Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. szept. 30. 01:57

Olvasva benneteket, meg az elfogyasztott èlelmiszer mennyiségeket, rà kell jöjjek, velem valami nem stimmel.

A mennyisèg. Az össz napi bevitt mennyisèg nèha az egy kilót sem èri el.

Eddig ez nem èrdekelt, mert energikus vagyok, jól èrzem magam, naponta futok, jól nèzek ki, de vèkony vagyok. Pàr kiló jöhetne mèg. Nem jön...

Akkor ez lehet a bibi. Bàr mindig gebe voltam, de ti sokszorosàt eszitek, mint èn.


Akkor most erőltetnem kène a kajàt? Nem szeretnèk valami tartós rejtett hiànybetegsèget.

3490. f3000dc5ef (válaszként erre: 3486. - Fe9e12ede0)
2011. szept. 28. 20:06
A nem paleo felsorolásból sok mindent bevettek már ők is szerintem...finomodik ez még most is....ezeket én is majd mind eszem....sütőtököt tuti fogok....én is úgy vagyok vele....ésszel :)
3489. Lillus-M (válaszként erre: 3488. - Fe9e12ede0)
2011. szept. 28. 19:23

Köszi littledevil. Megnézem a linkeket.

Én nem akarom annyira bigott módon követni a paleot. A gluténtól "hivatalból" tartózkodnom kell. A többi csak jött, mert jó. Hétvégén ettem anyósomnál krumplit. Nem sokat, de éreztem, hogy következőleg majd elbliccelem...

Ez a sok mindent ami az alábbi idézetben fel lett sorolva, hogy nem paleo. Na ehhez sem tudnék ragaszkodni. Nekem már elég megnyugvás az, ha látom, hogy a bevásárló kosaramban csak natúr kaják vannak, amikkel tudom mi fog történni, mire az asztalomra kerül.

A szénhidrátoktól sem szeretnék betegesen tartózkodni, csak a kopogó szemek és a korgó gyomor szindrómát szeretném kerülni. Szóval eszem a tököt és a gesztenyét, és meglátjuk milyen hatással lesz.

3488. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3482. - Lillus-M)
2011. szept. 28. 18:34

még egy kis olvasnivaló, hogy a szénhidrátszegény és zsírszegény étrendek miért zsákutcák:


[link]

3487. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3482. - Lillus-M)
2011. szept. 28. 18:30

Szerintem meg próbáld ki. Én is szenvedtem ilyen hűtőkizabálási rohamoktól. Értelmetlen a zsír és cukorfóbia. Jelenleg bekajálok ilyesmivel, sokkal később éhzezem meg, és ez így természetes. A nasizást kell elkerülni, az csak széthangolja a leptinháztartást.


Jack Kruse idegsebész (paleora áttért doki) szépen leírja a lényeget: [link]


Saját története itt olvasható: [link]

3486. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3479. - Tuksy)
2011. szept. 28. 18:26

Édeskrumpli batáta meg más hasonó gumós magas keményítő tartalmú növényeket esznek. 13. képen látható. [link]


Sendi féle blogon már ezek tiltólistán vannak, mert magas a GI -jük. De sok más is csak azért került tilólistára. Mezei Elmíra oldalán olvashatod:


"Épp a napokban olvastam egy külföldi paleo oldalon egy felsorolást, ami így kezdődött: Don't kid yourself, these things are NOT paleo. (Ne áltasd magad, ezek a dolgok nem paleók) És következett egy lista: olajbogyó, paprika, paradicsom, padlizsán, cékla, sütőtök, gesztenye, só, kávé, kakaó, bacon, stb... Szigorúan nézve ezek valóban nem paleó élelmiszerek, én mégis mindegyiket használom. Mindenki maga dönti el, hogy milyen mértékben akarja követni és betartani ezt az étrendet. "


[link]


No meg aztán le lehet szemezgetni 22 darab szőlőt, nehogy megártson. (inkább 2.2 kg az adagom, ami 320g szénhidrát. Én csak jókat szoktam mosolyogni ezen a szénhirátfóbián. [link]


Azért gondolkozz el azon, szőlő, dinnye nem annyira lassan felszívódó szénhidrátok. Egyszerű cukrok. Elfogyasztás után 20 perccel már a porcelánfotelban csörgedezik a levük.


Nekem az a bajom ezzel a magas GI fóbiával, hogy teljesen figyelmen kívül hagyja, hogy ahol az ősember élt, ott bizony voltak édes gyümölcsök. Az, hogy északon nem teremtek, nem jelenti azt, hogy nálunk ez evolúciós zsákutca lenne. Ammúgy ez tipikus kettősmérce. Ha halolajat kell enni, meg sót, visszamegyünk a vízimajomig, de ha egy kis gyorsan felszívódó egyszerű cukrot, akkor ahhoz már "nem alkalmazkodtunk".


Egy kis olvasnivaló:


[link]


[link]


[link]


Ezek mind gyümölcs alapú étrendek.

3485. szikati (válaszként erre: 3480. - Nikike91)
2011. szept. 28. 18:24

Szia! Azt a Hulalát én akkor sem használnám, ha nem paleozom. Nézd meg, mi van benne. Csupa mű dolog.

Egyébként isteni paleo sütireceptek vannak neten is, bár én nagyon ritkán szoktam sütni, mert csak magamnak nem érdemes, megvagyok nélküle.

Nekem a desszert is a gyümölcs, és nem hiányzik más. De aki szerei, és szeret vele bajódni, az sokfélét találhat, nem kell lemondani róla.

3484. szikati (válaszként erre: 3482. - Lillus-M)
2011. szept. 28. 18:17

Szia!

Úgy tudom, egyik se tiltólistás. A gesztenye biztos, hogy nem, de szerintem a sütőtök is mehet.

3483. nikike91 (válaszként erre: 3481. - F3000dc5ef)
2011. szept. 28. 16:41
köszi a választ..sejtettem ám. :) csak anyu erősködött kérdezzem meg, mert konkrétan leírva nem találtam meg sehol,hogy tiltólistás. Én sem paleo receptben láttam, csak vannak olyan nem paleos sütik ),amiket kisérletezünk,hogy a rossz hozzávalókat helyettesítsük. :) és nem igen tudjuk még egyenlőre,hogy a tejszínt azt mivel,mert próbáltuk kókusztejjel,dehát az nem ért neki semmit:S..
3482. Lillus-M
2011. szept. 28. 15:26
Jön a gesztenye és a sütőtök szezon. Hogy viszonyul hozzájuk a paleo? Azt tudom, hogy a sütőtöknek magas a GI értéke. Gesztenyét nem találom sehol. Végül is azért fontos számomra, mert most egész jól helyrejöttem, nincsenek falási rohamaim, és nem tudom, hogy ezek a cuccok nem hozzák-e majd megint elő...
3481. f3000dc5ef (válaszként erre: 3480. - Nikike91)
2011. szept. 28. 14:16

NEM.

Milyen sütikbe??? mert a paleosokba nem szoktak ilyet írni :D nekem egyszer sikerült vásárolnom kókuszkrémet...na az pont olyan...de azóta se kapok:( egyébként konzerv formátumú volt.

3480. nikike91
2011. szept. 28. 12:58
sziasztok. Lenne egy kérdésem megint:D a Hulala cukormentes tejszín használható?ÉS ha nem akkor mivel lehet helyettesíteni? mivel szoktátok? sütikbe pl. :)előre is köszi!:)
3479. tuksy
2011. szept. 28. 08:28
A gyorsan felszívódó szénhidrát. Gondolom a KItava indiánok nem kenyeret, finimított cukrot, csokit, csipszet ettek. Én is azt írtam, hogy a gyümölcstől nem lesz cukorbeteg akármennyit eszik.
3478. f3000dc5ef (válaszként erre: 3472. - Adrenalin0625)
2011. szept. 28. 07:38

Háááát nekem ez a mennyiség még nem tartozik a nagyon sok kategóriába :D ennyi nálam is lecsusszan...sőt :)

Egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy ez a piramis alja....ezen még a paleo ismerete előtt is meg voltam győződve...annyira evidens számomra....

3477. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3475. - Tuksy)
2011. szept. 27. 22:56

Biztos vagy benne, hogy a szénhidrát okozza az inzulinrezisztenciát?


Nem kötekedésképp, de vannak természeti népek, ahol a kalóriabevitel 70%-a szénhidrát. Mégsem cukorbetegek!


"According to the Kitava Study, Kitavans consumed 300 out of 370 grams of carbohydrates from yam, sweet potato, and taro, 50 grams from fruits, 7 grams from coconut, and 14 grams from other vegetables. "


Esznek ők tetemes mennyiségű szénhidrátot, sok kutatónál lecsapta a biztosítékot. www.carbohydratescankill.com/2412/pearl-of-kitava-study-1-of-2


Szerintem inkább máshol van a kutya elásva. Például ott, hogy nincs a gyümikben WGA (csiríz-agglutinin) szerű lektin, ami hanyattvágja az inzulinreceptorokat.


[link]


[link]

3476. blaugelb
2011. szept. 27. 22:31
Tapasztalataim alapján teljesen egyetértek veled, a mennyiségek nálam is hasonlóak. Nekem is még mindig a gyümölcs van a táplálékpiramis alján.
3475. tuksy (válaszként erre: 3472. - Adrenalin0625)
2011. szept. 27. 22:30

Az egyoldalú táplálkozás soha nem jó, de cukorbeteg nem leszel. 1kg almában 70 gramm szénhidrát van, míg tésztában 73 gramm van 10 dkg ban. Kalóriában 1 kg alma 300 kcal, 10 dkg tészta 380 kcal. Azaz kevesebb mint tizede az azonos tömegre számolt szénhidrát a gyümölcsben mint pl a tésztában vagy bármiben ami lisztből készült. Ráadásul a gyümölcsben lassan felszívódó szénhidrát van, a lisztben gyorsan felszívódó. A gyorsan felszívódó szénhidrátok okozzák az inzulinresistenciát majd a hyperinzulinizmust amitől előbb utóbb feladja a hasnyálmirigy és kész a cukorbetegség.

Érdemes lenne elolvasnod a Szendi féle Paleolit táplálkozás című "zöld" könyvet. Abban minden szépen le van írva.

3474. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3472. - Adrenalin0625)
2011. szept. 27. 22:24

Hát én ilyenkor szoktam segítségül hívni az orvostudományt. Gyümölcsevéssel hasonlóan állok mint Te, napi több kg, júniustól folyamatosan. Kezdődött az eperrel, majd jött a meggy, sárgabarack, dinnye, őszibarack, szőlő. Váltózatosság kedvéért egy kis banán. Engem is ijesztgettek a cukorbajjal meg más finomságokkal. Például ezzel:


[link]


Aztán csináltattam egy nagylabort. Tavalyi értékekkel összevetve. Tavaly "paleo classik" étrenden, sok hús, sok párolt zöldség, minimális gyümölcs. Idén szinte csak nyers, gyümik, zöldek, kiegészítve husival, nyers tojással. Minimális zöldség.


Tavaly cukorszintem 5.4 volt, idén 3.84 mmol/l.

Ami még érdekes lehet, triglicerid 0.54 ről lement 0.37 mmol/l re, koleszterin 4.67 ről 4.51 mmo/l-re. VLDL 0.17 mol/l.


A fruktózról szóló "ijesztgetés" értelmében mindennek romlani kellett volna, de még a húgysavnak is emelkedni kellett volna. (teljesen normális) Mindez nem következett be. Már nyáron felfigyeltem rá, hogy gyümivel sikerült teljesen jóllaknom reggelire, valamikor olivaolajat vagy olvasztott vajat tettem a gyümisalátára hogy jóllakjak vele. Mostanában ez nem szükséges. Nyáron volt hogy 2.5 kg dinnye (2 kg görögdinnye + fél kg sárgadinnye) Az elfogyasztott dinnye tartalma a nutritiondata alapján: Total CH 157g, ebből 132g cukor, répacukor 40g glukóz 31g, fruktóz 60g (kerekítve). Mértem 4.8 mmol/l értéket (accucheck - nagylabor ponosabb).


Tehát számomra a gyümifogyasztás nem extrémizmus, hanem a táplálékpiramis alját jelenti. Kár hogy lassan vége a gyümiszezonnak :(

3473. f1fee9d062 (válaszként erre: 3472. - Adrenalin0625)
2011. szept. 27. 22:01
Hát szerintem erre a kérdésre itt nincs tapasztalati válasz. Én is csak azért okoskodok hozzá, hogy annyit mondjak, a szélsőségektől én óvakodok egy ideje, vagyis... Ez szerintem hosszú távon szélsőség...
2011. szept. 27. 19:31

Hali!


Nagyon sok gyümölcsöt eszek naponta. Kb. 1kg almát és 1kg körtét is elrágcsálok naponta. Meg még egy kis banán is lecsúszik mellé, ha van még szőlő azt se vetem meg. Nem érzem magam tőle eltelve, de ha ennyi gyümölcsöt eszek naponta lehet később cukorbeteg e miatt??? (Mellette palolit módon táplálkozom)

3471. f3000dc5ef (válaszként erre: 3468. - Globus)
2011. szept. 27. 13:47

Köszi!

Most csináltam hagymás-szalonnás-rántottát :D

3470. f3000dc5ef (válaszként erre: 3465. - Nikolett1984)
2011. szept. 27. 13:46
Okés, ezt maximálisan tolerálom.....a csak egészségességre hivatkozást nem nagyon....de ez a privát véleményem....disznóvágást szerettem...csak azt ne lássam mikor leszúrják és visit...igazi struccpolitika, ez van...ha nekem kellene levadászni más lenne...sőt ha vadászni kellene, hogy éljek még az is elmenne, de ha nevelem és levágom..na az már gázosabb.
3469. f3000dc5ef (válaszként erre: 3462. - Szikati)
2011. szept. 27. 13:38

hát ezért bosszant a dolog, mert nyáron napoztam is, és még D-vitamint is szedek!!!

De most már kezdek jobban lenni, veszett erős vírus lehetett, párom három hét után visszalázasodott...hozzá képest és jól voltam....mégiscsak paleo :DDDD

3468. globus (válaszként erre: 3455. - F3000dc5ef)
2011. szept. 27. 13:35

Szia, szerintem egyél rengeteg hagymát :)

A vöröshagyma fertőtlenít, fokhagyma alapból egészséges. Készíthetsz hagymateát is, jótékony hatásáról sokat írnak. Ártani nem tud.

3467. Nikolett1984 (válaszként erre: 3466. - F1fee9d062)
2011. szept. 27. 11:18

Jaja, töménytelen mennyiségű zöldség, gyümölcs. Paleo előtt sokszor voltam éhes, de már nem. Szóval ez nem a hús miatt, hanem a sok cukor, glutén satöbbi miatt volt. Tegnap vacsira pl. paleo kenyeret ettem, meg zöldségfasírtot. Nekem a kenyér az, ami hiányzik. Ezért gyakran sütök paleo kenyereket. Tény, h nem az, amit ez ember több évtizeden keresztül megszokott, de mégis valami. Tegnap is találtam új recepteket, már készítettem is a családot, h egész héten enni fognak, ha akarnak, ha nem :)

Fő kajám? Jó kérdés. Leveseket pl. imádom: paradicsomleves (néha reszelt sajttal), tojásleves, vagy mikor a családnak főzöm a húslevest, akkor szedek ki lét és azt sok-sok répával, imádom. De inkább grillezve, párolva eszem a zöldségeket.

3466. f1fee9d062 (válaszként erre: 3464. - Nikolett1984)
2011. szept. 27. 10:17

Én reggelire mindig valamilyen tojást eszem. Lecsóst, tököst, szalonnást, paprikást, sajtost, vagy csak úgy...


Azt nézegetem a fejemben, kb hogy étkezel.


Hús nem, gondolom, sok-sok zöldség, gyümölcs...


Én mikor vega voltam, 20 éve, rengeteg gabonát ettem. 5 évig. Aztán jött az allergia.


Biztos buta kérdés, de nem szoktál éhes lenni? Nekem nehéz már hús nélkül elképzelni.

Mi a fő kajád? Főként nyersen eszed a zöldségeket?

3465. Nikolett1984 (válaszként erre: 3461. - F3000dc5ef)
2011. szept. 27. 07:38
Jaja, elvi okokból. Gyerekkoromban falun éltünk, sok-sok disznóvágás, vérkevergetés, Nikike megviccelése, hogy beletesszük a kezét a levágott disznófej szájába, stb, stb. Úgyh már kb. 10 éve.
3464. Nikolett1984 (válaszként erre: 3463. - F1fee9d062)
2011. szept. 27. 07:37
De tojást azt igen, húst, halat nem. Paleo előtt tej és joghurt és sajt. Még néha-néha sajt, de annyira tele vagyok pattanásokkal, hogy most még a sajtot és a kávét is száműztem. Kibírhatatlan már. Szerintem most tetőzik, lehet, h most méregtelenít a szervezet?
3463. f1fee9d062 (válaszként erre: 3460. - Nikolett1984)
2011. szept. 26. 23:12
tojást sem fogyasztasz?
3462. szikati (válaszként erre: 3455. - F3000dc5ef)
2011. szept. 26. 18:01

Lehet, hogy az már nem használ, mert inkább megelőzésre jó, de én a D vitamint szedem (nyáron is 1000-est, télen, ősszel 2000-est), és még náthás se voltam az idén. + C vitamin persze. Ilyen hosszú évek óta nem volt, hogy ne kapjon el valami nyavalya egy évben többször is. És mióta paleo van, megúsztam.

És az allergiám is alig-alig jelentkezett, egy-két nap volt némi tünet, de ez már szinte semmi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook