Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbetegségből van kiút? fórum

Pánikbetegségből van kiút? (beszélgetős fórum)


1 2
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Janszi)
2022. ápr. 9. 18:59

Nagyon köszönöm!

Azt hiszem kezdem megérteni a lényeget,mai napon jobban vagyok,mint az elmúlt 7 hónapban.

39. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 18:52

Az orvosod bölcsebb a többinél,mert elmondta a lényeget(és nem tablettával akar tömni),a módszert magadra kell szabni,ami neked érthetőbb vagy jobban tetszik.

Véleményem szerint a pánikbetegség kialakulásában nagy szerepe van az ember öntudatának,amit egyszerűen mondok most,lásd a példát,hogy pánikhelyzetben nem működik a tudatosság,a jelenlét,csak az állati ösztön marad és irányítja a testet.Magyarán egy rémületből,ijedtségből is fakadhat a pánikbetegség.Ehhez jó lenne visszagörgetni,megoldani,ez is működik...

38. Sirga (válaszként erre: 31. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 9. 15:04

Ez jó tanácsnak tűnik, tetszik. :)


Fiam ajánlott egy könyvet, amikor egy nehezebb időszakomban gyakran rám törtek pánikrohamok. "Amin változtathatsz... és amin nem"

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Miss Angel)
2022. ápr. 9. 14:56
Igazad van, Jucuska0-nak címeztem volna ha jól csinálom.
36. Miss Angel (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 14:40

nem kell a masikat sértegetni és akkor nincs vita.

nem veszem észre hogy én bárkit lebutáztam vagy leh*lyéztem volna,akkor engem mire fel?

bár aki így nyilvánul meg,csak magát járatja le....


további jó fórumozást mindenkinek.....

2022. ápr. 9. 14:35
Nem azért csináltam ezt a fórumot,hogy vita legyen.
34. Miss Angel (válaszként erre: 32. - Jucuska0)
2022. ápr. 9. 14:32

tanácsot adtam,nyilvánvaló hogy ő nem ezt fogadja majd meg,amit én tökéletesen megértek,elfogadok...


Te viszont látom,nem tudod elfogadni,ha valaki nincs veled egy véleményen,mindenki BUTA ,aki nem ért veled egyet,ez már a te szegénységi bizonyítványod,ennyi.....


hanyagoljuk eztán egymást,köszönöm szépen!

33. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 9. 14:29
Így van. Vagyis, ha egy pánikbeteg azt veszi észre, hogy hirtelen kapkodva szedi a levegőt, már akkor beindítja ezt a légzéstechnikát, jó eséllyel el is tudja kerülni, hogy teljesen pánikba essen.
32. Jucuska0 (válaszként erre: 26. - Miss Angel)
2022. ápr. 9. 14:25

Ha annyira mélyen benne voltál,akkor egy normális tanács is elég lett volna ahelyett,hogy okoskodsz!

Segíteni is lehet ám.

31. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. ápr. 9. 14:13

Én ezt a légzést szoktam rendszeresen végezni: [link]

Jó szívvel merem ajánlani mindenkinek.

Amikor elkezded a légzésedet tudatosan megfigyelni, észreveszed, hogy stressz helyzetben szaporábban veszel levegőt és felületesebb, míg nyugalmi helyzetben mélyebben és lassabban lélegzik az ember. Szóval a légzés figyelésével is lehet hatásos. Meditáció során is alkalmazzák.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2022. ápr. 9. 13:59
Köszönöm,Jucuska0 elküldte pont miattad, hogy mennyit segítettél Neki az írásoddal.
2022. ápr. 9. 13:57

Már több hasonló fórumban leírtam. Most csak linkelem: [link]


Igen, ha képes vagy életmódodon, az étkezéseden, a gondolkodásodon változtatni és megtalálni egyfajta egyensúlyt az érzelmeid és az agyad diktálta kényszerképzetek között. Ha megtalálod azt az eseményt/érzelmet/traumát az életedben ami kiváltója lehetett. Ez sokszor az eseményt követően akár évek múlva jelenik meg.

Pl. fel nem dolgozott gyász.

28. Hajni0128 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 13:39
Úgy tűnik, hogy segìt🤷‍♀️ Nàlam mondjuk depresszió is tàrsul a pànik mellè. Eleinte ìrtak fel Frontint meg Rexetint, amit nem szedtem, mert nem akartam függő lenni. Aztàn, vàrtam a csodàt, hogy majd magàtól helyre jön, és csak akkor szedtem be a Frontint, mikor olyan időszakom volt. Ez a módszer nem jött be. Frontint mindig tartok itthon, mert sose tudni. De bìzom benne, hogy ez a teràpia hosszú tàvon is hatàsos lesz.
27. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 13:29
ok,akkor sok sikert,meg bocs hogy próbáltam tanacsot adni,igérem többet nem fordul elő ;)
26. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Jucuska0)
2022. ápr. 9. 13:28
Nem,csak én benne voltam ebben,tudod elég mélyen,tudom miröl beszélek,a BUTA jelzőt meg tartsd meg magadnak,mert rád jobban illik ;)
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. ápr. 9. 13:22
Szerintem engedd el ..
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2022. ápr. 9. 13:22

Nem,nem sok éve.

Azt írtam jó ideje.

Nem szeretnék gyógyszert,mert arról utána lejönni még nehezebb.

Szedek Valeriánát,és citromfű teát illetve B vitamin komplexet.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Hajni0128)
2022. ápr. 9. 13:21

Meditáció segít?

Mert erről is sokat olvastam.

De ezek szerint te sem szedsz gyógyszert?!

Mert azt nem írtad.

22. Jucuska0 (válaszként erre: 21. - Jucuska0)
2022. ápr. 9. 13:20

Mármint egy pánikbeteg fórumba azt írni hogy meg lehet benne halni.

Csak gratulálni tudok.

Tudod mitől fél egy pánikbeteg?

Pont ettől !

21. Jucuska0 (válaszként erre: 16. - Miss Angel)
2022. ápr. 9. 13:19
Bocsi de te nagyon buta vagy 😞
20. Jucuska0 (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2022. ápr. 9. 13:19
Orvos vagy ?
19. Hajni0128 (válaszként erre: 12. - 0cd5baa6f4)
2022. ápr. 9. 13:13
Ezzel nagyon egyet értek! Én 12 éve vagyok pánikbeteg, de egyedül egyszerűen nem ment. Úgyhogy felkerestem egy pszichológust. Amióta rendszeresen meditálok + ugye a terápia, azóta nincs annyi szívkiugrásom, nyugodtabb vagyok.
18. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2022. ápr. 9. 13:12

azt meg végképp nem értem,pánikbetegségre XANAX.d

jujj

17. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Jucuska0)
2022. ápr. 9. 13:10

nehezen tudom elképzelni,hogy azt ,aki sok éve él egy betegséggel,gyógyszer nélkül tudják gyógyítani

mert ahogy kivettem a fórumindito szavaibol,nem ma kezdődöttt nála ez az egész

ilyenkor már egy valamire való pszichiáter felir vmilyen gyógyszert,amit később el lehet hagyni.

minél hosszabb ideig nem kezelnek valamit,annál nehezebb aztán helyrehozni a problémát...

16. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. ápr. 9. 13:07

betegség mind a kettő,és kész

és mindkettőbe bele lehet halni ,a rák mindenképp elvisz,aki meg huzamos ideig pánikbeteg és nem kezelik,előbb utobb összeroppan,vagy akár öngyilkos is lehet...

lehet hogy te ezt nem tudod elfogadni ,meg nem érted,de akkor ne is okoskodj!

15. papája (válaszként erre: 13. - Miss Angel)
2022. ápr. 9. 12:58

Ne keverd össze a szezont a fazonnal.

A két betegség és annak gyógyítása köszönő viszonyban nincs egymással, nem tudod ?

2022. ápr. 9. 12:58

Hát azért a rák az Nem egy mentális betegség,hogy lehet egy napon említeni??????????

Nem tudom,a pánikbetegséget is kemóval gyógyítják?

Vagy a rákot kognitívval ?

Félelmetes..

Valóban segít ha az ember a gondolkodását át fordítja mert a mai tudomány szerint a kognitív viselkedésterápia a legjobb módszer.

Ami gyógyszer nélkül is segít TÉNYLEG.

el kell fogadni,hogy ezek a saját félelmeink,amik a mi fejünkben léteznek .

És hiába szedsz ezer gyógyszert,ha ezt nem teszed rendbe akkor sosem leszel jól!

Egy másik fórumban itt rengeteg tanácsot kaptam ezzel kapcsolatban egy hete.

Amióta gyakorlom,én is jobban vagyok !

Kitartás kedves kérdező,és majd elküldöm melyik másik fórum az.

13. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 12:52

ez az orvos...nem irok róla véleményt....

akkor ennyi erővel a rákkal se kell foglalkozni ,majd elmúlik magától

döbbenet,milyen emberek kapnak orvosi diplomát.....

12. 0cd5baa6f4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 12:38

A pánikbetegség NEM FOG MAGÁTÓL ELMÚLNI! A háziorvosod valószínűleg nem volt még pánikbeteg, maximum pánikrosszulléte lehetett már, nem is értem hogy mondhatta hogy amiről nem veszel tudomást az nincs is??!! Ahogy a nevében is szerepel ez egy BETEGSÉG, amit kezelni kell!


A megoldás "képlete" egyszerű = 1. Pszichoterápia + 2. gyógyszer szedése = tünetmentes élet.


Egyik sincs meg a másik nélkül!


Amíg ezt nem érti meg valaki ne is várja hogy meggyógyul.

Nekem a férjem és a nővérem is küzdöttek pánikbetegséggel és mind a ketten csak úgy tudták leküzdeni, hogy harcoltak ellene!

A gyógyszeres és a kognitív terápia jó hatással volt rájuk a rohamok csökkentésében, de emellett minden nap tettek azért, hogy legyőzzék. A gyógyulást számos olyan folyamat segíti, amely stresszoldó hatással bír. Például a naplóvezetés - amelyben vezeted mikor / hol / milyen szituációban ért stressz, és azonosítod az ezekkel kapcsolatos gondolataidat, érzéseidet -, valamint a meditáció, és a testmozgás...


Mi a férjemmel apró célokat tűztünk ki számára, például minden este sétáltunk 2-3 km-t, először csak a ház körül, majd egyre messzebbre "merészkedtünk". Volt hogy az volt a cél hogy bejöjjön velem egy kis boltba vásárolni. Minden alkalommal amikor teljesítette MEGDICSÉRTEM! Egy idő után kezdett visszaépülni az önbizalma, egyre kevesebbszer törtek rá rohamok, egyre jobban kezdett újra szilárd ételeket enni.


Jó ha van melletted a pszichológuson/pszichiáteren kívül egy olyan személy, akivel tudsz beszélni az érzéseidről, aki veled megy, biztat és megdicsér ha sikerül elérni a kis célokat. Ha nincs ilyen személy, saját magadnak is veregesd meg a válladat. Ezek a kis lépések vezetnek oda hogy tünetmentes legyél és csak egy rossz emlékké váljon.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 9. 11:13

A légzésről én is hallottam: hosszú, lassú, mély belégzés, és hosszú, lassú kilégzés. Erősen odakoncentrálva, hogy az egymást követő légzés során sikerüljön minél inkább megtölteni a tüdőt friss oxigénnel.

Gondolom, nem csak a plusz oxigén-bevitel, de a szellemi koncentráció átirányítása miatt is hatásos módszer.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook