Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocisan menyasszonyként fórum

Pocisan menyasszonyként (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
78. golfáramlat (válaszként erre: 36. - Mézgapaula)
2010. máj. 31. 13:39
Gratula! :DDDD
77. d9a5cac94b (válaszként erre: 72. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 13:35

Szia!


Először is gratulálok az esküvőhöz, és a Babócához!


Márciusban mentem férjhez, pocisan. Nekem krémszínű, egyszerű lefelé bővülő ruhám volt, és csak egy virág volt a hajamba tűzve, fátlylam nem volt. Nem azért, mert vallásosak vagyunk vagy valami, hanem mert nekem ez tetszett.

Ez a TI napotok lesz, ne foglalkozz senkivel. A lényeg, hogy NEKTEK emlékezetes legyen.


Én megkaptam utána, hogy milyen dolog az, hogy nem fehér ruhám volt, mert az a mennyasszonyi ruha színe. Ha valaki bele akar kötni valamibe, az bele is fog. Ne törődj vele :)

76. Annaki
2010. máj. 31. 13:21

Aki ilyen vallásos, annak gondolom csak a pocakos menyasszonyokkal van problémája, a homo és/vagy pedofil papokkal egyébként minden rendben...

Mzsuka, ne aggódj, ez a Ti napotok lesz. Ne foglalkozz senkivel. Akinek nem tetszik valami, nem kötelező résztvenni az esküvőn!

Nagyon sok boldogságot kívánok!!!!! :)

75. b2076ec79b (válaszként erre: 66. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 13:20

OFF:

Milyen egyetemen van "segítő szak"???? Mit takar ez egyáltalán?

74. Márti86 (válaszként erre: 72. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 13:18
Gratulálok nektek! És sok erőt egészséget és nem utolsó sorban sok tejet majd a babának!!!! :))) Ja és a lehető legszebb esküvőt!!!!
73. a9cd36dded (válaszként erre: 66. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 13:08
Én nem szeretnék ilyen segítőt magam mellé.
72. Mzsuka (válaszként erre: 71. - Márti86)
2010. máj. 31. 13:06
Szerdán voltunka 20hetes uh-n,azt hittük megtudjuk,de a Babóca úgy aludt,hogy a köldökzsinórt a lába közé szorította,hiába rázott a doki,nem engedte el.:)Így nem tudtuk meg.:)De egészséges és ez a fontos.
71. Márti86 (válaszként erre: 69. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 13:03
kisfiú, kislány?
70. jozsi.38 (válaszként erre: 66. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 12:46
kíváncsi lennék pár évvel később mi lesz ugyanerről a véleményed
69. Mzsuka (válaszként erre: 68. - Micimaci87)
2010. máj. 31. 12:46
Mi nagyon szerettük volna a babát és mióta útban van,ha lehet még boldogabbak vagyunk.
68. micimaci87 (válaszként erre: 65. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 12:43
:):):)ez olyan szép!!!!!sok-sok boldogságot kívánok!!!s le a kalappal, mert sokan ilyenkor beijednek s rögtön vetetés az eredménye, mert az a könnyebb lépés!!még egyszer sok-sok boldogságot!!!
67. Mzsuka (válaszként erre: 62. - 66cec28b76)
2010. máj. 31. 12:40
Lesz fotó,ez biztos.
66. Fiatal nő (válaszként erre: 51. - A9cd36dded)
2010. máj. 31. 12:39

???

Talán mert szívemen viselem mások érdekeit, sorsát, problémáit is. Jelenleg második egyetemi tanulmányaimat annak érdekében folytatom, hogy segítő legyen belőlem. Ez pontosan azt jelenti, hogy mindenféle helyzetben képes legyek kiállni valaki mellett, legyen az akár más, mint én.

Természetesen tudnék érveket felsorakoztatni a nem vallásos, de fehér ruhát akarók mellett is, de itt én most nem ezt teszem, pontosan azért, MERT ÉN ÚGY GONDOLOM, VAGYIS SZEMÉLYES VÉLEMÉNY (és nem borivó vízprédikáló vagyok), hogy a fehér ruha és a templomi esküvő a mélyen hívőknek lett kitalálva.

65. Mzsuka (válaszként erre: 57. - Micimaci87)
2010. máj. 31. 12:38
Én biztos vagyok benne,hogy vele szeretném leélni az életemet.Nekem ő volt az első szerelem és véletlenül/vagy nem véletlenül/ újra összehozott minket a sors és azóta nagyon boldogok vagyunk.Az eltelt évek alatt kerestük egymást többször is,sikertelenül.De már nem tudnánk egymás nélkül élni.Éppen tegnap mondta a párom,hogy higgyem el,én és a baba vagyunk az élete és csak velünk tudja elképzelni már.
2010. máj. 31. 12:37
Nekem is van szép történetem. Egy ismerős csaj másodjára ment férjhez. Hófehérben.És az első házasságából született kislánya volt a koszorúslány. Édesek voltak. Ma is boldogok:O))
63. jozsi.38 (válaszként erre: 60. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 12:37
az én ismijeim se divatból vallásosak mégis sokan váltak el
62. 66cec28b76 (válaszként erre: 59. - Mzsuka)
2010. máj. 31. 12:35
De feltétlen legyen fotó. Nekünk nincs. És ez az egy örök hiány a szívemben:O(
2010. máj. 31. 12:34
nekem kedvencem egy kolléganőm sztorija volt. a lány 8hós terhesen ment férjhez az anyja(lány nagyanyja)elkezdte pocskondiázni a saját unokáját hogy terhesen férjhez menni erre annyit mondott neki a lánya: anyuka amikor kérdeztem a születésemről(októberi esküvő áprilisi születés) kérdeztem hogy koraszülött voltam e azt mondta nem.akkor nekem erről maga ne beszéljen!
60. Fiatal nő (válaszként erre: 50. - Márti86)
2010. máj. 31. 12:34

Az én ismerőseim biztosan nem "divatvallásosak". Sokáig jártam közéjük, többek között szakmai gyakorlat céljából, és sugárzott belőlük, hogy mindezt komolyan gondolják és az Úrban keresik a boldogságot.


Az megint más dolog, hogy az Úr megbocsát, hiszen minden gyermekét egyformán szereti...


De én továbbra is úgy gondolom, hogy aki valóban vallásos, az tényleg próbálja betartani mindazt, ami ehhez tartozik, és akár képes azonnal a Bibliából is idézni egy-egy problémra egy ún. bölcsességet. Még a 10 esztendős kislány is!


Megismerkedtem egy fiatal jegyespárral is, fiatalabbak nálam, de már eljegyezték egymást. Látszik rajtuk, hogy milyen nagyon szeretik egymást és az is, hogy "tartják a távolságot". És nem csak a látszat kedvéért...

59. Mzsuka (válaszként erre: 56. - 66cec28b76)
2010. máj. 31. 12:34
Én is azért varratok egy egyszerű ruhát és azért lesz 45fős az egész,mert inkább a babára tesszük félre a pénzt és így tényleg csak azok az emberek lesznek ott,akik fontosak számunkra.
58. Márti86 (válaszként erre: 49. - Cooltim)
2010. máj. 31. 12:34
Nagyon cuki a kislányod!!!!
2010. máj. 31. 12:31
én nem vallásos ember vagyok, hanem hívő, hiszek Istenben és imádom őt!!!!mindezek mellett van egy barátom, akivel testi kapcsolat is van (tisztában vagyok vele, hogy ez igenis bűn, de még nem lehet szó esküvőről), amelynek következménye bármikor lehet egy baba(ki biztosítja azt, hogy nem), minden istenhívő tudja azt, hogy szexuális kapcsolat nem lehet házasság előtt, de kíváncsi lennék igazán arra, aki így is cselekszi!!!! nekem személyesen, ha összejönne a baba, tuttira az isten színe előtt szeretnék megházasodni vele, hiszen, csak az ő áldásával és az általa nyújtott családi környezetben nőhet fel a baba igazán békességben, szeretetben!!! s mi az hogy nem fehér ruha, hát nem mindegy az már, hogy milyen színű az a ruha , amiben férjhez mész, az emberekben van meg ez a megbotránkozás, amikor ilyent látnak, de az vesse az első követ, aki jogos rá...és olyan NEM LÉTEZIK!!!!egyben azért egyetértek, jól gondold meg:a házasság szent baba vagy baba nélkül!!!azért menj férjhez, mert úgy érzed, hogy az életed végéig mellette boldog leszel s ne feltétlenül azért, mert most muszáj!!!!! sok boldogságot kívánok!!!!s minden amit egy napra szeretnél, semmit se hagyj ki, ez a te , a ti napotok!!!senki sem veheti el tőletek!!!!!!!!se pap, se szomszéd, se gúnyos jót akarok!!!
2010. máj. 31. 12:31
Én 4 hónaposan mentem férjhez. Csak polgári volt. Nem vallásos a család.Ebben a kérdésben egyetértek Fiatal nővel. Utánna ha úgysem járnak templomba minden vasárnap,akkor minek? Tisztelet a kivételnek. Nekem még fehér ruhám sem volt. Inkább lakást vettünk. De ha újrakezdhetném,nem hagynám ki. És az se érdekelne,ha nagy pocim lenne. :O)
55. Mzsuka (válaszként erre: 49. - Cooltim)
2010. máj. 31. 12:30

Köszönöm!

És nem fogom hagyni magam,csak sokszor elszomorodom az egész miatt.

2010. máj. 31. 12:30

Szerintem senkivel ne foglalkozz!Úgysem lehet mindig mindenkinek megfelelni!Ha te a fehérben érzed jól magad fátyollal,akkor legyen az.

Ezeknek a szimbólumoknak már semmi valóságalapjuk nincs.Én sem voltam szűz,mégis fehérben voltam... :-))

Én akkor nem választanék fehéret,ha a második esküvőm lenne.De az elsőre akkor is,ha pocim lenne.

Sok boldogságot!Ne legyen ez miatt álmatlan éjszakád!!!

53. Márti86 (válaszként erre: 49. - Cooltim)
2010. máj. 31. 12:29
EGYET ÉRTEK!!! :)))
2010. máj. 31. 12:29

A férjemmel vallásosak vagyunk, ennek ellenére egyikünk sem volt ártatlan (nyilván) az esküvőnkön. Én pont ezért nem is akartam sem fátylat, sem fehér ruhát (helyette vajszínű volt, és nagyon egyszerű) - nekem ez nem fért volna bele.


De ettől függetlenül mindenki úgy dönt, ahogy szeretné, és nem hinném, hogy ezen múlna az Úr szemében a megítélésünk. A többi emberrel, és a rokonokkal meg nem kell törődni, az egyházi esküvő egy örök eskü Isten előtt, és a szerelmespárra és az Úrra tartozik, nem a rokonságra. Nem vagyok naiv, de elvileg aki egyházi esküvőt szeretne, az azért megy oda, mert tényleg hiszi azt, amit abban az órában, néhány percben megfogad.


A gyermek Isten ajándéka, aki azt elfogadja, és nem oltja ki az életét, az a legnagyobb jóságot cselekszi.

51. a9cd36dded (válaszként erre: 40. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 12:28
Már ne is haragudj, de ha te nem így gondolod minek állsz ki ennyire mellette? Mindenki a saját érdekeit védje, nem kellesz te hozzá. Ez olyan bort iszik vizet prédikál dolog szerintem...
50. Márti86 (válaszként erre: 42. - Fiatal nő)
2010. máj. 31. 12:27

Én vallásos nevelést kaptam felekezeti suliban jártam mégsem jelent ez problémát nekem, ha az illető az akivel az életem le akarom élni. De a mélyen vallásos családomból ez senkit nem botránkoztatott meg. De ha te nem is vagy vallásos akkor bele sem látsz semmibe.

Azok a hívők biztosan olyanok mint az én kedves nagybátyám. Nagy hívőnek tartja magát minden vasárnap leveri a templomajtót és közben lop, csal, hazudik és kitagadja a saját lányát meg elveri az asszonyt az esküvőjük napján. Szerinted ez az igazi vallásosság???? Nem hiszem.

Az egy dolog hogy azt vallja és be is tartja? vagy csak neked nem mondja el.

2010. máj. 31. 12:26

Kedves Fiatal nő!

Először is: én 5 hónapos terhesen mentem férjhez tavaly. Én vallásosnak tartom magam - ettől függetlenül. Mikor eldöntöttük az esküvőt - ami nem volt meglepetés senkinek sem - 10 év kapcsolat után, elmentünk a templomba és megkérdeztük a Papot, hogy Ő mit szól ehhez. Neki az volt a válasza, hogy "A gyermek Isten ajándéka!" És ez mindent elárult. Vidáman és boldogan adott össze minket ennek tudatában! Jártunk jegyesoktatásra is hozzá. Annyi volt a különbség, hogy a gyermekáldásos résznél nem jövő időben mondta, hogy a gyermekek, akikkel majd megáld a jóIsten, hanem jelen időben mondta, ill múltban. :-)

Tévedés azt gondolni, hogy ma a templomi esküvőt emberek sznobizmusból vagy fellengzésből tartják meg.

Sőt! Nekem az a tapasztalatom, hogy egyre kevesebben tartják ezt fontosnak ma. (ez mindenkinek a maga döntése és magánügye)!

Ha csak szűz nők - menyasszonyok mehetnének ma az oltár elé boldogan, akkor nem biztos, hogy túl sok templomi esküvő lenne! :-)


Mzsuka: sok boldogságot kívánok Nektek! Én fehér ruhában és fátyollal a fejemen mentem férjhez tavaly 5 hónapos terhesen - mint már említettem. Egy ember volt, aki ezt kifogásolta a családban, közöltem vele, nem kell megjelenni... :-) De azért a kíváncsiság hajtotta - eljött. :-)

Ez a Ti napotok! Úgy csinálj mindent, hogy Nektek jó legyen!

Üdv!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook