Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pánikbetegség, teherbeesés. Vágyni a babára, de félni az egésztől. Van köztetek aki hasonló problémával küzd? fórum

Pánikbetegség, teherbeesés. Vágyni a babára, de félni az egésztől. Van köztetek aki hasonló problémával küzd? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. febr. 1. 11:40

Szeretnék én is hozzászólni.

Miss Poppy én is pánikbeteg vagyok, 5 éve. Van két kislányom 8 és 11 évesek. Elvennéd tőlem őket, mert ilyen betegségem van? Szerinted felelőtlen ember vagyok, mert pánikbeteg lettem? Nem érdemlem meg a gyerekeimet? A gyerekeim már megvoltak, mikor kijött rajtam. Nem én akartam, de sajnos mégis ez van. Ettől még nem vagyok senkinél sem kevesebb, és nem vagyok bolond. Szerencsére másfél éve tünetmentes vagyok, nem mondom, hogy meggyógyultam. A lényeg pedig, hogy 32. hetes kismama vagyok, harmadik gyermekemmel. Igaz, hogy nem szedek gyógyszert, de ha úgy érezném, hogy másképp nem megy, akkor igen is bevenném.

Ha tényleg érdekel a téma, akkor ajánlom, hogy Dr. Czeizel egyik nyilatkozatát nézd meg. Szerinte lehet állapotosan pszichés gyógyszert szedni.

Annyit kérdeznék még, hogy a magasvérnyomásos kismamáknak is azt mondod, hogy semmiképp ne szedjenek rá gyógyszert?

37. Miss Poppy (válaszként erre: 36. - KisMárta)
2015. febr. 1. 10:56

Dehogynem!

Szijja:)

36. KisMárta (válaszként erre: 35. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 10:52
Képzeld nem változatlan, de mivel ahhoz a részhez nem tudsz hozzászólni ami itt jelenleg a téma, sztem hagyjuk is abba a beszélgetést! Szia!
35. Miss Poppy (válaszként erre: 34. - KisMárta)
2015. febr. 1. 10:50

Mivel a naplót nyilvános volt,nem gondolom,hogy ott kellett volna!

Mert itt ha egyszer leírsz valamit,az itt is marad!

De igazad van,felesleges volt megkérdezni,csak érdekelt,hogy alakult a dolog és az életed egyáltalán!

De látom,minden változatlan!

34. KisMárta (válaszként erre: 33. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 10:47
Vagy privátban megkérdezni.
33. Miss Poppy (válaszként erre: 32. - KisMárta)
2015. febr. 1. 10:46

Illedelmes voltam,és előtte megkérdeztem,hogy kérdezhetek-e!

Akkor nem kell nyilvános naplót csinálni.

Vagy utána töröltetni.

Ennyi volt csupán!

32. KisMárta (válaszként erre: 31. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 10:44
Elég régen volt az a része, és ez szerintem nem is idetartozik!
31. Miss Poppy (válaszként erre: 29. - KisMárta)
2015. febr. 1. 10:40

Nem haragszom:)


Erre gondoltam:Napló - Egy szép ajándékdobozba zárt semmi vagyok!?


3éve volt,és nem volt túl régen.

30. KisMárta (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2015. febr. 1. 10:37
Ez mekkora hülyeség volt!
29. KisMárta (válaszként erre: 27. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 10:36
Fogalmam sincs miről beszélsz, ne haragudj!
2015. febr. 1. 10:27
Én igazából azt nem értem, hogy szorongással, depresszióval hogy lehet szexelni? Nem piszkálódásként kérdezem, higgyétek el, de nekem ez mindig rejtély.... Valahogy azt gondolom, ahol van libidó, ott kizárt dolog a depresszió.
27. Miss Poppy (válaszként erre: 26. - KisMárta)
2015. febr. 1. 10:26
Zoli lenne az apa?
26. KisMárta (válaszként erre: 25. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 10:25
???
25. Miss Poppy (válaszként erre: 24. - KisMárta)
2015. febr. 1. 09:57

Kérdezhetek?

Zoli?

2015. febr. 1. 09:53
Tegnap teszteltem amúgy, sajnos-nem sajnos egy csík lett. :(
2015. febr. 1. 09:43
Igen sajnos, most csökkenteni fogom mindkét gyógyszert, fél-félre és utána meglátom, hogy leszek és mit tanácsol a dokim. Semmi esetre sem vagyok egy "állat", hogy 9 hónapig mérgezzem a magzatom. De én is ember vagyok, és jogom van ahhoz,hogy jól legyek és vállalhassak gyermeket.Örülök annak, hogy itt elég sokan nem tudják mi az a pánikbetegség, depresszió, szorongás. Kívánom, hogy ne tapasztaljátok meg, ha pedig mégis úgy alakulna utána kiváncsi lennék a véleményekre, ezzel kapcsolatban.
22. Derya
2015. jan. 31. 23:15

a Veleaxin betegtajekoztatojaben:

"Ha Velaxin-t szed a terhesség alatt, ezt tudassa orvosával vagy a szülésznővel, mert csecsemőjének bizonyos tünetei lehetnek a születés után. Ezek a tünetek általában a szülést követő első 24 órán belül jelentkeznek, és a következők lehetnek: nem megfelelő táplálkozás és légzési nehézség. Ha csecsemőjének ilyen tünetei vannak születéskor, és Ön aggódik ezek miatt, beszéljen orvosával vagy a szülésznővel, akik tanáccsal látják el Önt.

Győződjön meg róla, hogy a szülésznő és/vagy a kezelőorvosa tud arról, hogy Ön Velaxint szed. Hasonló típusú gyógyszerek (SSRI-k) terhesség alatt történő használata esetén az újszülötteknél megnövekedhet egy bizonyos súlyos állapot, az ún. újszülöttkori tartós tüdőbeli vérnyomás-emelkedés (PPHN) kialakulásának a kockázata. Ilyenkor az újszülött légzése szaporábbá válik és bőre kékes színűnek tűnik. Ezek a tünetek általában az újszülött megszületését követő első 24 órában jelentkeznek. Amennyiben ez előfordulna az Ön újszülött gyermekével, azonnal lépjen kapcsolatba a szülésznővel és/vagy kezelőorvosával.

A Velaxin kiválasztódik az anyatejbe. A csecsemőnél fennáll az a kockázat, hogy a gyógyszer hatással lehet rá. Ezért beszéljen erről orvosával, aki majd eldönti, hogy Önnek a szoptatást kell abbahagynia vagy a Velaxin-nal való kezelést."

21. Derya
2015. jan. 31. 23:13

a Frontin betegtajekoztatojan ez szerepel:

"A Frontin tabletta szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre. Alkalmazása a terhesség utolsó három hónapjában vagy a szülés alatt az újszülöttnél elvonási tüneteket okozhat, valamint egyes esetekben átmeneti fejlődés lassulást tapasztaltak. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez, tájékoztassa erről kezelőorvosát.

Ha az alprazolám kezelés a terhesség késői szakaszában szükséges, kerülni kell a magas dózisok alkalmazását és az újszülöttet monitorozni kell.

Az alprazolam kis mennyiségben jelenik meg az anyatejben. A gyógyszer alkalmazása alatt nem ajánlott szoptatni."

20. Ludmilla1986 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. jan. 31. 22:54
Èn soha nem szedtem ilyen gyògyszereket, de mint eü. dolgozó mondom a leszedàlàs nem itt kezdödik, ezek az emberek dolgoznak, autót vezetnek, gyereket nevelnek... A Frontin nem drog, nem tudatmódosítò szer. Ès az ismerösöm 100%-ig el tudja làtni a gyermekét, nagyszerü anya.
19. Derya (válaszként erre: 15. - Unom)
2015. jan. 31. 22:21

nem sajat tapasztalat, IStennek hala, kivaloan vagyok pszichesen is.

neked is ajanlom az emlitett konyvet es utana megerted, miert irtam amit irtam.

mar megjelent magyarul, ugyhogy meg az sem akadaly, ha valaki nem tud angolul...

18. Derya (válaszként erre: 13. - Csyncso)
2015. jan. 31. 22:18

velemenye annak lehet, akinek vannak informacioi egy dologrol.

A Gabonaagyat nem Szendi Gabor irta, hanem dr David PErlmutter es a gabonanak az agyra kifejtett karos hatasairol szol.

egyertelmu, hogy nem latod, hogy joindulatbol ajanlottam, ez engem nem zavar, ha nem olvasod el, az neked lesz rossz.

a velemenyemhez jogom van es igenis ghyogyszerrel ne vallaljanak gyereket, nincsen joga senkinek sem 9 honapon at mergezni meg a sajat magzatat sem!

de termeszetesen ugy teszel, ahogy akarsz.

ez az en velemenyem, es "elnezest kerek", hogy nem egyezik a tietekkel.

17. Derya (válaszként erre: 12. - KisMárta)
2015. jan. 31. 22:14
nincsen, persze. :-)
16. Miss Poppy (válaszként erre: 13. - Csyncso)
2015. jan. 31. 21:32
Mindenkinek van véleménye,és azt itt le is írhatja!
15. unom (válaszként erre: 10. - Derya)
2015. jan. 31. 21:29
Saját tapasztalat? Ha igen, akkor hiteles az ajánlásod, egyébként nem igazán.
2015. jan. 31. 21:27

Én azt gondolom, csak teljesen gyógyszermentes állapotban szabad gyermeket vállalni.

Lehet, hogy most azt mondják, lehet szedni ezt, meg amazt, de kizárt dolog, hogy nem jut be amagzatba....s ha nem a születésekor, de esetlg később lehet belőle baja (akár tanulási nehézség, akár más pszichés vagy idegrendszeri probléma)

Nem beszélve arról, hogy egy szedált anyuka hogy tudja a gyermekét rendesen ellátni? ALtató, nyugtató szedése mellett éjszakázni, etetni....hát én még kalmopirint se mernék bevenni terhesen, nemhogy ilyesmi szereket.


Mindenkinek kívánom, hogy gyógyszermentesen teljesüljön a legnagyobb álma!

13. csyncso (válaszként erre: 10. - Derya)
2015. jan. 31. 21:02

Lehet ajánlani a könyvet, mindenki abban hisz és annak akinek akar. Nekem meg Szendi Gáborról és a "művei"-ről van meg a véleményem. De azt kikérem magamnak és a többi beteg embertársam nevében is, hogy felelőtlennek és önzőnek tituláljanak! Ehhez nincs jogod!!! Ezzel ítélkezel! Visszamegyünk a második világháborúba, ahol egyesek mondták meg, hogy ki szaporodhat és ki nem??? Mert itt nagyon úgy tűnik a hozzászólásodból ítélve. Hidd azt, hogy meg lehet gyógyulni, én meg azt hiszem, hogy CSAK tünetmentessé lehet tenni. Nem tudod, hogy én személy szerint mit próbáltam meg, hogy ne kelljen gyógyszert szednem, mennyi időbe telt, mire elfogadtam a gyógyszert. Nem tudod, hogy mennyit vívódtam azon, h merjek-e gyermeket vállalni.Én meg ezt a cikket ajánlom elolvasásra:


[link]

2015. jan. 31. 18:56
Amúgy 28 éves vagyok,évek óta szeretnék babát. Igazából már ügyködünk is, doki szerint(pszichó) amiket én szedek nincs magzatkárosító hatása.A Frontint elkezdtem leépíteni fél-re este.(placebo)Abbahagyni nem szeretném és nem is lehet, mert rosszabbul leszek.Azt sajnálom, hogy nem szoptathatok, de hátha addigra kitalálnak vmi más hatóanyagú gyógyszert,ami mellett ez is megoldható.
2015. jan. 31. 18:53
Aki ilyen jellegű problémával küzd annak sose legyen gyereke? Elárulom neked, aki ebbe egyszer belekeveredik, sosem gyógyul ki, maximum tünetmentes. Elég csőlátásban gondolkodsz...
10. Derya (válaszként erre: 9. - Ludmilla1986)
2015. jan. 31. 17:52

persze hogy lehet gyerekuk, meggyogyulnak es tisztan vallajanak terhesseget.


mar megbocsass, de a kismamak legtobbje meg eg yszem fajdalomcsillapito beveteletol is retteg...

nem ilyen komoly gyogyszerektol.

azert gondoljal mar bele...

kicsit felelossegteljesebben kene gondolkodni es kevesbe onzonek lenni.


nem itelkeztem, ajanlottam egy utat a gyogyulashoz es mielobbi gyogyulast kivanok nekik!

mert meg lehet gyogyulni.

9. Ludmilla1986 (válaszként erre: 8. - Derya)
2015. jan. 31. 17:41
Nekik is lehet gyerekük, gyógyszer mellett is. Persze senki se mondja, hogy mindenkinek ìgy kell csinàlnia, de úgy gondolom, amíg nem jàrtàl a cipöjükben (örülj neki) addig nincs jogod îtélkezni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook