mert ugyenúgy bánnak velem, mintha itt lennék.
90. driennke83 (válaszként erre: 36. - Besszi)
2011. jún. 6. 07:49

Én a Kaposvári gyerekosztályt nem ismerem (hál' isten), de 10 napig élvezhettük a szülészetet, hát katasztrófa volt. Nekem szerencsém volt a nővérekkel, és csecsemősökkel, kivéve egyet. Képzeljétek el, amikor a 3 napos babámat (első gyerek) visszahozták fürdésből és sírt nagyon, na gondoltam éhes, de nem akar enni, csak sírt, már nem tudtam mit csinálja vele, mert hát most tették tisztába, úgyhogy nem lehet más baja, csak hogy éhes. Na, azért tapasztalan anyuka révén nagy sokára gondoltam megnézem a pelusát. Hát ez volt a szerencsém. Kibontottam az angolpólyából és akkor vettem észre, hogy a réklit kétszer körülcsavarták a derekán és úgy megszorították, hogy a kb. 20 perc alatt, amíg ki nem bontottam, szinte lila csíkot hagyott, amint kilazítottam, olyan hálásan nézett rám az a kis 3 napos csoda, hogy elsírtam magam. Utána evett rendesen és el is aludt. Azon az estén még 3 vagy 4 baba járt így, gondolom az a csecsemős öltöztette mindegyiket.

Már három éve történt de soha nem felejtem el. És még írhatnék a tisztaságról (kólival és mint később megtudtam fekáliával is megfertőződött ott a kórházban), de így is hossú voltam, bocs.

2011. jún. 6. 07:39

Mi is kétszer voltunk itt Egerben a gyermekosztályon,és detto ugyanezek a dolgok történtek velem és az akkor 8 hónapos kisfiammal.Természetesen én sem bírtam szó nélkül hagyni egy idő után a dolgokat,és itt én lehettem az ügyeletes "hisztis" szülő.Rémálmaimban ne jöjjön elő az a kétszer egy hét amíg bent voltunk nagyon-nagyon muszájból,mert az első egy hét után azt mondtam,hogy ide soha többé...

Imádkozom a Jóistenhez,hogy ne kelljen többet bemennünk,mert amikor másodjára beutalt az ügyeletes orvos,a szomszédasszonyom volt segítségemre a bepakolásnál,és azt mondja tuti sokkot kaptam.Ami biztos igaz is,mert a mai napig nem emlékszem dolgokra,hogy öltöztettem fel a gyereket,és egyáltalán hogy kerültünk a mentőbe.Nem a gyerek állapota ijesztett meg leginkább,hanem hogy megint be kell mennünk abba a kínzókamrába.Négy gyermekem van,ebből egy már nagykorú,a másik kettő 11,és 15 évesek,mégis úgy beszéltek velem,mintha egy tudatlan,hanyag,primitív anya lennék,aki nem tudja normálisan nevelni a gyerekét.Az,hogy a 8 hós kicsi fiamnak,akinek akkor mindössze két foga volt,croissant,és szendvicseket hoztak reggelire egy pohár tejjel (most 13 hónapos babám még mindig szopik)az nem az ő tudatlanságukat bizonyítja gondolom.

2011. jún. 6. 02:27

Ez durva :((( Nem elég, hogy félti a picit, aggódik és még egy ilyen nő??!!!! Semmi emberség nincs bennük komolyan :S

Egyébként mi volt a pici baja? Kiderült aztán?

2011. jún. 6. 00:28

"A főnővér véleményem szerint magáénak érzi az osztályt, kiéli zsarnok hajlamait a betegeken, de a főnökei felelőssége, hogy ezt hagyják neki, büntetlenül."

Írta a cikkíró lentebb, hogy kitüntetést kapott a főnővér a főnökeitől. Nekik megfelel, sőt tökéletes,mert lerázza az aggodalmaskodó pácienseket, hozzátartozókat.

Bet...da, Bp.

2011. jún. 6. 00:16

Szégyen leírni,de ez a magyar egészségügy.Nehogy bárki kiszolgáltatott helyzetbe kerüljön,mert a "rendszerből" nehéz szabadulni,az ottlét viszont elviselhetetlen.Kiégett,zsarnok nővérek,neadjisten főnővérek garázdálkodnak az osztályokon azt lesve,hogyan keseríthetik meg a bentlévők amúgy sem könnyű életét.

Az orvosok mint kísérleti nyulakról,fejünk fölött zárt ajtók és üveg mögül beszélnek,minket nem tájékoztatva a gyerekünk,magunk állapotáról.

Mintha szívességet tennének,és nem ez lenne egyébként is a dolguk,amiért fizetést kapnak.Hogy mennyit,azt ne firtassuk,mert most nem ez a lényeg.Ahogy a cikk írója is megfogalmazta,a kedvességet,emberséget nem lehet rákényszeríteni senkire,pedig nem kerül sokba egy mosoly,vagy bíztató szó,együttérzés.

Felháborító,hogy manapság ilyet még le lehet írni megtörtént esetként.A főnővér véleményem szerint magáénak érzi az osztályt,kiéli zsarnok hajlamait a betegeken,de a főnökei felelőssége,hogy ezt hagyják neki,büntetlenül.

Már csak két kérdésem van:Kiderült-e hogy mi volt a kislányod betegsége?

Melyik kórház melyik osztálya volt ez?

Utóbbit azért kérdezem,hogy még véletlenül se kerülhessek a közelébe sem!!

Remélem meggyógyult a lánykád,és te is jól vagy!

Minden együttérzésem az átéltek miatt.

85. 07c4794583 (válaszként erre: 84. - Mirtuszvirág)
2011. jún. 6. 00:16
ááá komolyan. nem is akarom tudni...
84. mirtuszvirág (válaszként erre: 82. - 07c4794583)
2011. jún. 6. 00:00
Azt azért még megjegyzem, hogy szerintem meg sem fordult a fejében, hogy az állását kockáztatja. Mint annak a két-három ápolónőnek sem, akikről konkrétan tudom, hogy gyógyszereket árulnak. Ők sem hiszik, hogy veszélyben van az állásuk, sőt azt gondolják, hogy jót tesznek azzal, hogy olcsóbban juttatják az embereket gyógyszerhez. Hogy hogyan csempészik ki a szigorúan ellenőrzött raktárból? Az említett hölgy, egyszerűen gyűjtögetett olyan betegektől akik csontra le voltak szedálva. Úgysem emlékeztek, hogy bevették-e a gyógyszert vagy mennyit vettek be. De előszeretettel lopkodnak a lejárt gyógyszerekből is....eléggé kikupálódtam ebben a témában. És van még jó néhány trükk. De mind csak segíteni akarnak persze.
83. mirtuszvirág (válaszként erre: 82. - 07c4794583)
2011. jún. 5. 23:50

Meg volt győződve arról, hogy majd ő segít neki a szeretetével. Olvastam a levelét, amit írt a srácnak.Persze a jutalom a szerelem lett volna...

Mindegy is. A lényeg az, hogy úgy tűnik a hivatástudat mint olyan csak a szépen csengő eskü alatt olyan szép. Aztán jönnek a nehéz évek és azok a szép szavak megkopnak majd elfelejtődnek. Sajnos.

82. 07c4794583 (válaszként erre: 81. - Mirtuszvirág)
2011. jún. 5. 23:41
Furcsa azért, hogy valaki az állását kockáztassa egy fiatal srác miatt. Lehet, sajátos elképzelései voltak az elvonóról :)
81. mirtuszvirág (válaszként erre: 80. - 07c4794583)
2011. jún. 5. 23:33

Pedig elhiheted. Csak azért nem lett belőle rendőrségi ügy, mert én csak a kórháznak szóltam és nemjelentettem fel. A kórház meg gondolom jóindulatból szintén nem mivel sok-sok éve ott dolgozott.

Az illető pedig e jelenlegi párom, megjegyzem már évek óta nem drogfüggő. Velem emberére talált:)Nem drogot kapott tőlem, hanem igazi érzéseket...

80. 07c4794583 (válaszként erre: 79. - Mirtuszvirág)
2011. jún. 5. 23:31

Ezért mondom: működhet ez a dolog, ha végre tisztában vagyunk a jogainkkal. És a beteg hozzátartozóinknak (gyerekeknek, szülőknek) járó jogokkal - például emberség, egyszerű, tiszta, hétkönapi emberi bánásmód.


Mondjuk hihetetlen számomra, hogy valaki megszegi a munkaköri kötelességét amiatt, mert tetszik neki egy fiatal srác...

79. mirtuszvirág (válaszként erre: 73. - 07c4794583)
2011. jún. 5. 23:28

Mint írtam egyet értek veled.

Tettem panaszt egy 40 éves ápolónőre, aki egy 21 éves drogfüggőnek gyógyszereket és fecskendőket csempészett ki a kórházból, mert tetszett neki a fiú. Kirúgták. Két gyerekes, egyedülálló anya volt és a végén nekem volt lelkiismeret furdalásom...Persze megvallom, hamar túltettem magam rajta...

78. ab4b6bc17d (válaszként erre: 75. - Mirtuszvirág)
2011. jún. 5. 23:27

Vagy egyszerűen nem őket foglalkoztatják, mert akkor ki kéne nekik fizetni a teljes bérüket.

Más szakmabélieket (jó esetben) vesznek fel egy-egy állásra, mert értük nem kell annyit fizetni. Ez az egészségügyre pl. marhára igaz.

77. ab4b6bc17d (válaszként erre: 72. - 07c4794583)
2011. jún. 5. 23:25
Ez tényleg szörnyű.
76. ab4b6bc17d (válaszként erre: 65. - Mirtuszvirág)
2011. jún. 5. 23:24
Hát, szabad nem szabad, ha valaki ott fekszik és nem tud felkelni, nagy fájdalmakkal, akkor hiába jajgat segítségért (egyébként soha hangját sem hallani panaszra)... sajnos igenis ki van szolgáltatva a lelketlen dolgozóknak.
75. mirtuszvirág (válaszként erre: 69. - Ab4b6bc17d)
2011. jún. 5. 23:23

Az arány részben azért ilyen rossz, mert a lelkiismeretes hivatást választók nem helyezkednek el inkább a szakmában. Sok tanárt, ápolót ismerek aki azért nem helyezkedik el a szakmájában, mert már a gyakorlati idő alatt felfordult a gyomra a szakmai közösségtől:(

Tisztelet, becsület azoknak, akik ezzel együtt felvállalták a hivatásukat.

74. ab4b6bc17d (válaszként erre: 64. - 07c4794583)
2011. jún. 5. 23:22

Lehet, hogy a legrohadtabb alma nem is az egészségügyben van, hanem odafent, a bársonyszékekben... köztük kéne szétcsapni, hogy minden a helyére kerüljön.

És akkor talán az egészségügy is helyrerázódna!

73. 07c4794583 (válaszként erre: 71. - Dóry87)
2011. jún. 5. 23:22

ne az én problémám, hogy nem érted a párhuzamot, ne haragudj


de persze nyissunk fórumokat, hogy milyen sz.. az egész, de nehogy csináljunk valamit, mert mi lesz velem, ha megint oda kell menjek...


nem tudok azonosulni ezzel a hozzáállással, megbocsáss

72. 07c4794583 (válaszként erre: 69. - Ab4b6bc17d)
2011. jún. 5. 23:21

az én nagypapám meghalt, mert egy nővér "elfelejtette" feltenni az oldallapot


(éjszaka kiesett az ágyból és eltört a gerince)


nem szükséges bemutatni, milyen állapotok vannak

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook