Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2981. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2978. - Ujlany)
2011. jún. 19. 11:45

Ilyen alacsony intenzitású kardió valóban zsírt használ mint üzemanyagot, de rendkívül hatékonyan. Ha aerob zónában edzel, és felhasználsz egy glukóz molekulát, abból az energiából 36 drb. ATP molekulát tudsz reenerálni (ATP kell az izomösszehúzódáshoz - adenozin trifoszfát). Ha anaerob módon (nagy intenzitás, oxigén adóssággal) használod fel, csak 2 molekula ATP keletkezik belőle (meg tejsav, de ez később újrahasznosítható). Most ezt fordítsuk le autós nyelvre. Ha az aerob (kardio) cukorfogyaszásra azt mondjuk, hogy ez olyan, mint ha az autód 4 liter benzint fogyaszt. Az anaerob cukorégetés pedig azt jelentené, hogy az autód 96(!) liter benzint eszik meg 100 km-en. Ha pedig nem cukorra, hanem zsírra járatod az izmokat, akkor messze 4 liter/100 km fogyasztást adna, ha autóhoz hasonlítanád.


Persze az a kérdés, hogy mit szeretnél? Testömeget veszíteni, akkor egyszerűbb kevesebbet enni. De így búcsút mondhatsz az izmoknak is, bár a mérleg szépen egyre kevesebbet fog mutatni.


Én ezt nem ajánlom, inkább a váltózatos mosgást javasolnám. Sok alacsony intenzitású kardio mindenképp javítja a keringést, szükséges. Gyaloglás után nem kell pihenőnap, az nem igényel olyan regenerációt. Súlyzó után lehet pihenőnap a gyaloglás, de teljes lustulós pihenőnap sem árt. Fogyás szempontjából alig ad valami pluszt. Vagyis ad, de ahhoz napi sok sok órára van szükség, annyit pedig nem igazán lehet sportra fordítani (főleg nem futópadra). Ennyire időigényes zsírégetésért egyszerűbb kellemest összekötni a hasznossal :) kaszálni, kapálni, bringával közlekedni, gyalog járni. De néha nem árt megfejelni rövid de nagy intenzitású terheléssel. Igaz, ilyenkor nagyrészt szénhidrátot fogyaszt a szervezet, de pihenéskor megugrik a zsírok felhasználása. Végeredményben segít megtartani a zsírmentes izomtömeget.

Valahogy ahogy az őseink is tették:


[link]


Ha rám hallgatsz, akkor inkább crossfit szerű edzéseket csinálj.


[link]


Nem kell megijedni a súlyzótól:


[link]

2980. Andzsin (válaszként erre: 2979. - Andreasaghy)
2011. jún. 19. 09:25

Nekem kellett egy jó pár hét, hogy beinduljon. Szerintem volt az egy hónap is, bár egy nagyon pici már az elején lement. De aztán folyamatosan mentek le a kilók, majd jött egy kis szakasz, amikor totál megállt. Aztán rá két hónapra megint beindult.

Amúgy a sportnál figyelni kell arra, hogy ne mindig csak kardiózzunk, hanem kellenek a kis súllyal végzett edzések is, amik nem engedik, hogy izomból fogyjunk. Ráadásul a kis súllyal, de nagy intenzitással végzett gyakorlatsor ugyanúgy fogyaszt és meg is emeli a pulzust.

A pihenő napra meg tapasztalatból mondom, hogy szükség van, mert az idegrendszernek és az izmoknak is kell regeneráció. Én amikor túlzásba vittem, számos negatív tünetet tapasztaltam a túledzettség miatt. Felesleges minden nap "kínozni" magunkat és kell pihenni is. Mindenből az arany középút a jó:-)

2979. andreasaghy (válaszként erre: 2977. - Andzsin)
2011. jún. 19. 00:20
Mi az a kis idő?
2978. ujlany (válaszként erre: 2951. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 18. 22:38

szia! Erdekelne a velemenyed, mert ugy latom te nagyon ertesz hozza. (Szemben velem aki semmit sem).

Mivel nem fogytam, ugy dontottem kicsit rasegitek sporttal. Mult szombattol tegnapig naponta 2 orat gyalogoltam a futopadon. 4,5-5,5 km/ora kozott, attol fuggoen, hogy eppen mikor milyen sebesseg esett jol.

Ma 3,5 orat gyalogoltam, es ha sikerul,akkor ezt megismetlem holnap is.

Tehat a terv az lenne, hogy hetkozben napi 2 ora, hetvegen ennel is tobb (ha osszejon).

Ehhez max. 1500 kcal naponta.

Mit gondolsz rola? Tul sok? Kellene pihenonapokat tartani.

Vegulis ez csak egy gyors seta, tehat nem igazan megterhelo.

Az utobbi par honapban az osszes mozgasom heti ket hypoxi edzes volt.

2977. Andzsin
2011. jún. 18. 13:14

Az én tapasztalataim szerint is kell egy kis idő a szervezetnek, hogy meginduljanak a kilók lefelé. Főleg, ha még ezt egy kis mozgással is kiegészítjük, akkor menni fog.

Tegnap egész nap csak édességeket zabáltam, mert olyanom volt. Persze, mind paleós volt, de azért jó kis kalóriabomba. Még sem változott semmit a kilóim száma és jól is esett egy igazi bűnözős nap:-) Ha valaki kívánja az ilyet, akkor tegye meg, azért olyan sokat még sem fog hízni tőle, mint egy hagyományos sütitől. Felesleges állandó önmegtartóztatással kínozni magunkat. Persze, nem kell túlenni magunkat, de azért egy kis bűnözés néha abszolút belefér, nem kell félni a hízástól.

2011. jún. 18. 11:22

sziasztok!

az "újonc"-nak jó babázást!!! én is eszek mindent és sokat--mégis fogyok:) először nem mentek a kilók aztán egyszercsak hüpp-hüpp-hüüppp barbatrükk és mikor ráálltam a mérlegre sok kilóval kevesebb volt:D most megint stagnál egy kicsit-kell egy kis mozgás hozzá, hogy beinduljon megint szerintem.


Ma csináltam jégkrémet:D még a fagy, de a maradék jó volt shake-nek, csuda finom lett! kókuszkrém+kókuszreszelék+meggy+kicsi xilit--isteni!!! most kóstoltam először kókuszkrémet-nagyon jó-olyan mint a tejszín! csak kicsit drágább, de legalább van:)

reggelire isteni sárgadinnyét ettem:D

2011. jún. 18. 08:25

Telóról írok, két válasz ide:

Pipékről fotó a naplómban mindjárt lesz. :)


Az élelmiszeradalékokat 2% alatt nem tüntetik fel, csak ha nyilvántartott allergén. Ezért én pl. Nem nagyon veszek gyári terméket. Tudom, hogy túlzás ez. Nekem muszáj.

2974. wencus (válaszként erre: 2973. - Szikati)
2011. jún. 18. 07:34
Én is ezt tapasztaltam a bőrömmel!
2973. szikati (válaszként erre: 2972. - Andreasaghy)
2011. jún. 17. 22:01

Szerintem már az is eredmény, hogy a cigiről leszokás miatt nem híztál. A férjem anno 20 kilót szedett fel, állandóan a hűtőben volt a feje.

Lehet, hogy emiatt indul lassabban a fogyás.

Sajnos nálam is megállt kissé, pedig megfogadtam, hogy vigyázok a kalóriákkal. De ma a férjem hazaállított frissen kisült házi tepertővel, így a vacsi kissé zsírosra sikerült (persze kenyér nélkül, ubival ettem, de nagyon finom volt).

Én most újabb pozitív változást kezdtem tapasztalni. Mindig nagyon száraz volt a bőröm, különösen az arckrémekre költöttem sokat (bár rájöttem, hogy a méregdrága kencék ló...art se érnek), és mostanában egyre gyakrabban elfelejtem bekenni magam, mert nem húzódik, nem száraz a bőröm, sőt kifejezetten puha és sima.

2972. andreasaghy (válaszként erre: 2965. - Gberni)
2011. jún. 17. 16:49
hát én vagyok a aki nem néz kalóriát csak eszik amit lehet. Ugyanis nemrég szoktam le a cigiről. Jó hírhogy nem jön fel semmi fromálódik az alak de egynelőre nem is szaladnak a kilók lefelé. Ha lejebb olvasol találsz olyat akinek hamar lement pár hónap alatt 7 kiló. Na én ennek a közelébe sem vagyok ugyanis az első hónapban rommá ettem magam mazsolával és dióval meg banánnal. Na pont ezeket kell mértékkel, de így sem híztam.... Most már figyelek ezekre is. Jó lesz érzem mert a közérzetem egész más fittebb vagyok és már van derekam szép, meg a pofim is formálódik... Ne add fel a csüggedést be fog válni!!!
2971. b486c9cf7d (válaszként erre: 2965. - Gberni)
2011. jún. 17. 16:04

Szia!

Ha szerencses vagy, mar a szoptatastol elindulnak a kilok lefele (sajnos en nem, hat nekem sajnos felfele jonnek ilyenkor, vagyis probalnak)!

Sok gyakorlati tapasztalatom nincs, a ferjem fogy szepen ezzel a modszerrel, en pedig meg csak par napja vagyok "tiszta", ma mar nem kell datolyaznom a cukorehsegtol, viszont en is fogyni szeretnek es szoptatok is meg, ugyhogy sok szerencset kivanok mind a figyashoz, mind az izuleti problemaid megoldasahoz! :)

A mennyisegekkel en is hadilabon allok altalaban : S

2970. b486c9cf7d (válaszként erre: 2959. - F1fee9d062)
2011. jún. 17. 15:51

Meg szoktam nezni az osszeteteluket, van, amiben tojas van, de konkretan nem tunt meg fel, hogy gabonahoz kozuk lenne.

Mire kell akkor figyelni?

2969. andreasaghy (válaszként erre: 2968. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 17. 15:27

apropó a testzsíromra nem kaptam választ. Mármint a kézbe fogható testzsírmérőre amit a mérleghet adtak. Nem tudom jobban elmondani de az volt a lényeg hogy ezek nem mutatnak valós adatot. Minnyá keresek egy linket hogy mi van nekem.


[link]

2968. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2966. - Jujiabf)
2011. jún. 17. 14:03
Gyorsan már csak azért se akarj, mert abban az esetbe nvalószínűbb hogy a lement tömeg jelentős része izom lesz egy picike zsír kíséretében...
2967. andreasaghy (válaszként erre: 2965. - Gberni)
2011. jún. 17. 12:22
Isten hozott!
2966. jujiabf (válaszként erre: 2965. - Gberni)
2011. jún. 17. 11:53

Szia!

Nálam fél kiló megy le 1-2 hetente. Azért ne egyél túl sokat, mert ugyanúgy nem fogysz. Mérd le az adagokat és nézd meg a kalóriákat! Érdemes, mert sokat meg tud ám enni az ember csakúgy.

Gyorsan ne akarj fogyni, mert visszajön!!!

2965. Gberni
2011. jún. 17. 11:37

Sziasztok! Berni vagyok.Szeretnék hozzátok csatlakozni ha nem bánjátok.

2 hete kezdtem el paleozni,a betegségem kapcsán találtam rá(reumatoid artritisz-autoimmun betegség)amikor azt néztem hogy hogyan segithetnék magamon esetleg gyogyszerek és szteroidok nélkül!!!

Szoval tanulmányozom a dolgot de sok minden nem világos!

Rolam annyit kell tudni hogy évek ota probálok fogyni külömbözö diétákkal de sehogy sem sikerült.Van egy nagylényom és egy 6hetes kisfiam.Mivel nemrég szültem ugyan csak rajtam van még amugy is nem tul karcsu alkatomon pár fölösleges kiló(163cm a magasságom, 83kg a súlyom jelenleg).Azt szeretném megkérdezni hogy mikor várható hogy beindul a fogyás? Nálatok hogy volt?

Azt még el kell mondanom hogy nem eszek olyat ami cukros vagy van benne, olyat sem amiben tej van és olyat sem amiben liszt van,viszont amit eszek sok gyümi,zöldség és hus de a mennyiségeket nem nagyon tudom betartani,még sajnos.Légyszi vélaszoljatok és seggitsetek nekem!Köszönöm elöre is.Sziasztok

2964. andreasaghy (válaszként erre: 2962. - F1fee9d062)
2011. jún. 17. 10:42
De jó, nincs képed felrakni?
2011. jún. 17. 07:05
Ja, és a paradicsompüré! Valami szutymákkal sürítik. Azoktól is rosszul lettem. Aztán vettem egy puccos, üveges bio-t, az jó volt. A nevét sajna nem írtam fel.
2962. f1fee9d062 (válaszként erre: 2960. - F1fee9d062)
2011. jún. 17. 06:49

Nem próbáltam végig az összeset. Ha puccos egy sajt, nem hiszem, hogy sürítik. De az átlag kemény sajtok nem a hasznos beltartalom miatt kemények, az biztos.

A sajtos csaj mondta, hogy 10 liter TELJES tejből lesz 1 kiló friss sajt. Na, az 1-2 hónapig érlelődik, szárad. Ha kiszámolom, a sajt sehogy nem lehet olcsó. Szóval az olcsó kemény sajtoktól óvakodjatok szerintem.


A másik! Gesztenyemassza! A múltkor néztem, a fagyasztópultban, találtam gluténmenteset! Te jó ég!

A többibe hogy kerül csiríz?


Más: a pipikéim gyönyörűek! :)

2961. andreasaghy (válaszként erre: 2959. - F1fee9d062)
2011. jún. 17. 02:24
Komolyan? Én meg nagy serényen vizsgálgatom a kemény sajtokat amit még enged... hiba? Pedig nem is olcsók belga cuccok ha jól emlékszem.
2960. f1fee9d062 (válaszként erre: 2959. - F1fee9d062)
2011. jún. 16. 22:12
Szóval kék sajtot akartam írni...
2959. f1fee9d062 (válaszként erre: 2958. - B486c9cf7d)
2011. jún. 16. 22:11
A bolti sajtok igggggen nagy része tele van valami gabona szerű cuccal. Ezt onnan tudom, hogy az allergiám kimutatja. Én csak házi érlelt sajtot veszek, illetve a cheesland márkából a kék satban nincs gabonaféle. Attól nem vagyok rosszul.
2958. b486c9cf7d (válaszként erre: 2957. - Andzsin)
2011. jún. 16. 21:04

Szendi engedekenyebb a sajtokkal.

A tejrol mar teljesen leszoktam- nehez volt, talan eljon a sajtok ideje is, de meg nem most.

En zabtejszint probaltam, de semmi kulonoset nem tett az etellel, csak halvanyitott rajta, sokat nem ert :S

2957. Andzsin
2011. jún. 16. 13:53
@ntea, nekem ízlett a kókusztej és tejszín, bár én nem önmagában fogyasztom ezeket, hanem ételbe teszem olyankor, ha hiányozna különben belőle a tejszín van tejföl. Még a kávémba is ezt teszem. Hogy miért száműztem a tejterméket? Az sem része a paleolit étrendnek, nem?:-)) Egyébként nem hiányzik egyáltalán, csak puffadtam tőle és a bőrömnek sem volt jó.
2956. Rebeka2011 (válaszként erre: 2955. - Andreasaghy)
2011. jún. 16. 13:16
Remélem, jobban vagy.
2011. jún. 16. 10:40
Sajátos formáját választotta a testem a diétának...:D
2954. andreasaghy (válaszként erre: 2952. - B486c9cf7d)
2011. jún. 16. 10:40

csak zabkása.

meg alma.:)

2953. andreasaghy (válaszként erre: 2951. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 16. 10:39
ó nekem olyan mérlegem van ami méri elvileg a kis kézben tartható kütyüje kiírja. Arra mondod hogy pontatlan?
2952. b486c9cf7d (válaszként erre: 2950. - Andreasaghy)
2011. jún. 16. 10:25

Orulok,hogy jobban vagy! :)

Ovatosan eszegess ma!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook