Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocisan menyasszonyként fórum

Pocisan menyasszonyként (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
18. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 11:57
Na, akkor az oké. Így már rendben. Sok boldogságot! :)
17. kinni (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 11:56

Ne foglalkozz vele ki mit mondd, azt vegyél fel amiben jól érzed magad.

A 6. hónapban voltam mikor férjhez mentem, hagyományos fehér menyasszonyi ruhám volt.

16. Mzsuka
2010. máj. 31. 11:56

Nekünk csak polgári lesz szombaton,20 hetes pocis vagyok.

Ruhát pedig varrattam egy egyszerű lefelé bővülő fehér ruhát.

15. Fiatal nő (válaszként erre: 9. - 874eb11dfd)
2010. máj. 31. 11:56

Fehér ruha: ártatlanság.

Plusz a vallásos embereknek találták ki eredetileg a templomi esküvőt, és aki vallásos, annak ugye no szex az esküvőig, de legalábbis nem gyerekkel a hasában kéne Isten színe elé járulni.


Én eleve nem értem azokat, akik nem vallásosak, hogy mi a fenének ragaszkodnak a templomi esküvőhöz, ha nem is gondolják komolyan???! Úgy az egésznek semmi értelme, csak rongyrázás és (bocs), de kicsit sznobizmus is...

2010. máj. 31. 11:55

Gratulálok az esküvőhözés a babóhoz is.

Én 14 hetes terhes voltam az esküvőnk napján.

Az esküvőt hónapokkal a Babánk megfoganása előtt eldöntöttük.

Bár fátylam nem volt (én nem akartam), a fehér ruha nekem is járt :)

Végülis a Férjem az ELSŐ és EGYETLEN férfi az életemben.:)


Nálunk senki nem szólt hogy nekem nem jár a fehér ruha...

Olyan ruhát válassz, amiben TE jól érzed magad. Mert ez a TE napod lesz!!!

2010. máj. 31. 11:55
tojd le ki mit szól nem te leszel az első és az utolsó sem aki állapotosan megy férjhez
12. BayBanya (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 11:54

SZIA

érthető az ellenérzés, hisz a fehér ruha, plusz még fátyol is az ártatlanságot, a szűziességet hivatott jelképezni, nem pedig az örömöt.


csöndesen megjegyzem, nővérem is fehérben esküdött nagy pocakkal ... de csak tanácson!!!!

2010. máj. 31. 11:54

Szia! Szerintem is úgy csináld ahogy szeretnéd, ez a te napod lesz és reméljük egy ilyen nap lesz az áletedben. Tehát olyan legyen, amilyet mindig is szerettél volna!!!

Gratulálok!

Én nem pocakosan mentem férjhez, de ha pocakos lettem volna, akkor is lett volna ruhám. Az én ruhám nem fehér volt egyébként, hanem nagyon halvány narancs és persze volt, aki mondta, hogy miért nem fehér?! Mert nekem ez tetszett és kész!

Szerintem ebbe nincs beleszólása senkinek!

10. Mzsuka (válaszként erre: 4. - 3374d74025)
2010. máj. 31. 11:53
Köszönöm!:)
9. 874eb11dfd (válaszként erre: 6. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 11:53
mi benne a ciki?
8. v.csilla (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 11:53

Eléletileg a fehér ruha az ártatlanságot szimbolizálja. Na nem hiszem el hogy minden nő még ártatlan mikor férjhez megy.

Ezért ha még egyszer valaki belédköt, akkor kértdezd meg tőle, hogy ő milyen ruhában ment férjhez, és ha fehéret mond, akkor kérdezd meg, hogy még szűz vagy?


Ne foglakozz senkivel, ez a Te - Ti napotok lesz!

2010. máj. 31. 11:52
minek szólnak bele más esküvőjébe?? Nem értem...inkább törödnének a saját gondjaikkal :(
2010. máj. 31. 11:52

Hát szerintem meglehetősen fura fehér ruhában nagy hassal (állapotosan) egy menyasszony... Templomi esküvő is lesz? Csak mert akkor igen, nagyon ciki... De...


...ez tényleg a Te esküvőd, és azt csinálsz, amit akarsz...

2010. máj. 31. 11:51

Szia!

Nálunk anyósom ellenezte a fátylat, de nekem ennek ellenére volt.

4 hete volt az esküvőnk, 26 hetes terhes voltam, hófehér ruhám volt, fátylam, és egyházi esküvőnk is volt.

Én úgy voltam vele, hogy ez az én esküvőm, senki ne szóljon bele, mit csináljak, mit vegyek fel!!!

Bár a ruhámnál necces volt, mert előző este a szalonban még jó volt, másnapra mér rövid volt a pocim miatt :)

Jó készülődést, és tedd azt amit Te szeretnél, mert a Te esküvőd lesz!

2010. máj. 31. 11:48
És gratulálok,mint a babához,mint az esküvőhöz! :)))))))))))
3. csféva (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 11:48

Nekem is fehér ruhám volt fátyollal, pedig már 4 hónapos terhes voltam.

Szerintem senkinek semmi beleszólása, hogy mit veszel fel. Ez a Te napod és az lesz amit Te szeretnél! Akinek nem tetszik, írjon haza!

2010. máj. 31. 11:46
Szerintem ez a te esküvőd,nem a szomszédé,nem a rokonoké!4Ők meg kérdezték hogy nekik milyen ruhájuk legyen az esküvőjükön??Szerintem nincs abba semmi ha pocisan mész férjhez,attól még jár a menyasszonyi ruha!
2010. máj. 31. 11:44

Pocisan milyen ruhátok volt/lesz az esküvőtökön? Mennyire adtok a hagyományokra?


Nekem fehér ruhám lesz fátyollal,de a családban sok ember ellenzi.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook