Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Panelprogram akkor is ha nem akarom? fórum

Panelprogram akkor is ha nem akarom? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2015. márc. 13. 07:33

Figyelj, annyi azért sohase lesz...

Nyugi, azokat az előrevetítéseket azért mindig jófele kerekítjük, hogy kijöjjenek..:-)


De még azért így se mindegy.


Persze a szigetelés önmagában nem elég, kell hozzá egyrészt magának a


-hálózatnak a korszerűsítése,


-az egyedi mérés a lakásoknál - tehát hogy érdeke legyen odafigyelni és letekerni a radiátort -


-plusz a radiátorcsere, hogy jobb legyen a hőleadás.


Anyámék lakásának a téli fűtésköltsége ott most 13000Ft... Úgy, hogy én rosszulleszek a melegtől, ha odamegyek, mert itt náluk a téglában 35-ért is a hideghez vagyunk szokva finoman szólva..


És igen, ez már 10 éves, az első munkám volt, és lehetett volna még jobban is csinálni, ma már 10cm alatt nem javasolnék szigetelést..


(Sőt összességében eléggé szigetelésellenes vagyok, de ez más kérdés, a paneloknál pont a gazdálkodói-gazda- szemlélet kialakulása miatt támogatom ezeket a projecteket, szűken vett szakmai értelemben nem feltétlenül ez a véleményem.)


Csak hogy világos legyen, mert néha sokmindent mondok egyszerre: ott laktam a szüleimmel abban a házban, ahol ez az első szigetelés volt. Anyámék ma is ott laknak. Akkor folytam bele a dolgokba. Ráadásul anyám lett azóta ott a gazdaságis, számokat is többek között onnan tudok. Azóta már elköltöztem onnan a családommal. Még azon kívül aztán ennek nyomán pár háznál még dolgoztam ilyen minőségben...

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2015. márc. 13. 07:23

A múlt héten.

Ráadásul licitálással, 6 óra alatt.

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2015. márc. 13. 07:23

Elég baj az.


Az teljesen igaz, hogy azért ott nem okozott ez a lakóknak különösen nagy terhet, ahol eleve volt tartalékképzés.


Nálunk 90-ről 120Ft-ra emelkedett akkor a közös költség, tehát pl. a 74nm-es lakásnál ez havi szinten a 7000-esről a 9000-es nagyságrendet jelentette.. Jó, ezek 10 évvel ezelőtti számok.


Már a 90-ben is benne volt egy jó adag tartalékképzés, ami már cash-ben megvolt a háznak a programba való jelentkezéskor, meg még volt a háznak otp ltp-je is..


Így vágtunk bele, és már rég törlesztettük is a dolgokat. Sőt, utána se vettünk vissza a közös költségből, ami marad, az megint megy tartalékba..


Mert vannak 30 éves liftek, tetőszigetelés, villámvédelem..


Hát így lett ez a ház cerberus díjas, és így kerülnek ott a lakások ennyibe. Meg persze Buda, meg levegő, meg panoráma...


Meg hát az a szemlélet, hogy eleve nem hagyjuk lepattanni, és igen, a lakhatásunkra áldozni kell, előre is, tartalékban is. Nálunk is voltak egy páran, akik szerint ez "minek", de hál istennek nem ők voltak többségben. De még olyan is akadt, aki utólag bocsánatot kért...


Nyilván mások az arányok egy más adottságú helyen. De!!


Azon a más adottságú helyen is érvényesek a törvények (nem vagyok naprakész, kicsit változhatott azóta, de lényegesen nem hiszem): ahhoz, hogy a ház elinduljon, ahhoz elve 2/3-os többség kell, de a hitelfelvételhez meg 90%-os, írásbeli szavazás.


Tehát végső soron 90% kell. Ott, ahol a 90% elvállal ilyen mértékű emelést, akkor azt el kell fogadni. Gondolom másnak se kis mérték ez.


Megoldásként, ha mégis megszavazzák:


-Én olyat is el tudok képzelni, pláne, ha azon az egy szavazaton múlik az indulás, és ha elég nagy a lakóközösség, hogy kellő indokkal az egész többletköltséget, vagy egy részét szétdobják a többi lakó között..


-Az önkormányzat is segített nálunk ilyen esetben, mert neki is érdeke volt, hogy sikeres legyen a házunk.


De még utána fogok kérdezni a gazdaságisnál, akivel együtt dolgoztunk akkor, hogy mi is lett azzal a pár emberrel, akinél gond volt, hátha lesz még valami ötlet..


De szerintem amíg nincs meg az írásbeli szavazás 90%-a, addig kár izgulni bárkinek is..

16. fincsi5 (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 07:14
Hol van az a panellakás, amit mondtál, hogy 22,5-ért ment el? És mikor volt ez? :))
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Whisky)
2015. márc. 12. 22:02

Ne félj ennyire, beszélj a gyerekekkel, mond el nekik,miről lenne szó.

Mond már el, mennyi a mostani közös költség és mekkora a lakásod.

Mert a következő költség, ennek a fügvénye is.

14. youlcsi (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2015. márc. 12. 21:36
itt nálunk kb érvényes, hogy azonos méretű panelprogramos lakások fűtésköltsége 1/3-a a nem panelprogramosénak. ráadásul az új (már nem) "panelprogram" ennél lényegesen nagyobb, 80%-os megtakarítást vetít előre.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Simple)
2015. márc. 12. 21:18
Azon is sok múlik, hogy milyen a lakás elhelyezkedése. Egyébként meg ha mindenki leveszi a fűtést, akkor szépen meg lehet fagyni.
12. simple (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2015. márc. 12. 21:16
Jó hőszigeteléssel ennyivel csökkenthető.
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Simple)
2015. márc. 12. 21:14
Ezt ki mondta, hogy a fűtés költésége 60 %-kal csökken? Én még senkivel nem beszéltem, akinek ennyivel csökkent volna.
10. simple (válaszként erre: 4. - Whisky)
2015. márc. 12. 21:12
Igen rossz hozzáállás. Mindenkinek az az érdeke, hogy modern, korszerű lakásban éljen. Nem gondolsz arra, hogy a gyerekeknek majd milyen jó lesz, ha egy jó kis lakást örökölnek amire nem kell vagyonokat költeni? A fűtésköltséget páldul 60%-al lehet csökkenteni! Szerintem ez hosszútávon baromira nem mindegy, hogy százezer forint havonta a fűtésem, vagy 40 ezer....
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Whisky)
2015. márc. 12. 21:09

Nálunk azt mondták, hogy amíg legaláb 90 %-os nem lesz a szavazati arány, addig nem csináltatják meg. Azért szerintem is figyelembe kell venni a kisebbség anyagi helyzetét is, de ha ezt nem nézik, nem sokat tudsz tenni.

Egyébként a gyerekeid nem csak mínuszt örökölnek, hanem egy lakást is.

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 12. 21:07

Az a valamelyest emelkedő közös költség nálunk pl. + 15.000,- Ft lenne. Ja, és egyébként a közös költség alapból is már 12.000,-, az tehát összesen 27.000,- Ft lenne csak közös költségre.

És amerre én lakom bizony nem nőtt meg milliókkal a lakások ára azért, mert panelprogramban vettek részt.

7. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Whisky)
2015. márc. 12. 19:28

Csak az a nem mindegy, hogy a lakásodon nem személyes jelzálog van... Valamelyest emelkedett közös költséget kell fizetned..


És ebben a helyzetben meg segítsen a gyerek.. Neked gyógyszerre sincs, első gondolatod, hogy ő mit fog örökölni.. Most hol van ő??

6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Whisky)
2015. márc. 12. 19:26

Én az első budapesti panelszigetelés építésze vagyok.

Az adott környéken a 74nm-es lakások ára - bár nagy a szórás 14-16 millió forint. Abban a házban, amiről szó van, pedig az még csak nem is a legjobban sikerült volt, - és volt fűtéskorszerűsítés, szigetelés, radiátorcsere - most egy olyan lakás 22,5millióért kelt el..


Hát ezt hagynád a gyerekeidre többmillával magasabb árú lakást..


Nomármost - egyrészt nem a lakásodon van jelzálog, hanem a ház veszi fel a hitelt - az a gyerek, aki ezt a lakást fogja örökölni, az segítsen már be egy kicsit most a megnövekedett közös költségbe..


Egyébként csak nagyon nagy többségnél, 90% felett lehet megcsinálni, és azért van erre jog, hogy 2-3 véleményt figyelmen kívül lehet hagyni, mert máskülönben soha a büdös életben semmi sem történne, történhetne.. Ha mondjuk a 250 lakásból 246 akarja, akkor meg lehet csinálni. Már csak azért is, mert a szigetelés az egész épületet érinti, nem a lakásokat egyenként. Az ablakok meg - a homlokzat miatt - engedélyköteles dolgok, azonkívül szerves része a hőszigetelésnek. Ha egy helyen "luk" lenne, az már csökkentené az egészet. Még a támogatást is elvehetnék utólag ilyenek miatt, nézik rendesen.. Ez virítana az utólagos hőtérképen.. Ezek miatt vannak ilyen jogszabályok..


Voltam tanulmányúton No.-ban, ott fogták a lakókat, és kiköltöztették, és még a gépészetet, meg mindent felújítottak.. Egyébként úgy lenne hosszú távon értelme a dolgoknak, mert szakmai véleményem szerint ami itt folyik, csak maszatolás.. És ott se volt ez ingyen..


Aki egy közösség valamilyen tagja, azzal bizony előfordul ilyen.


Egyébként mi igyekeztünk segíteni, egyénileg elbeszélgetni azzal az egy-két emberrel, akinek ez tényleg gond volt, és valamit kitalálni.. Volt, aki munkát kapott a háztól, volt, aki tovább fizetett kevesebbet...

5. Whisky (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2015. márc. 12. 19:17
15 ezer forintit fizetek havonta gyógyszerért,és le kell róla mondanom ha a lakáshitelt kell fizetnem. Voltam bent az OTP-nél és hiába mondtam hogy nem tudom fizetni,akkor is megadják a kölcsönt. Teljesen mindegy hogy a lakásra vagy a társasháznak adják,akkor is nekem kell fizetni és rajtam hajtják be.
4. Whisky (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2015. márc. 12. 19:14
Ez a baj,hogy ezt meglehet szavazni. Miért köteleznek arra hogy a saját lakásomon belül ablakot cseréljek? Rokkantnyugdíjas vagyok 7 éve,nekem már teljesen minden hogy milyen az ablakom,ne a szomszédaim döntsék el hogy milyen ablakom legyen. A gyerekeknek meg a lakást szerettem volna örökségnek hagyni,de így csak a hitelt fogom tudni átadni nekik.
3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Whisky)
2015. márc. 12. 18:11
nem a lakó/tulaj veszi fel a hitelt, hanem a társasház. és mint ilyen, a lakás ennek nem fedezete, nem lehet fedezete. az más kérdés, hogy nemfizetés esetén rá lehet terhelni, mert közös költségként behajtható.
2015. márc. 12. 18:07

Attól tartok, hogy ha a ház megszavazza, nincs mit tenni.

Ezenkívül nagyon jó dolog az. Csökken majd a fűtés számla. Korszerű, szigetelt, új radiátor, új ablakok.

Mindenképpen értéknövelő. Emeli a lakás árát.


Nincsenek gyerekek, unokák akik segíteni tudnának?

2015. márc. 12. 18:04
Kérdezem én,miért kell egy 62 éves beteg embert arra kötelezni hogy hitelt vegyen fel a saját lakására jelzálogként,amit nem tud fizetni. És melyik az a bank aki egy alacsony jövedelemmel rendelkező rokkantnyugdíjasnak hitelt fog adni 5 évre?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook