Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piskótatitok, hogyan készül a tökéletes tortapiskóta? fórum

Piskótatitok, hogyan készül a tökéletes tortapiskóta? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. szept. 6. 16:02
Nekem akkor lett igazán tökéletes a piskótám mikor a fehérjét nem kőkeménnyé vertem fel, hanem olyan állagúra ha kihúzom belőle a habverőt akkor az így keletkező fehérjecsúcs enyhén visszakonyul. Ha beesik a közepe az attól is lehet, hogy nincs benne elég liszt, nincs mitől tartása legyen a sütinek, főleg akkor ha túl sok a sütőpor akkor nagyon megdagad és visszazuhan. A nagyok azt szokták mondani, hogy a jó piskótába nem kell sütőpor, én a biztonság kedvéért egy kis kanálnyit mindig rakok bele :)))
23. Kilimcs (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2014. szept. 6. 15:49

"Mások egész más elvek alapján esküsznek a tökéletességre, csináltam már úgy is, hogy a cukrot keverem ki a fehérjével, bele egyenként a sárgája, aztán a liszt... az se rossz. Szerintem a lényeg az, hogy alaposan ki kell keverni a dolgokat, összeforgatásnál úgy kell bánni vele, mint a hímes tojással, és nem szabad nyitogatni a sütő ajtaját."


csatlakozom mazsinkához, ennyi a titok szerintem is.


Én a fehzérjét keverem ki cukorral habb, hozzá a sárgját, azt tovbb verem még gééppel, mégnagyobb lesz az egész, és óvatosan bele a lisztet. ha nem forrón süti az ember, hanem 180190 en kicsit lasabban gyönyörű nagy lesz .

2014. szept. 6. 15:29

Én úgy szoktam, hogy veszek x tojást, különválasztom. A sárgájához teszek annyi kanál kristálycukrot, ahány tojást vettem. Ezt fehéredésig kavarom, míg nem keletkeznek benne buborékok. Aztán felverem a fehérjét nagyon kemény habbá. A sütőt közben előmelegítettem kétszáz fokra. Miután a fehérje tökéletes keménységűre felverődött, hozzáöntöm a cukros sárgáját, és nagyon óvatosan összeforgatom. Ezután annyi kanál lisztet teszek bele, ahány tojásból készül. A lisztet szitálom, kanalanként adagolom, majd keverek óvatos mozdulatokkal. Én sütőport is szoktam beletenni. A tortaformába sütőpapírt teszek, majd mehet be sülni. Ha kakaósra csinálom, akkor egy kanál kakaót teszek bele, és egy kanállal kevesebb lisztet. Kétszáz fokon szoktam sütni addig, míg gyorsan föl nem szalad, utána leveszem 180-190-re. Tűpróbával ellenőrzők, közben nem nyitogatok.


Mások egész más elvek alapján esküsznek a tökéletességre, csináltam már úgy is, hogy a cukrot keverem ki a fehérjével, bele egyenként a sárgája, aztán a liszt... az se rossz. Szerintem a lényeg az, hogy alaposan ki kell keverni a dolgokat, összeforgatásnál úgy kell bánni vele, mint a hímes tojással, és nem szabad nyitogatni a sütő ajtaját.

21. pakung
2014. szept. 6. 15:02
[link] igy csinálom mégsem jó :(
20. katie_rose (válaszként erre: 19. - Pakung)
2014. szept. 6. 15:00
Én majdnem biztos vagyok benne,hogy ezen segíteni fog ha lassan hűtöd ki :)
19. pakung
2014. szept. 6. 15:00
nálam inkább az összeesik dolog szokott bekövetkezni
18. pakung (válaszként erre: 16. - Katie_rose)
2014. szept. 6. 14:59
okk akko jó forró sütő , bár ez szerintem meg va én azt hittem az enyé túl forró 180 fokosan
2014. szept. 6. 14:56
Titkos családi receptem van.
16. katie_rose (válaszként erre: 15. - Pakung)
2014. szept. 6. 14:55
Mikor nem jön fel és olyan tejpite állagú marad. :)
15. pakung (válaszként erre: 14. - Siss27)
2014. szept. 6. 14:53
mi az a szalonnás ?
14. siss27
2014. szept. 6. 14:51
A piskótasütés titka,hogy be kell jól melegíteni a sütőt,mielőtt betesszük a tésztát.Begyújtani,majd betenni egy kis papírfecnit és ha kezd barnulni a papír,akkor megfelelő a hőmérséklet.Ezt sokan elfelejtik és csodálkoznak,hogy "szalonnás" lesz,vagy nem sül meg rendesen.Amíg sül,addig pedig tilos kinyitni a sütőajtót.A tészta pedig egyéni ízlés kérdése.Ha ezeket betartjuk nem igazán lehet elrontani.
2014. szept. 6. 14:42
Én pl nem is annyira szeretem tortához a piskótát. :) A kevert tészták vagy egyensúly tészták valahogy masszívabbak. :)
12. pakung (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2014. szept. 6. 14:41

tortaa, hát lehet nekiugrok a vizesnek :P

bár a keveréstechnikámon lehet javitani kellesz ...

11. katie_rose (válaszként erre: 9. - Pakung)
2014. szept. 6. 14:39
Hátha ez a baj. Én így szoktam. Ha ez sem válik be,akkor próbálj más piskótát. Pl vizes piskótát. Vagy kevert tésztát. Mondjuk attól függ mi készül belőle :)
10. pakung (válaszként erre: 6. - Katie_rose)
2014. szept. 6. 14:39
óvatosan keverem , legalábbis igyekszem :D
9. pakung (válaszként erre: 7. - Katie_rose)
2014. szept. 6. 14:38
lehet ezt még megpróbálom
8. pakung (válaszként erre: 4. - Katie_rose)
2014. szept. 6. 14:37
ugyanez a recept , és csk 20 perc utánn nyitom ki , akkor már ki is veszem . a cukrász szakvideókba még sütőport sem tesznek bele és mégis...
7. katie_rose (válaszként erre: 5. - Pakung)
2014. szept. 6. 14:37
Ne tedd hirtelen hideg helyre! Nyisd ki a sütőt ha kész és a lenyitott sütőajtón hagyd hűlni (persze a sütőt kapcsold ki :D )
2014. szept. 6. 14:36
Egyébként sok múlik a sütőn. Ha széle jobban süt,mint a közepe,akkor könnyen összeesik. Illetve az is gond lehet ha nagyon összetöröd keverés közben a habot.
2014. szept. 6. 14:35
hát van ami feljön maj mire kihül összelapul , van ami fe sem jön szépre . csak tudnám mit rontok el ???
4. katie_rose (válaszként erre: 2. - Pakung)
2014. szept. 6. 14:35

Sokféle van. Nagyim lagzikba sütött rengeteg süteményt. Tőle tanultam. Én így készítem:


6 tojás, 6 ek liszt, 6 ek cukor, fél csomag sütőpor

(működik bármennyi tojással! Az a lényeg,hogy a többi hozzávalóból is annyi ek kell)


A tojásokat szétválasztom. A sárgáját kikeverem a cukorral,a fehérjét kemény habbá verem.

A habba óvatosan beleforgatom a cukros sárgáját, majd a sütőporos lisztet.


Sütőpapíros tepsiben kb 160-180 fokon sütöm.

Az első 10 percben nem szabad kinyitni a sütőajtót! Sőt,az a tuti ha csak akkor nyitod ki,amikor már nagy valószínűséggel készen van. Én gyakran sütöm, már ráéreztem :D

2014. szept. 6. 14:31
Feljott, aztan osszeesett? Nem nyitottad ra a sutoajtot?
2014. szept. 6. 14:28
ma már a you*tubon is néztem , de az enyém mégis összeesett mi a titok ? ki tudja ?
2014. szept. 6. 14:28
Piskótatitok, hogyan készül a tökéletes tortapiskóta?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook