Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Panelprogram akkor is ha nem akarom? fórum

Panelprogram akkor is ha nem akarom? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
109. fincsi5 (válaszként erre: 106. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 19. 15:26

Ezt most láttam.az a baj, hogy egy jogász sem fogja azt mondani; ne fizessen, legfeljebb ; ha nem tudja vállalni, költözzön el.

Sajnos,senki nem veszi majd figyelembe, hogy ő az elején látta: nem tudja fedezni.

108. fincsi5 (válaszként erre: 107. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 19. 15:21

Most,hogy az új fórumot olvasom; esély van rá.:))


Fájdalmas, de szép.:)

107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - Whisky)
2015. márc. 19. 15:19
Remélem egy idő után már idézni is fognak..:-))))
106. 4c1a787e8f (válaszként erre: 105. - Fincsi5)
2015. márc. 19. 15:19

Természetesen nyilván így van.


Az a 100% biztos, ha mindent kifizet, mint közös költséget..


Bár érdekes kérdés merült fel bennem, és erre tényleg nem tudom a választ, de Whikynek érdemes lenne ennek utánakérdezni jogásztól:


Van ugyebár a közös költség. Aztán meg van a felújítás..

Van olyan, hogy a felújítást, mondjuk itt a szigetelésről beszélek konkrétan valaki egyben kifizeti, vagy van olyan, hogy külön fizetik a havi részt, és nem a "közös költség" részeként.


Tehát tulajdonképpen ez két dolog, csak az egyszerűség kedvéért szokták egybevenni, és a "közös költséget megemelni". No az ötletem a következő: nem lenne-e lehetőség ezt a kettőt szétválasztani. És akkor a közös költség részt teljesen fizetni, hogy ne legyen jogalap a ház részéről perre vinni a dologot, mint nemfizető adós.. Hanem akkor "csak" a felújítás résszel lenne némileg elmaradva, illetve azt fizetné "lassaban" a többieknél.. Mivel jelezte is..


Nem tudom érthető-e, mit akarok mondani, és ilyenre nem láttam példát, de valóban az van, amit Fincsi mond, hogy azért bizony itt egy közös költség nem fizetésnél - tartós bajoknál - a lakás is rámehet elvben..


Csak valami jó jogász kellene neked már most Whisky.. Nézz valami ingyenes jogsegélyt, hátha akadsz valami normális emberre, aki okosabb nálunk.

105. fincsi5 (válaszként erre: 104. - Whisky)
2015. márc. 19. 15:10
Szurikáta 111 jókat szokott írni, de azért vigyázz, itt a lakásoddal játszol.:)
104. Whisky (válaszként erre: 70. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 19. 14:46
többször elolvastam, egy kicsit megnyugtat, remélem igazad lesz
103. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - Mezei Virág)
2015. márc. 19. 07:54

Erről beszélek.


Pont a szigetelés miatt penészedik..

Mert csak feltették, és nem kértek tanácsot szakembertől, ráadásul olyantól aki tudja is mit beszél. A szigetelés ugyanis azt csinálja, hogy nem engedi ki annyira a párát, mint ahogy az eredetileg történt.


Ezért veszélyes a szigetelés.


Az meg, hogy az eredeti szellőzőrendszer helyre van pofozva, semmit sem jelent. Az az eredeti állapotokra van ugyanis méretezve, és általában nem is teljes (tehát be befúj, de az elszívás nem megoldott, stb.).


Magyarán komoly mérnöki rálátást és számítást igényel, hogy elbírja-e a ház páraháztartása a szigetelést, ablakcserét, az új szellőzésnek milyen légcserét kellene biztosítani, mi van az eredetileg vágott szellőzőnyílásokkal, stb...


Ez az a körültekintés, amire a magyarnak se igénye, se pénze, se tudása... Nem, ne fogjátok a pénzre, voltam én a Rózsadombon is, ahol erre nem volt igény, mert minek a'..


Így meg lutri, ha szerencséje van a háznak nem penészedik, ha meg nincs, akkor meg igen..


Nem lehet csak a hő spórolásával foglalkozni, egy ház energetikai rendszere ennél jóval bonyolultabb.

2015. márc. 18. 14:39
Sajnos legtöbbször a közös képviselő eldönti hogy mi legyen. Úgy manipulálja a lakókat, hogy Neki mindenképpen "megérje". A kis ember meg nem tud mit csinálni.
101. Mezei Virág (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 18. 13:15

Ami azt illeti, én tudok penészedő szigetelt házról!

Az nem állami támogatással készült ugyan.

Van szellőzőrendszerük is. Mégis penészes...


Fűteni márpedig télen kell, azért számít valamicskét az a hőszigetelés - remélem!

100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 99. - Mezei Virág)
2015. márc. 18. 09:57

Na ja, eztetet mondtatam, hogy attól függ a dolog, hogy az az üvegezés, - amit esetleg magánúton csináltak - az jó-e.. avagy elég jó-e..


Ugyanakkor meg lesz itt olyan párásodás, meg penészedés 5-6 éven belül, hogy öröm lesz nézni a pereket.. Mert olyat sehol se látok leírva, hogy páratechnikai számítást, méretezett résszellőzőt kellene bemutatni... Merthogy hiába majmoljuk a németeket a 25cm szigetelésükkel..


- ott ez úgy nézett ki, hogy a mesterséges szellőzési rendszert is felújították hozzá, tehát a szellőzés, légcsere eleve nem volt gond...


- másrészt önmagában a szigetelőanyag nem melegít, amögé mindig kell a hőtároló tömeg, aminek a "megtartott hőjét" szigeteli a szigetelőanyag. Az ugyanis nem tárol hőt, csak pár napot késlelteti a távozását.. Ha sokáig kint vagy télen nagykabátban, előbb-utóbb akkor is elkezdesz fázni, ha nagyon meleg rajtad a kabát. Azaz "átfázol". Tehát továbbra is mondom, csodák nincsenek..


Nem értenek ezek semmihez...

2015. márc. 17. 12:52

Ez évtől szigorodtak a feltételek. Lényegesen meg is drágultak!


"– Idén január 1-től szigorodtak az épületenergetikai követelmények a pályázati forrásokból történő új építésre, valamint jelentős mértékű korszerűsítésre vonatkozóan; ezek a költségoptimumot figyelembe vevő felújításokat írnak elő. Míg például a kezdeti panelprogramoknál még 4-5, később 8-10 cm-es szigeteléssel burkolták a házakat, most az első generációs panel épületeknél 14 cm, az újabbaknál 13 cm hőszigetelés szükséges. Más megközelítésben, a most érvényes hőátbocsátási tényező értéke 0,45 W/m2K-ről 0,24 W/m2K-re, tehát közel felére csökkent. A nyílászáróknál pedig a korábbi 1,6 W/m2K érték helyett mára 1,15 W/m2K értéket támogatnak, ami már három rétegű üvegezést igényel – részletezte Jónás Imre szakértő.


problémát okozhat, hogy aki magánúton kicserélte az ablakait és gyártási műbizonylattal nem tudja igazolni az ablakok hőátbocsátási értékeit, annál a szakértő azt nem tudja figyelembe venni, és előírhatja a cserét. Sajnos, az is igaz, hogy az új panelprogram nem támogat nyílászáró felújítást, vagyis ha nincs műbizonylat vagy nem felel meg az ablaküveg, úgy teljes csere szükséges.


Panelprogramra történő pályázás előtt a legfontosabb, hogy a társasház lakói méressék fel szakértővel, milyen energetikai állapotban van az épület, mert attól függ, milyen fejlesztéseket kell majd végrehajtaniuk, és az mennyibe fog kerülni."

[link]

98. moonlight13 (válaszként erre: 97. - Whisky)
2015. márc. 16. 10:31
Mi leszavaztuk. kb. 10 év múlva lennék 0-nál, és ki tudja, mi lesz még 10 év múlva... Addig semmivel nem fizetnék összességében kevesebbet a fűtéssel, sőt. Ugye a fűtést csak ősszel és télen fizetem, a törlesztést viszont egyész évben.
97. Whisky
2015. márc. 16. 10:26
Nem magamnak akartam írni,Moonlight-nek. Legalábbis nekem ezt mondták nemrégiben hogy fizessem amennyivel tudom.
96. Whisky (válaszként erre: 92. - Whisky)
2015. márc. 16. 10:22
Teljesen megértelek. Mindenképp szólni kell a közös képviselőnek hogy vegye jegyzőkönyvbe, mennyivel tudod fizetni. A hajlandóság meglegyen,így nem nagyon tudnak mit csinálni.
95. 4c1a787e8f (válaszként erre: 92. - Whisky)
2015. márc. 15. 19:10
Egészen pontosan két lépcső van. Az elindulás megszavazása az 2/3-os, és ott a jelenlevők a 100%.. De utána még van visszaút, mert a hitelfelvétel viszont 90%-os, és írásbelis.. Mondom, nüanszok változhattak azóta, de nem gondolom, hogy a fő elv változott volna.
94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 92. - Whisky)
2015. márc. 15. 19:08

Nem, ilyen horderejűnél nem a jelenlevők a 100%. Mondom, írásbeli szavazás, és 90%. De kérdezd meg pontosan az ügyvédet, a számokban nem vagyok biztos.

A háznak is gondolom van ügyvédje. Nálunk mindig ott ül ő is, pláne ilyen horderejű kérdéseknél, és tájékoztatja a közösséget a kérdésekről.


Ha nincs meg a megfelelő jogi forma, akkor minden támadható. A ház ügyvédjével próbálj meg beszélni.


Hát tényleg csak sajnálni tudok itt mindenkit a társasházkezelési morálért, a tájékoztatásért, a közösségszervezésért..


Ezt nem így kéne, és szerencsésebb helyeken nem így megy, függetlenül az idősektől, meg a nehezebb anyagi helyzetben lévőktől..

2015. márc. 15. 18:28
Hát, ezeket a kérdéseket tedd fel ott és tájékozódj abban is, hogy lehet ezt neked a legoptimálisabban végig csinálnod.
92. Whisky (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 15. 18:25
a közgyűlést negyed óra mulva kezdik, azt hiszem igy a jelenlevők a 100 százalék, nemtudom, akik ott vannak azok remegve kűzdenek a felújításért. azt nem értem miért kellet pár évvel ezelőtt tetőt szigeteltetni, végfalat leszigetelni lépcsőházban ablakot ajtót cserélni - amire elment a közös pénz- ezt mind bontják cserélik , és mind azért mert azt gondolják- én nem-a fütésük ingyen lesz.
2015. márc. 15. 17:59

1.) Mert sokáig nagyon is megért hitelt felvenni. Erre a válság őrületre senki nem gondolt akkor, és mint derült égből a villámcsapás jött.


2.) Azért egy panelprogram hitel közel sem ilyen kockázatos nem 20-25 év és nem több milla. Túl ezen ma már lehet olyan hitelszerződést kötni, hogy lássuk hol a vége.


Én ma már azt gondolom, hogy aki teheti gondolkodás nélkül vágjon bele és örüljön, hogy "ennyivel" megússza az állagmegóvást és felújítást.

90. globus (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 15. 17:45
Hogy az emberek mi mindent olvasatlanul aláírnak, itt nem érdemes firtatni :(
89. fincsi5 (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2015. márc. 15. 17:37
Nálam itt van hasonló, csak nincs erőm bemásolni.
88. michelle.r (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 15. 17:29

"Tehát én nem hiszem el, hogy úgy írnának emberek alá papírt - és itt most direkt nem a kézfeltartós szavazásról beszélek - hogy ne értelmeznék.. Akár idősek, akár nem."


Én nem látom ilyen optimistán. 15-20 évre aláírtak olyan hitelszerződéseket, lényegesen magasabb összegről, mint egy panelfelújíás, amelyeket akkor "mint akaratukkal mindenben megegyezőt" simán aláírtak, most hogy baj van, kiderül, fogalmuk sincs, mit írtak alá.

87. moonlight13 (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 15. 16:44
Nálunk amikor kiderült, hogy + 15.000,- Ft, akkor már mindenki visszakozott. Ja, és akinek 2 évnél régebbi az ablaka, nem volták volna le az ablakcsere költségét a felújítási összegből. Na, ez tette be végleg a kaput.
86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - Moonlight13)
2015. márc. 15. 14:12

De akkor hogy jön össze a 90%???


Én még mindig ezt nem értem..


Az idősnek is annyit mondunk legalább, hogy Mari néni, ez havonta 15ezerbe kerülne önnek... SZeretné? Hát ha valaki ezt nem érti meg, az sajnos már gondnokságra szorul..


Szakértőnek meg nem a szigetelő cégtől kell embert hívni, aki tényleg egyoldalú lesz, hanem olyat, aki szakmai felelősséget is vállal a szavaiért. De a végén tőle is meg szokták kérdezni, hogy jó, de mennyi az annyi..


Tehát én nem hiszem el, hogy úgy írnának emberek alá papírt - és itt most direkt nem a kézfeltartós szavazásról beszélek - hogy ne értelmeznék.. Akár idősek, akár nem.


Ha meg tényleg annyi idős van, akinek ez gond, akkor nem szavazzák meg. Nem hiszem.


Vagy akkor annyira nem is nagy gond - legalábbis sokaknak - csak legalább van élet.. Parem et circenes...

85. moonlight13 (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 15. 14:08
Ahol sok az idős, ott azért nem mindenki érti ezeket a dolgokat. Nálunk elég sok fiatal van, de ahhoz viszont elég sok a nyugdíjas is, hogy ne tudják kifizetni a felújítás törlesztőjét.
84. moonlight13 (válaszként erre: 82. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 15. 14:07
Csak sajnos van amikor a "szakértők" is csak az egyik oldalt hangsúlyozzák. :(
83. moonlight13 (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2015. márc. 15. 14:05
A mi házunknak van LTP-je, az tényleg jó dolog, de édeskevés ahhoz, ami a panelprogramhoz kell!
82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Moonlight13)
2015. márc. 15. 13:50
Ezért lennénk mi szakemberek, "szakértők". Én is voltam sok háznál tájékoztatni, elmondani.. És akkor nem az egyik oldalnak kellene győzködni a másikat..
81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Moonlight13)
2015. márc. 15. 13:49

Az eléggé nagy baj, ha nem úgy szavaznak meg az emberek valamit, hogy konkrétan értik, hogy ez nekik /hó mennyit fog jelenteni. Ez nálunk elképzelhetetlen lett volna.


Már csak azért se tiszta ez így, mert a 90%-os szavazásnál írásbeli megerősítés, és írásbeli tájékoztatás szükséges, ezt viszont törvény írja elő... Aki úgy ír alá valamit, hogy nem olvassa el, és nem érti, azzal sajnos nincs mit tenni... Ha nem értem, kérdezek.


(Ha nem volt írásbeli szavazás, - bár nem vagyok naprakész a törvényből - az akár egy támadási pont is lehet.)


De egyébként pont azt írtam Whiskynek, hogy egy olyan házban, ahol ez másnak is tényleg gond, előbb-utóbb borul a bili... Erre kell rájátszani..


Értem én, hogy nincs, meg hogy másnak sincs, de ott meg ne szavazzák meg.. Hát ennyi..


A budai lakótelepen is 3 ház van leszigetelve az 50-ből. Mert mások nem vállalták. Oszt jónapot.


Ahol viszont a 90 vállalja, ott meg ez van.

80. michelle.r (válaszként erre: 63. - Moonlight13)
2015. márc. 15. 13:18

Ebben is van igazság. Múltkor beszélgettem egy OTP-s ismerősömmel, nagyon sok társasházat lehetetlen rábeszélni arra, hogy a közös költség egy részéből nyissanak egy LTP számát, amihez egyrészt kedvező hitelt lehet felvenni, másrészt egész jó állami támogatás is jár hozzá. De mindig vagy egy-két nagyeszű a lakók között, aki tudja, hogy ez is mekkora átverés.

Aztán eljön a felújítás ideje - ami persze soha nem valósul meg, mert nics rá pénz.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook