Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? fórum

Próbálta már valaki az INSUmed diétás port? Ha igen, milyen sikerrel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
375. ancsovi
2014. júl. 21. 07:36
Kár, hogy más módon nem lehet beszerezni. Én is kipróbálnám, de tőlem is viszonylag messze van és a Kisfiammal nehéz is lenne kivitelezni, hogy eljussak :( ha valaki mégis tud valami módot, hogy honnan lehetne még beszerezni, kérem, irja meg!!
374. Kőszikla (válaszként erre: 373. - 77db6627e5)
2014. júl. 20. 23:14

Szia!

Igen, csak az Insumeddel foglalkozó orvos adhat neked port, házi orvos valószinüleg nem is hallott róla. Nem kell semmi vérkép csak Te magad, és persze pénz. Két hetente kell járni,és csak magán rendelésen foglalkoznak ezzel a módszerrel. Én ugy tudom, hogy Mátészalkán is foglalkozik egy dr. ezzel a porral. Az igazat megvallva, én is próbálkoztam ezzel a porral, lement nyolc kiló három hónap alatt, de ahogy ment, olyan sebességgel jött is vissza. Ha érdekel, akkor megirom privátban az esetemet.

2014. júl. 20. 09:02

Sziasztok !

Segitséget szeretnék kérni,mivel nekem is van súlyfeleslegem,nem is kevés,és meg szeretnék tőle szabadulni.Kisvárdán élek és hozzám 50km-re van Nyíregyházán Insumed szakorvos aki ezzel foglalkozik.Hiába el mentem a házi orvosomhoz,hogy segitséget kérjek tőle,még csak nem is halott erről a dologról.Semmiben nem tud nekem segíteni.Szeretném meg kérdezni,hogy a port csak Insumed szakorvosnál lehet be szerezni?Vagy ha el megyek a szakorvoshoz,nem e kell friss vérkép,vagy mi kell hozzá,illetve milyen időközönként kell vissza járni az orvoshoz,mert én csak egy doktornőt találtam Nyíregyházán de ő is csak magán rendelésen foglalkozik a dologgal,és egy magán rendelésre járni nem olcsó mulatság,ráadásul,a por sem olcsó.Ha valaki veszi a fáradságot és segit nekem a kérdéseim meg válaszolásában,vagy útba igazit,azt nagy meg köszönném. Kata

372. hello :) (válaszként erre: 370. - Bucika44)
2014. jún. 22. 17:49

Hú, ez jó kérdés. Ne feledd, hogy minél kevesebb a túlsúlyod, annál nehezebb leadni.

Ugye a műszer segítségével és a súlyod alapján kapsz egy napi bevihető kaloriamennyiséget. EZ tevődik össze a napi 2 turmixból (reggel és este) és az ebédből, ami szintén kiszámolt kalória. (hány gramm fehérje, szénhidrát stb)

Ezen kívül ügyelni kell rá, hogy 4 óránál sűrűbben és 6 óránál ritkábban se egyél. Én 5 óránként eszem. Közte sincs egy kis alma vagy csak egy joghurt, stb. EZ is fontos, egy alapelv. Magyarázza azzal, hogy ha eszel, ugye megemelkedik a cukrod. Ha négy óránál sűrűbben eszel, nem áll vissza a normál állapotra, csak az emelkedett cukorszintedet tornázod még magasabbra. Van, mikor nagyon rámtör az éhség, olyankor iszom. (Napi 3 liter vizet jó lenne innod egy nap. Vagy üres teát (kis citrommal).) Ez nagyon fontos, mert a turmix is tele van rostokkal és bizony el tudja tömíteni a dolgokat.

Amit én személy szerint használok még: A husikhoz kókuszzsírt, a salátákhoz lenmagolajat és citromlevet. Leszoktam a leveskockáról, ecetről, olajról. Már nem is esik jól. Egy idő után nem is kell méregetni az adagokat, érzésből megy. Nekem a köretekkel van bajom, nekem túl sok. Én szoktam olyat csinálni, hogy husit csak salátával eszem és utána a szénhidrát az egy muffin vagy 2 gombóc fagyi. Lehet h így 100 kaloriaval többet viszek be, mégsem okozott gondot soha. Nem vonok meg magamtól semmit, mert a szervezet jelzi és az sem jó, ha kiéhezteted. Felvágottat, virslit, kenőmájast el kell felejteni és olyan felesleges dolgokat, mint mondjuk a főtt rizst még vajon, olajon átforgatni. Tepsis krumpli és nem sült krumpli, a főzelékeket be lehet sűrűsíteni önmagukkal, joghurttal habarni és nem tejföllel. Valamint zabpehellyel csinálom pl a brokkolikrémlevest. Nekem ezek a kis "praktikák" beváltak. És a mozgás. Fontos, hogy mozogj valamit. Így alacsonyabb az a rizikófaktor is, h az izomból adj le, valamint endorfint termel, feltölt, jobb kedved lesz. Nem kell minden áron edzőterem, ha van rá lehetőség inkább bicajjal menj autó helyett, vagy tűzz ki célokat, hogy napi 4 km-t sétálsz mondjuk. Otthon egy tornagyakorlatsor minden nap (kb. 15-20 perc), amit mindenki tanult általános iskolában. Tele van a youtube is videokkal. És a legfontosabb, agyban döntsd el, akard és gondolj arra, hogy (persze nekem is) a fogyás az első cél, de egy egészségesebb élet kialakítása még jobb. :) Remélem tudtam segíteni picit. :)

2014. jún. 22. 17:20

Sziasztok, nagyon rég voltam itt. Én januárban kezdtem, betegség miatt 2 hónapot kihagytam. De összességében Január vége óta 16 kg-t fogytam és izomból egy grammot se. :)

Nincs sok időm, mert neten (e-learning)csinálom a jogsit, valamint csináltam szerződést egy edzőterembe egy hónapja, minden időmet leköti a két dolog. Ezek éltetnek most, mert különben csak rossz dolgok történnek velem. :( Ti hogy vagytok?

2014. jún. 18. 05:58

sokadik fogyókúraként elkezdtem az insumed port szedni. Az első két nap alatt lement 3.kg azóta semmi, és ez két hónapja tart. Eddig csak a pénzem bánta. Árulja már el valaki, hogy az orvosától milyen étrendet kap? Én csak annyit, hogy hány gr.fehérje, szénhidrát és zsir fogyasztható ebédre.

Már kezdem feladni!

369. domimama (válaszként erre: 366. - BeatRose)
2014. máj. 26. 17:05
Gratulálok neked!!! Szeretném, ha elárulnál néhány ötletet, tanácsot. További sikert!!
368. 0b281daa8e (válaszként erre: 366. - BeatRose)
2014. máj. 26. 14:53
Hát ez szuper!! Milyen étrendet követtél? Nagyon ügyes vagy!
367. évanéne (válaszként erre: 366. - BeatRose)
2014. máj. 24. 13:43
Gratulálok,ez igazán fantasztikus! Elárulsz néhány részletet? Milyen korosztályba tartozol? Milyen étkezést követsz? Milyen ütemben ment le ez a 25kg? Mozogsz?mennyi volt a túlsúlyod,mióta küzdöttél vele? Én most picit ellankadtam,nagyon beteg az anyukám,stresszelek... De igyekszem összekapni magam!
2014. máj. 24. 10:28
Sziasztok! Én 4 hónapja csinálom a diétát, és 25 kilóval nyomok kevesebbet. Ez egyszerűen hihetetlen, nagyon boldog vagyok. :) Most nyáron tartok egy kis "szünetet"( a doki is javasolta), aztán újra belevágok erőteljesen. Bíztatok mindenkit a kitartásra, mert megéri. :) Gondoltam megosztom a tapasztalataimat egy kis ösztönzésnek. Sok sikert! :)
365. évanéne (válaszként erre: 364. - 0b281daa8e)
2014. máj. 20. 12:12

Alább, a 337-es bejegyzést olvasd el, ott mindent leírtam.

Az baj, ha délben nem eszel rendesen. Tudod, az ember úgy van összerakva, hogy ha éhes, akkor amit megeszik, rögtön zsírként raktározza el, elvenni viszont először az izomból fog a tested. Ezért kell rendesen beebédelni, 4 óránál kevesebb, és 6 óránál több időt soha nem hagyni két étkezés közöttés inkább meginni még egy turmixot, mint hogy boruljon a vércukrod, és nagyon éhes légy.

364. 0b281daa8e (válaszként erre: 363. - Évanéne)
2014. máj. 20. 08:46
Köszönöm támogatásod! Írnál nekem, hogy neked hogy vált be első körben az Insumed? Másodszorra használod, ahogy olvastam. Délben eszem, viszont sokat nem tudok. Így már este felé éhes vagyok - de szerencsére kibírom kaja nélkül. Meg a shake azért eltelít este.
363. évanéne (válaszként erre: 362. - 0b281daa8e)
2014. máj. 19. 18:29
Szia! Nyugi,ez részben alkati kérdés is,életkor is befolyásol,fogyóztál-e már valaha,stb. Sokminden befolyásol. Én 3hét alatt 4kg-ot fogytam. Napi 3l vizet iszom,reggel por,rá 5 órára kb ebéd,amit a családnak is főzök épp. Ma pl gulyás,teljes kiőrlésű kenyérrel,meg xilites kalács volt,de ettem már tojásos nokedlit is. Mondjuk az ronda volt korpás lisztből,de îzre rendben volt. Soha ne légy éhes,az a lényeg! Boldogra fogyj,ne csak karcsúra! Én 113kg-ról indultam,másodszor Insumedezek. Tudom,miről beszélek!
2014. máj. 19. 09:15
Sziasztok! Segítsetek kérlek, úgy érzem nem sok értelme van inni :-(( 1 hónapja kezdtem,mint írtam is korábban. Eljén extra gyorsan 3 kg lejött majd közel 2 hete le fel ugrál 1 kg. Egyszerűen nem tudok a 100 -as határ alá menni. Délben mit ebédeltek, mennyit isztok 1 nap kb? Az ebédem elég változatos, a 70 g szénhidrát abszolut nem megy le :-(( Nálam következő kaják vannak: saláta, kevés krumpli, rizs, zöldség, husika,savanyú, 2 hetente egy szelet sütike, mindenféle leves,gyümölcs. Utána semmi kaja, este 6-kor turmix. Más 7-8 kg fogy egy hónap alatt én meg 4 kg :-(( a 105 kg-ból :-(( Tornáztok esetleg? Vagy valaki updatet nyom mellette délben. már ezen is gondolkodtam, kombinálom.
2014. máj. 14. 09:53
Sziasztok! Tudnátok segíteni,ban esetleg valakinek kidolgozott étrendje?Kinek mennyi fehérjét,CH-t ill zsírt kell megenni ebédre? Köszönöm!
360. évanéne (válaszként erre: 359. - Rozsa78)
2014. máj. 7. 21:06
Kenyeret 2 hete nem ettem,arra viszont vigyáztam,hogy ne legyek éhes,mert akkor takarékos üzemmódra kapcsol a szervezet. Ebédre nagyon sokat eszem,néha alig tudom letuszkolni. Amúgy mindent eszem. Húst, olajjal készítve,köreteket,tésztát durumból,salátákat,sütit is,xilittel,teljes kiőrlésű liszttel... 4 óránál kevesebb,és 6 óránál több nem telik el az étkezések között. Ennyi. Délben ne keveset,hanem jót egyél!
359. rozsa78 (válaszként erre: 358. - Évanéne)
2014. máj. 7. 14:58

Szia! Nagyon ügyi vagy, nekem 1 hónap alatt nem ment le ennyi, hogy csinálod, mit eszel edédre?

Tényleg gratula meg minden.:)

2014. máj. 6. 11:44
12. napi mérés: - 3 kg :-) kényelmes a szűk nadrágom...
2014. ápr. 29. 12:45

Most 100 kg. felett vagyok bőven, de megelégednék 20 kg. fogyással is, ha anyagilag bírnám.

Az orvos 70 kg.-ra akar lefogyasztani, de szerintem annyi nem leszek, főleg ha a bőröm is lógni fog.

Régen lefogytam 15 kg.-ot úgy , hogy nem diétáztam hanem a fogamzásgátlót szedtem (Diane 35) és utánna kezdtem fogyi tablettát szedni amit orvos írt fel , de tőle nem fogytam és epekövem lett.

Ráadásul össze-vissza vert a szívem és állandóan rosszul voltam.

Műtét után visszaszedtem a 15 kg.-ot és utánna nem fájt semmim sem.

356. évanéne (válaszként erre: 355. - Ági1983)
2014. ápr. 29. 11:53
Mióta iszod, és mennyit akarsz leadni összesen?
2014. ápr. 29. 11:18

Sziasztok!


Tegnap voltam a dokinál és 3,2 kg.-ot fogytam zsírból.

Igaz a port csak kb. 2 hete iszom és csak este, de lemondtam a kenyérről és néha eszek egy kis magas kakaó tartalmú csokit ha már nagyon édessédet akarok, vagy gyümölcs joghurtot csinálok natúr joghurtba teszek kiolvasztott gyümölcsöt és egy kis folyékony édesítőszert.


Az elején napi kétszer idtam , de most anyagi okokból csak egyszer tudom, viszont nagyon segít, hogy többször iszom keveset és így nem is vagyok éhes.


A mozgás is csak gyaloglás vagy kerékpározás, de az sem sok.

354. évanéne (válaszként erre: 338. - MucLa)
2014. ápr. 28. 14:13
Nekünk 2 napig volt hashajtós a xilit,utána nem. Hogy miben válik be a katyvasz,miben nem,ki kell kisérletezni. Próbálj ki candida diétás recepteket,azok sokban beválhatnak!
2014. ápr. 28. 08:00
sosem probaltam semi ilyesmit sem.
352. rozsa78 (válaszként erre: 346. - MucLa)
2014. ápr. 27. 22:50
Szia! Egyáltalán nem bántottál meg, éreztem , hogy segíteni akarsz és túl is lendültem az ön sajnálaton azóta a ellipszis tréneremet sűrűbben látogatom, ugyhogy köszi. A többi dologról (ételek) majd később részletesen beszélünk. Te már súlytartásnál tartasz? Kellet már új ruhát venni, mert az nagy motiváló erő (legalábbis nekem). És milyen az a natúr joghurtból készített torta? Köszi
351. rozsa78 (válaszként erre: 337. - Évanéne)
2014. ápr. 27. 22:40

Szia! Nagyon örülök,hogy hitelesen leírtad mi történt veled, az meg külön jó, hogy sokáig tartottad a súlyodat, persze mindig vannak nehezítő körülmények, de ha igyekszünk talpra állunk, én is megpróbálok egyenlőre tülelmesebb lenni , mert egy kicsit lehet nagyon rágörcsöltem, és már úgy érzem ha már holnap az álom súllyal kellnék fel,akkor is késő lenne, pedig ...

Látom írad, hogy Xilitet használsz, ezt lehet kávéba? meg látom te bele rakod sütibe is, de megvallom őszíntén ez engem elriaszt mert hashajtó hatása van, legalábbis a mi családunknál ez a tapasztalat.És pl: mézes zserbót is megsütsz teljes kiörlésűből, vagy csak kelt tésztákat? Köszi.

2014. ápr. 25. 23:29
Ma kezdtem el újra az Insumedet. Reggel ráálltam a mérlegre,beírtam a naptárba a súlyom. 7.30-kor megittam az első koktélt,majd 1 órakor a másodikat,5 után a harmadikat. 6Kor kiállítást nyitottunk,4 db apró pogácsára elcsábultam. 9 után értem haza munkából,ittam még egy koktélt,aztán rizst,chilis babot főztem holnapra. Ilyen nap után ne kövezzetek meg, de megettem egy negyed adagot:-)) holnap már ebédelek,nem lesz olyan szörnyű:-)
349. évanéne (válaszként erre: 348. - MucLa)
2014. ápr. 25. 23:19
Kell a zsiradék,teljes kiőrlésű lisztnél pláne. Én olajat,margarint használok.
348. MucLa (válaszként erre: 347. - Évanéne)
2014. ápr. 25. 18:47

Nem is rossz ötlet!

Arra esetleg van ötleted, hogy pl zsiradékot mivel lehetne helyettesíteni? arra még nem jöttem rá.... mert ugye a sütik többségébe kell vaj vagy margarin. Vagy csak simán hagyjam ki belőle? Erről van tapasztalatod?

2014. ápr. 25. 12:30
Az édességhez egy tipp: xilittel és teljes kiőrlésű liszttel a kedvenc receptjeim többségét megsütöttem már, a legtöbb be is vált. Természetesen ezeket sem eszi az ember mértéktelenül, de pl. egy tartalmas gulyásleves után, amihez nem eszi meg az ember a szokásos kenyér mennyiséget kimondottan jólesik valami süti...
346. MucLa (válaszként erre: 344. - Rozsa78)
2014. ápr. 25. 08:31

Szia!


Remélem nem bántottalak meg !!!! Nem azért írtam!!!! Csak magamról tudom, hogy viszonylag tapasztalt diétázó vagyok de rengeteg újat tanultam amit nem tudtam az étkezésről.

Rá, szokott tenni ilyen "tappancsokat" a kezemre és a lábfejemre. Egy csomó információ megjelenik neki a gépén. Különböző adatok - mennyi a testfolyadékom,testzsír százalékom izomtömegem, a szívbetegségi skálán hol vagyok éppen és az átlag kalóriabevitelemet is kimutatja. Fogalmam sincs hogyan!! Majd megkérdezem már, hogy ez hol van eltárolva bennem :D

Pl. amikor előszőr elmentem hozzá akkor a szívebetegségi diagrammon a nagyon veszélyeztetett kategóriában voltam-...most már a normális fele haladok :) És nagyon vizes is voltam.

Szívesen segítek amiben tudok. Nem tudom te kaptál e ilyen étkezési táblázatot amin rajta van mennyi szénhidrátot kell enned- én kaptam, ezt is a gép kalkulálta ki, hogy nekem mennyi a megfelelő. Én pl. 505gr krumplit vagy 175 gr kenyeret vagy 125 gr tésztát vagy 115 gr rizst vagy 105gr zabpelyhet ehetek délbe. Ha kenyeret kívánok akkor csinálok körözöttet sovány túróból és veszek rozskenyeret és azt eszem. De van amikor krumpli főzeléket eszem, de nem berántom hanem habarom - egy kanál liszt ( megkérdeztem annyit használhatok) és zsírszegény tejföllel. Hozzá lehetne húst ennem ebédre, de nem mindig kívánom.Zöldséges rizst is szoktam csinálni- időspóroló csak megpárolok egy kis zöldséget és összekeverem némi fűszerrel a rizzsel. Ha tésztát eszem szoktam hozzá paradicsomszószt késziteni - akár húsgombóccal is lesz, csak zsemlemorzsa nélkül készítem. Rántott húst is csináltam már sütőben...hááát...az nem lett jó. Hiányoznak a rántott dolgok. Ragulevest is szoktam csinálni, csak mikor kezdem nem olajban dinsztelem meg a hagymát hanem egy kicsit vízben megpárolom. Van egy kis különbség de azért nem sok. Gulyás levest is így csináltam - teljesen olaj és zsiradék nélkül. Tepsiben is szoktam csirkemellet sütni krumplival, csirkemell, répa, hagyma egy kis paradicsompürével összekeverem és megsütöm. Én sajnos nem ehetek sajtot semmit :( De hallottam már olyanról, hogy valaki ehetett, sőt olajat is használhatott. Nekem magas volt a testzsír százalékom és gondolom ezért nem használhatok. Nekem zöldséget bármennyit ehetek, natur joghurtot is és húst is. Vacsira általában párolt zöldséget eszek vagy sült zöldséget egy kis grillezett csirke mellel. De van hogy főzőtejszínnel ( 10%-os) csinálok csirkemelles ragut zöldségekkel. De van hogy csak valami sima zöldséget eszek - uborka, vagy saláta...nem mindig vagyok éhes. Ha nagyon édességre vágyok natur joghurtbol szoktam joghurt tortát készíteni vagy veszek insumedes csokit. Nagyon finomak és teljesen olyanok mint a sima csokik :)) A mandulás a kedvencem :)))

Ha gondolod emilben is beszélgethetünk. Nem tudom olyan sokat azért, de szívesen segítek ha tudok.

❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook