Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


5561. Lillus-M (válaszként erre: 5552. - Tuksy)
2012. jan. 3. 15:29
A csibésről nekem is pont ez a véleményem, ezért szeretem a zöldet ajánlani. Ha először az került volna a kezembe biztosan hagytam volna az egészet a francba. Túl gyanakvó vagyok, nekem is szükésgem van a bizonyítékokra.
5560. HViki
2012. jan. 3. 15:13

Sziasztok! Egészségben Gazdag Új Évet kívánok mindenkinek!


Igaz kicsit megkéstem, de most jutottam ide. :)


Üdvözlök minden új érdeklődőt! Én első körben a tények-tévhitek oldalon a paleo-klubok hanganyagát és a médiaszerepléseket hallgattam meg tájékozódó célzattal. Ez nálam azért is volt jó, mert közben lehetett haladni idehaza is (Vasalás közben pl. direkt jó). :)

Kenyér helyett: Én sose helyettesítettem. A család számára próbálkoztam, de ők csak a fehér kenyeret tartják kenyérnek, így simán elhagytuk. Amihez eddig kenyeret ettünk, (pl. lecsó, tojásrántotta) most salátát, paprikát uborkát harapunk.

5559. wencus (válaszként erre: 5557. - F3000dc5ef)
2012. jan. 3. 14:43
Egy ismerősöm gyereke tavaly lisztérzékeny lett, neki is az volt a legnagyobb problémája,hogy a gyerek még krumplit sem ehet a mekiben mert abban is liszt van. Hát nem tudom milyen szülők vannak. Nekem mikor a fiamról kiderült, hogy lehet hogy lisztérzékeny / hála 1,5 év diéta és egy csomó vizsgálat nem az/ egyből a mindennapok uzsi, nyaralások ilyenek jöttek le.
5558. Derya (válaszként erre: 5557. - F3000dc5ef)
2012. jan. 3. 14:20

hmmm.

igen, furcsa gondolkozás, hogy ő maga nem eszi, de a gyereke meg egye.... :-o

5557. f3000dc5ef (válaszként erre: 5556. - Derya)
2012. jan. 3. 14:18

Gondolom olyan elven próbálkoznak mint az allergiásoknál a hiperszenzibilitáció. Hozzászoktatják a szervezetet....én már allergiásan is visszautasítottam ezt a kezelést évekkel ezelőtt...valamelyik római császár a híres erről...állandóan mérgeket evett kismértékben...ezért nem is tudták megmérgezni. Tiszta homeopátia....

De nem hiszem, hogy ez gabonával működne....

Anyukának most született a második bébi...vele is ezt csinálja.

Kívánom neki, hogy évek múlva ne verje a fejét a falba....ja és az elején elmondja, hogy ő végül is egészséges mert gluténmentesen táplálkozik. Könyörgöm nem ez lett volna a járható út a gyerekekkel is??? Annyira nem akarunk kilógnia sorból, hogy az már fáj....gondolom nem szeretné, ha a gyerekei nem ehetnének fincsi hamburgert a mekiben....nem vehetnének finom jó szendvicset a büfében.....stb. stb. stb......

5556. Derya (válaszként erre: 5555. - F3000dc5ef)
2012. jan. 3. 14:05

és miért gondolja erről, hogy jó lehet a gyereknek?

vagyis mi lehetne jó ebben?

2012. jan. 3. 13:59

Nézegettem a fórumokat....nem kellett volna, ettől kiborultam...

"Lisztérzékenység - megvédhetem a gyermekem?"

Mama lisztérzékeny, félti a születendő gyermekeit...nagyon helyesen. Majd születés után rögtön megnézeti a kicsi vérét...igen örökölte azt a gént. Erre mit csinál??? Én azt gondolnám, soha a büdös életben nem ad a gyereknek gabonát....áááá nem ez túl egyszerű lenne...részt vesz egy kísérleti programban...ahol már egészen pici kortól adagolják a glutént....ráadásul persze mivel kísérlet, azt sem tudja, az ő gyereke azt kapott vagy nem....jézusom....

És ebben az a legszörnyűbb, hogy szegény tényleg maximálisan JÓT akar a gyereknek.....

2012. jan. 3. 13:10
Most rendeltem kókusz és gesztenyelisztet, xilites rágógumit (fahéjast és zöldteásat), kókuszkrémet :D azt hiszem ennyi...bár van vmi hiányérzetem......jaaaa xukor zérót! A fiam miatt, mert ez a vékonybélben szívódik fel, és Crohnosoknak Szendiék inkább ezt ajánlják. Kipróbáljuk :D
5553. Derya
2012. jan. 3. 10:07

én is a zölddel kezdtem.

hmmm, a fórumot végigolvasni, az elejétől....

nem kis vállalkozás.... :-)

5552. tuksy
2012. jan. 3. 07:55

Nekem is a zöld könyv a nyerő. Szerintem olvasmányos, tudományos, érthető és meggyőztő.

A csibés sokkal egyszerűbb, de pont ezért egy kicsit olyan mint minden "csodadiétáról" szóló bulvárcikk vagy kiadvány. Aki már olvasta a zöldet az érti, de akinek ez az első találkozása a paleoval annak szerintem kevés és olyan kinyilatkoztatásos. Én mindenképp a zöldet javasolnám. A fórum végigolvasása is nagyon hasznos és lelkesítő. Jó látni, hogy mennyi embernél segít és működik. Csupa pozitív visszajelzés. Komoly támasz lehet az elhatározáshoz és a kezdéshez.

5551. f3000dc5ef (válaszként erre: 5550. - THM-01)
2012. jan. 2. 21:17

A könyv nagyon jó! És ha vki tényleg meg akarja győzni magát, én mindenképpen a zöldet ajánlom :D

Elolvastam a csibéset is--háááát nekem az nagyon kevés...de legalább dedikálva van :D és emlékeztetőnek jó :D

5550. THM-01
2012. jan. 2. 17:00

Véleményem szerint minden kezdőnek az a legjobb, ha visszamegy ennek a fórumnak a legelejére és onnan elkezdi olvasni a hozzászólásokat.

Őszintén megmondom, rajtam ez lökött hatalmasat. Van könyvem is - a mai napig nem vettem rá magam, hogy végigolvassam :-))

De itt minden hozzászólást elolvastam az elejétől egy éjszaka alatt.

5549. Lillus-M (válaszként erre: 5547. - Msemse74)
2012. jan. 2. 16:41
Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás (zöld könyv). Van egy kistestvére is Paleolit táplálkozás kezdőknek(csibés). A zöld jelent meg korábban, és hogy elég meggyőző legyen rengeteg benne a tudományos hivatkozás, magyarázat stb. Nekem ez is tetszett, de a könnyebb olvashatóság érdekében egy egyszerűsített változat is íródott (ez a kezdőknek )Ha van hozzá affinitásod ajánlom a zöldet, de a csibésből is mindent meg lehet tudni.
5548. f1fee9d062 (válaszként erre: 5546. - Lillus-M)
2012. jan. 2. 10:00

A paleo kenyér arra mindenképp jó, hogy az embernek elege lesz a pepecselésből hamarosan és elkezd tényleg paleo lenni! Nem vágyik a problémás csirízdagasztásra! :D


Szépségeket Nektek Erre az évre! :)

5547. msemse74 (válaszként erre: 5546. - Lillus-M)
2012. jan. 2. 08:45
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Nekem legalább 30 kg feleslegem van. Mi az a zöld könyv? Tudom nehéz lesz, de rászántam magam és remélem sikerülni fog. Én szoktam gyümölcsöt és zöldséget facsarni ugye az paleo és este lehet inni? Nagyon tetszik Gitta nyers ételei ti szoktatok olyanokat fogyasztani? Mindenkinek sok sikert.
5546. Lillus-M (válaszként erre: 5540. - Msemse74)
2012. jan. 2. 08:06

Sokan voltunk itt édességfüggők. Válts pl. át fekete csokira, az már mindjárt paleobb. Készíts magadnak összetört banánt kakaóporral, az teljesen paleo, és nagyon finom, vagy nagyon jó kis nasi a nyers tojássárga elkeverve kakaóval, bele mazsola és dió... Egy idő után megszűnik a sóvárgás, ha minden helyreáll bent.

Én is nagyon szerettem a kenyeret. Próbálj paleo kenyeret sütni, bár nem mindenkinek jönnek be, más mint a kenyér. Nekem nagyon sokat segített (bár egyáltalán nem paleo) a Dixie gluténmentes extrudált kenyér. Egy idő után úgy döntöttem, most már nincs erre sem szükségem.De a zöld könyvben is le van írva, hogy nem biztos, hogy teljesen nyerő egyik napról a másikra mindent elhajítani. Kezdd a legrosszabbakkal, glutén, tej, cukor, a többi meg szép lassan jön magától. Ha a fejedben rend van, akkor már magad fogsz törekedni a tökéletességre. Nem baj, ha ez két hónapot vesz igénybe, ha látod az eredményt, -márpedig ha van súlyfelesleged, akkor fogod látni- szóval ha van eredmény, akkor könnyebb lesz. Sok sikert

5545. f3000dc5ef (válaszként erre: 5542. - F3000dc5ef)
2012. jan. 2. 08:00
Ja, és tejet sem kap már a fiam :D Párom sajnos issza, nem bírom lebeszélni róla :(
5544. f3000dc5ef (válaszként erre: 5540. - Msemse74)
2012. jan. 2. 07:58

Ha elkezded el fog múlni a függűség :D Mert ez igen függőség, lesznek elvonási tünetek-majd gyógyultan távozhatsz. De van fenn sok kenyér recept. Én is pótoltam az elején-szerintem szinte mindenki, majd rájöttünk, hogy nem kell.

Az édességfüggőségről: ha vki az volt, na akkor én igen :D A három tábla csoki a minimum volt egy nap :D Ja és szerencsi vagyok, csokin nőttem fel :D

És karácsonykor lecsússzant pár szaloncukor-de 8 hónap után kirúgtam a hámból :D Ennyi, karácsonyig megint el leszek nélküle. Na jó néha jó minőségi étcsoki befigyel ;)

Én 85-tel kezdtem, most 72 vagyok(172 cm mellett)--gond nélkül lement rólam. Egy percig nem voltam éhes. De ne akarj gyors sikert, általában egy hónapig nem történik súlyban semmi,de centikben és érzésben igen :D

Már hónapok óta ennyi vagyok, de most beterveztem egy újabb fogyást. De ez már nem megy "magától", kell hozzá majd több mozgás gondolom.Majd kiderül :))

5543. Lillus-M (válaszként erre: 5537. - L'odie)
2012. jan. 2. 07:56

Hát nem egyszerű, és ha nem vevők rá ne is próbáld megváltani a világot, mert ez csak keveseknek sikerült. Persze lehet, hogy a te családod nemolyan konok mint sokunké. Ne keseredj el, ha nem követnek téged.

Annyi változás mindenképpen lesz az ő otthoni táplálkozásukban is, hogy valószínű a családodnak sem fogsz ezentúl olyan ételeket feltálalni amiket nem ennél meg, én legalábbis már nekik sem veszek szinte semmi feldolgozott cuccot. Igaz a gyerekek félig-meddig jobb útra vannak terelve, apa az meg a maga ura, egyedül ő kap búzalisztes kenyeret és tejet.

5542. f3000dc5ef (válaszként erre: 5537. - L'odie)
2012. jan. 2. 07:53

Helló!

Mi felesben eszünk :D

A húsokat már mind paleosan csinálom, a köretekben van különbség.

Kisebbik fiam eszi a kenyeret is, sajnos.

De köretekre már kezd átszokni :D Tészta, krumpli már szinte nincs is, vagy rizs, vagy saláta megy neki is :D

5541. jujiabf (válaszként erre: 5540. - Msemse74)
2012. jan. 2. 07:53

Van paleós kenyér is. A paleo reggelik között találsz. Édesség helyett is van paleós nasi!!!


Csak akkor vágj bele, ha a FEJEDBEN eldöntötted!!!


Sokan fogytak már vele. A jobb közérzet a lényeg, szerintem!!!

5540. msemse74
2012. jan. 2. 07:36
Sziasztok en kenyer fuggo vagyok es kezdo paleos mivel tudnam a kenyeret helyettesiteni? A mask fuggosegem az edesseg nagyon komoly do log lesz megszabadulni told. Van itt valaki aki komolyabb sulyfelesleggel kuzd?
5539. garamond (válaszként erre: 5537. - L'odie)
2012. jan. 2. 06:16
Nálunk csak én eszem így, de mivel én főzök, ez nem gond, csak több idő.
5538. doriicu (válaszként erre: 5462. - Studio64)
2012. jan. 1. 22:34

Szia.Van itt a környékünkön egy kertészet,"ebio ke.....t, tököl. Info szerint sok mindenük van, bár én személy szerint nem rendeltem tőlük. Családi forrásból be tudom szerezni a "házi dolgokat" és tuti adalékmentes. Van házhozszáll. is, de Te itt vagy a közelben, esetleg saját szemmel is meggyőződhetsz sok mindenről. Böngészve találtam rájuk én is.

Sok sikert kivánok.


Mindenkinek sikeres és eredményes Új Esztendőt!

5537. L'odie
2012. jan. 1. 22:14
Sziasztok! Felkeltette az érdeklődésemet a paleolit táplálkozás, így én is belevágok. :) Szeretném, ha a családom is így táplálkozna. Nálatok ez mennyire okozott nehézségeket, hogy az egész család így egyen?
5536. szikati (válaszként erre: 5528. - Garamond)
2012. jan. 1. 20:59
Na nem a háziorvosom volt:)))
5535. garamond
2012. jan. 1. 17:57
Nagyon boldog új évet mindenkinek!
5534. szikati (válaszként erre: 5532. - Floryda)
2012. jan. 1. 17:16

Kaliforniai paprika szeletekkel is isteni a tatárbifsztek.

Sokan nem gondolják, hogy épp a kenyér miatt üli meg a gyomrukat az étel.

5533. szikati (válaszként erre: 5531. - F3000dc5ef)
2012. jan. 1. 17:13

Hát ez a versike nagyon jó lett!!!


Az erdei túrában benne vagyok.

5532. Floryda
2012. jan. 1. 11:17
tegnap volt jó szilveszteri vacsora, sült tarja, tatárbifsztek. Tatárbifszteket egymagában ettem pirítós nélkül, basztattak is ám, hogy "az úgy nem való","megüli a gyomrom", "nem bírom majd megemészteni" stb. Hát nem lett tőle semmi bajom. 1 hónap múlva "beérik" a házi jó fokhagymás, erőspaprikás kolbász, azt majd lehet azt is nyomatni. A nyers hústól nincs jobb!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook