Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
34276. papája (válaszként erre: 34275. - Hajna34)
2018. dec. 1. 17:30
Írok Neked privátba.
34275. Hajna34
2018. dec. 1. 17:13

Szia!


Januárban megyek legközelebb endokrinológiára. De azt mondta a doki, h addig probálkozzunk a 25 mg-al. Akkor ismételt ths és meglátjuk.

Remélem igazad van és tényleg csak valami vírus. S persze az idegeskedés nem tesz jót, de az amit most átélek, tényleg extrém.

Olyan mintha extra érzékeny izlelőbimbo lenne a fülcimpám alatt, folyamatosan feszül, bizsereg. Pont olyan, mint amikor citromba harapsz, amit ilyenkor a szádban érzel, nekem az van a nyakamban. A bal fülcimpámtól egy 5 cm sugarú körben. Még éjjel, nyugalmi helyzetben is fájt, lüktetett.

Tényleg senki nem tapasztalt még hasonlót?

34274. papája (válaszként erre: 34273. - Hajna34)
2018. dec. 1. 16:16

Szia !

Nagyon tanulságos az, amit írsz. Az, hogy a Dr-ok tisztelet a kivételnek, nem veszik komolyan a beteget. Mint írtam, lehet, hogy tényleg valamilyen vírusos fertőzést szedtél össze. Erre tényleg nem való az antibiotikum. Hányást-hasmenést is okoznak ősszel a vírusok. Jó esetben pár nap alatt rendbe jössz. A pm-nek feltehetően tényleg nincs ehhez köze. 11-én mész az endo dokihoz, vagy ezt mostmár kipipáltnak tekinti. Jó lenne a labor eredmény birtokában beállítaná a Thyroxin adagodat. A gyulladás rontja a pm működést, ezt is vedd figyelembe.

Jól össze vagy zavarodva, nem csoda, hogy ideges vagy, de nyugi, nincs nagyobb baj, rendbe jössz !

34273. Hajna34
2018. dec. 1. 15:15

Sziasztok!


A jó hír, hogy a szaporaszivverés megszünt. Azt bizti a gyógyszer okozta.

A rossz hír, hogy a bal fül mögötti/alatti fájdalom maradt és erősödött. Bár szerintem enbek nincs köze közvetlenül a pajzsmirigyhez. Időnként még émelygek is, étvágyam nulla.

Fül-orr-gégész alaposan kivizsgált, nem talált semmit. Kaptam fájdalomcsillapitót, nem használt. A gyomrom is rendetlenkedik, hasmenéssel. Szóval, valami nem OOk, az tuti.

Házidokim nem volt tul segitőkész az utóbbi időben lett csak normálisabb - miota kiderült az aulműködés - , szerinte nincs semmi bajom, csak depis vagyok.

Igy aztán gőzöm sincs a hogyan továbbról ha nem múlik a fül mögötti koponyafájdalom.

Szóval lelkileg kicsit elkenődtem.

Bocsi, hogy ezt mind rátok öntöm.

34272. papája (válaszként erre: 34271. - Hajna34)
2018. dec. 1. 09:54

Szia !

Ez jó hír. Úgy látszik a Te értékeid is erősen ingadoznak. Az eddig szedett tabi mellett ez jó érték, azonban most felére csökkentetted, kérdés mit eredményez. Nyilván vissza kellene álli a korábbi megszokottra, mert most várhatóan emelkedni fog a TSH, ami ugye nem jó. Mész még Dr-hoz ? Mi van a tüneteiddel, jól érzed magad ?

34271. Hajna34
2018. dec. 1. 08:42
Sziasztok! Meg is jött az eredmény a synlabtól. A TSH-m 4es lett. Szóval úgyfest nem ez volt a baj.
34270. papája (válaszként erre: 34267. - Hajna34)
2018. nov. 29. 14:32

Szia !

Örülök, hogy máris jobban vagy. Talán megnyugtat a tudat, hogy hamarosan kiderül mi is a baj. Én a gyógyszeremet éjszaka, illetve hajnalban veszem be, amikor felébredek, hogy ki kell menni. Így garantáltan megvan a fél egy óra az étkezés előtt. A gyomrom is biztosan üres, hiszen nagyon korán vacsorázok.

Mostmár pihenj, és nyugodtan várj. Olvass bele a szakirodalomba, amit küldtem, talán az is segít válaszokat kapni.

34269. Nyamitörp (válaszként erre: 34266. - Főnix01)
2018. nov. 29. 13:17

Szia!


Jó, hogy leírtad. Szerintem ez sokaknak hasznos tanács. :-)

34268. Nyamitörp (válaszként erre: 34267. - Hajna34)
2018. nov. 29. 13:16

Szia!


Örülök, hogy jobban vagy:-)

A Synlabba általában azért előbb küldik az eredményt, mint, amit hivatalosan vállalnak. Úgyhogy lehet, hogy estére már meg lesz, de sajnos előfordulhat, hogy csak jövő hétre.

Jó pihenést és további jobbulást! :-)

34267. Hajna34
2018. nov. 29. 11:24

Sziasztok!


Sikerült bekuncsorognom magam Synlabba időpont nélkül. :)

Viszont eredmény 1-3 nap.

Jobban vagyok, csak fáradt és erőtlen. De délután már pihizhetek. :)

Főnix, köszi a tapasztalatot. Én is 30 percet szoktam várni, kipróbálom majd, hogy később döntöm le az első kávét.

34266. főnix01
2018. nov. 29. 10:26

Sziasztok!

Nem tudom, hogy valakinek segìt-e az èn tapasztalatom. Lehet màr ìrtàk előttem. De amiòta a reggeli gyògyszer bevetele utàn minimum 45 percet vàrok (de inkàbb 1 òràt), azòta megszűnt a fàradtsàgom, energiàval fel vagyok töltve :) előtte 30 percet vàrtam. Az èrtèkem ìgy is jòk, de most èrzek vègre valami vàltozàst 😊

Mindenkinek tünetmentes, szèp napot kìvànok! 😘

34265. papája (válaszként erre: 34263. - Hajna34)
2018. nov. 28. 19:51

Nincs lázad ? Ez egy vírusos gyulladás tünete is lehet, minden esetre elég rosszul hangzik. Menj el a házi Dr-hoz, lehetőleg a leleteddel együtt.

Pihenj, ne gondolj rossz dolgokra. Holnap már okosabb leszel, szurkolunk.

34264. Nyamitörp (válaszként erre: 34263. - Hajna34)
2018. nov. 28. 19:37

Szia!

Kitartás. Azért a vérvételtől függetlenül menj el a házi orvoshoz is. Vagy hívd fel az endokrinológust.

Drukkolok, hogy mielőbb jól legyél!

34263. Hajna34
2018. nov. 28. 19:34

Sziasztok!


Holnap mindenképp vérvétel. Lehet semmi köze a pajzsmirigyhez a rosszullétemnek, de ártani nem árt ha megnézetem.

Most már az izületeim, izmaim is fájnak, nyakam baloldala fül mögött és a jobb lábamon a combom is fáj. A bőröm meg hiperérzékeny lett, mintha be lenne gyulladva a fülem mögött/alatt a bal oldalon, még a fülcimpám is fáj és azon a részen bent a fejem is. Ez kész, de komolyan. :(

Ami jo, h a szapora pulzus, a szédülés és pánik elmult.

Frontint kb. havonta egyszer veszek be, vagy még ritkábban, csak ha már tényleg gáz van. Most segithet a pihenésben. :)

Jelentkezem ha van eredmény, köszönöm a biztatást.

34262. papája (válaszként erre: 34257. - Hajna34)
2018. nov. 28. 19:08

Szia Hajna !

Nagyon sajnállak. Én nem vagyok orvos, de józan paraszti ésszel is, ha belegondolunk, illetve a saját tapasztalatom alapján, ha az értékeid romlanak, akkor valószínű emelni és nem csökkenteni kell. DE a Hasimotó egy ronda alattomos betegség, ahol hol túl, hol alulműködés fordul elő, tehát itt csak a labor eredmény dönthet.

Feltétlen menj el mielőbb vérvételre. Itt nálunk pénzes vizsgálatra még sorba sem kell állni, csak szólunk, hogy mit szeretnénk. 1500 Ft a TSH és kb. ennyiért veszik le a vért. Ennek birtokában már Te is és az orvos is tud reálisan dönteni.

Ne izgulj, ez a lényeg. Szerintem bepánikoltál. A Frontin nagyon komoly gyógyszer, ne szedd, csak ha orvos írta fel, vagy csak úgy szedd, ahogyan azt az orvos tanácsolta. Nekem is volt túlműködős időszakom és tökéletesen elég volt a recept nélkül kapható Valeriána. Én túlműködékor nem ilyen tüneteket éreztem, mint Te, kivéve a szapora pulzus, az viszont pánikrohamnál is van.

Holnap menj laborba és írj, mi történt. Nyugodj meg !!!

34261. Nyamitörp (válaszként erre: 34260. - Hajna34)
2018. nov. 28. 18:52

A túlműködésnél a vérnyomás is megemelkedhet, meg a szapora pulzus is okozhat fejfájást. Nekem is sokszor úgy fáj a fejem, mintha ki akarná nyomni valami hátulról a szemem. Meg a szemöldökcsontom szokott fájni. Ez szerintem tipikus túlműködéses fejfájás. Aztán ha sokáig fáj, akkor bemerevedik a nyakam, vállam és nekem az állkapcsom meg az arccsontom is nagyon szokott fájni.

Ne aggódj. Nyugodtan vedd be a Frontint és pihenj, amennyit tudsz.

34260. Hajna34
2018. nov. 28. 18:48

Köszönöm a válaszokat. Akkor ve merek venni frontint, másképp nem hiszem h tudnék aludni.

Vérnyomásom nem mérték, csak pulzust mért a doki, az magas volt.

Azt mondta 2 napot kihagyhatok letroxból, utána csak 25 mg.

Mellkasi fájdalmam nem volt.

Viszont a fejem még most is "zsibog". Nem tudok rá jobb szót, fura érzés.

Biztos ami biztos, holnap magánvan megnézetem a TSH-t.

34259. Nyamitörp (válaszként erre: 34257. - Hajna34)
2018. nov. 28. 18:32

Szia!


Ez lehet túlműködéses tünet. Azt nem tudom, hogy mikorra múlik el, de frontint nyugodtan bevehetsz.

Nekem túlműködik a pajzsmirigyem és az arra való gyógyszer mellé nekem kérés nélkül is felírta a doki a frontint. Ebből gondolom, hogy lehet bevenni. Igaz, én nem éltem vele.

34258. főnix01 (válaszként erre: 34257. - Hajna34)
2018. nov. 28. 18:29

Szia!

A vèrnyomàsod milyen? Mellkasi fàjdalmad van?

34257. Hajna34
2018. nov. 28. 16:57

Papája!


Ma nagyon rosszul lettem délelőtt. Émelygés, furcsa fejfájás - olyan zsibbadós - szédelgés, szapira szivverés....

Ez lehet a túlmüködés jele? Bepánikoltam, sosem éreztem még magam ilyen furcsán. Bekönyörögtem magam endokrinologia dokihoz. Azt mondja csökkentsem az adagot, szedjek csak fél letroxot.

Nagyon megijedrem, még most sem vagyok jól, zsibbad a fejem, fáj/érzékeny a tarkom, a nyakam, fáj a szemem. Ha túlműködés lett hirtelen akkor meddig tarthat ez a rosszullét? Szerintem holnap elmsgyek és csináltatok TSH-t magánban.

Be merjek venni egy fél frontint? Vagy inkább ne?

Tiszta ideg vagyok, fura érzés....

34256. papája (válaszként erre: 34255. - Hajna34)
2018. nov. 25. 09:28

Szívesen, mindent...

Hasimotónál nehéz beállítani a gyógyszer adagot.

Én L-Thyroxint szedek, ezt könnyű felezni, vagy negyedelni, így szinte "morzsánként" lehet emelni. 4-6 hét múlva célszerű laborba ellenőriztetni.

Valóban át tud menni túlműködésbe, ennek érzed a tünetét - szapora szívdobogás, ekkor csökkenteni kell. Nálunk 2 hónapot kell várni a vérvételre, de költségtérítéssel azonnal elvégzik, így folyamatosan ellenőrizhetm, hogy jó-e a gyógyszer beállításom.

Figyelj a tünetekre és hidd el amit érzel, menj azonnal laborba, így elég jól kordába lehet tartani a bajunkat.

34255. Hajna34
2018. nov. 24. 20:09

Papàja!


Köszönöm a cikket és a szakirodalmat. A hasimotos "levél" olvasàsa közben egyszerre akartam sirni ès nevetni. Hihetetlen, hogy mennyire passzol. :(

A szakirodalmat is el fogom olvasni. Jaj, egyre kilàtàstalanabbnak làtom a helyzetet.

A gyógyszeradag emelés nem billent àt tùlmüködésbe?

34254. Jázmin85 (válaszként erre: 34253. - Akireke)
2018. nov. 24. 12:59
Ha babát szeretnél akkor 1-1,5 körül jó a tsh. Az anti-tpo-d meg nagyon magas. Ez azt jelzi, hogy autoimmun eredetű a pajzsmirigy betegség, ami nem gyógyítható ha jól tudom.
34253. Akireke
2018. nov. 23. 23:09

Sziasztok 🙂


Kérdésem ez mennyire vészes és, talán hashimoto lenne? Ma pénteken kaptam az eredményt, hétfőig meg, megesz a kíváncsiság...


Tsh 6.40 /max 5.1

Anti tg 4.1 /max 4

Anti Tpo 167 / max 9

34252. papája (válaszként erre: 34249. - Hajna34)
2018. nov. 22. 15:26

Ezt meg azért olvasd el, mert mert valaki nagyon jól összeszedte a Hasimotó tüneteit viccesen. Sajnos, akik benne vagyunk, azoknak ez mégsem olyan vicces.


[link]

34251. papája
2018. nov. 22. 15:22

Ezt a szakirodalmat már ajánlottam, talán láttátok is, ha nem, akkor olvassátok el.

Tudom hosszú és nehéz olvasmány, de rendkívül érdekes és hasznos. Sok mindenre választ ad a szakorvos, így ezt el lehet hinni.


[link]

34250. Nyamitörp (válaszként erre: 34249. - Hajna34)
2018. nov. 22. 13:48
Az orvosok többsége elintézi annyival, hogy ne stresszelj, meg lelki eredetű. Vagy a másik verzió, hogy bármi bajod van, ráfogják a pajzsmirigyre. Szedd a gyógyszert, aztán menjél haza nyavalyogni.
34249. Hajna34
2018. nov. 22. 13:33

Én sajnos azt tapasztaltam, hogy a dokik nem veszik komolyan ezt a betegséget, szedjél gyógyszert "oszt rendben van". Én is kiváncsi leszek, hogy mit mond majd endokrinológus 11-én. Most azért kértem beutalót gasztroenteorológiára is. Én már komolyan belefáradtam a diétákba, meg hogy mindenre allergiás vagyok, ha nem eszem rendesen, akkor aztán tényleg esélye sem lesz a szervezetemnek a szükséges tápanyagok felvételére. Szóval lesz ami lesz, vége a koplalásnak. :)

Nyamitörp!

Szorongással már régóta küzdök. A házidokim persze mindig odalyukad ki, hogy semmi bajom, csak lelkiproblémáim vannak. Hiába mondom neki, hogy azért vannak lelki gondjaim, mert szarul vagyok fizikailag. Ördögi kör...

34248. papája (válaszként erre: 34246. - Hajna34)
2018. nov. 20. 09:45

Nincs igaza a házi dokidnak, mert a 16 igenis vészes. Az, hogy 1 év alatt gyógyszer mellett 6,7-ből 16 lett azt mutatja, hogy sorvad a pm-ed, emelni kell a dózison. Nekem is Hasimotóm van, így magyarázta az endo dokim azt, hogy folyton emelni kell. Jódot teljesen kerüld és vigyázz semmilyen gyulladásod nem lehet, mert ront a helyzeten.

Kíváncsi vagyok mit mondanak 11.én, majd írd meg légyszíves.

Egyik dokim sem mondott a táplálkozással kapcsolatosan megszorítást, mármint, hogy mit nem lehet enni.

34247. Nyamitörp (válaszként erre: 34244. - Hajna34)
2018. nov. 20. 09:20

Szia!


Nekem túlműködik a pajzsmirigyem, de az én betegségem is autoimmun eredetű. Néhány éve nekem is vannak emésztőrendszeri problémáim, de még nem mentem vele dokihoz. Lassan kénytelen leszek, mert a rizsen kívül minden mástól vannak tüneteim. Tavalyelőtt jöttek elő allergiás tünetek is nálam, azóta egyre rosszabb.

Én a környezetemben, meg a neten olvasottak alapján azt tapasztaltam, hogy alig van olyan pajzsmirigy beteg, akinek ne lenne valamilyen allergiája is.

Kérdés, hogy mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

A pajzsmirigy betegség miatt felborulhat az emésztés, ez okozhat többek között bélproblémákat és ebből lehetnek immunrendszeri rendellenességek.

Vagy előbb az emésztőrendszer megy tönkre és annak folyománya a pajzsmirigy betegség.

Velem most is sűrűn előfordul, hogy pl. puffad a hasam, de nem azt érzem, hanem a fejem fájdul meg vagy szorongásos tüneteim lesznek. Ahogy tudok könnyíteni magamon, elmúlnak ezek a tünetek. Ebből kifolyólag el tudom képzelni, hogy előbb a bélrendszer megy tönkre, csak olyan tüneteket okoz, hogy az ember nem ebbe az irányba indul el kivizsgáltatni magát. Közben meg szépen lassan kialakulnak a különböző autoimmun betegségek.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook