Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1926. Adrimar
2021. febr. 24. 16:12
Sziasztok! Olyan a fejem, mint aki részeg, nagyon jót aludtam a mirtazapintól, de délután már nagyon éreztem, hogy szorongok, fenn lenni nem nagyon bírok, pedig olyan szép idő van kinn! Próbálom erőltetni a mozgást, de nem nagyon megy. Hogy a fenébe kell, vagy lehet ebből kivackalódni, hogy legalább dolgozni bírjak, meg a családomat ellátni?
1925. klfrkl (válaszként erre: 1923. - Szőkelédi)
2021. febr. 23. 22:08
Szia Szőkelédi. Teljsen igazad van, nagyon komolyan megmarad az emberben bennem is megmaradtak a rohamok során átélt halálfélelmek, ma is kisérnek. Én 28 évig voltam tünetmentes 2019 decemberében kezdődtek megint a rohamok. Azóta voltam depressziós is generalizált szorongott is, de ezek kéz a kézben járnak. Én is szedek gyógyszert most PROZAC oldatot jó. Írj nekem Szőkelédi légyszíves.
1924. klfrkl (válaszként erre: 1921. - Adrimar)
2021. febr. 23. 21:59
Szia Adrimar. Ez már nem pánik betegség hanem depresszió elég komoly. A Rexetin jó rá, csak idő kell neki míg beáll én 6 évig szedtem tök jó voltam, az már más kérdés hogy most én is szarul vagyok. Én most pánikos Prozac oldatot nyomom. Régen ez gyógyított meg. Régi de jó. A böfögés, hányinger, étvágytalanság nem pániktünet!!!! A Mirtazapin szart se ér, eleinte altat én este szedtem utána elmegy a hatása úgy kb:2-3 hét múlva. Ráadásul hízlal nagyon. Ennyit tudok. Neked depresszióra kell antidepi a mirtazapin nem jó rá.
1923. szőkelédi (válaszként erre: 1922. - Nóri 666)
2021. febr. 23. 21:31
"úgy érzem átveszi felettem az uralmat".... lányok! velem ezt 18 évig csinálta.Eszembe sincs ijesztgetni senkit.de hosszú évekig elhúzódhat, én is csak 3 éve nem szedek gyógyszert ,de sosem leszek olyan mint elötte . Megmarad az emberben :( lehet kezelni ,kordába tartani de ez van ...Nem lenne szabad szorongani ,persze ezt könnyű mondani ,csak az érti aki benne van . terápiára sosem jártam ,akkor még nem volt divat ,azzal kezdték hogy befektetnek . Nem vállaltam a gyerek miatt még csak 4 éves volt. Aztán lassan elkínlódtam ezt a pár évet . Nem szabad,hogy a gyerek mindebből bármit érzékeljen ,nem lenne szabad pontosabban . Nagyon -nagyon nehéz . Viszont a gyógyszeres kezelés jót tett ,bár nem gyógyított meg de jól lettem tőle . Kérdezzetek ha tudok segítek .
1922. Nóri 666 (válaszként erre: 1921. - Adrimar)
2021. febr. 23. 20:14
Szia Admirar. Nagyon sajnálom hogy neked is ezt atkell elned én is már úgy érzem átveszi felettem az uralmat.Biztos nálad is erősít az állapot romlást hogy ott a fiad és úgy érzed ha te nem vagy ott neki mi lesz vele.. detto ezt érzem .. legutoljára a fiammal voltam egyedül itthon amikor nagyon durva rohamom volt és ő ezt látta teljesen megvisel azóta is ezen szorongok ha ketten vagyunk újra jöhet megint.Es ettol minden nap erzem a tüneteket.pulzus magas szívritmuszavar és igen nem tudok enni.Nagyon kemény ezzel együtt élni én még semmit nem szedek rá mert pár hete erősödött ez nálam, de úgy érzem ezt már vitaminokkal és hébe hóba egy szem nyugtatoval már nem tudom kordában tartani egyedül.
1921. Adrimar
2021. febr. 23. 08:58
Köszönet, hogy reagáltatok! A neurológus lecserélte mától a rexetint mirtazapinre, és a frontin helyett át kell állnom a rivotrilra . Étvágyam semmi, hányinger továbbra is, remegés, izomrángás, iszonyú gyengeség. És persze jönnek a sötét gondolatok.... rengeteget böfögök, ez is pániktünet? Segítségem a férjem, aki mellettem áll, de tök tehetetlen. Nagyon szorongok, mi lesz velem, mert van egy autista fiam, aki ugyan ép értelmű, de önálló életvitelre nem képes, mi lesz vele? Az apjának nincs akkora türelme hozzá.
1920. szőkelédi (válaszként erre: 1918. - Adrimar)
2021. febr. 22. 23:26
Adj időt a gyógyszernek,én is így voltam 98ban . Rettenetesen elintézett. 3 hét után javulnia kell . Ez antidepresszáns tabletta? Nem ismerem,enyém más volt. Ne keseredj el , segítséged van ?
1919. Regin_a (válaszként erre: 1918. - Adrimar)
2021. febr. 22. 20:12

Ebbe a szemétségbe, a pánikba, olylan tünet is belefér amit nem is gondolnál. Szoval nyugu

Rexetin nem egy rossz gyógyszer a pánikra, a Xanax/Frontin csak javit rajta

Ettöl függetlenül ha egy idő, 1-2hónap, után a Rexetin nem válik be, másikat kell próbálni, értekezve a pszichiátterrel

1918. Adrimar
2021. febr. 22. 16:18
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, mert már nem bírom tovább! 2 hónapja rosszul lettem a munkahelyemen, másnap iszonyú remegés, hányinger, egyensúlyproblémák jelentkeztek. Van egy mitokondriális problémám, ami izomgyengeséggel jár. Jó pár vizsgálaton túl vagyok, csövet nyeltem, hasi uh., sürgősségi, de úgy tűnik, pánikbeteg lettem.rexetint szedek egy hete, és a 10 éve szedett frontinomat megemelték. Szerintetek belefér a pánikba ez a nagyfokú remegés, és a nem bírok semmit enni dolog? Olyan gyenge vagyok már, hogy még az udvarra sem bírok kimenni!6 hete betegállományban vagyok! Borzasztóan el vagyok keseredve, nem tudom, mit tegyek, hogy legalább enni bírjak.
1917. klfrkl (válaszként erre: 1915. - Nóri 666)
2021. febr. 18. 15:39
Nori 666. Most olvastam végig a történetedet. Tipikus pánikbetegség és pánikrohamok. Sajnos az én tapasztalatom az hogy ilyenkor pszichiáter. Nem kell megijedni az antidepitől annál rosszabb. Én már 6-félét próbáltam szart se érnek. Most Prozac oldattal próbálkozunk a főorvosnőmmel. ÉS NEM KARDIOLÓGIAI BAJOD VAN HIGGY NEKEM, NEM IS VOLTAK. ÉN TAVALY TETŐTŐL TALPIG KIVIZSGÁLTATTAM MAGAM SEMMI. Írj és folytatom majd. Üdv. és semmi pánik.
1916. klfrkl (válaszként erre: 1915. - Nóri 666)
2021. febr. 18. 15:33
Szia Nori 666. Írj légyszíves az e-mail klfr@freemail.hu. Csak azért hogy leírjam az én történetemet megosztom veled. NEM MINDENNAPI. 2019-ben még kajak VB-én voltam Szegeden.
1915. Nóri 666
2021. febr. 17. 22:16

Sziasztok! Új vagyok itt. Próbálom össze szedni a gondolataimat.Szóval röviden a történetem: 2012 körül volt az első komolyabb rohamom amikor is vezetés közben hirtelen semmiből úgy bedobogott a szívem,H még kellett állnom félre aztán otthon voltam máskor egyedül és.ugy éreztem.lezsibbad a fél oldalam bevitt a.mento megijedtem nagyon egy hétig vizsgáltak de nem.talaltak semmit. Ez szépen elmúlt aztán jött tavaly óta egy állandó félre ütése a szívemnek nem foglalkoztam vele, kardiológusnal voltam aki nem talált megint semmit. Na itt jön msot a lényeg ez a.szivritmus zavar egyre sűrűbb és hozzá társul a hirtelen jelentkező magas pulzus.A hetekben többször volt rohamom. Teljesen.kivagyok.mar magamtól. Sajnos nem.segit hozzá H a férjem 3 műszakban dolgozik.es.ha éjszakára megy szinte már érzem h jön a roham.A gyerekkel én vagyok.ugye egyedül akkor teljesen rá teszem magam arra, h mi lesz ha rosszul leszek.es ezt látja😭közben eppen csinálok egy sulit és vizsgaidőszakom van. Erre fogom picit H lehet ettől erősödik most ez bennem.Eddig nem akartam pszichiáter hez menni de úgy érzem itt az ideje közben felek attól is H nem e.megis valami betegség hogy a szívem úgy félre üt és egésznapos is szokott lenni.Marciusban megyek amúgy kardiológushoz is vissza.Megorulok már magamtól ,se ejjelem se nappalom. pár hete csak erre gondolok és figyelgetem a tüneteket. Napközben jobb a munkával gyerek háztartás lefoglalni próbálom magam de.aztan jön az este és mindig rosszabb. Csinálom a .légzés gyakorlatokat, egészségesen étkezem, próbálok mozogni és mégis ...

Frontin 0;25 sajnos napok óta alváshoz vettem be de nem akarok raszokni. Magnézium; D vitamint,valeriana és társait ég ideje eszem már.

Örülök hogy rá találtam erre a csoportra és látom nem vagyok.ezzel.egyeduo. Szívesen beszélgetek másokkal erről és tanácsokat fogadni.

Mindenkinek jobbulást és kitartást

1914. Sly001 (válaszként erre: 1910. - Arteika)
2021. febr. 17. 16:18
Ezek tipikus pánokos tünetek. Facebookon van sok pánikos csoport, ahol nagyon jó tippeket adnak egymásnak a csoporttagok. Ha rosszul vagy próbáld magad megnyugtatni, hogy "nem lesz semmi bajom, el fog múlni, ahogy legutóbb is". Hideg vizes törölközőt rakj a tarkódra, légzéstechnikákat találsz a Youtube-on.
1913. klfrkl (válaszként erre: 1899. - Szonica2020)
2021. febr. 17. 13:12
Szia Szonica2020. Keress meg és csevegünk. Az e-mail címem itt van, írj légyszíves.
1912. klfrkl (válaszként erre: 1911. - Zs3309)
2021. febr. 17. 13:03
Szia Zs3309. Én szívesen beszélgetek veled ha szeretnéd. Valószínűleg ugyanaz nekem is a bajom de már 1 év óta. Hiába adtak antidepresszánst nem hat. Tavaly még jó volt az Escitil de váltás történt, utána vissza Escitil nem hatott. Most Prozac oldatot eszek, 5 ml. Írj privátba is szeretnél e-mail: klfr@freemail.hu. Sziasztok.
1911. Zs3309
2021. febr. 8. 10:54

Sziasztok!

Új vagyok itt az oldalon, szívesen beszélgetnék valakivel ilyen témában, hátha segítene.

Most jelenleg úgy 3-4 hete ilyan tüneteim vannak: szívdobogás érzés, pedig nem gyorsan ver,

szorongás, betegségektől való félelem, lehangoltság. Reggel ezzel ébredek hajnalban. Estére valamennyire elmúlik.

Szerintetek inkább pánikbetegségre jellemző tüneteim vannak vagy kardiológiai is lehet akár?

Kicsit hipochonder is vagyok. :)

Köszönöm előre is a válaszokat!

1910. Arteika
2021. jan. 14. 21:17
Sziasztok.Nekem is vannak tüneteim de nem tudom,hogy ez pánik betegség e.4hónap alatt 2szer volt ilyen rohamom hirtelen szédüléssel kezdődik utana az ijedségtől (szerintem) nagyon gyors szívverés,szédülés,ájulás érzés,halálfélelem, úgy érzem nem a valóságban vagyok,minden “bántja” a szemem úgy érzem nehéz nézni vagy nem is tudom elmondani a torkom zsibbad úgy érzem az állam megmerevedik kellemetlen ha mozgatom rosszul érzem magam a bőrömbe úgy érzem ilyenkor,hogy meg fogok őrülni nem épp az elmém az utóbbi 40percig tartott kb de a rohamok után hetekig rosszul érzem magam rossz a közérzetem úgy érzem ebbe bele fogok őrülni és hamarosan meg fogok halni félek mikor lesz következő...ilyenkor úgy érzem mentőt kell hívjak mert ha nem meg fogok halni.És ha nincs rohamom akkor is folyamatosan szédülök rossz az egyensúly érzetem a “látásom”...Szerintetek?ez pánikbetegség?nagyon kivagyok 1eve minden jó volt velem...nem fogom ezt bírni lelkileg
1909. petdal
2020. dec. 30. 23:16
Sziasztok. Azokhoz lenne egy kérdésem akiknél a pánikroham alatt és a rohamok között is volt megőrüléstől való félelem. Ki, hogy küzdött meg vele? Nem szeretném leírni a pánikom történetét és az egyéb dolgokat mert egy hozzászólást nem lenne élg rá. Sokat olvastam a témában de ezzel kapcsolatban nem sokat találtam, azonban nálam ez az egyik legijesztőbb tünet. Attól félek megőrülök és ez teljesen kikészít. Ha valakinek van hasonló tapasztalat kérem írjon
1908. janszi (válaszként erre: 1907. - Kat52)
2020. dec. 29. 15:13

[link]


[link]

Ez a hatóanyaga,itt van pár olvasnivaló,nekem is a google fordít.

[link]

Elég friss még ez,római-4 kettősvak humánkontrollos teszt ez még.

Te sem tudod,meg a doki se hogy placebo vagy hatóanyag amit kapsz.

De a dokit kérdezd hogy egyszer jó,egyszer nem,miért.

Nem vagyok orvos,meg se kérdezd.


Viszont egy próbát megérne egy regressziós hipnózist,beszélni kéne olyannal,aki csinál ilyet,hogy van-e értelme.

1907. kat52
2020. dec. 29. 14:55

Sziasztok!

Nagyon régen,kb.30 éve kezdődött a pánikbetegségem.Abban az időben még nem ismerték fel,hogy mi ez a betegség,sőt tagadták az orvosok,hogy ilyen betegség létezik.Nagyon sok orvosnál megfordultam,nagyon sok pénzbe került.Szedtem ilyen-olyan gyógyszereket,különböző mellékhatásokkal.Nagyon durva pánikrohamaim voltak/remegés,halálfélelem,ájulás,megsemmisülés érzés/.Az évek során enyhültek a tüneteim,de sajnos átment az egész egy szinte állandóan jelenlévő generalizált szorongássá.Sajnos orvoshoz kellett fordulnom,aki a Loranxil 1mg gyógyszert írta fel,amit kb.10 hónapja szedek.Eleinte használt,de az utóbbi időben már nem annyira.Esetleg ismeritek ezt a gyógyszert,valami tapasztalat van róla?Köszönöm,hogy meghallgattatok!

1906. R10
2020. dec. 14. 22:51
Sziasztok. Sokat olvastam, ki hogyan elte meg a sajat harcat a panikkal. Nekem 2 eve kezdődött, magas pulzus, magas vernyomas, szedules halal felelem. Aztan annyira felmergelt hogy urra tud lenni rajtam ez az erzes higy feladtam marmint ugy h nem erdekelt ha meghalok most mar kimegyek az utcara nem erdel a dolog es segitett valamint ilyenkor amit biztos sokan tudtok de sok folyadekot asvanyi anyagot es elektrolitokat veszit az ember sokszor ez inditotta el marmint a szedules a panikotes kozben csak ezekben a hianyokban szenvedtem nagyon tudom ajanlani a SODIORALT nekem akkor segitett. Eltelt 2 ev es most egy ujabb stresszes helyzet elohozta megint de mar pici remegessel nehez legvetellel is tarsul. Ujabb kivizsgalasok utan szervi problemaim nincsenek hala Istennek valoszinuleg orvosi segitsegre van lesz szuksegem viszont fejben megrpobalok eros lenni rohadt nehez tudom higyjetek el mert fel even kerszetul heti 4x vitt el a. Mento. De fejben nagyok sok minsen eldol. Kitartást....
1905. Károly1977 (válaszként erre: 1898. - Dudika80)
2020. nov. 30. 12:26

Szia! Esetleg egy általános kivizsgálással kezdeném, mivel a pánikbetegség agyi biokémiai folyamat, tapasztalatom szerint sokminden befolyásolja.

Ha minden leleted negatív, akkor is lehet korral járó olyan hormonváltozás a szervezetben, ami tüneteket idéz elő.

1904. Károly1977 (válaszként erre: 1900. - Szépszemű lány)
2020. nov. 30. 12:19

Szia! 42 éves vagyok és 19 éves korom óta pánikbeteg. Két év kihagyást kivéve folyamatosan gyógyszert szedek, hogy mondjuk úgy hogy normális átlagos életet tudjak élni.

Nehéz út előtt állsz, sajnos szerintem nem szabadott volna ilyen mélyre kerülnöd, hamarabb kellett volna segítséget kérned.

Szivesen megosztom a tapasztalataimat, ha gondolod. Jobbulást! :)

1903. szépszemű lány (válaszként erre: 1901. - Kitti 11)
2020. nov. 16. 08:10
Szia jól van akkor írni fogok emailt vagy ha gondolod te is írhatsz először. Nekem meg ez az email címem:19871102@citromail.hu
1902. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1900. - Szépszemű lány)
2020. nov. 14. 18:13
Ilyen erős tüneteknèl jobb, ha szedsz gyógyszert, de mellette kellene a pszichoterápia is.
1901. Kitti 11 (válaszként erre: 1900. - Szépszemű lány)
2020. nov. 14. 18:09
Szia! Szivesen beszélgetek veled.kreszikitti@gmail.com
2020. nov. 11. 07:13
Sziasztok Marika vagyok pánikbeteg de ez már nagyon durva ami nekem van. Szinte egész nap elkísérnek a rosszullétek. Az összes létező tünet megjelenik nálam és úgy érzem hogy ebbe fogok beleőrülni. Nem akarom hogy minden nap rám jöjjenek a rosszullétek de nem tudom őket kordában tartani visszaszorítani. Valaki tudna erre gyógymódot ajánlani? Vagy nyugtatózzam magam hogy jobban legyek? Pont ezt akarom elkerülni hogy nyugtatókon éljek. Meg antidepresszánst se akarok szedni bevallom az igazat. Magamtól akarok meggyógyulni de ez nagyon nehéz. Nem is gondolokna rosszullétekre akkor is előjönnek. Nem bírom már tovább ezt a mindennapos kínt. Ti mit javasoltok?? Gyógyszerezzem magam hogy ne uralkodjon el rajtam??
1899. Szonica2020 (válaszként erre: 1886. - Klfrkl)
2020. nov. 2. 22:53
En is szivessen csevegnek :)
1898. Dudika80
2020. okt. 26. 16:00

Sziasztok! 16 éve vagyok pánikbeteg. Gyógyszert már rég nem szedek csak frontin van nálam rosszúllét esetén. 16 év alatt megtanultam kezelni ezt a betegséget,mivel tudom,h nem lehet belőle kigyógyulni,ezért nem volt más választásom. Ismertem a tüneteimet,a rohamok lefolyását,tudtam hogy kell reagálnom a helyzetekre. Most viszont valami megváltozott. Mások a túnetek és szinte minden nap rosszul vagyok,hol jobban,hol kevésbé,de nem a szokásos érzés,nehezen vagy egyáltalán nem tudom kezelni. Miért változott ennyi év után? Az életemben minden ugyan az. Sem jó,sem rossz változás nem történt. Volt vagy van valaki hasonló helyzetben? Mit tanácsolnátok? Gyógyszert nem szívesen szednék,persze ha nincs más választás...

Köszönöm szépen!

1897. klfrkl (válaszként erre: 1896. - Klfrkl)
2020. okt. 6. 21:11
Nem jól írtam az e-mail címet: klfr@freemail.hu. Így a jó.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook