Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Panelprogram akkor is ha nem akarom? fórum

Panelprogram akkor is ha nem akarom? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
49. Whisky
2015. márc. 13. 19:39
Ki az közületek aki elfogadná a gyerekei segítségét? Ráadásul olyan dologért amit nem is szeretnék.
2015. márc. 13. 19:09

Én még mindig azt mondom: segítsen a család, valamennyit biztos tudnak segíteni. Ha ez téged ennyire frusztrál és félsz tőle, valamilyen megoldásra jutni kell.

Szerintem is fizess amennyit tudsz, az is valami.

47. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Whisky)
2015. márc. 13. 18:30
Ne haragudj, de a jogsegélyszolgálat is megérne egy misét.:( Ezt mondták, hogy szólj a közös képviselőnek? Mert gondolom, ezt magadtól is tudtad.:)
46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Whisky)
2015. márc. 13. 18:15

Hát akkor legrosszabb esetben fizeted annyit, amennyit tudsz..


De szerintem, ha tényleg olyan a helyzet, mint írod, lesz ott még a tiednél nagyobb baj is..

45. Whisky (válaszként erre: 36. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 18:12
jogsegélyszolgálat segitett,kérjem a k képviselőt hogy egybizonyos összegnél nem tudok többet fizetni havonta. ezt irásba megtettem. az önkormányzat nem fog segiteni erre az a szabály ha egy forintal több a kereseted nem jár semmi itt ez a szabály
44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 43. - Whisky)
2015. márc. 13. 18:10

És már a 90%-on szavaztak igennel?


Szóval már végleges a döntés?


Ne izgulj annyira akkor, mert ha másnak kifizeti az önkormányzat, akkor neked is... Szerintem nagyobb a dolog füstje, mint a lángja. Ennyi pluszt én is meggondolnék a filmes férjem mellett...


Így ez valóban meggondolandó helyzet.

43. Whisky (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 17:53
nem rózsadomb, kis város. kőrnyező vállalatok adják a cafatériát, amit be lehet számolni ,tehát a dolgozók nak vivát.százöt milla ötvennégy lakásra támogatásokkal számitva. olya is van aki szégyeli bevallani inkább fizet , olyan is van aki azt hiszi az önkormányzat kifizeti helyette, ezért iggennel szavaztak
42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Whisky)
2015. márc. 13. 17:45

Számla lesz, csak nem mindegy, mennyi lesz ráírva...


Valóban van alapdíj, sőt, még az egyedi mérésnél is az össz hő 30%-a - ha jól emlékszem - szét van dobva, tehát a maradék 70 működik egyedi mérés alapján..


Csak a szigetelés miatt eleve sokkal kevesebb a ház összfogyasztása.. És a kevesebbnek a 30%-a is sokkal kevesebb..


Alapdíj meg akkor is van, ha nem történik semmi felújítás..

41. Whisky (válaszként erre: 10. - Simple)
2015. márc. 13. 17:27
a fűtűst ki kell fizetni , ha nincs hődij majd lesz alapdij de számla ugyanugy lesz
40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 39. - Globus)
2015. márc. 13. 17:02

Igen, ezt írtam valahol régebben, hogy nálunk azért sem volt ez akkora dolog, mert elég komolyan vettük annakelőtte is a céltartalékokat, meg felújítási alapokat. Ha nincs a háznak tartaléka, akkor tényleg húzós, pláne, hogy ma már ha jól értettem - nem vagyok naprakész - 50%-ot támogatnak csak.


A 15e/hó plusz azért tényleg sok, nem kell ahhoz kisnyugdíjasnak se lenni. Ezt viszont kizártnak tartom, hogy megszavazzák, hacsak nem a Rózsadombon vannak...

39. globus (válaszként erre: 33. - Whisky)
2015. márc. 13. 17:00
A részletes elszámolásban szerepel felújítási alapba elkülönítés? Nálunk 13335 Ft a közös költség dologi része (+ 3600 a tv-csatornák), a kisebb felújításokért sosem kérnek külön pénzt. Erre való a felújítási alap.
38. Katinkaboszi (válaszként erre: 33. - Whisky)
2015. márc. 13. 16:59

Akkor ez nagy lakás lehet.

Nálunk a 64 nm-re 11 ezret fizetünk és ősszel már le is jár.


Nem lenne előnyös, ha eladnád, miután megcsinálták a külső burkolást, akkor többen érdeklődnek iránta és ha úgy is fel kell újítani, megcsinálja a vevő.

Vennél egy kisebbet, a különbözet pedig megmaradna vésztartaléknak.


Azt nem javaslom, hogy ha elég nagy lakás, akkor add ki az egyik szobát albérlőnek, mert nem kellemes az senkinek.

37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Whisky)
2015. márc. 13. 16:56

Havonta lenne ennyivel több a közös költség?

Ez mondjuk azért elég durva. Mennyi ideig kellene ezt fizetni?


És kérdezem újra, megszavazták már, vagy csak a szájuk jár?

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Whisky)
2015. márc. 13. 16:55

Whisky, egyátalán megszavazták ezt már? Tehát a 90%-os írásbeli szavazás megvolt?


Gondolom valamelyest ismeritek egymást a lakóközösségben. Nálunk, ha valaki tényleg ismerten nagyon szerény volt, segítettünk. Mondom, vagy egy részét a részednek dobják szét a lakók, vagy legalább kísérjenek be az önkormányzathoz, és adjátok elő a problémát..


Először próbálkozz, kérj.


Kérdezz meg egy jogászt, de szerintem jogilag sok lehetőséged nincs.


Amúgy sem szimpatikus az olyan ember, aki a jónak a kerékkötője.. De nyilván, ha úgy adod elő a dolgot, hogy jó, te nem rontasz el semmit (nem is valószínű, hogy tudsz), de bajban vagy, segítsenek, akkor talán lehet valamit tenni. Az önkormányzatnak is érdeke, hogy jobb legyen az épületállomány, nekik sem jó, ha egy-két emberen hiúsulna meg valami.. Ezt valami jóérvelő lakó adja elő nekik, hátha adnak neked valamit, kitalálnak valamit.

35. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Whisky)
2015. márc. 13. 16:54

62 éves vagy, akkor mostanában kell kapj levelet a Nyufig-tól és megküldik, mikortól lehetsz valóban és igazán, öregségi nyugdíjas.

Azt is megírják, hogy ha szeretnéd, sétálj be hozzájuk és add be a kérvényt, az ott kapott nyomtatványt kitöltve és ha gondolod, átszámolják a nyugdíjadat, amitől még emelkedhet is, ha nem régóta vagy rokkantnyugdíjban.

34. Whisky (válaszként erre: 30. - 31bc25d879)
2015. márc. 13. 16:54
nem tudom fenntartani felújítás már bent is elférne de nem volt miből
33. Whisky (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 16:51
a közösköltségem 882o ft és plusz kb 15ooo ft lesz a felújítási költség
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Globus)
2015. márc. 13. 16:49

Ezek mind műszaki kérdések, amik az adott helyen dőlnek el, ezekre nincs kötelező érvényű előírás. Ha kell cserélni ablakot kell, ha nem nem. De lehetni egyénileg nyilván mindig lehet, minden programtól függetlenül.

Igen, a digitális távleolvasó olyan szempontból jó, hogy nem jönnek be annyit a lakásba leolvasni. Igen, nekünk is volt olyan időszak, hogy digi volt, de még jöttek be leolvasni a számokat.. Hiába, csodák a világon nincsenek. :-))

31. globus (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 16:43

Pár éve cserélték az ablakokat. Akik nem vették igénybe, azok közül néhányan már korábban egyéni úton cseréltek, vagy egyáltalán nem akartak. Külső szigetelésre éppen napokban jár le a befizetési határidő, ránk eső rész 281 ezer Ft. Készpénz, vagy kedvező hitel, amit beépítenek a közös költségbe.

Aki esetleg úgy érzi, hogy el akar költözni,annak érdemes utóbbit választani.

Olyan opció nincs, hogy nem kérem, nekem ez nem kell, nincsen pénzem, szabályos lakógyűlésen megszavazták.

Radiátorok cseréje nálunk nem történt kollektíven, ha lesz, azt mi sem kérjük, mert vettünk újakat. Létező összes mérőóra típus szerepelt már (ezeket mind megvetették velünk), jelenleg digitális van. Bevált.

30. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - Whisky)
2015. márc. 13. 16:40

Jó, persze én megértem, de akiknek örökül hagyod arra gondoltam, hogy segítsen.


Ez nem olyan nagy összeg egyébként. Nálam 5. ezer párszáz ft.- volt havonta, + a kamat beleépítve a fűtésbe, de tényleg nem volt húzós és hidd el megéri. Klasszisokkal és minőségileg más lakást kapsz és a környezetet is pozitív irányba változtatja.

29. Whisky (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2015. márc. 13. 16:34
segitség ha nincs miből akkor nem várhatom hogy a felújításra adják a vagyonukat . kisnyugdijjas vagyok és nincs más jövedelmem
2015. márc. 13. 15:03
Én meg már örülnék ha végre megszavaznák nálunk is a felújítást.... :/ :D
2015. márc. 13. 14:59

Nos, akkor még egyszer és saját tapasztalat. Tavaly novemberben járt le a panelprogram hitelem.


600. ezret én a tulajdonos, 600. ezret az önkormányzat, 600. ezret az állam fizetett és azt hiszem 96 hónap volt, kamat, fundamenta.

Csak ajánlani tudom mindenkinek. Persze most már nem tudom milyen feltételek mellett és hogyan működik, akkor ez volt.


- Az ablak: szuper, hő és hang szigetel, mellesleg esztétikus, hófehér műanyag.

- A radiátor: új, gusztusos, igényes az is hófehér.

- Szigetelés: nyáron is télen is nagyon sokat ér és hatékony.


Nálam a fűtés nincs kinyitva a radiátoroknál csak ha jönnek az unokáim. Egyébként így is, hogy csak a csövek melegek és alattam, mellettem, fölöttem lakások, 23-24 fok van, egész télen rövid ujjúban. Ha feltekerem melegebb van.


Igen! 60nm-es lakás fűtése most 7.400.- ft az az hétezernégyszáz ft. Egyforma meleg van mindenhol, a lépcsőház is fűtött. Nyáron ez kevesebb. A húgom régi téglaépület, gáz fűtés, konvektor és a wc, konyha jégverem. A szüleim családi ház, a többszörösét kifizetik és FÁZNAK, be vannak öltözve 2 pulcsi vastag zokni, kardigán.


És az is igaz, hogy növeli a lakás értékét, több millával. Én Bp, metró vonal, jó közlekedés, zöldövezet, parkosított, bekamerázott, nyugodt, csendes, tiszta kis lakótelep. Minden nap be van dobva cetli, hogy ezen a környéken ebben a házban vennének lakást.


Szóval én is azt mondom: nem hitelt hanem egy nagyon jó kis lakást hagysz hátra örökül. Abban sem látok semmi ördögtől valót, hogy ha kell, hát segítsenek be neked és köszönjék meg. Hisz az övék lesz.


Van ismerősöm akiknél nem szavazta meg a ház, mert idősek, nyugdíjasok, betegek, félnek belevágni. Hát pusztul is a ház rendesen.


Sokaknak ez az egy és összvagyonuk a lakásuk...igen meg kell óvni az állagát és néha költeni kell rá.

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Globus)
2015. márc. 13. 14:21

Akkor teheti meg, hogy nem cserél ablakot, ha az "csak" magán akció - még ha szervezve van is - és nem a szigeteléshez tartozó számítás része..


Ha jók az ablakok, akkor anélkül is el lehet egy jobb energetikai kategóriát érni, hogy kötelező lenne az ablakcsere... (A támogatást akkor adják, ill. akkor nem kell visszafizetni, ha megvalósult a tervezett energetikai-kategória ugrás.)


Ha viszont 50 éves rohadt ablakok vannak, és azok cseréje nélkül nem lehet sokat javítani a helyzeten, akkor viszont a program része az ablakcsere, és akkor az alól se lehet kibújni.

25. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Whisky)
2015. márc. 13. 10:33
Elvileg megtérül.
24. globus (válaszként erre: 4. - Whisky)
2015. márc. 13. 09:12

Nálunk nem cserélt mindenki ablakot. Utcáról látható, hogy kik nem vettek részt a programban, virít a régi ablak. Vagyis nem kötelező, mert technikailag megoldható, X lakásban nem cserélik.

Külső homlokzati szigetelésnél viszont furcsán nézne ki, ha a te lakásodat kikerülnék :)

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Ca43169457)
2015. márc. 13. 08:36

Már írta alant.


A rokkantnyugdíjához képest nagyon nagy arányú terhet róna rá a megemelkedett közös költség. Vagy ha tetszik a szigetelés árának ráeső része.

2015. márc. 13. 08:21
Miért nem akarod?
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2015. márc. 13. 08:10

A vidéki panelok ára - nem a szigetelés miatt nem nő, vagy nő, hanem a munkalehetőségek miatt. Nyilván egész más szintű ott a kereslet..


Ennek ellenére vidéken kezdődött el ez az egész, Kaposvár, Székesfehérvár sokkal előbb kezdte, mint Budapest.. Egyébként szerintem pont a gazdaszemlélet miatt, ami a vidékieknél még mindig fejelttebb, összességében véve "haza"-szeretőbbek az emberek, jobbak a közösségek.. A mesterem csinálta ezeket a panelokat, egész más volt a tapasztalat... Csak hogy dícsérjem a vidéket, joggal.. Az már nem műszaki kérdés, hogy sajnos ez ott mégse hozott olyan értéknövekedést..


Bár egyes esetekben a "nem csökkenés" is eredmény, megállj a lejtőn..


Nyugi, a fővárosban se mindenütt olyan jó, mert itt meg a "problémák" a nagyobb sűrűség miatt sokkal jobban koncentráltak.. No ezt nem ragozom tovább, érted..


Igen, valóban 10 éve még az 1/3-1/3-1/3 konstrukció volt, sőt, még a saját egyharmadra is lehetett hitelt felvenni kedvezően..


Ma ez egyérelműen nagyobb teher. De hát ahol 90% mégis belevágna, ott meg csinálni kell..


És igen, ma már kell a c. Bár azt hidd el nekem, hogy b valójában sose lesz, az más kérdés, hogy mit hoznak ki, ha akarnak.. Az pl. eleve becsült érték, hogy az eredetileg a szendvicspanelben lévő szigetelés mennyit romlott.. Hát ezzel úgy játszunk, ahogy akarunk.. A méréssel ugyan kevésbé, de ott meg a tetők, a pincék, a földszitek szigetelése kevésbé kimutatható, vagy lehet arra hivatkozni, hogy a "földszint" úgyse fűtött.. Csak aztán az, hogy onnan mennyi meg fel.. No, szóval mint mindenben, azt mondanak, amit épp az érdekek diktálak..


Amitől én félek ezeknél, hogy egy idő után meg pont a "lecuppantás" miatt fognak penészedni a lakások.. Láttunk sajna olyat is.. Mert szép a hő, meg a hőtechnika, de ha azt egy komoly páratechnikai számítással nem ellenőrizzük, akkor nagy baj lehet..


Magyarán a párát ki kell engedni azon az áron is, hogy bejön a hideg, mert máskülönben szétrohad a ház.. Olyan nincs, hogy a végtelenségig növeljük a szigetelést, nem szellőztetünk, és a végén még mi dolgozunk rá a hálózatra..:-)))) Van egy mérnöki optimum..


Én egyébként pont a hűbelebalázs mód, meg a széleskörű hozzánemértés miatt nem foglalkozom már ezzel, mert sokszor kollegáknak kellene újrakezdeni az épületfizika, meg épületszerkezet oktatást.. Hát én meg már nem, csak néha nézem, mi lesz ebből.. Tényleg csak remélem, baj nem. Sem a pára, sem a tűz miatt. Ami ugye azért végig tud szaladni ám könnyen egy ilyenen, legyen bármi a csomagolására írva.. Emiatt sohase lesz teljesen nyugodt a lelkiismeretem.

20. youlcsi (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 13. 07:43

nem tudom... nem értek hozzá.

mindenesetre úgy tűnik, most nagyon megszigorították a feltételeket. minimum c-s kategóriát el kell érni a panelprogram (vagy mi most a neve? otthon melege, talán) után. jelenleg nem tudom, milyenek a panelok, de sztem simán e-f környékén vannak.

nekünk azt mondta a tájékoztatón az ürge, hogy ha minden megvan (ablakcsere is... ami úgy tűnik, azokra is kötelező lesz, akik már cseréltek), akkor a b-t is elérhetjük.

várhatóan 12-15 cm közötti szigeteléssel számolnak, attól függően, hogy lesz-e ablakcsere, vagy sem. nyilván nem szeretném kiszedetni a méregdrága, 5éves ablakaimat, csak hogy fizethessek az újért... szóval jobb lenne nélküle. de ez leginkább az energetikai számításokon múlik.


azt azért leírom, mert 10 évvel (de még 5 évvel) ezelőtti számokkal dobálózni könnyű:

max 50%ot támogat az állam idén.

ez nálunk lakásonként 1,5milla önerőt jelent. nagyon sok. 5 évre havi 20 (igaz, nagyon kedvező feltételekke, 5 év alatt kevesebbet kellene visszafizetni, mint amennyi a lakásra jutó ktg), 8 évre 15 körüli összeg havonta. ezt nem mindenki bírja. vsz mi sem, de muszáj lesz, mert beázunk, megesz a penész, fűtünk mintha muszáj lenne, és közben ajtó-ablak nyitva egész télen, mert 25 fok van a lakásban.

szóval kell, és remélem, hogy lesz is.


itt nálunk a panelos lakások ára szinte egyáltalán nem emelkedett, vagy minimálisan. inkább azt mondanám, hogy a nem panelprogramosoké csökkent.

amennyiért pár éve mi nem panelos lakást vettünk, most kb annyiért lehet kapni panelprogramosat.


tudod, magyarország nem csak budapestből áll :/ az, hogy ott mi hogy van, a lakosság jelentős részét egyáltalán nem érinti.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook