Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzlekötésre mit ajánlanátok? fórum

Pénzlekötésre mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
77. Channa* (válaszként erre: 75. - Sanyinak)
2023. febr. 12. 09:01

Nekem mindig az a gondom az ilyennel, hogy ha bármi van, akkor nem az egyszerű állampolgár lesz, akit kifizetnek elsőre, ő a sokadik helyen van és mire kap valamit, elértéktelenedik a befektetett pénze.


Persze, nem vagyunk ilyen helyzetben!

Meg is kapjuk a pénzünket, ha vissza akarjuk váltani és semmi jele annak, hogy ilyen helyzet alakulna ki, max. a jelenlegi 13%-os hozam lejáratkor, annyit fog érni, mint a nem régen még alkalmazott 1,5%.


Én csak is azért nem vásárolnék állampapírt, mert azt gondolom, hogy van elég pénze az államnak, oldja meg és ne rólunk húzza le a beruházások árát is. Dobják be a közösbe, amit maguknak eltettek...


Az állam semmibe nem száll be. Ha valakinek segítségre (betegség, tűzkár vagy bármi) van szüksége, akkor kalapolni kell és összedobja az egyszerű ember, de ők nem segítenek, csak tömik a saját zsebüket, és sajnos az is kiderült néhányszor, hogy egy-egy összefogásból befolyt pénzt sem kapták meg a rászorulók, hanem azt is magára költötte pl. az alapítvány. Nem, nem az alapítványra, hanem konkrétan magára és a sleppjére.


Hová lett az a sok pénz, amit kaptak azokra a beruházásokra, amikre most kibocsátották az értékpapírokat? Mert ugye az értékpapíroknál szinte mindig ilyen van. Nem azért találták ki, hogy te vagy én befektessük a pénzünket és jól járjunk, hanem azért, hogy abból készüljön el a sokadik stadion...

76. Channa* (válaszként erre: 73. - Katt2)
2023. febr. 12. 08:49

Pedig már kb. 30 éve ismert fogalom;)


Nekem is tetszett annak idején, vonogattam is a szemöldökömet, amikor először hallottam:DDDDD

75. sanyinak (válaszként erre: 74. - Katt2)
2023. febr. 12. 00:17
Messze nincs feltétlen bizalmam a kormánnyal szemben, ám az államcsődnek komolyabb előjelei vannak.
74. katt2 (válaszként erre: 71. - Sanyinak)
2023. febr. 11. 23:09

Azért a feltétlen bizalmadra építve, leírok neked egy tanmesét:


Józsi megy az erdőbe és találkozik a vasorrú bábával. Mondja is neki, hogy milyen rút. A vasorrú meg mondja, hogy ő nagyon is szép, csak ő most el van varázsolva, pedig valójában egy szépséges királylány. De, ha egy éjszaka 3-szor magadévá teszel, akkor reggelre visszaváltozom királylánnyá! Józsi bevállalja a dolgot... Reggel felébrednek és azt mondja a Józsi:

Hát te ugyanolyan rút vagy mint tegnap, pedig ötször is magamévá tettelek!

A vasorrú megkérdezi Józsitól:

Te Józsi hány éves vagy?

Én harminc...

És még hiszel a gyermekmesékben?


Bocsika, ha megbántottalak a hitedben... majd kinövöd.

73. katt2 (válaszként erre: 72. - Channa*)
2023. febr. 11. 23:00
A napokban tanultam meg egy új kifejezést: dematerializált... hát nem gyönyörű?
72. Channa* (válaszként erre: 71. - Sanyinak)
2023. febr. 11. 21:40

Ja!!! Így már értem, hogy mire gondolsz!

Hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok.

71. sanyinak (válaszként erre: 70. - Channa*)
2023. febr. 11. 21:24

Ja, nem úgy értettem 😊.

Az állam által a lakosságtól állampapír formájában felvett hitelekre gondolok, ahol az állam az adós és az állampolgár a hitelező.

70. Channa* (válaszként erre: 69. - Sanyinak)
2023. febr. 11. 20:41

Azt írtad, hogy a felvett lakossági hitelekért is felelősséget vállal.

Ezért kérdeztem, hogy hogyan és mikor, azaz milyen esetben?


Még sosem hallottam olyat, hogy az állam kifizette volna egy egyszerű állampolgár hitelét, mert nem tudja fizetni, stb....

69. sanyinak (válaszként erre: 68. - Channa*)
2023. febr. 11. 19:00

Nem értem a kérdést.

Az értékpapírok lejáratakor ki kell fizetnie azokat.

68. Channa* (válaszként erre: 67. - Sanyinak)
2023. febr. 11. 09:02

"Egyéb esetben az államnak felelősséget kell vállalnia a felvett lakossági hitelekért (is)."



Hogyan? Mikor?

67. sanyinak (válaszként erre: 66. - Katt2)
2023. febr. 11. 08:16
Az az egyetlen tollvonás az államcsődöt jelentené, ami a teljes gazdasági összeomlás. Egyéb esetben az államnak felelősséget kell vállalnia a felvett lakossági hitelekért (is).
66. katt2 (válaszként erre: 65. - Sanyinak)
2023. febr. 10. 22:32

Annyira nem tudják elrejteni, hogy értelme legyen, nagyon gyorsan kiderül és nagyon sok problémát okozna.


Én egyáltalán nem bízom semmiféle állami papírban, elsősorban azért, mert egyetlen rendelettel elvehetnek tőlünk bármit.


Csak azért tettem be egy kis pénzt, hogy az összes bankköltségem ingyenes legyen. ( Kivéve a tranzakciós adót. ) Különben meg befektetésre csak ingatlant, vagy az aranyvásárlást tudom elképzelni. Ez utóbbi azért nem hoz annyit, az előbbi meg elég sok elfoglaltságot jelent, macerás, megvannak a veszélyei.

65. sanyinak (válaszként erre: 64. - Katt2)
2023. febr. 10. 20:45

Nem az inflációt szorítják vissza, hanem az inflációs adatot rejtik majd el...

Valójában nem sok különbség van a diszkont kincstárjegy és az aktuálisan fizetett legmagasabb kamat között a kincstárnál.

És az idő előtti visszaváltáson is kevesebbet veszít az ember.

64. katt2 (válaszként erre: 63. - Sanyinak)
2023. febr. 9. 22:56
Én is azt vettem. Kisebb a kamat, de nem 3...5 évre szól. Az enyémnek év végén vége van. Az nagyon szép, hogy inflációkövetés, de nemsokára visszaszorítják az inflációt. Talán még mindig két számjegyű lesz, de legalább év végén eldönthetem, hogy mit csináljak. Jövőre már biztosan nem lesz értelme a prémiumnak.
63. sanyinak (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 19:58
Néhány hónap időtávra inkább diszkont kincstárjegyet vegyél!
62. Channa* (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 17:19
Érdeklődj ott, ahol megveszed!
61. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 9. 16:47
PMAP
60. Regin_a (válaszként erre: 52. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 9. 16:43
:))
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Channa*)
2023. febr. 9. 16:27
Megtettem. Csak azért bizonytalankodtam, mert kezdő vagyok ebben.
58. Channa* (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 8. 18:27

Hogy akarsz lekötni/befektetni, ha mindent itt kérdezel?

Miért nem olvasol utána?

2023. febr. 8. 14:38
Sziasztok! Ugye jól gondolom, hogy PMÁP esetén ha előbb felbontom a lekötést, akkor az időarányos kamatot megkapom, csak az 1 % eladási díjat kell megfizetnem? Így akár néhány hónapra is érdemes lehet lekötni.
56. Borian (válaszként erre: 53. - Channa*)
2023. febr. 6. 07:43

Pont így. :-)

Ez elvi kérdés.

2023. febr. 5. 18:08
A gumipókos hozzászólás volt a legjobb. Észben tartom 🙃
54. tumbo2 (válaszként erre: 52. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 5. 18:07
először is pénzt.
2023. febr. 5. 16:53

Az biztos, hogy jelenleg az Állampapír a legjobb hozamú befektetés, de ha előbb visszaváltod, akkor nincs olyan hozama, ami akkor lenne, amikor lejár.


A bankok nem adhatnak ilyen magas kamatot semmire, mivel nem régen hoztak fent egy olyan jogszabályt, hogy a banki befektetések hozama nem lehet magasabb. Gondolom pont azért, hogy ne a bankba hozzák az emberek a pénzüket, hanem inkább állami cuccokba tartsák, hogy az Államnak legyen miből gazdálkodnia.


Én személy szerint, inkább vállalnám a kevesebb kamatot, minthogy ők használják a pénzemet;)

2023. febr. 5. 11:46

"Pénzlekötésre mit ajánlanátok?"


Én a gumipókot ajánlom.

Úgy nem csúszkál semmi a csomagtartóban..-)

51. vigyefene (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 16:59

Az biztos h sokkal kellemesebb.

Nálunk más a helyzet, volt 401K-plan, ahova be tudtuk tenni a "feleleges" pénzünket. (igen, volt olyan is)

Betettem fizetésem 20%-át, amiért akkor kevesebb adót fizettem.

Nyugdíjas korban pedig sokkal kevesebb a jövedelem, tehát megint kevesebb adó a következménye.


[link]

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Katt2)
2023. febr. 4. 16:50
Igaz, de azért nem bánom, hogy van egy kevés :D. Kellemesebb ezen agyalgatni :).
49. vigyefene (válaszként erre: 48. - Katt2)
2023. febr. 4. 16:38
Ha pedig csak pénze van, akkor nagyon szegény.
48. katt2 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 16:36
Akkor levonhatod a végkövetkeztetést: ha nincs pénzed, az gond. Ha van, az is... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook