Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok 32 órás munkaideje fórum

Pedagógusok 32 órás munkaideje (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
246. aeb0378846 (válaszként erre: 244. - Mazsinka)
2012. jún. 2. 14:39
Nem igazán van párhuzam a siker és az iskolai telejsítmény között.
2012. jún. 1. 22:21
És még annyit: volt itt egy fórum arról, hogy nem kell lenézni a nyolc osztályt végzetteket. Lassan kiderül, hogy a tanárok is beállhatnak a sorba. Szégyen.
2012. jún. 1. 22:19

Szerintem nem kell általánosítani.

Nekem is volt olyan gimis osztálytársam, aki bukdácsolt ide-oda, aztán a tanítóképzőn ki akarták adni a kollázstechnika csodái dolgozatát...:)Volt olyan is, aki jó tanuló volt, nem tanulhatott tovább és kalauz lett, a legjobb barátnőm intős volt matekból, lassan odaírhatja a neve elé azt a két betűt: Dr. A párom iq-ja jóval az átlag felett van, kb. négyszer váltott egyetemet, mire végzett, harminc fölött.Az egyik rokonom j-vel írja a milyent, és most ő az óvónők gyöngye, egy ismerősöm, fakó elme előbb végzett az egyetemen, mint bárki más, mert bebiflázta az anyagot az egész napos tanulással, míg mások ellazáskodták a dolgot. Egy szobatársam, aki annyit tudott idegen nyelven, hogy jó napot, azon a nyelven befejezett egy évet az egyetemből. A másik legjobb barátnőm leheett volna nemzetközi jogász, mert felvették, de ő magyartanár akart lenni, hivatásból...de kár volt, mert amint a példa szemlélteti, nem sok megbecsülésre számíthat.

Én meg nem magyarázkodok, aki ismer, tudja, milyen vagyok, ki vagyok én. Én annak is örülök, hogy továbbtanulhattam, a körülményeim ellenére is, és még nem fejeztem be!

243. Danatus
2012. jún. 1. 22:09
A megállapításom csak kizárólag arra a 27 főre érvényes, akivel együtt érettségiztem. A személyes álláspontomat tükrözi, nem reprezentatív minta.
2012. jún. 1. 22:06
Én ismerek olyan banki pénztárost, aki a matematika érettségin megbukott. Akkor most egyetlen pénztáros sem tud számolni?
241. Danatus (válaszként erre: 236. - Bubinana)
2012. jún. 1. 22:00
Lehet, felzúdulást okozok a hozzászólásommal. A gimnáziumi osztályomból a leggyengébb képességűekből lettek pedagógusok (zömében tanítónők)... És most ők a "derékhad".
240. csgybzs (válaszként erre: 238. - Pan Dóra)
2012. jún. 1. 21:56
Ezzel szinte minden emberekkel foglalkozó munkavállaló így van, hidd el......
239. geranna7 (válaszként erre: 238. - Pan Dóra)
2012. jún. 1. 18:58

teljesen egyetértek!! Még csak azt tenném hozzá,hogy ne a pedagógustól várják a szülők a gyerek zsenivé tételét...

A szülő kötgelessége a gyerekét tanulásra búzdítani .Az alapvető dolgok megtanítása is a szülő feladata.

238. Pan Dóra (válaszként erre: 233. - Csgybzs)
2012. jún. 1. 17:19
Én nem keserűséget érzek Mazsinka szavaiban, hanem kétségbeesést. Azért, mert a lelkét is odaadná, de nem látja a munkája eredményét. Legalábbis nem annyit, amennyit a belefektetett energiája indokolna :(
237. Mazsinka (válaszként erre: 235. - Csgybzs)
2012. jún. 1. 16:42
Nem ez az egyedüli dolog az életben, ami meglepett, sajnos.
2012. jún. 1. 13:23
Olvasgatom itt a hozzászólásokat! Mit írjak..Sok nem tetszik. Egy pedagógus igenis legyen jól megfizetve, legyen elég ideje felkészülni a másnapra. Elég ha csak annyí időt tölt el az iskolában amennyi az órájához szükséges. Ha 8 órát tölt el, hogy menjen el könyvtárba például..anyaggyűjtésre.. Főképp ha még gyerekei is vannak. Kiemelkedő feladat lenne a jövő nemzedék neverlése...ha hagynák. Sok itt az írigy ,tudatlan ember...már bocsánat de másképp nem tudom ezt kifejezni..
235. csgybzs (válaszként erre: 234. - Mazsinka)
2012. jún. 1. 12:57
Őszintén le vagyok döbbenve, hogy Téged ez meglepett... :)
234. Mazsinka (válaszként erre: 233. - Csgybzs)
2012. jún. 1. 12:52
Sok keserűséget? Ez semmi. Hány idős tanárnőt hallgattam végig, hogy őket hogy megalázzák, milyen neveletlenek a gyerekek, rájuk borították a padot, lehülyézték...sorolhatnám...én fele ennyit se kaptam, és fele ennyire se fújom úgy, mint ők. És ez nem keserűség, inkább csalódás a felnövekvő generációban:S
233. csgybzs (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2012. jún. 1. 07:54
Szerintem ha ennyire lelkis vagy nem kéne ezt csinálnod, néhol már így is érezni a sok keserűséget irányodból a gyerekek felé (én tökéletesen megértem)...
232. Mazsinka (válaszként erre: 231. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 15:57
Néhány gyerek erősebb negatív nyomot hagyott bennem, mint én benne, hidd el. Ha lelkiismeretes vagy, és próbálod szívvel-lélekkel csinálni, akkor sajnos nem peregnek le rólad a negatívumok, hanem görgeted őket előre, és eszed magad rajtuk, hogy mit rontottál el...de mondom, voltak szép pillanatok is, pl. búcsú a nyolcadikosoktól: tanárnő, megölelhetjük? :)
231. csgybzs (válaszként erre: 229. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 15:53
Egy gyerekét azért még te fejlesztesz, rajtad is múlik, hogy milyen ember lesz. A te reagálásaidon is... mert lehet, hogy téged már nem változtat meg egy flegma orvos/nővér, akárki, de egy gyereket egy flegma/bunkó tanár igen... de legalábbis erős behatásként éri, ami maradandó lehet.... nem egy ilyen példa van.
230. Mazsinka (válaszként erre: 228. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 15:53
Ez igaz, embere válogatja. Sajnos mindenütt van minden fajtából. Itt van például a húgom, az élet úgy hozta, hogy nem tudott továbbtanulni, így nyolc osztályosokkal gürizik minimálbérért minden nap, pedig egy intelligens lány, aki sokkal többre vihette volna. Többre, mint az a ficsur, aki apuka pénzén kinyög egy fizetős egyetemet, aztán benyomják valahová dolgozni, de semmit nem tesz le az asztalra, viszont a fizetését fölveszi onnan. Politika, protekció és pénz, pénz, pénz...beszél. Aki meg akarja csinálni sokszor, otthon ül, mert nem kapott munkát. Aztán arról meg ne beszéljünk, hogy nyugdíjasok ülnek a katedrán. De nagyon elkanyarodtam...
229. Mazsinka (válaszként erre: 222. - Ditta67)
2012. máj. 31. 15:48
Ami az egészségügyet illeti: minap bacammogok az általános orvoshoz azzal, hogy egy ártalmatlan kérdést feltegyek a tolóablaknál lévő nővérkének, aki enyhe gúnnyal közölte, hogy menjek a jó büdös fenébe-ez volt a lényeg. De ő elvárja, hogy kedvesen dédelgessem a gyerekét az iskolában.
228. csgybzs (válaszként erre: 226. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 15:47
Igen. Viszont sok gyerek otthon nem hiszi el, hogy milyen szemét a tanára. Mindenre van példa sajnos.... Nem mutogathat egyik tábor se csak és kizárólag a másikra...
227. c3f39fd03b (válaszként erre: 222. - Ditta67)
2012. máj. 31. 15:44
Ha itt most konkrétan ara célzol,hogy személy szerint én porig aláztam a tanárok munkásságát,akkor szívesen reagálok rá.Ha nem,akkor általánosításnak veszem.
226. Mazsinka (válaszként erre: 225. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 14:28

Sokszor hiszi azt a szülő, hogy az ő gyereke bezzeg...


És azt se látja, hogy vislkedik órán, csak pislog, ha megmondják neki, milyen is a kisfia/lánya, vagy el sem hiszi, és rögtön a pedagógust hibáztatja.


Ha van egy neveletlen kamasz gyerek, szorozzátok be hússzal, kész egy osztály. Próbálj benne tanítani pl. olyan tantárgyat, ami nem is a profiljuk, pl. képzőművészetet egy műszaki középiskolában. Tanár legyen a talpán, aki rendet tud tartani ilyen körülmények között!

225. csgybzs (válaszként erre: 224. - 9536810fa1)
2012. máj. 31. 14:24
Na ez az.... én mindig mondom, hogy elég lenne annyi, amennyit normális keretek között tudnak is NEVELNI a szülők... de hát.......egyébként szerintem egy elhanyagolt gyereket egy pedagógus nem feltétlenül tud jó irányba változtatni és egy pedáns gyereken is sokat tud rontani egy alkalmatlan tanár... szóval... nehéz ügy... Mi volt előbb? ugye?
224. 9536810fa1 (válaszként erre: 223. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 14:22
Pedig azokat a fiatalokat MI "termeltük ki"... a szülő és a nevelési-, oktatási intézmények közösen. :)
223. csgybzs (válaszként erre: 221. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 14:17
Ezt én is remélem. Igazából őszintén sajnálom a tanárokat, mert amilyen gyerekek (?) között tanítani kell nekik mostanság... nem messze lakom egy középiskolától... hát... egyet sem fogadnék el szívesen sajátomnak, és még csak meg se kellett szólalniuk.... Én szerintem szó szerint félnék köztük... :S
222. Ditta67 (válaszként erre: 68. - C3f39fd03b)
2012. máj. 31. 14:15

Ez a fórum és a hozzászólások nagyon jól tükrözik az egész társadalom hozzáállását az ilyen témákhoz!

Akit nem érint,mert nem pedagógus,az igyekszik porig alázni más munkáját!

Ezek az általunk igazságtalannak ítélt "megszorítások" minden területet érintenek./Az egészségügy helyzete még rosszabb,mint az oktatásé!/

Ez az adóhalmozás és létbizonytalanság az emberek pszichés tűrőképességét is felőrlik.

Talán mondhatom azt,hogy nem egymással van bajotok,hanem az így kialakult helyzettel!

Ettől még igaz,hogy minden foglalkozásnál vannak olyanok,akik nem oda valók!

De ez így volt és így lesz ezután is!

Merthogy ők is emberek,az összes hibájukkal együtt!

221. Mazsinka (válaszként erre: 220. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 14:14

Elsősorban én se tanár akartam lenni, de az élet közbeszólt, mint sok más embernél, akik szintén nem lettek űrkutatók, színészek, vagy cirkuszi mutatványosok, ahogy az álmaikban szerepelt.


Ettől függetlenül megpróbáltam kihozni magamból a legtöbbet, és ez ezután is így lesz, mert ilyen a természetem- ha végre találok megint munkát.


És nem fogok soha zúgolódni a fizetés miatt, örülni fogok a szabadságnak, de közben majd csak remélhetem, hogy nem bolondulok meg az évek alatt attól a légkörtől, ami néhány iskolában uralkodik.

220. csgybzs (válaszként erre: 219. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 14:08

Nem. Én leírtam egy tényt. Miszerint rengeteg tanár kevesli a fizetését, és mindenhol hangoztatja, hogy őket márpedig utálják a nyári szabijuk miatt. Össz-vissz annyit jegyeztem meg, hogy mindenki tudja, aki tanárnak áll, hogy mennyi lesz a várható fizetése.... és azt is tudja mindenki, hogy azért egyre sekélyesebb a tanár társadalom, mert boldog-boldogtalant felvesznek....

Én nem mondom, hogy minden tanár ilyen, de a lényegen nem változtat.... én nem akarlak téged se bántani, nekem nincs bajom a tanárokkal....

219. Mazsinka (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 14:06
Jó, akkor most mondjam azt, amivel engem kizavarnak minden fórumról: te nem tudhatod, neked nincs erről tapasztalatod, te nem vagy tanár, így nem alkothatsz véleményt!
218. csgybzs (válaszként erre: 217. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 14:04
Sajnálom, ha magadra vetted, nem volt sértegetési szándékú....és nem is személyes.... mindegy.
217. Mazsinka (válaszként erre: 213. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 14:03

Na, én befejezettnek tekintem a vitát, mert nem vagyok hajlandó hallgatni mások sértegetéseit, olyanokét, akiknek a gyereke aztán rám lesz utalva az iskolában. Ja, bocs, a tiéd biztos nem, akkor talán mégis maradok a szakmámnál:)

Üdv: egy állítólagos volt lébecoló diák.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook