Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzlekötésre mit ajánlanátok? fórum

Pénzlekötésre mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2023. febr. 4. 16:06
Köszönöm szépen a válaszokat, még alszom rá néhányat, de azt hiszem az állampapírok közül fogok választani.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Timycat)
2023. febr. 4. 14:23
A környékemen vannak, teljesen lakatlan kisebb házak, csak akit nem érdekel, vagy aki teljesen kuka nem tudja, kinek a kezében vannak ezek a házak, lakások.
45. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 43. - Timycat)
2023. febr. 4. 13:44

teljesen Ok a véleményed.

Ti ott éltek, rá tudtok nézni a dolgokra, és biztosan fiatalabbak vagytok mint én.

Én már csak a lábamat szeretem lógázni egy padon ücsörögve.

Az inflacio elleni védelem meg sok rétű dolog, kinek mi a szimpatikusabb belőle, azt csinálja.

44. timycat (válaszként erre: 32. - Katt2)
2023. febr. 4. 13:34

Én jogász vagyok, a másik amit megtanultam jó ha van papír, mert azzal alá tudod támasztani, hogy mi jár, de hogy jut-e, na arra nincs garancia.


Olyan eset is van élő szuszogó embereknél, hogy meghalnak, az örökösök - pláne ha több alom van - imádnak egymás torkának ugrani, évekig cibálni a koncot.


Szóval járd ezt jól körbe, én jogászként mondom, hogy a közössel mindig csak a baj van.

43. timycat (válaszként erre: 35. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 4. 13:29

Bp-en van olyan lakása a férjemnek ahol szinte az egész tömb lakatlan. Kétlem, hogy ezt sokáig jó szemmel nézik.

A bérlakás program már réges-rég a körmükre égett. Bár tény, jellemzően új építésű, drágábban hasznosítható ingatlanok hevernek kihasználatlanul, a magyar állam meg olyan csóró mint a templom egere.


A lakásokat ismerősöknek szoktuk kiadni, jellemzően valamivel piaci bérleti díj alatt.

42. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 38. - Katt2)
2023. febr. 4. 13:25

Nekem minden ingatlanom fel van újítva és nem akarom, hogy lelakják idegenek, mert Frankfurtból macerás lenne nekem rendet tartani.

A veszély, hogy valami balul üt ki, így nekem kisebb érzetet kölcsönöz.

41. katt2 (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 4. 13:24
Vannak kisebb értékű ingatlanok, ahogy Timycat írta ( 23 ) garázs, kocsibeálló, balatoni, zárt, kulcsos strand, amit csak néhányan használhatnak, stb. Vannak ilyenek, csak foglalkozni kell velük.
40. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 4. 13:21

Nem tudom Fi mit akart befektetni,csak általánosságban írtam, hogy az infláció ellen én erről ezt gondolom.

De én ugye nem vagyok egy pénzügyi zseni.

Eurót meg minek vennék, hisz abban kapom a jövedelmem, az megy a bankszámlámra.

A többi dolog meg számomra sok munkával és odafigyeléssel járna.

39. katt2
2023. febr. 4. 13:20

Miért lenne nagyobb a kamat?


[link]


Ha bankban veszed, akkor az egyéb banki költségeidet tudod minimalizálni, mert a bank beszámítja annak, hogy értékpapíron van pénzed. Így van nekem ingyenes banki költségem. ( korábban írtam róla )

38. katt2 (válaszként erre: 35. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 4. 13:16

Nagyon sok lakatlan ingatlan van, elsősorban Bp-en. Még albérletbe sem adják ki, hiszen akinek több ingatlanja van, annak még sok kp-je is van és nem akar bajlódni az albérlőkkel.

Van egy csinos kis fonyódi nyaralóm, van benne fűtés is, tehát még télen is lakható lenne, de nem akarom, hogy az albérlők szétbarmolják.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 4. 13:15
Ez jó ötlet, még jó. Viszont úgy gondolom, jelenesetben nem egy ingatlanárát szeretné befektetni, lekötni a FI.
2023. febr. 4. 13:15
Állampapírt, az állam kincstárban érdemes venni. Nagyobb a kamat, és nincsen banki költségek.
35. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. febr. 4. 13:11

ezt elfelejtettem hozzáírni:

Nekem most is van több magyar ingatlanom amiben senki sem lakik már több éve.

34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. febr. 4. 13:09

Én budapesti lakásokra, ingatlanokra gondoltam, és nem németországiakra.

De ahány Bundesland, annyi szokás.


Pénzlekötésre mit ajánlanátok?-volt a kérdés, én arra reagáltam, mert azt gondoltam, hogy ez magyar viszonylatban kérdezik.

Én anno így csináltam és egyik lakást sem bántam meg.

2023. febr. 4. 13:05
Pénzköltést" ólvastam nagyhirtelen!🤣
32. katt2 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2023. febr. 4. 12:58

Kockázat mindenben van, de azért elég sok mindent le lehet fektetni egy szerződésben. Pl: ha valaki el akarja adni a tulajdonrészét, akkor fel kell ajánlania többi tulajnak. Ha azok többen vannak, egyszerűen ők veszik meg. Az albérletbeadást meg is lehet tiltani, stb.

Valami ilyesmit biztonságosabbnak érzek, mint valami ingatlanfejlesztésbe beszállni.

31. tien
2023. febr. 4. 12:35

Volt olyan befektetésünk ,hogy -16 % állt.


Az állampapír ami kockázatmentes,kevés hozammal.


Nagyon körültekintően vágj bele a piac most nem kedvez a befektetéseknek sem.

30. timycat (válaszként erre: 29. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 4. 12:27
Egészen addig, amíg a lakás válság miatt nem hoznak olyan szabályt, hogy ha X ideig egy adott ingatlan lakatlan akkor "kényszer hasznosításra" kerül. Barátnőm Németországban él, az ő tartományukban fél évnél tovább nem lehet lakatlan az ingatlan, ezért hivatalosan nem él együtt a pasijával, nehogy az állam/tartomány bérbe vegye és olyan személyeket költöztessen be akiket jónak lát. Oké hogy biztos lenne, hogy kap bérleti díjat, de gyakorlatilag elértéktelenítené nem csak a saját lakást, hanem a teljes társasházat.
2023. febr. 4. 12:22

még albérletbe sem adnám ki, csak annyi lenne a lényege, hogy ne inflálódjon a pénz.


Nekem nagyon szimpatikus a gondolatmeneted, az ingatlan szerintem jó befektetés.

2023. febr. 4. 12:21

Hát te tudod, én ha valamit megtanultam, hogy üzletben nincs haverság és az ember csakis magában bízhat.

Mi van ha az egyik ki akarja adni, a másik tulaj nem? Az egyik el akarja adni a másik nem? Ne adj Isten mi van ha az egyik tulaj tulajdoni hányadára végrehajtási jog, zálogjog kerül? Gyakorlatilag forgalomképtelenné válik az ingatlan.


Még a férjemmel sincsenek a gyereken kívül közös dolgaink.

27. katt2 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2023. febr. 4. 12:11
Ilyen hivatalos megoldással sosem próbálkoznék. Csak olyan emberekkel, akiket régről ismerek, ismerem az anyagi helyzetüket, stb. Én hosszú távra gondoltam, még albérletbe sem adnám ki, csak annyi lenne a lényege, hogy ne inflálódjon a pénz. Az én koromra már mindenem megvan amire szükségem van. A fiamnak szintén, nem akarnék vödörrel vizet hordani az óceánba. Tehát csak az infláció ellen kell.
26. globus (válaszként erre: 25. - Timycat)
2023. febr. 4. 12:09
A régiek bemutatóra szólók voltak. Közben jött a nevesítés, az még ingyen volt, csak be kellett menni. Gondolom, a számlát nem vezetik ingyen, hosszabb távon bukás.
25. timycat (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. febr. 4. 12:04

Fact kék, vagy mittudom én.


Talán a kisebb értékű zöld, a nagyobb kék. Tényleg nem emlékszem.


A postás az nagyon gagyi leporelló 😂 arra emlékszem, azt se tudom hogy látszik-e még rajta egyáltalán a nyomtatás, de az névre szól ha nincs meg a "lepel" akkor sem bukó a pénz.

24. timycat (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. febr. 4. 12:02

Egy házaspárt ismerek akik nyertek autót, tizenéve. Nem tudom mennyiük volt, de a nő fiókvezető egy nagyváros OTP-jében.


Nekem is kartonlapos van, ha jól emlékszem zöld. Évek óta nem vettem őket a kezemben, egy borítékban hevernek a széfben. Applikáción keresztül ellenőrzöm hónap közepe körül, így azt nem tudom hogy miket soraolnak csak azt hogy az enyémek nem nyertek.


Régen amíg ez a kartonos volt én adtam ajándékba is, pl mikor asszisztensem levizsgázott autó vezetésből vettem neki, nem tudom hogy beváltotta-e vagy megvan-e még neki.

De mióta számla kell hozzá ajándéknak se tudom ellőni.

23. globus (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. febr. 4. 11:57

Nekem sincs számlám OTP-nél, nem tudok róla. Van még régi rendes betétkönyvnek látszó kartonlapocska, és A4-es papír is.

1x húztak kocsit 6 szám eltéréssel az enyémtől... 17-es sorozat.

Szinte mindig 56-ost húzzák.

22. timycat (válaszként erre: 20. - Katt2)
2023. febr. 4. 11:49

"Nagyobb összeget meg ingatlanba kell fektetni, ha nem olyan nagy az összeg, akkor több ember lesz egy komolyabb ingatlannak a tulajdonosa. Ez persze befektetési céllal menne. Épp ezen ütyködök..."


Ezzel vigyázz, mert közös lónak túrós a háta, ha pedig "hivatalos" ingatlan társulás ott őrült nagyot lehet bukni, most egy ismerős aki évekig pörgette így a pénzét, elbukta a tőkét és a kamatot is. Persze mohó volt, mindig visszapörgetett mindent és leszívatták. Nemrég MNB vizsgálat indult ellenük, gyakorlatilag nincs esély hogy viszontlát egy fillért is.


"Hiába mondják, hogy csökkent az ingatlanok ára, még nem láttam ilyet a piacon,"


Én sem gondolom, hogy mostanában előfordulna, de volt ilyen.


Az ingatlannal inkább az a baj, hogy ha hirtelen kell a pénz akkor nem tudsz hozzányúlni, ez az ami most változik, hosszabbodnak az eladási idők. Persze termel pénzt, de bajlódni kell vele. Nemrég a garázsokra, beállókra álltam rá, nem horror pénz, egy lakás árából többet tudsz venni, így több, egymástól független bérlőd van, ha egy kiesik van még több másik aki fizet, nincs kilakoltatási moratórium, nem tud borzasztó kárt okozni és rezsit felhalmozni nem utolsó sorban deladni is sokkal könnyebb, a befektetett pénz darabjaiban mozog. Inkább felfelé licitálnak rájuk a vevők, mint alkudoznának. Persze pici pénz a bérleti díj is egy lakáshoz képest, de összeadódik.

21. csgybzs (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 11:38

Nekem van a Cetelemnél számlám, igen 9% a látraszóló, minden ingyen van, beutalás, kiutalás. Egy utas, nincs hozzá kártya, csak egy számláról lehet rá befizetni és kifizetni is.

A kamatot minden hónap utolsó napján írják jóvá éves arányosításban ugye.

100 ezer euróig OBA biztosított, ahogy minden bankszámla és betét.


Tegyél oda is, "párnacihába" is, ha valami van ne egy helyen legyen minden.

20. katt2
2023. febr. 4. 09:56

Január 20-tól lehet 2027/K, meg 2030/I jelű állampapírt venni. 15% körüli kamattal, meg valamennyi kamatprémiummal. Ezt a K@H is forgalmazza, de csak elvileg. A listájában ( még ) nincs benne. Lehet, hogy el kell menni a Kincstárhoz, ott talán van...

Az viszont nagyon jól látszik, hogy az emberek szabadulnak a régebbi, kisebb kamatozású papírjaiktól, még azon az áron is, hogy az állam kisebb névértéken tartja mesterségesen, hogy ne akard visszaváltani... Ennek ellenére nagyon sokan eladják, lehet látni, hogy megjelennek a listában a régi ( mondjuk tavalyi ) papírok, amiket valakik ( mert az még mindig jobb mint a semmi ) megveszik. a 2027/J egyik nap volt 1 millió darab, a következő napon már 49 millió, a harmadik napon meg egy darab sem.

A lejárat előtt el lehet adni a papírokat, de biztosan nagyobb a veszteség, mint 1 %. Ezeknél az új papíroknál ez nem sokat számítana, ha lehetne kapni...

Régen, másfél két éve még egész jól lehetett keresni befektetési jegyekkel, de a háború tönkretette az egészet, ezzel most nem érdemes foglalkozni.

Én a K@H-nál vagyok, ott minden ingyenes, ha havonta jön pénz a számlára, meg tartasz legalább fél millát a számládon. Tehát a bankköltségek ingyenesek. Tranzakciós adó persze van... Ha már ott van fél milla pihenőben, akkor érdemes állampapírt venni, hagy dolgozzon egy kicsit.

Egyébként, kisebb összeget tényleg csak akkor érdemes forgatni, ha van rá idő. Különben meg maradjon a párnacihába, legalábbis mostanában. Nem bízom az államban, esetleg a lakossági megtakarításokat is lenyúlják egy rendelettel. ( Ugye, volt egyszer egy magánnyugdíjpénztáras történet... )

Nagyobb összeget meg ingatlanba kell fektetni, ha nem olyan nagy az összeg, akkor több ember lesz egy komolyabb ingatlannak a tulajdonosa. Ez persze befektetési céllal menne. Épp ezen ütyködök...

Ha meg még nagyobb összegről van szó, akkor is ingatlan, de akkor csak egyedül. ( Közös lónak turós a háta... ) Hiába mondják, hogy csökkent az ingatlanok ára, még nem láttam ilyet a piacon, szerintem nem is lesz, tehát inkább most kell megvenni, mint később.

De általában a pénz arra való, hogy elköltsük. Az infláció miatt ( mindegy, hogy kicsi, vagy nagy ) mindenképpen veszít az értékéből. Persze legyen egy kis tartalék a párnacihában.

19. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 09:13

9% 25% infláció mellett? Felejtsd el.

Inkább váltsd át euróba, dollárba és úgy fektesd be, legalább az értékét megőrzi, ha nem is gyarapszik.

18. c914d3c5e9 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 05:58
Szia! Attól függ, mekkora a kockázatvállalási hajlandóságod?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook