Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3881. Paleo fan
2011. okt. 22. 17:17
Én a hagyományos, illetve az eddig készített kajákat igyekszem paleosítani. Szerencsére a fiam partner, tehát nem kell harcolnom, a Mama pedig nagyfokú demenciában szenved, fogalma nincs, mit rakok a szájába, de ízlik neki minden:))) Pl. neki a gulyás levest már kezdetektől (4 éve él nálam) nokedli nélkül csinálom, mert cukorbeteg. Ehhez kapcsolódóan elmondom, hogy 26 egységgel kevesebb inzulinra van szüksége mióta nem kap burgonyát, tejterméket. Kenyeret még kap, mert a nyers zöldségeket nem eszi meg. Még nem találtam ki számára a megfelelő reggelit és vacsorát. :(
3880. Paleo fan
2011. okt. 22. 17:14
Én még olyanról sem hallottam, hogy ki lehet mutatni a D-vitamin háztartásunkat. Miből?Vérből? Külön lehet kérni, ha vérvételre megyünk? Csináltatott már valaki ilyet?
3879. jujiabf
2011. okt. 22. 17:14

Én is "robbantott" csirkét csináltam magamnak: 5 comb, sok répa, karfiol, karalábé, 1 paradicsom, só, bors. Mikor megpárolódott, reszeltem rá trappistát. Isteni lett!!

A többiek ették a rántott húst. Meg sütit is csináltam: paleósat, meg liszteset a többieknek.


Nem tudom megkedveltetni a családdal a kajáimat. Pedig uram pocakos, fiam hízik. Két lányom normál súlyú. Keveset esznek és tornáznak is.

3878. jujiabf
2011. okt. 22. 17:09

Sziasztok!!

Alig győztelek benneteket visszaolvasni, annyit írtatok.

Paleo fan: Nem értem, miért akarod külön a vitaminokat meg a bórt. Ha csak egy fajtát szedsz, a másikból hiányod lesz.


Saját tapasztalat: A Vitaminkirály Alap vitamincsomagját szedem már legalább 5 éve, de csak minden másnap, minden nap viszont a Calmag Kelát készítményüket. A héten 2 alkalommal kihagytam, s ma éjjel fájt a lábam. S aztán gondolkodtam: Hiszen az alap csomaggal fogytam le a 30 kilót. Még akarok 10 kilót fogyni. Ha most stagnálok, oka van: a sok gyümölcs, meg besokallt a szervezetem. Majd lemegy ez a 10 kiló. Ahogy a többi is lement. 2 év kellett. Ennek is kell 1 év.

A paleóval biztos lemegy.

3877. Berillke (válaszként erre: 3873. - Doriicu)
2011. okt. 22. 16:52
én visszaüzentem volna nekik :-))))
3876. Paleo fan
2011. okt. 22. 16:51
Nekem is szükségem lesz hamarosan más úton beszerezni D-vitamint, mert most itt meggyőztem magam, hogy kell. Az a 20 szem pedig még 1 hónapra sem elég, amit az orvos felírt, bár megpróbálom, hátha felírja havonta legalább. És kérek mindenkinek a családban. Na majd beszámolok, mit reagál. Bár az én háziorvosom már mond olyanokat, hogy "az irodalom azt írja, de az élet mást produkál". Ez már fejlődés. És mikor mondtam, hogy paleolit táplálkozásra tértem át, nem tiltakozott. Mutattam a könyvet is neki, mert épp nálam volt, hogy várakozás közben tudjam olvasni, de még csak hozzá sem nyúlt. Amit viszont az arcán láttam, az elég lehangoló volt, de nem érdekel. Beszéltem erről egy pszichiáterrel is. Pontosabban éppen a coleszterinről esett szó, én ugye mondtam, hogy nem baj az, ha magas, mire ő azt felelte: Mondjuk inkább úgy, hogy nem baj, ha nem alacsony.
3875. Paleo fan
2011. okt. 22. 16:41

doriicu!

Nekem felírta az orvos. Korábban már írtam, heti 1 szemet ajánlott.

3874. Paleo fan
2011. okt. 22. 16:39
Azt szeretném még kérdezni Tőletek, hogy bórt honnan szereztetek be, mert rám úgy néznek mindenhol,mint valami csodabogárra, mikor bórt kérek. Sem gyógyszertárakban, sem gyógynövényeseknél nem találtam, pedig Debrecen elég nagy város.
3873. doriicu (válaszként erre: 3856. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 16:38

Tegnap akartam venni a gyógyszertárba D-vitamint,de azt a választ kaptam "vény köteles".

Nem is eröltette magát a hölgy, hogy ajánljon olyan készitményt amiben van D-vitamin.

Azért nem adom fel próbálkozom máshol is. esetleg ha tudnátok ajánlani valamit megköszönném. A menyem este fel akarta iratni, és azt üzenték menjek ki a napra.

3872. Berillke
2011. okt. 22. 16:38
ezt egy kedves ismerősöm küldte nemrég, nagyon jó kis recik vannak fent, én már szemezek a vegyes gyümölcsfagyival :-)
3871. Berillke
2011. okt. 22. 16:37
hoppá, nem is látom, nem engedte úgy látszik a hoxa
3870. Berillke (válaszként erre: 3868. - Panna anyuja)
2011. okt. 22. 16:34

igen, én láttam, egyik kedvenc filmem :-)

nézd meg azt az oldalt, amit nemrég linkeltem be, tele van édességekkel (természetesen paleo is)

3869. Paleo fan
2011. okt. 22. 16:34

Panna anyukája! Szia!

Nekem nagy fiam van, ő kezdte el végül is azt, hogy ne együnk kenyeret. Fogyni akart. Nagyon magas, nem látszott kövérnek, de közeledik a 30 év, és elkezdett pocakot ereszteni. Csinosodott is elég sokat mire észrevettem. Akkor én is elkezdtem, nem ettem kenyeret, majd elhagytuk a burgonyát, tésztaféléket (ő már korábban, mint én) és ekkor jött velem szemben a paleolit táplálkozás. Ő mostanában sokat csal, mert keveset van itthon, most én tartom be jobban a szabályokat és igyekszem tanácsokkal ellátni. Sajnos becsúszik nála még a gyros tál is. :( Kisgyerekeknél sem lehet egyszerű, de örülnöd kell, mert tudatosan és bízom benne, hogy jól fogod őket táplálni. Szendi Gábornak hiszek. Ma már senki másnak, de azért bennem van az, hogy ellenőrzök minden állítást, amit csak tudok. Talán rossz tulajdonság. Sok sikert Neked. Szerintem nem fogod megunni a főzőcskét, ha van időd, mert ez végül is egy kihívás és azt az emberek általában szeretik.

2011. okt. 22. 16:02

Tegnap este nekiálltam csokit készíteni. Szuper lett. Azóta nem tudok leállni. Emlékeztek a Csokoládé című filmre? Na pont úgy csinálom:D. Csak másképp néz ki. :) A konyhában már nincs tiszta edény és hopp kicsit túl hevítettem a kókuszzsírt, és darabos lett a massza. De nem baj, lehet hogy nem vagyok olyan ügyes mint a főszereplő nő, ( De azért örülnék ha Johnny Depp meg kostolná a bon-bonom :D ) Nem adom fel. Aminek Panna örül.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én reggeltől estig a konyhában vagyok amióta elkezdtük. Most még nem unom, de remélem ha belejövök kevesebb időt vesz majd igénybe ez a főzés dolog.

3867. Paleo fan
2011. okt. 22. 15:56
HViki köszi az infót.
3866. Paleo fan
2011. okt. 22. 15:56
bocs: Tamiflu. Még sosem hallottam róla szerencsére. Eddig.
3865. HViki (válaszként erre: 3864. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 15:53
NE = Nemzetközi Egység
3864. Paleo fan
2011. okt. 22. 15:47
Elolvastam a Tanifluval kapcsolatos cikket is. Megdöbbentő.Annyi anyag van egyébként a Szendi Gábor tollából, hogy nem győzöm elolvasni, de törekszem rá erősen. Nagyon köszönöm tuksy, hogy megmutattad ezt a cikket, már be merem venni a napi 3000 NE (mi az a Ne?) D-vitamint.
3863. HViki (válaszként erre: 3859. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 15:39
A hivatalos ajánlásokról csak annyit mondanék még, hogy C vitaminból pl. az ajánlott napi bevitel az a mennyiség amennyi alatt már skorbutot lehet kapni. Szerintem ez messze alatta van a valódi szükségletnek és még messzebb a túladagolástól. Szerintem más vitaminnál is hasonlóak az arányok.
3862. panna anyuja (válaszként erre: 3848. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 15:38
Nagyon szeretem ezeket az egyben megsütött Husi-zöldség ebédeket. Én nem is mindig teszek alá zsiradékot, csak vizet. Ami pedig alatta marad sütés után, szuper leves alap, vagy ahová leveskockát ír a recept, zutty, mehet ez a lé.
3861. Paleo fan
2011. okt. 22. 15:24
Köszi, elolvasom.
3860. tuksy (válaszként erre: 3859. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 15:19

Olvasd el az alábbiakat.

[link]

3859. Paleo fan
2011. okt. 22. 14:49

"Súlyos túladagolás esetén (amit ugye nem tudunk, mennyi az annyi pontosan, ami kell) a D-vitamin hatása ellentétes: a csontos mésztartalmának csökkenése és a vér-, valamint a vizelet kálciumszintjének emelkedése. A szövetekben, erekben és a vesében mészlerakódások (veseelégtelenség), továbbá központi idegrendszeri zavarok léphetnek fel."

Ha ilyeneket olvasok, én nem merek többet bevenni. Mellém kellene állítani a Szendi Gábort, és úgy könnyebb lenne kialakítani ezt az új életmódot, de azon vagyok, hogy egyedül is menjen. Ezért örülök, ha megbeszélhetem Veletek, Őt nem akarom zavarni ilyenekkel, mert lehet, hogy le is írta a könyvében, csak elkerülte a figyelmemet. Talán majd jövőre jobban merem zavarni, most 2 könyvön is dolgozott, novemberben megjelennek, de ezt biztos tudjátok.

3858. Berillke (válaszként erre: 3842. - 9431c40fcd)
2011. okt. 22. 14:47

a csokis, vaníliás zabitalt szerintem imádná :-)

főleg a csokisat :-)

3857. tuksy (válaszként erre: 3856. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 14:41
Naponta már jó.
3856. Paleo fan
2011. okt. 22. 14:39
3000 NE D-vitamin van a gyógyszertári bogyóban.Heti 1 szemet ajánlanak.
3855. Paleo fan
2011. okt. 22. 14:35
tuksy! Igazad van. Az olajat én is elhagytam. Zöldborsót fél marékkal tettem. Nem is tudom, miért? Legközelebb elhagyom. Még nem vagyok túl szigorú a témában.
3854. tuksy (válaszként erre: 3852. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 14:25
D vitaminból 3200NE-t szedek. 1200 van a viatmin csomagban és mellé szedek télen még 2000NE-t Szerencsére ma már simán kapható.
3853. tuksy (válaszként erre: 3848. - Paleo fan)
2011. okt. 22. 14:22
Belekötök. A zöldborsó az nem paleo. Én az olajat is elhagynám.
3852. Paleo fan
2011. okt. 22. 14:21

A vitaminokkal kicsit bajban vagyok. Kérdeztem a Szendi Gábort, lehet -e túladagolni a halolaj kapszulával bevitt omega 3-at? A dobozon (500 mg) napi egyet ajánlanak. Szendi 10-et szed naponta. Hozzátatte: "És még nem kaptam agyvérzést." Na, ehhez már orvos kell. Miért kapna agyvérzést? Mitől? Mit csinál az omega3? Erre már nem volt idő, vége volt az előadásnak. :((((

Aztán: Nem tudom, olvastátok -e a D vitamin használati útmutatóját? (nekem sikerült a házi orvossal felíratni)Nem mertem még egyetlen szemet sem bevenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook