Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Panelprogram akkor is ha nem akarom? fórum

Panelprogram akkor is ha nem akarom? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
79. michelle.r (válaszként erre: 59. - Whisky)
2015. márc. 15. 13:14

Nem lovagolok én semmin, a vagyon általában nem azt jelenti, hogy nincs.


Nem biztos, hogy újra cserélik. A barátnőm most költözött be egy 4 szintes panelba, ablakokat cserélne, mert nagyon ramaty. Áprilisban a ház pályázik szigetelésre és felújításra, az ő költségeiből levonják a mostani ablakcserét, nem kell újra cseréltetnie, és újra kifizetnie sem.


Én abszolút megértelek, de a másik oldalt is, aki nem akar lepukkant, magas költségű házban lakni.

78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 18:51
Én biztosan megpróbálnám.Szerintem sincs sok választás, sajnos.
77. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Mezei Virág)
2015. márc. 14. 17:51
Szerintem is ez az egyetlen kivezető út. Vannak, akik ki tudják fizetni, meg kell próbálni eladni.
76. moonlight13 (válaszként erre: 67. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 14. 17:49

Én több közgyűlésen részt vettem, az emberek egy része hallgat, másik része mond valamit. Nem mindenki érti ezt annyira. Ha abba az irányba viszik a "szóvivők" az ügyet, akkor a többség bólogat.

Nekem elég nagy szám van, felszólaltam, és elmondtam az ellenkező oldal érveit is. Akkor kezdtek többen a másik oldalon is bólogatni, hogy ja... akkor ha ennyi, akkor mégsem. Merthogy én konkrétan feltettem a kérdést, hogy az plusz mennyi lenne...

75. moonlight13 (válaszként erre: 65. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 14. 17:47

Sajnos felénk ez a helyzet. És nem azért mert ellene vagyok a felújításnak, csak egyszerűen nincs miből. És úgy gondolom, ha nekem nincs miből, akkor sokaknak, akik itt nyugdíjból élnek, szintén nincs miből. Annak pedig az lenne a vége, hogy szépen mínuszba kerülne a ház a sok nemfizető miatt. Ezt pedig szerintem senki nem akarja.

Ezeket én levezettem a közgyűlésen, és sokan visszakoztak, ill. hozzám csatlakoztak.

74. moonlight13 (válaszként erre: 64. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 14. 17:44
Ebben az ügyben nincs ex has, hanem számolgatás van. Én kiszámoltam, nekem nem jönne ki a havi bevételemből ez a plusz kiadás. Tisztán matematika.
73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 14. 17:28
Azért lehet valami kompromisszum talán. A fűtés valamivel biztosan olcsóbb lesz hosszú távon.
72. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - Mezei Virág)
2015. márc. 14. 17:22

Hát, egy felújításra szoruló lakást majd 25ezres közös költséggel eladni...


Az értéknövekedés - ha lesz egyátalán - akkor realizálódik igazán, ha lejár a program, tehát ha már kifizette a ház a felújítást..

2015. márc. 14. 17:19
Lehet, hogy érdemes lenne a felújítás után eladni, mert akkor már nagyobb az értéke még akkor is, ha a lakás felújításra szorul.
70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - Whisky)
2015. márc. 14. 17:15

Ezt a tanácsot letagadom, ha a szemembe mondanák: szerintem ússz az árral, jelezted amit kellett jelezned. Fizetsz, amennyit tudsz. Az, ha valaki valamennyit fizet, az mindig sokat számít, a szándékot bizonyítja, és más megítélés alá esik.. És álszentül várd ki, amíg mások kezdenek el nyavajogni... Mert fognak, az tuti.. Lesz sok nemfizető, akik meg egyátalán nem fognak fizetni.. És akkor majd lesz valami megoldás, amibe te is beállsz, mint rászoruló.. Én legalábbis ezt vízionálnám. Jobbat nem tudok.


És még ha nagyon nem úgy gondolod, akkor is vágjál jó pofát a ház előtt, hogy "te aztán nem vagy semminek az elrontója.." Hidd el, ezzel mész a legtöbbre egyenőre. Majd eljön még a te időd is.


Ez a pár szó alapján, amit itt írtál, legalábbis ezt gondolom. Pláne, ha az ügyvéd se mondott semmi mást..

69. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Whisky)
2015. márc. 14. 17:12
Akkor már csak a legjobb megoldáson érdemes gondolkodni.
68. Whisky
2015. márc. 14. 17:07
Véglegesen megszavazták.
67. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - Whisky)
2015. márc. 14. 16:52

Még egyenesen mindig nem válaszoltál - vagy nem értettem - arra, igennel vagy nemmel, hogy egyátalán a végleges fázist megszavazták-e. Tehát már abban az állapotban van a dolog, hogy nincs visszaút?


Ez eddig nem volt világos.


Mert ekkora kiadást egyszerűen nem hiszem el, hogy egy "átlagos" közösség 90%-a megszavazott. Még akkor se, ha amint írtad, a jórésze fel sem fogta..


Én egyébként az egész közösségnek azt javasolnám, hogy nem kellene ebbe most belevágni.. Kellene képezni egy alapot, plusz a társasháznak lakástakarékot kötni. Egyenlőre havi 2-4 ezer forinttal megnövelni a közös költséget, és a többlet menne az alapba..


Ez azért is jó lenne, mert egyátlán azt lehetne látni, hogy a "kicsit" emelt költséget az emberek nagyrésze fizeti-e rendesen. Ha igen, akkor összegyűlik egy kis tőke, akkor lehetne tovább pályázgatni, és akkor - bár lassabban értek célhoz - de mégis nem olyan nagy teher... Azért én ezen elgondolkoznék, ha tényleg minden úgy van, ahogy írod..



Ami viszont a gyerek-kérdést illeti, igen, elfogadnám a gyerekem segítségét. Ugyanúgy, mint ahogy meg is adom szó nélkül a saját szüleimnek is. Idén anyám fogja lejárt otp ltp-met kapni, jövőre a férjemét meg anyósom a saját házának a felújítására. Pedig négy gyereket, köztük két sérültet nevelünk.. De hol ők segítenek (segítettek is sokat), hol mi.. Szerinetem az a normális, ha az élet elindulásakor, tanulásra, házasságra ők segítenek még - ha van rá módjuk - aztán ahogy erősödik az új család, egyre többet a gyerek segít a szülőknek. Szerintem ez ilyen.


Ugyanolyan jó tulajdonság elfogadni tudni a segítséget, mint adni. Elég szégyen, hogy nekik maguktól nem jut az eszükbe.


Kicsit szívd föl magad önbizalommal.. Ne legyél ennyire áldozat! Nem jó az. Nyisd ki a szád a házban is, mond el a véleményed. Nem hiszem, hogy nincs más, akinek ez gond. :-))

66. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 16:44

Nálunk a lakótelepen is sokan panaszkodnak a magas törlesztő miatt. Sok embernek kicsi a jövedelme.

Ez még sokáig így is lesz, de azért erőltetik a szigetelést. :(

Mo. jobban teljesít... :(

65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 63. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 16:40

Így van.


Így én is sokallom ezt, nekem is sok lenne hirtelen ennyi többlet.

Mondom, nálunk ez közel se volt ennyi hirtelen, persze előzőleg nyilván sok év alatt összeraktuk a felújítási alapot..

64. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 15:53
csak ex-has mondtam egy peldat
63. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2015. márc. 14. 15:01

Igen, lehet, hogy ez lenne a jobb megoldás.

Szüleimnél leszigetelték a házat, egyedi mérővel vannak felszerelve a lakások. Kb. ugyanannyi a régi fűtés számla és az új közös költség+felújítási költség, mintha a magasabb fűtést fizetnék. Ráadásul egész évben ugyanaz az összeg, nem csak télen. Amúgy, ha jól számolom, kb. 8-10 év után fog megtérülni, ill. akkor indulunk 0 Ft-ról. Ja, és azóta náluk mindig hideg van, mert mindenki spórol a fűtéssel.

Szóval szerintem ahol nincs a társasháznak magas összegű megtakarítása, ott szépen a zsebébe kell nyúlni a lakás tulajdonásának. Ahol két kereső ember van a családban, ott még hagyján, de ahol egyedül tartja fenn valaki a lakást, ott szerintem lehetetlen kifizetni.

62. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2015. márc. 14. 11:37

Én is megértem az aggodalmát. :(


Érdemes lenne talán eladni ezt a lakást és egy kisebbet venni, amit fenn is tud tartani.

Többféle jó megoldás is lehetne.

2015. márc. 14. 10:48
Látom, a többség jól áll anyagilag! Én megértem Whisky aggodalmát. A gyerekeitől sem biztos, hogy el lehet kérni hvi 15.000,- Ft-ot. Én sem kérnék az én gyerekemtől, hogy majd egyszer, ha én 30 év múlva nem leszek, akkor örökölnek... Nekik is most kell megélni valahogy.
60. moonlight13 (válaszként erre: 58. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 14. 10:46
Alapból is legalább 6-8 év a fizetés, nem 2 év.
59. Whisky (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2015. márc. 14. 10:09
kár ezen lovagolni a gyerekeknek nincs akkor miből jönne a segítség . nekik a gyerekeiket kell nevelni taníttatni ami nem kis összeg.ezt nem lehet minden gyerektől elvárni. a felújítást mwg lehetne csinálni de nem luxus módon. eddig már cseréltek lépcsőházi ablakokat, végfalat szigeteltek ez most mind nem jó ujból kell csinálni mert csak akkor felel meg az otthon melege programnak. akiknél müanyag ablak van azt is cserélik hogy biztos legyen a támogatás
2015. márc. 14. 09:04

Panelprogram akkor is ha nem akarom!

A koossegi-gazdasagi erdek az elso!

Max. fizetesi konnyitest kerhetsz, ill. ajanlhatsz fel az anyagi helyzetedre tekintettel.

Nem 2 evig fizetsz, hanem mondjuk 4 vagy 6 evig.

Ez van :(

2015. márc. 14. 05:25

...nem azért nem szeretnéd elfogadni" a gyerekeid segítségét, mert x ideig felfordulással jár a felújítás? Gondolok itt az ablakok cseréjére, meg nem tudom még mire...


Nem inkább ez rémít meg? Az utána levő takarítás, bejárkálás hozzád stb?


Nem hinném el, hogy azért nem kérsz segítséget a saját gyerekeidtől,mert az hogy jönne ki"?

56. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2015. márc. 13. 22:51
12.000+15.000,- akart lenni
2015. márc. 13. 22:51
Érdekesek a hozzászólások. Én sem tudtam volna egy keresetből egy gyerek tanulmányait finanszírozva bevállalni egy ekkora összeget (amint írtam 12+1=27.000,- Ft csak közös költségre), erre jött volna még az összes többi kiadásom. Szerintem ez durván nagy összeg.
54. BESTia ☺ (válaszként erre: 49. - Whisky)
2015. márc. 13. 22:41

Az az érzésem, hogy nem is keresel megoldást a helyzetre, hiszen te úgysem akarod ezt a felújítást. Ez a lényeg számodra, hogy nem akarod.


Gyerekektől nem szégyen segítséget kérni, ha olyan viszonyban vagytok, úgyis az övék lesz. Nem kell mindent egyedül megoldanod, tudni kell a segítséget is elfogadni, csak ehhez kicsit győzd le a makacsságodat.


Nem lesz ez olyan vészes, mint ahogy most látod a helyzetet.

53. moonlight13 (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 21:42
nálunk is hasonlóak lennének az arányok. és nem lehet mindenkinek "összedobni" a rávalót.
52. 31bc25d879 (válaszként erre: 49. - Whisky)
2015. márc. 13. 19:43

Figyi!


Megértelek! Tényleg!


De olyan nagyon nagy választási lehetőséged nincs. Ha megszavazzák, akkor az lesz. Jobb ha ezt leültök és megbeszélitek. Eddig te segítettél a gyerekeiden, most ők segítenek egy picit és úgyis az övék lesz.

51. michelle.r (válaszként erre: 49. - Whisky)
2015. márc. 13. 19:42

Korábban azt írtad, nem akarod, hogy a vagyonukat erre költsék. Ezzel azt sugallod, akár meg is tehetnék.


Nem segítség, a saját jövőjükbe fektetnek be vele. Idegenek segítségét elfogadod? Mert ha a ház megszavazza, meg kell találnod a megoldást.

50. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Whisky)
2015. márc. 13. 19:42

Jaj, hát értünk...de a lakás egyszer úgyis a gyerekedé lesz, nem? :))

És jobb, ha segítenek, ha tudnak, minthogy jelzáloggal terheljék, ha nem muszáj. Mert, ha nem fizeted, az lesz a vége...elmúlt az a világ, hogy tekintettel lennének anyagi helyzetedre, tudod te.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook