Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régi munkahelyre visszamenni. Mit gondoltok erről? Ti megtennétek? Ismertek olyat, aki visszament? fórum

Régi munkahelyre visszamenni. Mit gondoltok erről? Ti megtennétek? Ismertek olyat, aki visszament? (beszélgetős fórum)

1 2
2018. máj. 11. 02:49
igen itt vagyok erre pelda jomagam.,miertne lehetne visszamenni.azota mar sok munkatars is uj es sokan nem 9is ismerik az embert.
46. Jessica32 (válaszként erre: 45. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 27. 13:55

Ezek minden munkahely váltásnál felmerülő kérdések, amelyek félelemből fakadnak. Gondolkodás a tett halála.

Én nem szoktam túlgondolni a váltást, ha valami nem stimmel, nagyon nem, akkor megyek, ebbe fejest kell ugrani, aztán majd alakul. De ha mindig ezeken agyalnánk, hogy mi lesz, ha... és a félelmeink...akkor csak toporognánk a megszokott nem teljesen jóban és vágynánk valami másra. Váltani mindig lehet, mindenhonnan.

2018. márc. 27. 10:06
Egy ismerősöm említette, hogy holnap ott lesz dolga. Azóta a gyomromban pillangók, hogy úgy visszamennék. De jó lenne újra ott lenni. De ez csak érzelmi dolog, nosztalgia, megszokás, a rutinok. Hogy éveken át ugyanaz az útvonalam volt, XY kollégával a reggeli kávé stb. De mi van ha nem jön be az új feladat. Meg az új emberek. Nagyon sok "haver" elment onnan azóta, új dolgozók vannak. Akik vagy rendesek, vagy nem. Be tudok-e újra illeszkedni.
44. fe22c2d57c (válaszként erre: 42. - Epresturmix)
2018. márc. 27. 10:00
Nálunk is volt sok ilyen. 2-3 évig maradtak, aztán újra el.
43. fe22c2d57c (válaszként erre: 37. - Shadow Angel)
2018. márc. 27. 09:59

Annyira nem jó cég :D

Túlórát nem fizetnek, szabadnapon is néha be kell menni, sorolhatnám. Itt inkább az érzelmeim húznak vissza..

2018. márc. 26. 09:47

Ja és ezer ilyen embert ismerek. :D

Nem re lennél az egyedüli.

2018. márc. 26. 09:46

Persze. Én úgy költöztem másik városba, hogy akármi történjék, a régi helyem meglesz. Visszamennék, ha minden kötél szakadna. De csak akkor.


Büszkeség!? Hagyjuk. Pénzből élünk.

2018. márc. 26. 09:43
Én a munkahely váltásból nem csinálok túl nagy ügyet, ha valahol valami nagyon nem jó, nem megfelelőek a munkakörülmények, a vezetőket sem a tudásukért nevezték ki, de a hatalmat azt azért mások, a gyengébbek eltiprása árán gyakorolják, ha tiszteletlenek velem, ha igazságtalanság van, ha extrém nagy a terhelés, stb, váltok. Előbb-utóbb megtalálja az ember a jót. Ha valami vonz, meg kell próbálni. Néha a réginek csak az új munkahely hátrányai ismeretében látjuk meg a pozitív oldalát.
39. mmacus
2018. márc. 26. 09:37
Régebben úgy gondoltam, nem mennék vissza a régi munkahelyemre. Most, 7 év után, talán mégis... Néha gondolok rá.
2018. márc. 26. 09:35

Persze, hogy megtenném. Történt egyszer, hogy elmentem dolgozni egy, a lakóhelyemtől és kedvenc városomtól 100 km-re lévő városba. A főnök stílusa nem tetszett ott, meg nem volt még tapasztalatom azon a területen és semmi sikerélmény. Majd kb 3 hónapja lehettem ott, amikor megüresedett egy pozíció, ami nekem jó lett volna, ugyanott, és megpályáztam. Fel is vettek. Csak hogy az akkor osztályvezető nő egyszer kijelentette, miután valamin felhúzta magát, hogy az új munkakört nem lesz lehetőségem megtanulni, azonnal tudnom kell mindent csont nélkül, és majd meglátjuk próbaidő letelte előtt, hogy maradhatok-e. Erre felhúztam magam, elküldtem csak úgy az önéletrajzomat máshova, vissza a szülőhelyemre, ahova fel is vettek. Ez viszont aztán maga a káosz, ezerszer gázabb, mint az előző, ahol saját irodám volt, így lehúztam itt vagy másfél évet, amikor az eredeti, az itt leírt első helyen megüresedett egy státusz. Láttam a hirdetést, beadtam a jelentkezésemet. Pedig amikor ott felmondtam, nagyon haragudtak rám, megbánták, hogy felvettek stb. Azaz a főnök asszony volt kiakadva.

Szóval jelentkeztem, behívtak interjúra, más lett a főnök. Az interjún úgy alakult, hogy ők kérleltek, menjek vissza, és egy kicsit magasabb fizut is ajánlottak. Ezen meglepődtem. Aztán érdeklődtem, és rájöttem, valami nem stimmel, mert ott az egyik kolleganő kidőlt, fiatal és hónapok óta beteg, és már több ember is elment azóta. Szóval végül én mondtam nemet.


A mostanit most akarom otthagyni, és szintén régi munkáltatókhoz mennék vissza, ugyan a projekt már új. Csak bátran, az embernek meg kell próbálni, ha valamit szeretne, mi a legrosszabb, ami történhet? nemet mondanak. És? Ebbe senki nem halt még bele.

37. Shadow Angel (válaszként erre: 36. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 20:01

Párom decemberben számolt le. Március 13-ám kezdett újra...

Ha így váltak el tőled a vezetőségben, akkor valószínű nem dolgoztál rosszul...

Ha amúgy jó cég, én visszamennék. Persze ez egyéni vélemény :) ;)

36. fe22c2d57c (válaszként erre: 32. - Shadow Angel)
2018. márc. 25. 13:19
Mikor eljöttem nekem is azt mondták 3-an is a vezetőségből, hogy a telefonszámukat mentsem el, és vissza vesznek ha úgy döntök. Szóljak és bármikor visszamehetek. De igazság szerint ennek 6 hónapja kb. És sokáig voltam munkanélküli, aztán próbanapok XY cégeknél, most 3 hete vagyok egy helyen de nem tetszik. Szóval lehet korai még, vagy nem is tudom. Cikinek érzem, mert igazán nem próbáltam ki magam sehol.
35. fe22c2d57c (válaszként erre: 28. - 12d083b51b)
2018. márc. 25. 13:15
Igen, igen! Bizonyítanom kellene. Mind szakmailag, mind emberileg. Ettől félek amúgy :D Hogy meg tudnék-e felelni az új helyen, befogadnának-e. Hiába ismerem őket, de más napi 8-10-12 órát együtt tölteni, és más telefonon beszélni pár percet, vagy összefutva váltani pár mondatot.
34. fe22c2d57c (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. márc. 25. 13:13
Hát ez az. Valamennyire hogy úgy mondjam, "vérfrissítésre" lenne szükségem. Új emberek, új társaság, új ismerősök. Ott a mókuskerékben, belefásulva, az is a távozásom mellett szólt, hogy meg volt torpanva az életem, minden egyes nap ugyanazok az emberek évek óta. Ami egyik oldalról pozitív, a megszokás miatt, de negatív is.
33. fe22c2d57c (válaszként erre: 21. - Ikebana3)
2018. márc. 25. 13:10
Komolyan gondolta a visszahívást. Meg is mondta, hogy azért mert felmondtak többen is és nincs aki dolgozzon, az újak nem válnak be. De engem nem kell betanítani, én tudom mi hogyan működik. Magyarul sz*rban vannak, ezért lenne rám szükségük.
2018. márc. 25. 10:58

Én visszamentem. Nem bántam meg. Igaz, hogy el kellett jönnöm végleg, saját vállalkozás miatt, illetve oda nem is tudnék visszamenni, mert kisgyerek mellett nem lehet azt a munkát csinálni.

Viszont ha úgy alakulna (remélem nem fog), a mostani munkahelyemre is bármikor visszamennék...

Párom most ment vissza a régi munkahelyére. Igaz, ő úgy jött el anno, hogy megbeszélte, ha valami nem úgy alakul, bármikor visszamehet...

Kiment külföldre, de családi okok miatt haza kellett jönnie, így ment is vissza...

31. töprengő (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. márc. 25. 10:01
Igen pénzből élünk.
2018. márc. 25. 09:28
Én lehet vissza megyek, de csak szükségből. Mellette tudnék tanulni. Ezt a munkát utáltam eddig a legjobban, hányingerem lesz ha rá gondolok. Húsvét után kell döntenem. :-(
2018. márc. 25. 08:12
Ismerek olyat többet is aki visszament. Nincs ezzel baj.
28. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 08:01

Azt írod, hogy nem ugyanabba a munkakörbe, nem ugyanahhoz a főnökhöz, nem ugyanazokkal a közvetlen munkatársakkal lenne az új munkád.


Ha képes leszel bebizonyítani, hogy jó munkaerő, jó kolléganő, jó dolgozó vagy, aki sokat tud, és sok mindenre képes, akkor igen, visszamennék. Mert az esetben a korábbi főnöködről, a korábbi munkatársakról bizonyosodik be, hogy rosszul ítéltek meg.

Ha nincs benned annyi plusz, hogy ezt bebizonyítsd, akkor max. csak a lényegesen jobb fizetésért mennék vissza.

2018. márc. 25. 07:51

Soha nem tenném.

Nem volt sok munkahelyem, de azok közül amúgy sem vett vissza egy sem soha senkit, elvből.

26. teltzsu (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 07:48
Valami oknál fogva elkerültél onnan. Ha kifúrtak, mi a garancia arra, hogy nem teszik meg újra?! Én biztosan nem mennék vissza...
25. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 07:32
én is visszamentem 1x és sajnáltam h egyáltalán elmentem onnan :( a férjem 3x ment vissza ! aztán , mikor tele lett a púpja mindig odébbállt 1 időre :( a lányom 2x ment vissza , de elégedettek lehettek vele is , h visszavették :) 2x is :)
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 07:28

Csak azért, mert ott már ismerek mindenkit, nem mennék vissza. Ha a jelenlegi munkahelyed nem tetszik, keress egy újat. Hidd el, ott is mindenkit meg fogsz ismerni, és esélyes, hogy egy sokkal jobb társaságot találsz magadnak.


Hozzánk több ember is visszajött, de végül pár hónap után mégis újra elmentek. Most is van valaki, aki megbánta,hogy elment, de a főnök azt mondta, most már nem veszi vissza, mert oda a bizalom. Ha egyszer felmondott, bármikor felmondhat megint.

23. EzotErika (válaszként erre: 13. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 06:57

Ebben az esetben visszamennék a helyedben, úgy gondolom!

(Velem is előfordult, konkrétan, h.1 rosszabb m.helyről

visszamentem az előző m.helyre. Örültek nekem.)

2018. márc. 25. 00:25
en visszamentem korabban egy regi munkahelyemre es nagy szeretettel fogadtak vissza!
21. Ikebana3 (válaszként erre: 5. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 25. 00:24
Ha ezt ilyen világosan látod és tudod, akkor hol a gond? Én biztosan nem mennék oda vissza. Amit leírtál, azt én úgy értelmezem, mintha csupán próbára akart volna tenni a kérdésével, de nem komoly. Határolódj el és azt javaslom.
2018. márc. 24. 22:00
Nekem tobb kollegam is visszajott. Tobben alacsonyabb beosztasba is. Nem tudom megbantak-e, de szerintuk itt jobb a penz es megbizhatobb a ceg. Ennyi. Aztan nyilvan van akivel nem jonnek ki, de szerintem kotozkodo emberek minden munkehelyen vannak.
19. bnedora (válaszként erre: 6. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 24. 21:40
Ebben az esetben én meggondolnám a visszamenést.
2018. márc. 24. 21:37

Én simán visszamennék, ha a kondíciók megfelelnének. Mert miért ne?


Én épp most váltok állást, ha még sem jönne be, bár nem hiszem, akkor visszamegyek valamelyik régebbi munkahelyemre, még pedig azért, mert ott vannak az ismerősök. Igaz, az új helyemen is hátszeles leszek, ahogy a jelenlegin is az vagyok, és az azelőttin is az voltam:D

Én sem kedvelek mindenkit, de büszkeség ide vagy oda, pénzből élünk.


Szerintem olyan hülyeség ez, hogy a büszkeségem! Nehogy már! Meló kell, mert kell a pénz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook