Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


51. vnékata (válaszként erre: 49. - Vroni)
2009. szept. 23. 17:57

Szia Vroni! Hát Én is nagyon kíváncsi vagyok, mit mond majd a doki...remélem csupa jót! Gondolni fogok Rád és l.szi írd ám majd meg, hogy mi is a helyzet!

A munkahelyi kiborulásodat is tökéletesen megértem, sajnos a mi cégünknél is hasonló a helyzet, sorban bocsátják el az alkalmazottakat, persze a munkájuk marad, amit szétosztanak azok között akik még bírják, pont ma tudtam meg, hogy október végén is elküldések lesznek, ami kb. 150-200 főt fog érinteni, mondtam főnöknek, hogyha kell Én inkább kiíratom magam egyből, amint megtudom,hogy jön a babó, addig várjon már egy kicsit a könyvelési csoporttal, hátha maradhat egy valaki, ha Én egyből távozok...igazából nem sokat tudott rá mondani, általában messze áll tőle az az érzés, hogy emberiség :-(

50. vnékata (válaszként erre: 48. - Bessi)
2009. szept. 23. 17:51
Szia!Nagyon helyes azért csak beszélj a háziorvosoddal is, több szem, többet lát. Az átjárhatóságit mikor csináltatod? Ja, és nem kell megköszönni, hogy gondoltam Rád, hiszen ezért vagyunk itt, drukolni és együttérezni :-D
49. vroni
2009. szept. 23. 17:23

Sziasztok!

Én holnap megyek vissza a dokihoz vizsgálatra, kíváncsi leszek, mit mond, remélem azt, hogy beindult minden odalent, úgyhogy "gyúrhatunk" a babára! :-)

Már jó lenne, mert a munkahelyemen is egyre kiakasztóbb a helyzet, mindent velem akarnak csináltatni, bárki elmegy, akár nyugdíjba, akár máshová dolgozni, mindig engem kapnak elő, hogy majd én megcsinálom. Ma már nagyon paffon voltam, elpityeregtem magam. Mondtam is a főnökömnek, ha engem áttesznek másik irodába, ha megtudom, hogy kisbabánk lesz, kiiratom magam, mert nem mindegy, hogy minden nap nyugisan (mint most), vagy idegbajosan jövök haza. Bocs, ez tudom, hogy nem ehhez a témához kapcsolódik, csak gondoltam megírom. :-)

Bessi!

Az átjárhatóságot hogy csinálják Nálad? Röntgennel vagy laparral?

48. bessi
2009. szept. 23. 11:26
Szióka! Azt mondta a doki, hogy nálam nem találtak semmi baktériumot. De azért a háziorvosommal majd beszélek. Ezen kívül nem történt semmi, csak adott egy beutalót petevezeték átjárhatósági vizsgálatra. Azt hittem, azért ennél többet fogok megtudni. De ezek szerint majd csak utána leszek okosabb. Köszi, hogy gondoltál ránk. És nálatok többiek mi a helyzet?
47. vnékata (válaszként erre: 46. - Bessi)
2009. szept. 21. 18:33

Szia Bessikém!


Ez orvosolható? Biztosan, majd szerdán kiderül.

Megy a drukk, hogy jó híreket mondjon doki szerdán. L.szi írd majd meg, hogy mi volt, kíváncsi vagyok ám :-D Persze mindenképpen gondolni fogok rátok!!!

Puszi

46. bessi
2009. szept. 21. 13:08
Sziasztok! Ma volt a bébikém vizsgálaton megint. Kiderült, hogy az első vérvételnél pozitív lett chlamydiára. Megint vettek tőle vért, aztán 1 hónap múlva kell mennie. Most még inkább izgulok, hogy mit mond a doki szerdán.
45. bessi
2009. szept. 18. 18:49
Nem tudom miért vetéltem el. Elötte két hétig elég rendesen meg és fel voltam fázva. Mikor a lázam le is ment, hőemelkedésem folyamatosan volt. Aznap mikor visszamentem dolgozni, úgy éreztem, hogy megfog jönni, mert eléggé görcsölt a hasam.Elmentem dokihoz, de annyian voltak, hogy inkább nem vártam. Aztán mikor este kivettem a tampont egy kis fehér zsák szerü v.mi is jött vele együtt. Rá három napra tudtam csak dokihoz menni, de akkor már nem talált semmit ami arra utalt volna, hogy terhes voltam. Én is észre vettem, hogy a melleim már nem érzékenyek. Aznap nem is akartam menni dolgozni, de muszáj volt. Azt hiszem akkor tényleg tudatosult bennem, hogy vége. Egész addig azért reméltem, hogy nem. Ráadásul a nővérem akkor volt kb. 4 hónapos terhes és nekem kellet vinnem valami vizsgálatra. Nem éppen a legjobb napom volt. Meg hát nem is legjobb évem. Többször voltam mélyponton, mint egész életemben. De most már legalább összeszedtem magam annyira, hogy egy napig tart a depis időszakom, és nem is olyan sokszor van. Köszi, hogy ezt mind kiírhattam magaból. Ez jólesett. Puszi
44. vnékata (válaszként erre: 40. - Ee02af809f)
2009. szept. 18. 17:27

Hahó Vné!

Nem, nem nézlek bolondnak :-D inkább még jól is esett, hogy kiderült!

Puszi egy Vné-nek Vné-től

43. vnékata (válaszként erre: 41. - Vroni)
2009. szept. 18. 17:26

Kicsi Vronim!

Tehát csütörtök lesz számodra a nagy nap, úgy örülök neked :-D Biztosan jót fog mondani a doki, eddig még bejött a tanácsa, nemde?! Gondolom, most neked is r...lassan megy az idő :-S

Puszi

42. vnékata (válaszként erre: 38. - Bessi)
2009. szept. 18. 17:21

Drága Bessike!

Hidd el értelek, itt szerintem mindenki érti, hogy mit érzel, sajnos :-( A zagyvaság(te szavaiddal élve)nem is annyira zagyvaság, inkább elkeseredettség,kis belefáradás, és ez rendben is van így, az ember nem lehet mindig pozítiv, néha kell, hogy kidühöngjön magából minden fájdalmat, de aztán az is kell, hogy újra erőre kapjon, felálljon és továbbmenjen. Nekem ebben Uram segített, aki mindig azt hajtogatja, hogy nem a rosszra kell gondolni, hanem arra, hogy vannak ennél rosszabb eredményű párocskák és mégis a kitartásuk révén sikerrel jártak. Hinni kell benne, hogy nem is olyan sokára már mi is arról fogunk itt csevegni, hogy hogyan is kell elsajátítani a helyes pelenkázást :-D

Pussz

41. vroni
2009. szept. 18. 17:19

Sziasztok!

Azt hiszem, tudom miről beszéltek, velem is ez van, de szerintem mindenkivel, aki kisbabát szeretne és nem megy egyik pillanatról a másikra. Lehet, hogy eddig észre sem vettük, most meg állandóan csak kismamákkal találkozunk, mintha más nem is akarna szembejönni velünk az utcán, csak egy "pocakos nőci". De hamarosan mi is ebbe a "pocakos nőcis klubba" kerülünk, csak ki kell bírnunk addig, és végig kell csinálni, amit elkezdtünk.


Bessi!

Egyébként mi okozta a vetélést? És azt tudni lehet, hogy azóta miért nem sikerült? Vagy eddig még nem voltatok kivizsgáláson, csak most kezdtétek? Bocs, hogy ennyit kérdezek.


Nővéremnél márciusban derült ki, hogy kisbabát vár (gondolhatjátok, nem igazán tudtam neki örülni, csak sírtam, pedig örültem, hogy végre 1 év után neki sikerült, de az motoszkált a fejemben, hogy nekem miért nem jön össze), de sajnos a 10. héten nem volt szívhangja, így el kellett venni tőle. Most ő is ott tart, hogy letelt a 3 hónap, újból próbálkoznak. Mi akkoriban azzal biztattuk, hogy ezután majd könnyen jön újból a baba, de ezek szerint nem mindenkinél van ez így. Hallottam már erről is meg arról is. Na, de majd kiderül.


Kedves Esztike!

Sajnos lapart nem csinálnak a PRI-ben, de nekem is ajánlotta a doki, hogy a Csongrády megcsinálja a kórházban, meg említette a közelünkben lévő kórházakat, hogy bármelyikben megcsináltathatom. Igaz, megjegyezte, hogy Ő is szívesen megcsinálja, Pécsen.


Drága Kata!

Eltaláltad, tényleg nem örültem még ennyire, hogy megjött, remélem csütörtökön is jó híreket mond a doki. De gondolom Te is így vagy a következővel, mivel akkor kezditek az inszemhez készülődést. :-) Tényleg megérte még egyszer nekiugranotok a vizsgálatoknak, és hamar eredménye is lett (inszem) és lesz is (növekvő pocak)! :-)


Puszi Mindnyájatoknak!

2009. szept. 18. 17:13

Szia Kata!

Megnéztem az adatlapodat, remélem nem baj, :), látom te is 80-as vagy és januári, ahogy én, és én is Vné! :)) Érdekes! Remélem nem nézel bolondnak amiért ezt most írom!

pusz

2009. szept. 18. 16:44

Sziasztok lányok!

Hát én megértem, hogy Bessi min megy keresztül,bár én még soha nem voltam várandós, de nagyon szeretnénk már kisbabát!! Sokszor én is nagyon reménytelenül éreztem magam, és ha láttam egy kisbabát, vagy szülésről valamilyen filmet, hát elbőgtem magam. De nagyon bízom benne, hogy itt a Pri-ben tudnak segíteni, legalább már tudom mi a bajom, miért nem jött össze eddig! Most nagyon pozitív vagyok, igaz van mikor én is kezdek belefáradni, de közben tudom, hogy hinni kell benne, és sok türelemre van szükség! Ezt mondjuk mondani könnyű, az biztos. De mindannyiunknak kitartást, türelmet és mielőbbi pocakot kívánok!!!! :)

Jó volt ezt most kiírni magamból! Ti legalább tudjátok, értitek miről van szó!

puszi

38. bessi
2009. szept. 18. 14:27
Szióka! Mióta elvetéltem arra várok, hogy újra terhes legyek. Ennek már másfél éve. De úgy tűnik, hogy orvosi segítség nélkül nem fog sikerülni. Mostanában nagyon negatívan állok a dolgokhoz. Lehet ilyen hamar belefáradni ebbe? Vagy csak azért érzek így, mert sok kismama van a környezetembe. Tudom, hogy nem kellene, de irigylem azokat akiknek könnyen összejön. Bocs, hogy itt nyafogok, meg ilyen hülyeségeket írok, de úgy érzem, hogy ti értitek miről beszélek. A nővéremnek, meg a barátnőmnek már nem is beszélek ezekről a dolgokról. Nem úgy tűnt, hogy értik. Bocs a sok zagyvaságért lépek is. Asszem sok volt belőlem így hirtelen. Még később benézek. Pussz
2009. szept. 17. 16:51

Szia Bessi!

A vizsgálatoktól kérlek ne tarts, semmi különös...két vérvétel, egy kenetvétel, egy hüvelyi u.h., apának egy vérvétel, két spermavizsgálat, egy andrológiai-randi, aztán amikor ezek megvannak akkor rá pár napra összegző, ahol is megmondják hogyan tovább..Tudom, hogy izgulsz, ki ne izgulna, de szerintem az még mindig a jobbik eset, ha legalább rájönnek mi a baj, és tudják hogyan segítsenek! Ha van kedved, akkor írhatnál nekünk többet is magadról :-)

Puszi

36. bessi
2009. szept. 16. 19:55
Szia Kata! Láttam írtál nekem. Azt tudom, hogy jó csapat van Tapolcán, én inkább a vizsgálatoktól tartok. Attól, hogy nagyobb a bajom, mint amitremélek.
2009. szept. 16. 18:05

Drága Vroni!

Én úgyszint örülök magunknak (ezt most Rád és magamra értem), fantasztikus, hogy ennyi idő után magától megjött, nagyon helyes, gondolom így még nem örültél mensinek :-D

És engem az sem zavar, ha kisregényt írsz, mert tudom milyen az, ha az ember lánya feldobott:-), ja és várom a fejleményeket!

Sok-sok puszanat

2009. szept. 16. 18:02

Kedves Esztike!

Szerintem lapar (már ha számít a véleményem) több minden orvosolható vele :-D látod, Vroninak is segített (ennek borzasztóan örülök)!!!

Ha jól tudom magában az intézetben nem csinálnak ilyen műtétet, de biztos, ami biztos inkább dumcsizd ezt meg dokibával.

Puszi

2009. szept. 16. 10:51

Sziasztok Lányok!

Köszönöm Vroni a válaszod! Én amúgy, ha felvetné e két lehetőséget, hogy lapar vagy HSG és aztán inszem, hát nem is tudom melyiket választanám!! Bár gondolom, ha laparral megnéznének, ott minden egyéb más baj is, ha van, kiderülne, és orvosolható lenne! Meg az is fontos, hogy azok a ciszták eltűnjenek, mert HSg-vel erre nincsen mód.És ha mondjuk inszemmel sikerülne is teherbe esnem, akkor a kusza hormonok lehet, hogy bezavarnának. Vagy nem tudom!!?

Amúgy, ha jól tudom ott Tapolcán dolgozik Tiboldi Zoltán doktor is, aki viszont soproni, itt is dolgozik a kórházban, mert én azért nem szívesen mennék le Pécsre, elég messze van az tőlünk. Úgyhogy talán ő is meg tudná csinálni, de ez majd úgyis kiderül. Kíváncsian várom az eredményeket!

Egyébként ott Tapolcán nincsenek műtétek az intézetben nem?? Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem, bocsi!! :)

32. vroni
2009. szept. 15. 20:50

Sziasztok!

Kata! Nagyon örülök, hogy ilyen jó híreket kaptál. Nagyon hamar itt lesz az az október! :-) Remélem onnantól kezdve minden simán megy, és nőhet a pocakod. :-) Elhiszem, hogy örülsz, én is örülnék, és megérte újból elmenni, sokkal gyorsabban célhoz értek! :-)

Eszti! Mi Celldömölkön lakunk, Pécsen volt a műtét, mivel a Török doki szerdánként ott van, ott műt. Először úgy gondoltam, hogy itt helyben csinálják meg, de aztán meggondoltam magam, Ő azért gondolom mégis csak többször csinált ilyet, meg bíztam benne, hogy "helyrerak". :-) Ha már elkezdett kezelni, akkor csinálja végig, és jól. :-) Bocs, tiszta mosolygós vagyok, de örülök Katáék sikerének és a menszeszemnek. :-)

Egyébként én is szedtem a Closty-t, vagy 5 hónapig, mikor még ide jártam helyben nődokihoz, ő irogatta fel. Én már nem is számoltam, hogy milyen hosszúak a ciklusaim. Talán 1 éve voltam először úgy, hogy júniusban abbahagytam a fog.gátlót 6 év után, 3 hónap eltelt menszesz nélkül, akkor elmentem dokihoz, gyógyszerrel meghozta, aztán köv. hónapban ugyanez, akkor írt először Closty-t, onnantól meg vagy 4-szer. Már említette a lapart, meg hogy vastagabb lehet a petefészek fala, ki kéne égetgetni, de aztán megint Closty-t kaptam, ekkor kértem időpontot Tapolcán. Ott csak Norcolut-ot kaptam, mely meghozta a vérzést, 3. napon vérvétel, majd összegzés, akkor mondta, hogy vagy ultrahangos módszerrel (ez lehet a HSG?!) megnézzük, hogy átjárható vagyok-e és inszemmel elősegíthetjük a babát, vagy lapar, akkor van esély a spontán babára. Én ezért döntöttem emellett. Nagyon féltem, de így utólag örülök, hogy ezt csináltuk, és Pécsen. Nem indult jól a Pécsi kórházi befekvésem, de remélem annál jobb eredmények lesznek. Holnap kérek időpontot, aztán szerintem csüt.ön mehetek.

Érdekes ez a doki-ügy. Én reméltem, ha Török-höz kerültem eddig, akkor ezentúl is hozzá mehetek. Még ha véleményem szerint nem is ismeri meg az embert, hiszen sokan járnak oda, mégis vhogy benne bízok (bár Csontváry-t nem ismerem).

Na, asszem megyek, mert én is egy regimentet írtam már.

Jó éjt!

Pußi!

2009. szept. 15. 19:07

Szia Esztike!

Összesítés nem okt. 5-én lesz,akkor majd kaptok egy másik időpontot, hiszen meg kell várni a férjed 2. vizsgálatának az eredményét is.

Puszi

2009. szept. 15. 18:50

Szia!

Ha megkérdezhetem, Ti Tapolcán éltek? A Török doki hol, melyik kórházban műtött meg, mi soproniak vagyunk, csak ezért kérdem!?

Mi legközelebb október 5.-én megyünk, akkor lesz a férjem 2. vizsgálata. Akkor lesz majd az összesítés, vagy az majd a 3. alkalommal??

Pusz

2009. szept. 15. 18:50

Sziasztok Csajszikák!

Annyira boldog vagyok, minden rendben nálunk és októberben lesz inszem, ha addig nem üt be semmi sem. Hormoneredmények, keneteredmények, spermium-minta maximálisan rendben:-D

Várom a köv. mensit, aztán a harmadik naptól jöhet a Closty, majd u.h., és az inszem! Esztike megkérdeztem ám ezt a doki ügyet...Attól függ kihez kerülsz, hogy mikor kell jelentkezned, ugyhogy lehet, hogy mindkét dokival megfogsz ismerkedni:-D (mert mondjuk első vizsgálatkor Dr. Cs. van bennt, de másodiknál Dr. T.), de mint azt írtam is, szerintem egyikkel sincs igazán semmi

gond, hiszem, hogy értik a dolgukat!!! Annyi mindenkin segítettek már, rajtunk is fognak!!

Kedves Vroni, hát ez nagyszerű hír, igazán örülök, hogy magától is megjött,Én nem birtam volna ki, hogy már ma ne kérjek időpontot, de gondolom, hogy holnapnál tovább már Te sem fogsz várni :-D

Eszti, nálam a lapar úgy volt, hogy először csak HSG-t akartam csináltatni, hogy megtudjam minden rendben van-e, átjárható vagyok-e, de az orvos azt javasolta, hogy akkor inkább lapar,mert ha gond lenne, akkor már ott rögtön megpróbálja orvosolni, amit meg is tett, mert a kürtnél talált egy nagyon minimális méretű polipot,amit le is csípet, amúgy minden rendben volt. Emlékszem a szobatársam viszont Pco miatt várt erre a műtétre, mivel az orvosa azt vallotta, hogy a műtéttel hamarabb érhető el siker, mint a gyógyszeres terápiával, szerintem igaza volt, hiszen Vroninak is úgy látszik segített! Kicsit (na jó bevoltam sz...) paráztam tőle, pedig azonkívül, hogy kellemetlen, a haspuffadás miatt, nem vészes, simán ki lehet bírni! Na, jól van most már lelövöm magam, mert jókedvemben azt sem tudom, hogy mennyit is írjak:-)

2009. szept. 15. 17:32

Szia Vroni!

Hát megpróbálom röviden leírni a mi kis kálváriánkat! Tavaly novemberben hagytam abba a 10évig tartó fogamzásgátló szedését, ezt követően két egymást követő ciklusban szépen időben megjött a menstruációm, aztán már egy hetet késett, majd már nagyon sokat, akkor már csak gyógyszerre sikerült meghozni. Legutóbb 69 napos ciklusom volt, most jelenleg az 57. napon járok, és sehol semmi. A Pco-t már az itteni nőgyógyász is megpedzegette, de nem mondta ki konkrétan, csak úgy utalgatott rá. Igazából teljes bizonyosággal múlt hét szerda óta tudom,mivel akkor voltunk Tapolcán először!! Szóval nagyjából ennyi, de én jelenleg nagyon bízom a sikerben, persze annak örülnék a legjobban, ha spontán sikerülne, majd kiderül, ha tényleg megműtenek!? Egyébként nálad már eleve csak a lapar jöhetett szóba, vagy próbálkozott a doki gyógyszeres terápiával is? Mennyi idő után javasolnak műtétet?

Szia

27. vroni (válaszként erre: 24. - Ee02af809f)
2009. szept. 15. 16:55

Bocsi, az még kimaradt, hogy mi június óta járunk oda, PCO-t diagnosztizáltak nálam, Török doki már meg is műtött, azt mondta, így még van esély arra, hogy spontán kisbabánk legyen. Hát, legyen igaza, nagyon szeretném. Férjemmel szerencsére minden rendben.

De nagyon bízok benne, hogy ha már vki elmegy egy meddőségibe, akkor 99 %-ban tudnak rajt segíteni. Úgyhogy, remélem hamarosan mindnyájan babázhatunk. :-)

26. vroni (válaszként erre: 21. - Ee02af809f)
2009. szept. 15. 16:53

Eszti!

Látom, "sorstársak" vagyunk. Nekem is cisztásak voltak (legalábbis remélem, hogy csak voltak) a petefészkeim, amit laparral kilukasztgatott, és mint az előbb írtam, magától megjött a menszeszem. Ez nálam már nagy előrelépés, szerintem. Örültem is neki. :-) Remélem, kezd helyreállni a szervezetem.

Nálad most derült ki a PCO, vagy már úgy mentél Tapolcára, hogy tudtad?! Ha már tudtad, akkor máshol mit javasoltak?

Katának lehet több tapasztalata van dokikat illetőleg, mert ő volt már Csongrádynál is, de én magam esze szerint úgy gondolnám, hogy aki elkezdett foglalkozni Veled, az fog addig, míg vmi közbe nem jön, vagy át nem kéred magad. Bár, mivel a Török doki ott a főnök, ha jól tudom, lehet, hogy mindenkiről tudni akar, hátha 2-en többre mennek. Fogalmam sincs.

25. vroni (válaszként erre: 20. - Vnékata)
2009. szept. 15. 16:48

Sziasztok!

Kata! Ha jól vettem ki az írásodból, akkor ma voltatok összegzésen?! És, jó híreket kaptatok? Remélem minden rendben, és tényleg jöhet az inszem.

Én ma akartam időpontot kérni, mert csodák csodájára tegnap megjött, teljesen magától, el sem hiszem. Gyógyszer nélkül. :-) Úgyhogy 10. napon kell mennem. Csak ebédidőbe akartam időpontot kérni, mégse a munkahelyemen kelljen telefonálnom ilyen ügyben, csak pechemre a telefonos csaj is ebédelni volt, azt mondták, hívjam később. Majd talán holnap nagyobb szerencsével járok.

2009. szept. 15. 10:26

Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Igazából nekem teljesen mindegy kihez kerülök, csak tudjon rajtunk segíteni!!! És minél előbb boldog kismami legyek!! Ezt kívánom valamennyiünknek!!!

Egyébként nektek milyen problémáitok vannak, és mióta jártok a PRI-be?

puszi

23. virag0406 (válaszként erre: 21. - Ee02af809f)
2009. szept. 14. 21:00
Szerintem igen.Csongrády lesz a dokid,bár volt aki kérés nélkül átkerült a másikhoz.De Ő is jó doki.
22. vnékata (válaszként erre: 21. - Ee02af809f)
2009. szept. 14. 18:26

Szia Esztike!

Nem tudom, hogy Dr. Csongrádyhoz fogsz-e kerülni mindig,de szerintem az összegzőt Dr. Török fogja tartani, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, bár ez sem 100%

Pusz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook