Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


34888. ValaMalDoran (válaszként erre: 34886. - Iko)
2022. aug. 11. 15:23
Ha nincs gorcsoles, akkor valószínűleg hematoma lehet. De a magnézium és rutascorbin jó ötlet.
34887. Kiscica19 (válaszként erre: 34886. - Iko)
2022. aug. 11. 15:19

Szia,

Progeszteron szinted mennyi? És mennyi progeszteront szúrsz és dugsz? Attól is függ mennyit lehet pótolni…

Ágynyugalom Rutascorbin és Magnézium nem árthat, valószínűleg egy hematóma ürül.

Drukkolok! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

34886. Iko
2022. aug. 11. 15:15
Sziasztok lányok! Gyors tanácsot kérnék: ma vagyok ET után a 17 napon, HCG 8684 és most elkezdtem vérezi, olyan szívárgászerű. Mit javasoltok mit tegyek? Írtam a klinikának is és várom a választ. Hálásan köszönöm előre is a tanácsokat.
34885. Ivcsi84 (válaszként erre: 34878. - ValaMalDoran)
2022. aug. 11. 15:09
Teljesen igazad van !2-3 napos embriók lehet az 5 napig blaszto állapotig el sem mennek... így már a beültetés is okafogyott sok esetben.
34884. Sora2
2022. aug. 11. 14:56

Sziasztok!

Teljesen pártatlanul írom ezt a pár sort,csak saját tapasztalat alapján 😊

RK-FI,nekem kettőből kettő.

2020 novembere és 2021 júniusa

Az első baba sajnos beteg volt,el kellett búcsúznunk tőle 😔

Majd 3 hónapra rá, újabb stimu,a kislányom pedig 5 hónapos ❤️

E-mailra barátságosan,kedvesen válaszolt(nem egyszer,és aznap),gratulált,emlékezett rám

Személyesen is mindig kezet rázott,udvarias,mosolygós

Én csak benne bízom 😊

34883. Emmaa1
2022. aug. 11. 11:04

Hát ez durva!

A RK-ban így is úgy is megkapják a fizujukat annak ellenére,hogy nem sikerül.

Tudjátok,hogy mi az elkeserítő,hogy nem mondom ki a frankót.

Eddig egyik alkalommal sem mértek progi szintet meg semmit,de semmit és úgy indultunk neki.Amikor pecsételtem nem mondta az KF,hogy te nőveljük a progeszteront vagy szegyjél már magnéziumot.


Minden elismerésem aki felszólal meg nem hagyja magát

34882. TünciV (válaszként erre: 34881. - Kiscica19)
2022. aug. 11. 10:59

Nagyon köszönöm! :-)

Most írtam még két intézetnek, hogy milyen kilátások vannak időben. Kicsit cikisnek éreztem, de mégis csak rólunk van szó, nem?

Mi a magunk részéről mindent próbálunk megtenni. Ilyenkor a tehetetlenséggel nem tudok mit kezdeni, sajnos. Bár tényleg nyár van, mindenki pihizik.

Remélem, hogy hamarosan jön valami infó.

És tényleg nagyon kedvesen támogatjátok egymást, ezért is írtam. Én - őszintén - már nem tudtam az érzéscunamim magamban kezelni...

34881. Kiscica19 (válaszként erre: 34862. - TünciV)
2022. aug. 11. 10:46

Szia,

Üdv ebben a nagyon támogató kedves csoportban! Jól tetted hogy írtál.

Mi is Szlovákiába járunk, szerencsére ott is van sok intézet, így választási lehetőség is bőven.

Nekünk másfél hónap volt a donor keresés, de nem a keresés volt hosszadalmas, hanem akkor pont vizsgaidőszak volt Szlovákiában és a donorok főként egyetemisták és főiskolások. Mi olyan intézet mellett döntöttünk ahol nincs se magyar nyelvű orvos se magyar koordinátor.


Sok türelmet és sok sikert, ha megvan a donor gyorsan felpörögnek majd az események! 🙏🏻😘

34880. Kiscica19 (válaszként erre: 34874. - Zsuko84)
2022. aug. 11. 10:38

A Róbertben senkihez….

Menekülj onnan amíg még nem késő!!!

34879. OrsiAnett (válaszként erre: 34876. - Ivcsi84)
2022. aug. 11. 10:07
Nagyon szurkolok Neked, en is 84-es vagyok! :-) Mi szeptemberben ugrunk Neki a kovi kornek (Versys feat. Repromedica). Tegnap ertem el az 1,827-es TSH-t es a szuper alacsony prolaktint!!! Valahogy erzem, hogy igazabol az volt a gond majusban, hogy 2 felett volt a TSH-m. Addig meg fogyozom es mozgom is sokat! A kovi babuskanak mar sikerulnie kell! :-)
34878. ValaMalDoran (válaszként erre: 34873. - Zsuko84)
2022. aug. 11. 09:53

Ez amúgy elég felháborító,h 2-3 napos embriokat ültetnek vissza. Nem véletlen az itthoni nagyon rossz statisztika.

Csak mit csinálsz,ha nincs más lehetőséged?

Tudva, h a kintiek hogyan választják ki a jó embriokat, hány napig monitorozzak, és még így is lehetnek gondok,lásd én. Itthon tényleg 0 esélyem lett volna...

34877. Ivcsi84 (válaszként erre: 34875. - Zsuko84)
2022. aug. 11. 09:47
Az de gyönyörű... bakker...
34876. Ivcsi84 (válaszként erre: 34869. - OrsiAnett)
2022. aug. 11. 09:36
Köszönöm, sokat jelent hogy gondolsz rám. Írok mindenképpen ma van ET+3 nap.
34875. zsuko84 (válaszként erre: 34866. - Ivcsi84)
2022. aug. 11. 09:36
Nekem is T.I. volt az első dokim ott. Elkezdett inszeminálgatni, amire egy másik orvos azt mondta, hogy a kórelőzményem alapján esélytelen. De örülök, hogy legalább vastagíthattam a pénztárcáját. 😁
34874. zsuko84 (válaszként erre: 34870. - Boniko)
2022. aug. 11. 09:30
Akkor hozzá se megyek. Pedig kettő orvost már ellőttem a Róbertbe. Csak akkor kihez.....
34873. zsuko84 (válaszként erre: 34861. - Marlaa)
2022. aug. 11. 09:28
Úgy veszem észre, hogy ez nem orvos függő. Ezek szerint mind követi az alap protokollt kisebb eltérésekkel. Én még nem voltam FI-nél, hanem másik kettőt próbáltam az RK-ban, de egyik alkalommal a 11. napon volt a leszívás és 13. napon a beültetés, másik alkalommal 13. napon a leszívás és 15. napon a beültetés. Marhára sietnek a beültetésekkel, nehogy ne kapják meg a pénzt. Így utólag már én is tudom, hogy tök esélytelen volt mind a két beültetésem, ami végül be is bizonyult, de sajnos rájuk vagyunk utalva. Én szívem szerint saját magamnak állítanék össze egy protokollt, monitoroznám magam, megcsinálnám a leszívást és a beültetést, amikor időszerű, de sajnos ez még nem kivitelezhető. 😁
34872. TünciV (válaszként erre: 34871. - Boniko)
2022. aug. 11. 09:23

Lehet, hogy a nyár valóban kicsit lassítja a dolgokat. Igen, az itthoni helyzet sokakat elindított külföldre. Bár szerintem a hozzáállás is sok esetben, sajnos (már az orvosok, donáció kérdésében).

Egyébként ez a több vas ötlet nem is olyan rossz. Nem vagyok egy nehezen mozdulós típus, de valahogy még mindig erős tartózkodás van bennem orvosi kérdésekben. Pedig valóban rólunk, a mi életünkről van szó.

Köszönöm a bátorítást! :-)

34871. boniko (válaszként erre: 34862. - TünciV)
2022. aug. 11. 08:59

Nekem a Reprofitnel sikerült a donorembrios baba. Mi tavaly oktober-novemberben jelentkeztünk, és ez év január elején kezdtük a protokollt és volt a beülti. Bár hozzá kell tennem, hogy tavaly az itthoni meddőségi centrumok államosítása miatt mindenki megindult a határon túlra, így kint megnőtt a várakozási idő. De utána már pörögtek az események.

Mi a Reprofit mellett az Iscare al is felvettük a kapcsolatot, így két vasat tartottunk egyszerre a tűzbe, de végül a Reprofit lett a befutó...szerencsére 😁

34870. boniko (válaszként erre: 34858. - Zsuko84)
2022. aug. 11. 08:46
A Robertben nekem is Fülöp I volt az orvosom, háromszor volt köröm nála. Az elsőnél tuti későn volt a leszivas és a protokollokon sem igazán változtatott, nem is lett eredmény és itt produkáltak a legrosszabb és kevés petesejtet. Kar, hogy annakidején őt választottam.
34869. OrsiAnett (válaszként erre: 34866. - Ivcsi84)
2022. aug. 11. 08:17
Aaaah, de gaz!!!!! 😡😡😡😡 De szerintem most sikerulni fog!!!!!🙏🏻❤️ Irj feltetlen!🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
34868. ValaMalDoran (válaszként erre: 34867. - TünciV)
2022. aug. 11. 00:29
Nyáron sztem hosszabb lehet a várakozás, mi július eleje óta várunk teljes donorbabaval... Mondjuk az kicsit más,mint a petesejt donor.
34867. TünciV (válaszként erre: 34865. - Ivcsi84)
2022. aug. 11. 00:11
Köszönöm! Azt hittem, én vagyok türelmetlen... De akkor nem! :-) (Ebben az évben még jó lennék a magyar rendszerben is, de már nem bírja a testem a további stimulációt. Meg hát ugye a minősége sem jó ilyenkor már a petesejteknek.)
34866. Ivcsi84 (válaszként erre: 34860. - OrsiAnett)
2022. aug. 11. 00:02
Első köröm nekem is RK volt.. de minek..🙄🙄🙄 akkor még 34 évesen kb ugyanez lejátszódott megjöttek a hormoneredményeim ( koromhoz képest rendkívül alacsony amh) kissé emelkedett fsh,enyhe IR, minden más ok és Igaz nekem nem a F.I hanem a T.I kb elhajtott a csudába hogy ő aztàn ebbe bele se kezd. Nekem az egész annyira negatív volt kb sírva jöttem el. Utána mentünk Versys.🙏🏻
34865. Ivcsi84 (válaszként erre: 34862. - TünciV)
2022. aug. 10. 23:56
Szia! Huu 1 hónap az jó sok.. szerintem is vegyétek Brno felé az irányt. Ott több klinika is fix donor adatbázissal rendelkezik. Azt tudom 49 éves korig vállalnak pácienst, ha ez segít Neked ez tv-i szabályozás.Sok sikert kívánok!🍀
34864. TünciV (válaszként erre: 34863. - Marlaa)
2022. aug. 10. 23:12

Marlaa, nagyon köszönöm! Ma éppen mondtam a férjemnek, hogyha két hét érdemtelenül telik el - addig teljes betáblázás, persze kényszerből lefoglaljuk magunkat most - akkor nézzünk másik helyet.

Mi még "csak" két éve vagyunk ezen a hullámvasúton, egyszerűen elképedek, hogy mennyi kitartás van itt sokakban. Le a kalappal...

Igen, nekünk is a fagyós fickókból figyelemmel kell vizsgálódni és válogatni.

Még egyszer köszönöm!

34863. marlaa (válaszként erre: 34862. - TünciV)
2022. aug. 10. 23:05

Szia, nekem ugyan nem Szlovakiaban, hanem Brnoban de szinte rogton talaltak a kivanalmaknak (vcs., szem, hajszin, magassag) tokeletesen megfelelo donort a Reprofitnal. Ha a szituaciotok engedi, akkor lehet erdemes lenne egy nagyobb klinikan probalkozni, ott tobb a donor.

Illetve en nagyon dicserem a Reprofitnal az andrologusokat, akik a spermiumokat valogattak, mert nalunk se volt rozsas a helyzet.

34862. TünciV
2022. aug. 10. 22:54

Sziasztok!

Régóta olvaslak Benneteket, régóta gyűjtöm a bátorságot, hogy írjak. Mi jelenleg Szlovákiában várjuk, hogy jelezzenek, találtak donort. Egy hónapja várakozunk, őszintén szólva nehezen bírom türelemmel.

Korábban már három intézményben jártunk Magyarországon. Egy egyikben csak érdeklődtünk, de feladtuk itthon a korom miatt.

Öt stimuláción és két sikertelen beültetésen vagyunk túl. Ha nem haragszotok, nem írnám meg, hogy mely intézmények voltak, lehet, csak nekem volt rossz tapasztalatom ott. Nálunk a nehézséget fokozza, hogy a férjemnek csak TESE eljárással nyertek érdemben spermiumokat, azt is kisebb közelharc árán (hálával gondolunk a lobbizó orvosra!). Ismerték azt, hogy alig van az spermium (tényleg csak néhány) 10 sejtem ment a "kukába". Sajnos későn ismerték fel, hogy olyan elzáródása van, amely miatt a biopszia volt a megoldás, azzal már "rendben vagyunk".

Az elmúlt időszakban nagyon sokat olvastam a kérdésben, de persze a több infó több kétséget okozott. (Pedig bőven nem vagyok laikus.)

Nektek mennyit kellett várni a donorra? Mi csak annyit kértünk (bár lehet, hogy ez sok), hogy világos hajú legyen és lehetőleg valamelyikünk vércsoportjával azonos.

Örömmel olvastam a sikereket, nekem is bíztatást adott!

Tünci

34861. marlaa (válaszként erre: 34860. - OrsiAnett)
2022. aug. 10. 22:53

En probaltam lejjebb kulturaltan fogalmazni FI-rol, de tudnek sokkal szinesebben is…

Nekem szabalyos, 28 napos ciklusaim voltak, meg felnem epult mhny-nyel es 3 baba ment a kukaba…

34860. OrsiAnett (válaszként erre: 34859. - Marlaa)
2022. aug. 10. 22:45
FI engem ugy elkuldott a verbe anno, hogy szeretnek lombikozni, hogy az bicskanyitogato volt. Kb azt irta le, hogy nem szeretne, ha a statisztikajat rontanam….😡😡😡😡😡😡😡 A Noverem egyebkent kepzeljetek a Kaali-ban lombikozott 12 eve es a 14. cn volt a beulti Neki. Es sikerult Neki! Nekem ez anno nem mondott semmit, de ma mar elkepedtem!
34859. marlaa (válaszként erre: 34856. - Emmaa1)
2022. aug. 10. 22:14

Ezzel ovatosan, FI a RK-ban ultetett vissza 3 db embriot nekem a 13.ciklusnapon az elso (fizetos) lombikomnal, amikor meg azt se tudtam, merre vagyok arccal. Persze progi meres nelkul.

Illetve minden kerdest szemelyes sertesnek vesz, eleg erdekes a stilusa.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook