Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya vs macska. Kisgyerekek mellé melyiket ajánlanátok és milyen fajtát, ha lakásban tudnátok tartani (egyelőre)? fórum

Kutya vs macska. Kisgyerekek mellé melyiket ajánlanátok és milyen fajtát, ha lakásban tudnátok tartani (egyelőre)? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. Nyafa
2011. okt. 11. 20:50
Amikor kicsi voltam,mindig voltak cicák & kutyák körülöttem. Aztán mire felnöttem a cicákat szerettem meg jobban. Én mindkettőt befogadnék a helyedbe. 1 kiscicát & 1 kiskutyát is.
92. anikam
2011. okt. 11. 10:33
Ez a kerdes engem is erdekel,marmint,hogy milyen kutyat javasoltok 9 eves kislanynak? Elso kutyus lenne. Kis udvarunk van , a lakas also szintjen elhetne ,kistestu kutyat szeretne.
91. Noncsi18 (válaszként erre: 76. - Romanna)
2011. okt. 10. 16:38
Igen ez igy mar nem rossz otlet :)))
2011. okt. 7. 07:52

Mikor olvastam hogy kisgyerek,akkor azért én is arra a kicsire gondoltam,melynek a közelébe nem engedném egy kedvencemet sem.Ja és azért,mert az állatot sajnálnám...

Remélhetőleg a 9évesnek kialakult már az empatikus felelősségteljes tudata,mert ha nem,akkor inkább NE kapjon kisállatot.

89. M0ncsa
2011. okt. 6. 22:30

macska :)

elso macskamat nyuvom, volt papagajom is gyerekkent, es meg mindig elek :)


es a macs (sima hazicica, az anyja legalabbis, apuka ismeretlen :)))) a vilag legbeketurobb allata. fogtam mar satuba a fejet, logattam fejjel lefele, kapartam ki szorszalat a szemebol, mertem konyhai merlegen salatastalban, es a szeme sem rebbent :)))


legfeljebb akkor "karmol", amikor jatszik, de azt is ovatosan, szal rajtam nincsenek semmifele nyomok :)


fujni eddig csak az anyos kutyajara fujt, teljesen jogosan, mert az a dog habzo szajjal orjongott, amig szegeny cica az auto alol leste.


bezzeg a kutya mar tobbszor megkarmolt, mikor "oromeben" felugralt ram udvozleskepp, rendszeresen felboritja a viragcserepeket es letapossa a labam. nalunk pasi szeretne kutyat, de kikotottem, hogy olyant vegyen, ami kint lesz a kertben, mert a hazba aztan be nem teszi a labat.


szor temaja: a rovid szort sokkal nehezebb takaritani, mint a hosszut, csak szolok :) es mig a macska rendszeresen mosakszik (es igy a feles szorok egy reszet lenyalogatja), a kutya ezt nem teszi. macskaalmot 2-3 naponta takaritom, es igy sem budos.


en a macskara szavazok, de ha a gyerek kutyat akar, akkor legyen kutya. csak ne vmi vadaszkutyat valasszatok, mert azok a leghulyebbek.

88. Bcicus (válaszként erre: 87. - Andi6020)
2011. okt. 5. 13:00
Én csak a topiknyitóra írtam, ott kisgyereket ír, nem tudom,hány éves.
87. andi6020 (válaszként erre: 86. - Bcicus)
2011. okt. 5. 12:51
Miért? Én azt írtam? :O
86. Bcicus (válaszként erre: 84. - Andi6020)
2011. okt. 5. 12:47
a 9 évesre már nem írnám, hogy kisgyerek.
85. spinneli (válaszként erre: 10. - Ditta67)
2011. okt. 5. 12:36
Az speciel nem a kismacskán múlt, hanem a rendkívül felelős szülőkön.
2011. okt. 5. 12:17
9 éves, azért az nem olyan kicsi.
83. Bcicus (válaszként erre: 80. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 5. 12:09
Én akkor is úgy gondolom hogy egyszerre kölyök kutya és pici gyerek nem jó párosítás, pláne ha az ember kezdő kutyás netán. Ha a kutya már felnőtt mikor jön a gyerek az más, de egy kölyök kutya még elég csúnya sérüléseket okozhat a tűhegyes fogaival. Nekem us van 3 kutyám a pici fiam mellett, de ők már mind nagyok.
82. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 81. - Andi6020)
2011. okt. 5. 07:58
Akkor ezek szerint csak nem vagyunk ufo-k :D
81. andi6020 (válaszként erre: 80. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 5. 07:38
Nem csak nálatok, ezek szerint nálunk is. :)
80. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2011. okt. 5. 07:21
Akkor nálunk a családban, anyám és apám kisgyerekkorától kezdve különleges gyerekek nőttek fel, meg a több, mint 60 év alatt soha nem volt ilyenből semmi gond. Egy kicsit figyelni kell, ennyi.
79. Bcicus (válaszként erre: 75. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 4. 22:49

Mert sem a kisgyerek sem a kisállat nem tudja mekkora ereje van és könnyen baleset lehet belőle.

Nekem semmi kifogásom a lakásban való kutyatartás ellen. Nálunk is bent vannak. De kisgyerek mellé nem vennék kutyát. Vagy a kutya legyen idősebb mikor jön a gyerek, vagy a gyerek legyen már nagyobb mikor jön a kutya.

78. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 77. - Tündér74)
2011. okt. 4. 22:45
Szerencsére nem mindenki gondolkozik így. A gyerek a homokozóban több koszt összeszed, mint egy tisztán tartott állattal a házban.
77. tündér74 (válaszként erre: 75. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 4. 22:33

Én nem tudnám elképzelni, hogy kutya vagy macska legyen a házban, nekik házon kívül van a helyük. Egyszerűen nem higiénikus. Anyósoméknál 2 kistestű kutyus van bent a házban, de amikor belépek hozzájuk mindig megcsap a kutyaszag. Pedig mindennap takarít, de a szagot és a kutyaszőrt nem tudja eltüntetni.

Az sem higiénikus amikor a kutyus kinti sétálás után bejön a házba, vagy lakásba. Akármibe (pl. ürülékbe) is beleléphetett, a kisgyermek meg ugye csúszik-mászik a földön.

76. romanna (válaszként erre: 72. - Noncsi18)
2011. okt. 4. 21:20

Úgy látszik félreérthetően fogalmaztam.

Tehát anyuka kiválaszt 2-5 fajta kutyát, amit megfelelőnek ítél. A gyerekkel megnézik a fotókat, megbeszélik a tulajdonságokat, esetleg megnézik élőben és hagyja választani.

75. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 74. - Bcicus)
2011. okt. 4. 20:41
miért is?
74. Bcicus
2011. okt. 4. 20:24
kicsi gyerek mellé se kutyát se macskát.
2011. okt. 4. 17:46
Egyiket sem.Max egy labradort.
72. Noncsi18 (válaszként erre: 70. - Romanna)
2011. okt. 4. 17:38
En nem tartom jo oteletnek, hogy a gyerek valasszon kutyat. 9 evesen o meg nem tudja, melyik fajta, hogy viselkedik, mik a tulajdonsagai. O csak azt latja, hogy jajj ez de cuki. Jol at kell gondolni, hogy melyik fajta illik a csaladhoz. En 17 evesen is felelotlenul dontottem. Meghalt az uszakarom, mindenkeppen akartam egy masik kutyust, hogy potolja, uszkar utan a kis spiccet valasztottam, de rosszul. Mindenki probalt lebeszelni rola, hogy nagyon ugatos, eleven, hullik a szore raadasul alj szore van, de nem nekem kell.... Aztan persze rossz dontes volt :S Szoval en a szulore biznam a dontest. Nalunk is anya valasztott, es jol dontott es nagyon vartuk a kutyust.
2011. okt. 4. 17:33
Sziasztok. Szerintem csak is kutya azonbelul pedig a torpe uszkar!! En ennel jobb fajtat meg nem lattam, nem hullik a szore, nagyon okos, jol kezelheto, inteligens, igazi csalad kutya, gyerek melle is nagyon ajanljak. En 8 eves voltam mikor megkaptam a kis ezust torpe uszkaromat, ezert is mondom, hogy a legjobb gyerek melle. Nagyon turelmes, en nagyon sokszor oltoztettem, babakocsiba tologattam :) Szoval szerintem tenyleg az a legjobb. En most pont azutan kutatok, de itt nincs sajnos megfelelo ezust uszi :S
2011. okt. 4. 15:18

Szia!

Ha a gyerek kutyát szeretne, miért nem kap kutyát?

9 évesen elég nagy már, hogy kivegye a gondozásból a részét.

Nekünk korcs kutyusaink voltak tacskó és más egyéb keverék, de a gyerekeket nagyon imádták, pedig gyepálták rendesen őket. Most kicsit kevert pincsink van, nagy élmény, megőrül a labdáért, vagy annak látszó tárgyért. Sokat lehet vele játszani, alszik velünk a kanapén, ugrál és horkol. Az idegeneket max. agyon-szeretgeti.

Macskából a házi igen önálló, nehezebben viselte a "törődést". A perzsa cicánk viszont annál inkább igényelte. Játékosabb és szintén a kanapén aludt.


Szerintem olyan állatot válasz, amilyet a gyerek szeretne. Vagy esetleg kiválaszt. Nagy élményt adsz neki ezzel.

2011. okt. 4. 14:50

Sziasztok!

Csatlakoznék én is a hozzászólásokhoz:)

Nekem gyerek koromban kutyám és macskám is volt egyaránt, sőt volt olyan hogy együtt aludtunk, és soha nem volt tőlük semmi bajom.

van egy kiscicát békés, nyugodt kis állat. a kisfiam pedig aztán nyúzza....:) egyszer nem kapott vagy mart még bele.

Én ajánlom a cicát is:)

68. Csigaház2 (válaszként erre: 9. - Hancsalean)
2011. okt. 4. 14:26
A bolognese kutyának nem olyan hosszú a szőre.Ez attól is függ,hogy milyenre nyíratod.Tény,hogy ősszel és télen ha olyan az idő koszos lesz a hasa,de ez abból is adódik,hogy kicsi termet.Nekünk ez nem okoz problémát,ilyenkor ugrás a zuhanyzóba amit már magától megcsinál...Türelmesen megvárja,hogy lemossam.Ehhez lett szoktatva.
2011. okt. 4. 14:02

Teljesen mindegy, kutya vagy cica. Ha jól van tartva, nem szőröz, nem terjeszt betegségeket.

Nekem mind a 3 gyerek kutya-macska mellett lett meg, volt, hogy együtt aludtak az állatokkal már pár hónaposan.

Most cicánk van, kettő is. (egyik, a kicsi elvihető :) )

Anyacica birkább, mint a birka, kb bármit elvisel, mindent meg lehet vele csinálni, farkát húzni, cűgölni, soha oda nem kapott a lányomnak.

A macskaalomnak sincs szaga, ha minden nap rendbe van tartva.

Egyik gyerekemnek, meg nekünk sem, sőt, anyukáméknak sem volt soha semmi baja az állatoktól.

A gyerekeim szövőévben egyszer-kétszer betegek, még a kicsi is, aki óvodás, tehát elvileg ugye, állandóan betegeskednie kéne.

Szóval a lényeg, hogy bármelyik állat jó gyerek mellé, csak jól kell tartani őket.

2011. okt. 4. 14:02
egyiket sem
65. c3f39fd03b (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 4. 13:57
Így van.De azt kérdezted,mit terjeszt a macska,így konkrétan.Én arra mondtam példának ezt.:-)
64. szila5
2011. okt. 4. 13:42
Cavalier king charles spániel, egy tünemény, keress rá a fajta leírására, nekünk dec-ben lesz 2éves, szívből ajánlom gyerek, idős mellé is. Kisebb a kokker spánielnél, miénk 10kg, szintén lakásban van, napi 2-3 séta, pihe-puha, okos, ritka, játékos, nem ugat, abszolut. Egy probléma csak: a szőre hullik, mint a többi kutyusnak, kivéve uszkár, bichon...stb. Mi nyárra rövidre nyírjuk neki a meleg miatt, heti 1-2 fésülés, és a lakás takarítása, van állat szőr összeszedő ragacsos hengerünk. Fülét kell még néha kitakarítani. Mi tk. nélkül vettük kedvencnek, így fél áron. Van kép róla az adatlapomon, ő tricolor, de van még másik 3 színben. Szép napot!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook