Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2831. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2830. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 23:59

Még ha csak az internet meg az elektromos zaj fúrta volna be magát.... Van ami ettől rosszabb. Például a közösségek szétbomása. A kiszállásra mondok egy hasonlatot. Azért én sem vagyok az, aki puritán módon szeretné megélni az ünnepeket, ahogy egy őskeresztény. "üres kenyér, egy korty bor, tűzmelege, barkácsolt ajándék, odakint pedig a sakálok üvöltenek."


(Szendinél olvastam, nagyon megtetszett)

2830. andreasaghy (válaszként erre: 2823. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 7. 23:37
Na értem már hogy szarul írtam. Igazad van tökre úgy lehet érteni ahogy értetted. De én arra gondoltam hogy civilizáció van itt mindenütt és abból kell elköltözni a város csak ennek a gyűjtője. És még a falun is van civilizáció bár a franc tudja igazad lehet, egyenlőre maradok imádni a kertemet, aztán majd követlek téged. Összezavarodtam most és már nem tudom hogy értettem. Ne zavarj össze folyton:) ! Na ja és hogy van neked interneted falun?ugye hogy befúrta magát oda is az elektromos zaj. Na tudtam én hogy igazam van:)
2829. andreasaghy (válaszként erre: 2823. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 7. 23:31
Na értem már hogy szarul írtam m
2828. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2825. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 23:30
Máris tévedtem, bár csak részben. Nekem is megfordították a nevemet a mail címben. (nem suliban, hanem melóban)Első nekifutásra nem jelent semmit, de ha úgy nézzük, hogy magyarban elöl van a családnév, akkor az feltételezi, hogy a közösség, a nagycsalád a fontosabb (törzs hogy paleóhoz is köze legyen), míg a világ nagyrészében az egyén a fontosabb. Netán az egyén mint a társadalom bomlásterméke jött létre?
2827. andreasaghy (válaszként erre: 2821. - Pandrea1)
2011. jún. 7. 23:23
A paleoba nincs rizs de majd a többiek megideologizálják.:)
2826. andreasaghy (válaszként erre: 2820. - Pandrea1)
2011. jún. 7. 23:22
Ha nagyon szeretnél sűríteni akkor alkalmanként a zabliszt mehet sztem de pépes dolgokat inkább a belevalóbal sűrítsd és kevesebb folyadék menjen bele... többiek?
2825. andreasaghy (válaszként erre: 2822. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 7. 23:19
Köszi az infokat. Te nem tévedhetsz!:)
2824. andreasaghy (válaszként erre: 2823. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 7. 23:17
Félreértettél. Nagyon is mennék akár falura is vagy erdőbe kisviskóba. Most a város peremén vagyok kertes házban ez hosszú történet, de lehetőség adódott mi meg éltünk vele higy kint legyünk a betonból. A költözést én konkrétan a természeti népekhez értettem amik azért nem itt vannak a közelben hanem esetenként földrészekkel odébb. Remélem hogy falu lesz erzsébet:) de ha nem és gázos lesz itt akkor pattanunk ez nem kérdés. Egyenlőre imádom. Zöld, csendes, és viszonylag közel a meló. És nem multinál dolgozom a név a fősulin ragadt rám és az első email címemre.:)
2823. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2800. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 19:19

Érdekes ez a költözős téma.... Mivel ilyen angolszászosan írod a neved, azt merném feltételezni, hogy valami multinál gályázol. (én is - csak esetemben nem kötetlen munkaidőre, hanem műszakra)


Nem közvetlen idevágó téma, de van egy jó vicc, ami rávilágít a lényegre. Egyszer már betettem ide, (többiektől bocsika):


A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján a napi halászatból és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik. A piackutató azt kérdezi a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán. A halász azt feleli, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.

- Mivel tölti az idejét? - kérdezi a szakember.

- Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal és zenélünk egy kicsit - feleli a halász. A piackutató itt közbevág, és ezt mondja:

- Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia. Akkor több pénzt keresne, és hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni ennél a kis kivájt fatörzsnél.

Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló halászflottára.

- És azután? - kérdezi a halász.

- Azután ahelyett, hogy viszonteladón keresztül árulná a halait, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna menni ebből a porfészekből Párizsba vagy New Yorkba, és onnan irányíthatná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletet, és akkor már milliókat kereshetne.

- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődik a halász.

- Úgy 15-20 év alatt - válaszolja a piackutató.

- És azután? - folytatja a kérdezősködést a halász.

- Ekkor kezd érdekessé válni az élet - magyarázza a szakember. - Nyugdíjba vonulhatna. Otthagyhatná a városi rohanó életformát, és egy távoleső faluba költözhetne.

- És azután mi lenne? - kérdezi a halász.

- Akkor volna ideje halászgatni, játszani a gyermekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával és összejönni a barátaival zenélgetni kicsit. . .


A mókuskerékből való kiszállás nagy szakértője Ran Prieur, ajánlok tőle egy írást:


[link]


Tudom, ez most így hirtelen meredek, de pár év múlva lehet hogy másképp fogod látni a költözést.

(3 éve költöztem ki falura. Ott sem fenékig tejföl az élet, és nem kolbászból van a kerítés. De ha hiszed, ha nem, nagyvárosnak csak akkor megyek közelébe ha muszály)

2822. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2799. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 19:09

"Mármint azt igen hogy általában ami jó és használ azt nagyon mélyre elsüllyesztik, de hogy ennyire? Érdekes."


Mélyebbre mint gondolnád. Ha érdekel, lehet róla firkálni, dearra nyissunk inkább egy "összeesküvés" című fórumot. Dióhéjban gondolatindítónak ennyi:


[link]


Úgy az 5. perctől tér a lénegre, és 6:20 tól mondja el amit én is szeretnék elmondani, de tőle jobban nem lehet megfogalmazni. A végét nézdd meg többször, nem árt bevésni a szürkeállománya!


Gáborról dióhéjban sokat megtudhatsz itt:

[link]


Meglehetősen sokoldalú polihisztor. Ettől függetlenül több forrássból szerzem az informáziókat, mert mindenki tévedhet, én is!

2821. Pandrea1
2011. jún. 7. 18:24
Eddig tejbegrízt kapott vacsira? rizst ehet helyette?
2820. Pandrea1
2011. jún. 7. 18:23

Sajnos tejet elkezdtem neki adni, de ha jól vettem észre iszonyatosan fáj a hasa. Cukrot epi miatt nem kapott, de a krumplit sajnos elfelejtettem kivenni az étrendből, de holnaptól az is tilos.

Krumpli helyett mivel lehet sűríteni?

Nem olvastam a könyvet, még csak ma jutottam el a diéta olvasgatásához :S

2819. andreasaghy (válaszként erre: 2814. - Pandrea1)
2011. jún. 7. 18:08

Isten hozott!

Sokat segítenek a fiúk lányok. Meglásd. Én kezdő vagyok de segítek ha tudok.

2011. jún. 7. 18:06
na márminthogy mustár
2817. andreasaghy (válaszként erre: 2815. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 18:05
mustás????? olyat szabad????
2816. f1fee9d062 (válaszként erre: 2814. - Pandrea1)
2011. jún. 7. 17:53

Maradj itt, kérdezz, itt leszünk. Szerintem jó döntés ez a diéta neki. Meglátod. Olvastad a Szendi könyvet? Vagy jártál az oldalán?

Liszt, krumpli, cukor, tejtermékek, amit ha első lépésben elhagytok már nagy ugrás!

2815. f1fee9d062 (válaszként erre: 2812. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 17:50
Aha! Zöldekkel, főleg jégsalátával, mézes-citromos mustárral leöntve! Nyammmm! :)
2814. Pandrea1
2011. jún. 7. 17:23

Sziasztok!

Mi most kezdjük el ezt a fajta diétát, vagyis a kisfiam, Ő most másfél éves.

Tudnátok segíteni hogy mi az amit biztosan ne adjak neki, mire kell figyelni. Ő epilepsziás és ezzel a diétával próbálkoznék meg. kap Ketogén tápszert, de az a fajta diétát nem akarom.

Köszönöm :)

2011. jún. 7. 17:08
a férjem csinálja velem csak halat nem eszik:)
2812. andreasaghy (válaszként erre: 2801. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 17:08
Brassóit hogy csinálod? Kiváltod a krumplit valamivel?
2811. andreasaghy (válaszként erre: 2809. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 15:19
rápróbálok.
2810. andreasaghy (válaszként erre: 2808. - F1fee9d062)
2011. jún. 7. 15:17
szoktam de az esti főzéshez a sütés már nagyon nem hiányzik ...:( Hétvégéken szoktam muffint akkor van egy vagy max két napig.
2011. jún. 7. 15:13

Lekvár?!

Nincs semmi receptem...

Csak pár szabály, amiket kitapasztaltam:

Kicsi üvegekbe teszem, mert felbontás után hamar megromlik. Az üvegeket nagyon alaposan kimosom, majd percekig forrásban lévő vízben kifőzöm. TISZTÍTOTT vízben!!! Fakanál nyelével lehet őket kihalászni aztán onnan. A gyümölcsöket megmosom kétszer, másodszor tisztított vízben, nagy biztonsággal átfőzöm, hogy biztosan ne legyen benne nyers rész, ami hordozhat olyat, amitől megromlik a cucc az üvegben. Az üvegeket teljesen tele töltöm, hogy ne legyen benne majd levegő. Semmivel ne vigyél be szennyeződést, a merőkanál is legyen kiforralva! Ráterítem a forró, tisztított vízen áthúzott celofánt, legumizom erősen, feszesre és megy két napra a dunsztba. Az után teszem csak rá a tetejét.


Nekem ez jött be. Lehet, van egyszerűbb is, de ehhez nem kell semmi por, semmi cukor, semmi fix nemtommik...


Az arányokat is csak úgy ízlésre csinálom. Pl a szilva-bodzába elég 10 kiló szilvához 1 kiló bodza. A barackba csak beleszórok egy kis gyömbért, hogy illatos legyen, meg reszelek bele citromhéjjat, azzal is megforralom.


Azt gondolom, hogy az azonos időben érő gyümölcsöknek van egy természetes harmóniájuk, főleg, ha még a szinük is hasonló...


Hecsedlit tavaly nem tettem el, mert nagyon babrás, de ha valaki tud hozzá valami egyszerű megoldást, az jó volna. Előzőleg a hecsedlit átpaszírozva almával tettem el. A kékszőlőt átpréselve birssel, az is finom. Csak ami jön...

Egyik évben tettem el (még akkor cukorral) apróra daravolt birs-körte-szegfűszeg keverékét! Na, az csoda volt húsokhoz! Idén azt is tesztelem vukor nélküli változatban. Volt olyan barack, amihez mézet tettem. Nem ártott neki! :)

2011. jún. 7. 14:57
Én minden reggel tojást eszem vagy tükörnek, vagy különböző rábtottáknak. 2 tojás, hogy mivel?! Mivel éhes vagyok!!! Kérdezni szokták nem paleok, hogy nem unalmas még a tojás? A válasz: Nem unalmas még a kenyér?! :) :D Én nem szeretek gyümölccsel kezdeni napot, sem befejezni. De ez egyéni. Miért nem csinálsz előre pár muffint. (Én nem szeretem ezeket.)
2011. jún. 7. 13:47
ötlet a reggelire és az uzsira banánon és tojásrántottán kívül? Persze macerás receptem van nekem is. Valami egyszerűt.
2011. jún. 7. 12:27
Én is akarok befőzni, de nem tudom cukor nélkül hogy kell.:(
2805. f1fee9d062 (válaszként erre: 2802. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 11:20
Te jó ég!!! 10 kilót??? Most látom!!! Mennyiért szerezted?
2804. f1fee9d062 (válaszként erre: 2802. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 11:19
Privi ment, láttad?
2803. f1fee9d062 (válaszként erre: 2802. - Andreasaghy)
2011. jún. 7. 11:18

Igeeeen!!! :) Én alig várom a befőzéseket!!! :)

Lekvár!!! Nyammmm! Jó lenne, ha az eper is lemenne nagyon árban, mert az a kedvencem!

Aztán a barack citromosan meg gyömbéresen, és jön a szilva-bodza!!! :) Persze mind cukor és tartósító nélkül. Van hogy leülök és benyalok egy kis üveggel magában! Dióval is isteni! Sült húsokhoz mennyei! Az élet szép! :)

2011. jún. 7. 11:11

De jó, ezek nagyon jó ötletek. Én képzeld rendeltem 10kg epret (háztól) már le van fagyasztva szemenként, így nem ragad össze. A friss meg most érik a kertben:)

Na ez a másik hogy meg kell tanuljam mikor minek van szezonja és ránevelni a szervezeteet is egy kicsit....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook