Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3011. AlexandraK (válaszként erre: 3001. - Idnus)
2011. jún. 24. 15:10

A helyedben egy Magne B-t gyorsan elkezdenék szedni.

A gluténnal kapcsolatban keress rá a zimonyi.hu blogra, ott elmagyarázzák, miért más ez a mai glutén, mint a pár ezer évvel ezelőtti.

2011. jún. 24. 13:50
-szerintem meg mindenki egy picit másképpen reagál. Nincs olyan sablon amit mindenkire rá lehet hőúzni és az úgy jó. Lehet hogy neki hiányzik valami az étrendjéből ami lehet hogy nem szigorúan paleolit de mondjuk segít a szervezetének bizonyos dolgokat jobban hasznosítani. Én néhány hónap utén azt látom hogy tapasztalati úton lehet a legtöbb információt gyűjteni és az korántsem ugyanaz mindenkinél. Arról nem is beszélve hogy balatonátúszásra edzeni meg mondjuk csak úgy mozogni nem egy és ugyanaz már itt van egy óriási különbség kettőtök között, de nekem nincs jogom megítélni senki döntését. Az is lehet hogy neked van igazad.:)
3009. Andabanda99 (válaszként erre: 3001. - Idnus)
2011. jún. 24. 13:26
Balaton-átúszásra edzek, rengeteget úszom és sohasem görcsöl be a lábam. 5 hónapja paleozom, semmi gabona, semmi laktóz, semmi cukor, semmi keményítő. Soha nem volt még ennyi energiám, mint most.Szerintem ha kb egyenlő arányban eszel zölsdéget, gyümölcsöt, húst és magokat akkor nincs gond.
2011. jún. 23. 10:50

fruktózt inkább zsírnak számoljátok, tehát sok gyümi esetén vissza lehet venni a zsírevésből.

Nem igaz, hogy csak a mai agyonnemesített gyümik édesek.


rawfoodsos.com/2011/05/31/wild-and-ancient-fruit/


gabonák közül szerintem még a rizs a legjobb, de az üres kalória, tehát maradok a gyümiknél. Zabban is vannak fehérjék, amik nem kellenének.

2011. jún. 23. 10:46
igen kicsit kusza lett az "Én mondjuk nem értem" az már a görcsre vonatkozik csak gyorsabban pörög az agyam mint a kezem.:)
3006. andreasaghy (válaszként erre: 3004. - Idnus)
2011. jún. 23. 10:44
Aha, az én voltam (én Valaki) de neked nem lett folyós? Mármint úgy értem ahhoz képest amit írt hogy sűrű legyen de még önthető az nlam nem azt jelenti hogy lötyög a tálban mintha víz lenne. Én is megcsináltam de ílyen formán köze nem volt a recepthez, sokkal több zablisztet kapott és kevesebb tojást. Lehet hogy az volt a baj hogy szép házi tojást használtam? Bár nem mert a másodiknál meg bolti val csináltam és akkor is még a három tojás is sok volt nemhogy négy. Ha enked van kelesztős zablisztes recepted amiben nincs ennyi tojás sőt az se baj ha egyáltalán nincs azt szívesebben veszem..:) Én mondjuk nem értem mert ne vagyok olyan nagyon nagyon szigorú hétvégén is ettem egy szerel bagettet mert a vendégek hoztak és meg kellett kostolni, no meg a zablisztet is használom főzelékhez. Nem tudom nekem ez a vödör spenót annyira nem hangzik jól szeretem de nyersen nem annyira mint főzeléknek és nem tudnék napi fél kilót megenni belőle de salátából sem mert úgy felfúl hogy nagyon. A változatos étkezést preferálom még akkor is ha az nem minden pontján illeszkedik paleolithoz. rengeteg madársalátát eszem pl meg ruccolát azok nem bolygatják a pocakomat.
3005. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3001. - Idnus)
2011. jún. 23. 10:34

most rövid leszek (telcsi). Zöldségből bebihető szénhidrát kevés aktív életmódhoz. Legföljebb TV vagy monitor előtt punnyadni. Napi több kiló gyümit megeszem én is, ha nem zuhanórepülésben a mérleg, és elszáll az erőm. Főleg édes gyümiket.

Görcsök magnézium hiánytól is lehetnek. Mennyi zöld levelet esztek? Nekem 0.3-0.5 kg / nap.

Ez a gyorsan felszívódó CH dolog kicsit kamu, sport mellett (nem profi, elég a hobby sportot beleérteni) kell a CH bevitel.

3004. idnus (válaszként erre: 3003. - Andreasaghy)
2011. jún. 23. 09:21

Valaki írta itt, hogy nem tetszett neki a Szendi féle kenyér a honlapon, mert nagyon folyós lett az anyaga a recept alapján. Pedig jó szerintem és nagyon egyszerű, nem kell keleszteni.


Igen én is szedek magnéziumot már vagy 3 hónapja és mégis előjött. Úgyhogy szerintem csak óvatosan a teljes megvonással, mert ha vki nagyon kontrollálja, hogy mennyi szénhidrátot visz be más úton, az oké, de a legtöbb ember csak elhagyja a kenyeret, tésztát, de más úton nem pótol. Szerintem ez nagyon veszélyes hosszú távon.

3003. andreasaghy (válaszként erre: 3001. - Idnus)
2011. jún. 23. 08:47
Milyen az a folyós kenyér? Ez a szénhidrát dolog engem is érdekelne. Én mem tudom megítélni.hogy kell e kenyer, de basszus tegnap először nekem is begörcsölt a lábam pedig szedem a jó kis magnéziumot.
3002. andreasaghy (válaszként erre: 3000. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 23. 08:41
Ajjaj. Én szerintem félreértettük egymást de lehet hogy nekem maradt ki válasz. A fogyást egyebeket megértettem túl léptünk rajt mert gyakorlatban alkalmazom, kipróbálok pár dolgit amit írtál. Lévén hogy sok beszédnek sok az alja csinálim. A testzsír téma a mérlegnél akadt el. Pusztán azt kérdeztem meg kétszer hogy melyik mérlegre mondtad hogy megbízhatatlan még linket is küldtem róla. Na azt a válSzt keresem én a többi doghoz köszönöm elég felnőtt vagyok elsőre is megértem:) kismama dologban tapasztalatra lettem volna kíváncsi, de szendinek is írtam már nem tétlenkedem. A receptek nem tudom hogy jönnek ide de azt bosszankodtam egyszer és pont, nem nagyon érdekel.
3001. idnus
2011. jún. 23. 07:53

Sziasztok,


Közel 4 hó paleozas utan mostanában úszás közben annyira erős görcs áll a lábujjaimba, hogy konkréten örülök, ha a medencéből ki tudok jönni. Ha ez elkezdődik, utána vége az úszásnak, még jó fél órát szenvedek, mire egyáltalán lábra tudok állni. Régebben sose tapasztaltam ilyesmit.


Kisebb utánajárás után elég nagy a gyanúm, hogy konkrétan szénhidrát hiányos vagyok. Úszás előtt még egy banánt is megettem, úgyhogy így végképp nem értem. Akinek esetleg van sportolási előélete, tapasztaltatok-e ilyesmit?


Szénhidrátot zöldséggel, gyümölccsel is pótolhatok, csak ebben az esetben kérdés, hogy a megnövelt cukorbevitellel (mert ugye ha pótolni akarom a szénhidrátot, két kiló banánt ehetek naponta) ott vagyok, ahol a part szakad. Értem az érvelést a gyorsan és lassan felszívódó szénhidrátok között, de a tényen nem változtat az, hogy a fruktóz volument megeszem...


Szendi érvelése a gluténnal kapcsolatban nekem ott hibázik kicsit, hogy például azt írja, hogy régen a kenyér nem tartalmazott ennyi glutént, ezért nem okozott bajt. De tartalmazott, tehát valamennyi gluténnal elbír a szervezet. Ezt talán már korábban beszélgettük itt. Ergo szerintem az egészséges egyensúly, ha minimális "csirizt" eszel, amivel beviszed a szükséges szénhidrátot, de a táplálék kilencven százalékát a zöldség, gyümölcs, hús és egyéb fehérje források tartalmazzák és persze szigorúan kerülni az extra cukorbevitelt. Viszont hogy ne kelljen túl sok gyümölcsöt enni, és ezzel túl sok cukrot bevinni, szénhidrát pótlásra zabkenyér, kis mennyiségű tészta (heti egyszer kétszer) nem árt, sőt szerintem kell, hogy ne legyen radikálisan szélsőséges, és hosszú távon káros az étrend.


Amúgy tényleg le lehet szokni a kenyerekről, én már csak a zabkenyeret eszem néha, nem hiányzik, de ez a lábgörcs szerintem erős jel.


A folyós Szendi-kenyér egyébként nagyon jó, én mindig azt csinálom, különböző magokkal, kókusszal, dióval isteni. Nektek az nem szokott sikerülni? Ja, és vkitől olvastam itt lekvár eltevési technikát, nagyon köszi! Hétvégén fincsi cukor és tartósítószer nélküli eperlekvár készült :)

3000. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2994. - Andreasaghy)
2011. jún. 22. 23:26

Válaszoltam, de ne hari, hogy nem tudsz mit kezdeni az infóval, arról már nem tehetek. Szendi G. blogjára is sokan szabad idejükből írkálnak, tisztán jószándékból és segítőkészségből osztják meg a recepteket.Olvastam a véleményed, nem tudom mit szerettél volna, hogy a receptek szerzői adjanak garanciát a fogyásod tempójára? Én ilyet nem garantálok, ezért nem folytattam a témát.

Ajánlom Szűcs Ildikót az edzésmestert. Nála van valami pénzvisszatérítés, ha nem vagy elégedett.

(valami alakváltó program név alatt tejeszti, sőt személyi edzést is vállal vaskos órabéren - de hát neki is élni kell valamiből)

(de egyáltalán nem olcsó) Szinte ugyanazokat az eszközöket alkalmazza, amiket én itt ingyen megosztok Veletek (persze paleót fikázza teli pofával). Ezek kipróbált bevált módszerek, még akkor is, ha a vaskalaposok világnézete szerint nem működhetnek.

2999. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2996. - Rebeka2011)
2011. jún. 22. 23:13

Figyu, Ujlany azzal akapcsolatban kérdezett, hogy mivel lehet meglendíteni a zsírégetés tempóját. Én arra válaszoltam. Másfél literes flakont még egy kisgyerek is tud akár egy órán át emelgetni, és hidd el, ehhez még a szénhidrátfaló fehér izomrostok be sem kapcsolnak. Tehát ez kardio. Kardio meg annyit ér lendít a diéta mellett a zsírégetésen, mint egy illatos apácafing. Tehát szinte semennyit. Most akár mondhatod, hogy ellent mondok magamnak, mert én javarészt állóképességi edzést végzek. Ha elmegyek és lefutom a szokásos körömet (14.5km) akkor annak a rezsije 1200-1300 kcal között szokott lenni. Vagy ma elmentem tankolni (Durianrider módra [link] ) van egy gyümölcsösöm, és így megpakolva tértem haza meggyel :) ez 50 km tekerést jelentett 1600 kcal energiafelhasználással. Szóval kardio zónában is el lehet égetni tetemes mennyiségű energiát, de mire ilyen teljesítményt fogsz bírni alacsony pulzusszámon, az sok sok év kérdése. 2000 -től nyomom a pedált. Hidd el, sok edzetlen embernek már a tempós gyaloglás is anaerob zóna. Gyaloglással meg fél életed eltölheted, olyan lassan fogyaszt, egyszerűbb kevesebbet enni. Ezt csak úgy éri meg, hogy gyalog jársz mindenhová, futópadon előbb utóbb azt is megbánod, hogy megszülettél.


Kicsit elkanyarodtam. A lényeg itt van. Egy tanulmány:


"Kramer, Volek et al.

Influence of exercise training on physiological and performance changes with weight loss in men.

Med. Sci. Sports Exerc., Vol. 31, No. 9, pp. 1320-1329, 1999.


Túlsúlyos alanyok 3 csoportba lettek beosztva: csak diéta, diéta és aerobik, diéta és aerobik + súlyzózás. A diéta csoport 6.65 kg zsírt vesztett 12 hét alatt. Az aerob csoport kb. fél kilóval többet adott csak le, 7 kilót (heti 3x30 percről indulva 3x50 percekig eljutva a 12 hét végére). A súlyzózást is végző csoport 9.60 kg zsírtól szabadult meg (44%-kal és 35%-kal többtől, mint a diéta, illetve az aerobik csoport). [A testtömeg csökkenés -9.64, -8.99 és -9.90 kg volt, aminek a csoportok sorrendjében 69%-a, 78%-a és 97%-a volt zsír.]


Lényegében az aerob edzés a való világban nem adott semmi pluszt a csak diétához képest. 36 edzés egészen 50 percig felmenve alkalmanként meglehetősen sok munka fél kiló többlet zsírvesztésért 3 hónap alatt. Ezzel szemben a súlyzózás beiktatása jelentősen dobott a zsírégetés ütemén."


Persze van ettől még hatásosabb, az pedig a HIIT, (a hírhedt Tabata protokol) de ezt kezdőnek ajánlani felelőtlenség.


A tenziós súlyzós edzés is hatékony eszköz, de ezt sem ajánlom, csak pár hónap metabollikus súlyzózás után, hisz az ízületeket meg kell kicsit erősíteni. (ez az, mikor ajókkora súllyal terheled az izmot, hogy 8-12 ismétlést bírsz megcsinálni, aztán beáll az izombukás. Ha nekilátsz tenziós súlyzózásnak, nagy valószísűggel sérülés lenne belőle, tehát legjobb kezdetnek a kettlebell, persze attól is kapott már ismerősöm olyan izomlázat, hogy nem bírt az ágyon megfordulni. (persze én ajánlottam neki - csak nem tartotta be a progresszív túlterhelés elvét - azaz a fokozatosságot)


Még pár gondolat, hogy miért működik? Valahogy úgy van, hogy ha könnyű súlyokkal tellegsz, akkor azt a szervezet megoldja zsírból. Mivel zsírt használtál fel, spajzol helyette. Ha valami csökken, akkor az az izomtömeg lesz, a zsír csak minimálisan. Ha rövidebb de intenzív edzést végzel, akkor edzés közben inkább szénhidrát fog fogyni, és a szervezet majd mégtöbbet akar spajzolni helyette. Ezt persze izomban tárolja. Igaz jelentős mennyiségű vizet is felhasznál hozzá, ettől feszes és kidolgozott lesz az izom, míg a zsírpárnákat feléled alvás, olvasás, vasalás közben.

Na azért azt is hozzá kell tenni, hogy ilyen edzéstől igencsak megjön az étvágy az édességre, de hát van elég édes gyümi, és még eddig senki nem győzött meg róla, hogy nem lennének paleok :P

Persze ha valaki alacsony CH és magas zsír mellett dönt, fogyni azzal is lehet, de hát az olyan mint a levágott virág a vázában. Nem igazán csattan el az életenergiától :)

2998. Gberni (válaszként erre: 2971. - B486c9cf7d)
2011. jún. 22. 14:43

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászolásaitokat.

Sajnos nem szoptatok mert az izületi problémáim miatt nagyon erös gyógyszereket kell szednem de sajnos az elött sem vot tejem randesen ugyhogy amugy sem volt neki elég hozzátáplálást is kapott már az elsö hetekben is.A fogyás még mindig nem indult be viszont a fájdalom sem hagy alább, de kitartó leszek és elöbb utóbb csak beindul nekem is,Tudom hogy lassan fog indulni mert nem hogy tornázni járni is alig tudok sajna.De ez van mindenkinek kitartást kívánok!Sziasztok

2997. Rebeka2011 (válaszként erre: 2994. - Andreasaghy)
2011. jún. 22. 12:30
Nem merünk. Sem igazi betegnek, sem kismamáknak. Nem vagyunk orvosok, nagy felelőtlenség lenne.
2996. Rebeka2011 (válaszként erre: 2991. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 22. 12:27

Figyu, te pasi vagy, de hidd el, hogy a másfél lityis ásványvizes palack hölgy kezdőknek pont jó. Van olyan típus, amit meg lehet markolni középen.


De higannyal tutkó jobb - csak azt betiltotta az EU. Talán homokkal töltve...:-)))

2995. ujlany (válaszként erre: 2994. - Andreasaghy)
2011. jún. 22. 11:04
Andi, bocsi, sajnos en nem tudom. :-(
2011. jún. 22. 10:46
Na ti itt nagyon megtaláltátok egymást nekem megint nem válaszol senki. se testzsír se kismama paleo... Nem baj utánajárok nagy lány vagyok.:)
2993. ujlany (válaszként erre: 2992. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 21. 23:57

koszi! :-)

igen, a heti ket edzes az most pont annyi ami igy beleillik a terveimbe.

A tobbi napon meg gyaloglas vagy kocogas.

2992. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2990. - Ujlany)
2011. jún. 21. 23:47

Indulásnak jó a kettlebbell. Ne feledd, ha glycogén lemerítős edzést csinálsz, akkor azt vissza kell tölteni a következő ilyen edzésig. Alalcsony GI ételeken erre rámegy kb. 3 nap. Tehát ebből következik, hogy heti 2 alkalomtól gyakrabban nincs értelme. Persze gyalogolni vagy kocogni lehet gyakrabban.


Beismerem, nekem is összejött egy pici házi konditerem. Persze ha most kezdeném összeállítani, pár dolgot másképp csinálnék. Olyan minimalista módra.


[link]


[link]


Teljesen igazat adok a szerzőnek, jelenlegi ismereteimmel nem vennék fekvenyomó padot. Tavaly heggesztettem egy húzódzkodó rudat, felszereltem a garázsban. És sokkal hasznosabb. Másrészt pedig nem kell lebecsülni a testsúllyal végezhető gyakorlatokat. Ha nem vagy profi testépítő (én sem), akkor maximálisan megfelelnek az ilyen otthon kivitelezhető megoldások.


Van egy könyv, Paul "Coach" Wade írta, fegyencedzés a címe. Jó ötletek vannak benne, hasonló minimalista eszközökkel hogyan lehet maximális kondit elérni.

2991. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2989. - Rebeka2011)
2011. jún. 21. 23:30

És mit teszel bele? Higanyt? Vízzel kicsit könnyű :)


A lényeg, anaerob zónához akkora terhelés kell, ahol az izom kb. 1 perc terhelés után feladja. Mondjuk megcsinálsz 12 ismétlést, és 13. próbálkozásnál már megáll a levegőben. Egy szatyor ásványvizes palackkal talán....

2990. ujlany (válaszként erre: 2989. - Rebeka2011)
2011. jún. 21. 18:08

vettem egy kettle bellt.

Nem cicozok, komoyan veszem. :-)

2989. Rebeka2011 (válaszként erre: 2987. - Ujlany)
2011. jún. 21. 16:34
Kezdetnek az ásványvizes palack is megteszi.
2011. jún. 21. 14:30
Kérdés, van kismamáknak valamilyen paleolit tanács? Úgy értem hogy oké, hogy csinálom de nincs-e valami, amire oda kell jobban figyelni ilyenkor, vagy valami ami engedélyzett de csak ilyenkor, mert kell a szervezetnek. Tud valaki okosat?
2987. ujlany (válaszként erre: 2984. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 19. 22:07

koszi, elolvastam oket, nagyon hasznos volt.

Hat tenyleg kenytelen leszek keverni a kulonbozo edzeseket.

Hogy lehet megszeretni a sulyzos edzeseket? Nem is ertek hozzajuk.

Van valami kezdo program? Mibol, hanyat kell?

Gondolom elso lepeskent nem artana beszereznem sulyzokat hozzajuk.

2986. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2985. - Ujlany)
2011. jún. 19. 16:40

Ha tetszik, akkor még ajánlom ezt:


[link]


(nagyon gyilkos a vasgolyó)

2985. ujlany (válaszként erre: 2984. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 19. 13:30

koszi!

megcsak az utolsot olvastam el, de az nagyon jo.

Fel is fedeztem benne az osszes hibamat, amit elkovettem az elmult 20 evben.

2984. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2982. - Ujlany)
2011. jún. 19. 13:10

Ez érdekes része a témának. Ha nincs erőltetve az izomzat, minden fölsleges energiát zsírba fog befektetni, és inkább az izmot fogja lebontani. Azt mondja, minek neki az izom? A zsír meg jó lesz szűkösebb időre.


Ha ilyesmiben utazol, ajánlom Alwyn Cosgrove írásait.


[link]


[link]


(a második komoly tanulmányokkal van megtűzdelve)


Bár még hozzáteszem, tapasztalatból, hogy ha sok ilyen magas intenzitású edzést végzek, akkor az meghozza az étvágyat rendesen. Főleg édességekre. Tehát a szervezet jelez, hogy több cukor kell.


Ha már csak az utolsó simításokat a makacs zsírt akarod eltűntetni, az megint más téma. Azokban a raktárakban alfa-adrenerg receptorok is vannak, vagyis azokban ami hormonok fokoznák a zsírégetést, ugyanazok blokkolják is. Ezek a szervezet vésztartalékai, nők esetében pedig a szoptatáshoz tartogat itt egy kis zsírt a szervezet.


[link]


[link]


Ajánlom még ezt az írást, nagyon sok okosság van benne megfogalmazva:


[link]

2983. ujlany
2011. jún. 19. 12:17
koszi a crossfit videot is. Ugy nezem ez lesz a kovetkezo lepes.
2982. ujlany (válaszként erre: 2981. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 19. 12:14

Nagyon koszi! :-)

Az a helyzet, hogy a kevesebb eves nem hasznal, csak ha lemegyek 1000 kaloria ala. Hat honapja kiserletezunk egy dietetikussal, de csak akkor fogyok, ha 1000 kaloria alatt maradok, o szerinte viszont az butasag, mert csak tonkreteszem magam, es raadasul vissza is fog jonni.

Ezert gondoltam, hogy talan a mozgasba fektetnek most tobb energiat. Azonkivul amit a futopadon gyaloglok, max. 10 percet mozgok, meg a 200 meterre levo boltba is kocsival megyek, mert igy jo nekem.

Szoval az a ket ora mozgas a futopadon szerintem sem olyan sok, biztos vannak sokan akiknek a napi aktivitasa fedezi ezt.

A dietetikus is egyetertett a tervemmel. Igazabol a celunk kettos, egyreszt az, hogy lassuk, sikerul-e magasabb fordulatszamra kapcsolni a testemet a mozgas altal, illetve hogy milyen mertekben tudna hozzajarulni a sulyveszteshez.

En nem akarok 10 kilokat fogyni 2-3 het alatt, a heti fel kilo nagyon megfelel, csak szeretnem mar latni, hogy elindul a merleg lefele.

nagyon koszi a valaszt, akkor ma is gyaloglok. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook