Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok 32 órás munkaideje fórum

Pedagógusok 32 órás munkaideje (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
276. Pan Dóra (válaszként erre: 274. - Zebracsikó)
2012. jún. 3. 17:01

Ja! Ez aztán a hozzáértés :((( Idézem Tőled anyánk szavait:

"A változások leépítésekkel is járnának, de ezt megpróbálnák megoldani azzal, hogy a nyugdíjazottak helyét nem pótolják. "


Vagyis nyugdíjba megy a matektanár, innentől kezdve nem lesz matekóra :))) Vagy majd megtartja a földrajzos, úgyis kevés az órája, számolni meg biztos tud...

2012. jún. 3. 16:55
Csak arról nem beszélnek, hogy mi lesz a szakos ellátottsággal, mert kisiskolákban már így is gond, hogy nincs ki az óraszámuk a felsősöknek - legfeljebb a napközivel, korrepetálásokkal és szakkörökkel. Aztán jönnek az óraadók, nagy kegyesen megtartják az óráikat, felelősség semmi, részvétel az iskola életében, szintén semmi, a tantestület létszáma rohamosan csökken, a feladatok mennyisége marad, de inkább nő, az elvárások és a felsőbb nyomás is nő - ez aztán a távlat!!! :S
2012. jún. 3. 16:46
"Hoffman Rózsa úgy véli, az új rendszert csak az életpályamodell bevezetésével párhuzamosan lehet elindítani, mivel a kevesebb túlórapénzt a béremelés kompenzálná. A változások leépítésekkel is járnának, de ezt megpróbálnák megoldani azzal, hogy a nyugdíjazottak helyét nem pótolják. "
2012. jún. 3. 16:28

No, akkor leírom, valójában mi is a helyzet, amivel kicsit más olvasatba helyezem a dolgot és kiderül, hogy a pedagógusnak nem kell ezentúl se többet bent lennie a munkahelyén, mint amennyit eddig is bent töltött:


Egy tanár kötelező óraszáma heti 22-24 (változó).

Ez a 32 azt jelenti, hogy a kötelezően megtartandó órája mellett átlag még napi 1-2 órát bent kell lennie.

Ezt amúgy is megtette, mert az adminisztrációval, minkaközösségi megbeszélésekkel, órákra való molyolással, dolgozatösszeállítással és -javítással, megbeszélésekkel, szakkör tartásával, korrepetálás tartásával simán teljesítette ezt eddig is!


A 32 órát a halandó úgy értelmezi, hogy "na, most a hülye pedagógus majd nem szaladhat haza, én is 40 órát gürizek, gebedjen ő is!"


De ezt a 32 órát nem így kell értelmezni, hanem úgy, hogy a kötelező benntartózkodása alatt kötelezhetik majd pl. helyettesítésre, amit ezentúl nem fizetnek, mert a kötelező ideje alatt látta el.

Ezzel nem az a baj, hogy eddig nem így működött, hanem az, hogy ezzel elég sok pedagógust elbocsátanak, hiszen kötelezően meghosszabbított idejében valaki más is elláthatja majd a munkáját.


Itt erre megy ki a játék, nem pedig arra, hogy a tanerő sokat lógatta otthon a lábát.

272. Pan Dóra (válaszként erre: 271. - Csgybzs)
2012. jún. 3. 16:25
Így van. Pl. a napköziseket egy az egyben szélnek ereszthetik, mert a 32 órára hivatkozva munkabér fizetése nélkül állíthatják be a délelőtt tanítókat. Státuszok fognak megszűnni, a bennmaradók pedig ájulásig dolgozhatnak :(((
271. csgybzs (válaszként erre: 270. - Migerben)
2012. jún. 3. 16:02
Ezzel azt mondod, hogy mivel egy tanár több órát is megtarthat majd (vagyis kell nekik), így lesz tanár, aki feleslegessé válik?
270. migerben (válaszként erre: 252. - Zsanci79)
2012. jún. 3. 14:30

Nem tudom, válaszolt-e már erre valaki.


Nem, a becsületünkbe nem gázolt bele senki. De a gyerek óraszáma kötött. Alsóban 20 óra.

Ha a pedagógusok óraszámát felemelik, akkor sok pedagógust el fognak bocsátani...

269. csgybzs (válaszként erre: 266. - 9536810fa1)
2012. jún. 3. 10:16
Ez így van, igazad van. Én nem akarok szidni senkit, csak "viccesen" kiemeltem egy dolgot... de lehetne sokat....
2012. jún. 3. 09:21

Irigyelni nem lehet, csodálni egy jó pedagógust annál inkább.Meszire vezetne ha én mint kívülálló, "csak" szülő próbálnék bele látni. De voltam gyerek , és tudom hogy egy jó pedagógus mekkora kincs. De ritka is.Irigyleni meg egyáltalán nem irigylem őket.

Azt tudom hogy egy jó tanár tanító, főnyeremény egy életre a gyereknek, a családnak .


Mazsinka,MAGAS IQ általában azzal jár hogy nem találja a helyét , nem boldog..A kitartás, kerativitás talán fontosabb mint a magas IQ magam részéről, az érzelmi inteligenciát, tartom a siker kulcsának.

267. Mazsinka (válaszként erre: 266. - 9536810fa1)
2012. jún. 2. 22:29
Mindenkin lehet fogást találni...
266. 9536810fa1 (válaszként erre: 264. - Csgybzs)
2012. jún. 2. 22:12

... tökjóóó, akkor most szidjuk a sok kávézó irodistát! :D

Senkinek nem tartottak fegyvert a fejéhez, amikor szakmát és munkát választott... amit választott, azt viszont becsülettel el kell végeznie, annyiért, amennyiért elvállalta... szerintem.

265. Orsy27 (válaszként erre: 264. - Csgybzs)
2012. jún. 2. 19:17
Abszolút egyetértek!
264. csgybzs
2012. jún. 2. 19:11

Szerintem minden tanár elfogadná szíves-örömest a 32 órás bentlétet, sőt a 40-et is, mert van aki így is simán bent van annyit..... HA becsülettel meg lennének fizetve. Mindig halljuk, hogy a jövő nemzedékét képzik, de ilyen szempontból meg nincsenek megbecsülve, ez tény.

Ha meg azt nézzük, hogy egy tanárnak van napi 6 órája eleve, akkor már 30 órát bent van, és még csak az órát adta le.

Emelni kéne a béreket és kiszórni az alkalmatlanokat... így az alkalmasak motiváltak lennének. És egyébként sem hiszem, hogy mindenki végigdolgozik egyébként 40 órát... legalábbis a sok kávézó irodista tuti nem... a tanár meg azért csak ott van.

263. df2a740c00 (válaszként erre: 262. - Mazsinka)
2012. jún. 2. 19:10

Egész biztosan nem, ugyanis csak néhány hozzászólást olvastam, és nem jegyzem meg általában, kihez tartozik egy-egy vélemény. Vannak tanár ismerőseim, inkább az ő véleményükről szűrtem le a közhangulatot, nem a fórumról.

Sajnálom, hogy nincs most munkád, biztosan lesz, ha kitartó vagy! Én is voltam így pár hónapig, és tudom, hogy nagyon rossz.

Egyébként én komolyan gondoltam, hogy megértem a tanárok érzéseit is ebben a helyzetben, bár vana, hogy észreveszem, hogy a stílusom néha kissé nyers, így valószínűleg előfordul, hogy nem megy mindig tökéletesen át, mit gondolok.

A legjobb nyilván az lenne, ha mindenkinek, aki dolgozni akar, és a képessége is megvan hozzá, lenne munkája, amiből tisztességesen meg tud élni, és elegendő szabadideje, hogy a fizetésből élni tudjon, ne csak vegetálni. Manapság sajnos minden rétegnél nyirbálnak, ahogy tudnak, most a tanári pálya volt éppen soron. Ennek ellenére szerintem ez a 32 órás heti munkaidő még mindig egy tűrhető dolog, vannak rétegek, akikkel sokkal inkább megitatták a feketelevest.

262. Mazsinka (válaszként erre: 260. - Df2a740c00)
2012. jún. 2. 18:49
Ha a háborgást az én hozzászólásaimra érted, akkor csak annyit fűznék hozzá, engem nem érint, mert nem vagyok magyarországi, egyébként pedig nincs jelenleg munkám-sajnos. Úgyhogy ha valamiért háborgok, akkor az az, hogy mi ez a munkanélküliség máááááár???:(
261. df2a740c00 (válaszként erre: 258. - Pan Dóra)
2012. jún. 2. 18:19
Én túl vagyok rajta:) És sose irigyeltem a tanárok fizetését (na jó, a nyári szünetet egy kicsit igen:)), ezért nem is lett belőlem tanárnéni. Lehet, hogy van, aki irigységből írt, nem olvatsam el mindent, de én ezt egy ésszerű döntésnek tartom. Dolgozatot javítani lehet az iskolában is, bizonytványt írni is, egy felesleges privilégiummal lett kevesebb (azért ne felejtsük el, még mindig CSAK 32 óráróé beszélünk).
2012. jún. 2. 18:13

Én egyébként megértem a háborgást. Nagyon nehéz azt megélni, hogy valami eddig kedvezett nekem, mostantól pedig egy tollvonás, és be kell álljak a sorba. Nem ironizálok egyébként, tényleg értem, hogy fáj.

Viszont aki úgy érzi, ez akadályozza abban, hogy jó pedagógus legyen, és az ebből eredő frusztrációját neadjistén még a gyerekeken tölti ki, az sosem volt jó pedagógus véleményem szerint.

259. zsanci79 (válaszként erre: 258. - Pan Dóra)
2012. jún. 2. 18:13
Így igaz! Természetesen fordítva is!
2012. jún. 2. 18:12
Én ezt a vitát részemről azzal zárom, hogy aki irigyli a tanárok helyzetét és fizetését, az végezzen el egy tanárképző főiskolát (az itt elhangzott vélemények szerint még ész sem kell hozzá), és álljon be a helyünkre :DDD
257. zsanci79 (válaszként erre: 256. - Bubinana)
2012. jún. 2. 18:05

Minden tanár szent és sérthetetlen! :)

Aki nem így látja, az szűk látókörű...Ámen! :)

2012. jún. 2. 17:57

Ez a szakma igenis mindenek felett kellene ,hogy álljon. Hisz a gyerek igenis ÉRTÉK!!!

Nem vagyok pedagógus.

De ép ésszel felfogható kellene ,hogy legyen..a tanár nem csak az iskolában készül a következő órájára...Pl: könyvtárban..stb

De úgyérzem itt csak szüklátókörűek fujják a magukét...jól mondják,hogy ez a magyarok jellemzője...További szép estét. Léptem.

255. Mazsinka (válaszként erre: 249. - Zsanci79)
2012. jún. 2. 17:57

Nem veszek semmit személyes sértésnek, csak azt, ami ellenem irányul, és konkrétan ki is lett mondva lentebb, pl. hogy a leggyengébbek lettek tanárok, na bumm. Mi ez, ha nem sértés? Nálunk a leggyengébbek semmik se lettek, fodrászok, kozmetikusok, kalauzok...akkor nézzem le az összes fodrászt, mert "csak" fodrász? Hiába nagyon jó szakember, nézzem le, mert nem volt osztályelső gimiben?


Én nem várok elismerést, se kalapemelést, se fizetésemelést, se semmit. Most mondom el ötödször, hogy dolgoztam gyári munkásként is, láttam, ők mennyit güriztek sokkal kisebb fizetésért, az fair? Az se fair, csak mert nem tanultak tovább? Az nem számít, hogy havi 160 euróért kilógott a belük...


Én csak megpróbáltam felvillantani a tanári szakma árnyoldalát is, nemcsak azt, ahogy némelyek látják: megtartunk pár órát, aztán mehet otthon a láblógatás.


És pont nem szeretem ebben a szakmában azt, hogy ennyien ennyifélék vagyunk, és az ennyiféle ember gyereke is ennyiféle. S ennyiféle emberrel dolgozni nehéz, hogy mindenkinek jó legyen, mindenki meg legyen elégedve...azért mondtam, hogy néha jobb gyári munkásnak lenni, mert a zsák nem beszél vissza, nem értetlenkedik, nem felesel, nem vonja kétségbe a szavaiam, és egyáltalán. És ha odébbtettem a zsákot, akkor megyek haza, és jöhet a láblógatás. A gyárban, ha tisztességesen megcsinálod a munkád, akkor meg vannak veled elégedve. Ha az iskolában tisztességesen megcsinálod a munkád, akkor nem biztos. Mert a sok szülő sokféle, és biztos lesz nem egy, akinek épp nem vagy a kedvence, és megpróbál fogást találni rajtad, mert az ő gyereke nem lehet hibás semmiben sem, mert a tanár közellenség. Mondom ezt úgy, hogy nekem konkrétan nem volt gondom szülővel, csak láttam, amit láttam. De különben is, ez egy meddő vita.

254. df2a740c00 (válaszként erre: 250. - Bubinana)
2012. jún. 2. 17:50
És hogy akadályoz meg a 32 órás munkarend abban, hogy jó pedagógus légy?
2012. jún. 2. 17:43
Üdv a való világban. Illetve üdv közelebb a való világhoz..
252. zsanci79 (válaszként erre: 250. - Bubinana)
2012. jún. 2. 17:41

A 32 órás munkarend bevezetésével belegázoltak a pedagógusok becsületébe?

Hangsúlyozom, nekem nincs bajom a pedagógusokkal, csak azért ne essünk át a ló túloldalára. Mert már nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy minden más szakma értéktelen. Vagyis hogy ez a szakma semmivel sem hasonlítható össze, és mindenek felett áll.

251. Pan Dóra (válaszként erre: 250. - Bubinana)
2012. jún. 2. 17:33

Tetszenek a hozzászólásaid, többek között azért, mert nem vagy elfogult. :)

A baj legnagyobb forrását én a társadalmi feszültségben látom. Ingerültek a szülők, ingerültek a pedagógusok - és gyakran minden okuk megvan rá. Az ingerült ember azonban legtöbbször BŰNBAKOT keres SZÖVETSÉGES HELYETT:((( A tanár a szülőket, a szülők a tanárokat hibáztatják a kudarcokért, és nem látják, hogy mindennek a gyerek issza meg a levét. :((( A legnagyobb kárt pedig azzal okozzák, hogy a fiatalok nem látnak helyes problémamegoldási modellt, mert amit kapnak, az arra "jó", hogy ők is belerúgjanak a társaikba, rosszabb esetben a gyengébbekbe...

2012. jún. 2. 17:11

A legnagyobb gond az,hogy nem képes felfogni az emberek többsége azt,hogy a legfontosabb a gyerek fejlődéséhez a jó pedagógus. Hisz a felnőtté válás lassú folyamata a gyerekkorral kezdődik. Véleményem szerint az a szülő aki jót akar a gyerekének nem tiltakozik a pedagógusokat igenis el kellene méltón ismerni ,mindenféle lehetséges módon.

Összefogás kellene inkább és nem írigység, önzés..

Mikor lesz már olyan,hogy igenis odaállunk az embertársaink mellé és segítjük céljai elérésében..A gyerek a jövő nemzedéke...A gyerek tanítása semmihez sem hasonlítható...

Ha a pedagógus gondokkal küszködik az bizony kihat a munkájára...Egy lentebbi példával élve...a csirkének viszont mindegy,hogy épp szomorúan ,vagy fáradtan belezik...:(

249. zsanci79 (válaszként erre: 245. - Mazsinka)
2012. jún. 2. 16:22

Szerintem senki nem nézi le a tanárokat, ezt ti, vagyis te veszed személyes sértésnek.

Sajnos nagyon kevés embert becsülnek meg a szakmájában, nem csak a tanárokat. Pl. ott vannak az ápolók, személy szerint én nem tudnám azt a munkát csinálni, amit Ők, és szerintem roppant mód nincsenek ők sem megbecsülve, többek közt anyagi szempontból sem.

Ezt a példát csak azért hoztam, mert ők is közalkalmazottak, és ők is emberekkel foglalkoznak. Volt szerencsém két napot eltölteni az ideggyógyászati osztályon..... Köztük is vannak lelkiismeretesek, akik előtt megemelem a kalapom, és slendrián dolgozók is. Viszont a kisebb közösség szintjén biztosan megbecsülik a jó, és lelkiismeretes dolgozókat, szerintem ezt Te is így érzed, és ez a lényeg!

Én multi cégnél dolgozom, és a legfelsőbb irányítási szinten mi csak egy kódszám vagyunk teljesítmény tervekkel, viszont "házon belül" engem személy szerint nagyon szeretnek és megbecsülik a munkám, és ez a lényeg. No meg az, ha egy kívülállótól kapsz olyan jelzést, hogy igen, ezt így kell csinálni ahogy Te! Esetedben szülők, ballagó gyerkőcök, kollégák visszajelzése a fontos!

2012. jún. 2. 14:46
Másrészt meg a legegyszerűbb ember is képes befejezni egy akármilyen egyetemet, ha hangyaszorgalmű, ez az én véleményem.
247. Mazsinka (válaszként erre: 246. - Aeb0378846)
2012. jún. 2. 14:44

Épp ezt mondom én is. Lehet valaki osztályelső gimiben, ha aztán az élet úgy hozza, hogy kalauznak kell állnia. Sajnos nem minden ilyen fekete vagy fehér. Kell hozzá egy nagy adag szerencse, pénz, kitartás, szorgalom, és valamennyi ész is, kinek több, kinek kevesebb.


Erre mondtam, hogy a férjem osztályelső volt gimiben, közel 140-es az iq-ja, és jóval harminc fölött szerzett "csak" egy bachelor diplomát. Az állítólagos legrosszabb tanulók meg elmentek pedagógusnak, rég végeztek, és tanítanak ezer éve, mert lehet, hogy szorgalmasabbak és kitartóbbak voltak, mint a férjem, aki hiába okos, majdnem eltékozolta azt. Ezt azoknak írom, akik szerint nagyban összefügg a gimis teljesítmény az egyetemi diplomával.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook