Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni? fórum

Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
21. koperta (válaszként erre: 17. - Vaczila)
2009. okt. 9. 20:32
Ez jó, ki fogjuk próbálni. Köszönöm!
20. dido1 (válaszként erre: 12. - Koperta)
2009. okt. 9. 19:36
SEMMI GOND NINCS AZÓTA.
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2009. okt. 9. 19:09

Ha az negatív, akkor gondolom, súlyosabb beszédészlelési zavara lehet a gyermekednek, ezt a logopédus meg is tudja vizsgálni az ovijában. Jelezd felé a problémát, de csak akkor, ha megvan a hallásvizsgálati leleted!

Nagyon súlyos tanulási nehézségeket okozhat az ilyen jellegű probléma!!!

Ne halogasd!

18. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Koperta)
2009. okt. 9. 19:08
A legelső és legalapvetőbb dolog, hogy elvidd hallásvizsgálatra!!! Sürgősen.
2009. okt. 9. 18:18

Leírok néhány hallás figyelem fejlesztő játékot. Próbáljátok ki, ha nagyon nem megy, mindenképpen forduljatok szakemberhez.


1. Hol ketyeg?

A gyereket kiküldjük a szobából, közben egy csörgőre felhúzott órát eldugunk. "Jöhet a cica megsült a hurka" hívásra bejöhet. A hang iránya alapján kell megtalálnia, hogy hol szól az óra. Keresgélés közben mehet amerre az órát gondolja, de próbáljon a hang alapján tájékozódni.


2. Menj a hang irányába.

Néhányan körbeállunk a játékhoz. A gyereknek bekötjük a szemét, megforgatjuk, majd a körben állók közül valaki megráz pl egy mákgubót, vagy valamilyen csörgő játékot. A gyereknek a hang irányába menve kell kitalálnia, hogy ki szólaltatta meg a játékot. Utána helycsere.


3. Verselős színező

Rajzoljunk a gyereknek olyan lapot, amin gyümölcsök, vagy pl állatok szerepelnek. Majd mondjunk a gyereknek olyan verset, amiben több gyümölcs, vagy állat stb szerepel. Színezze ki azokat a képeket, melyeknek a nevét hallotta a versben. (több kép is legyen a lapon, mint ahány nevét a versben hallja)


4. Papagáj játék

Játsszunk papagájost. A gyerek lesz a papagáj és mindent ismételjen meg, amit az anya mond. Ebben az esetben nem a szavak számának növelésére kell törekedni, hanem arra, hogy először középerősen, majd egyre halkabban mondjuk a szavakat. Ha utánunk tudja mondani, akkor jó.


Ezeket a játékokat 5 évesen egy átlagosan fejlődő gyermek már könnyedén meg tudja csinálni.

2009. okt. 9. 18:05

állatmesét

a varázsmesét még semmiképpen nem azt csak 7 év felett


akkor fejlődik ki a gyerekeknél, az hogy eltudják választani a valóságot a mesevilágtól

2009. okt. 9. 18:04

egyébként a mesemondán a gyerek koncentráció képességet nagyban növeli

azt szerintem mindenképp kellene

de csak a korához megfelelő mesét

14. pmjudit (válaszként erre: 13. - Koperta)
2009. okt. 9. 17:46

Az óvónő mit mond?

Nézegessetek sokat mesekönyvet, olvass neki közben. Gyurmázzatok, rajzoljatok beszélgessetek. Ezek szoktak segíteni, de persze minden eset más .

13. koperta (válaszként erre: 9. - 31bc25d879)
2009. okt. 9. 17:26
Hát ez az, és már nemsokára iskola. Mi lesz, ha ott sem tud figyelni. Nagyon aggaszt ez a dolog.
12. koperta (válaszként erre: 8. - Dido1)
2009. okt. 9. 17:25
Hát remélem, hogy nálunk nincs ilyen probléma. A tüdőgyulladásakor vizsgálta fül-orr gégész, és nem mondott semmi olyat, hogy esetleg hallásvizsgálatra kellene vinnem. Remélem Ti is meggyógyultatok teljesen :)
11. koperta (válaszként erre: 5. - 51c7ff94a9)
2009. okt. 9. 17:23
Már ezt is próbáltam, de csak csekélyke sikerrel. Sokszor ilyenkor is csak néz és egészen máshol járnak a gondolatai.
2009. okt. 9. 16:52
nálunk az oviba az óvónénik elküldik szakemberhez ha úgy gondolják a gyerkőcről, hogy ha van valami gond
2009. okt. 9. 16:42
Szerintem is inkább életkori sajátosság, de azért ha a probléma marad és nem szűnik, akkor meg kellene mutatni szakembernek, mert jön az iskola és ott komoly gond lehet ha nem tudnak figyelni és nem tudják a társaikkal felvenni a tempót.
8. dido1 (válaszként erre: 2. - Koperta)
2009. okt. 9. 16:31
Nálunk az volt a probléma ,hogy szegénykém nem hallott jól.Vagyis már nagyon szépen meg tanult szájról olvasni,ha szemben állt velem és figyelte amit mondok akkor minden oké volt,de ha háttal állt akkor semmi reakciója nem volt.A vége az lett hogy megműtötték(orrmandula és savót szívtak le a füléről).A műtét után mondta angyalom,hogy anya már nem zúg a fülem.Nem is tudtunk róla ,hogy zúg a füle.
2009. okt. 9. 16:24
Ha ilyen jellegű problémátok van, kérjetek egy vizsgálatot a helyi nevelési tanácsadóban. Ha nem tudjátok kihez kell fordulni, az óvónők biztosan segíteni tudnak ebben. Ott pontos képet kaphattok arról hogy van e probléma ezen a területen, vagy csak életkori sajátosság amit a gyerek produkál. (A vizsgálatot minden szülőnek joga van kérni.)
2009. okt. 9. 16:15
ma voltunk színházba és volt ott vagy 100 3-5 éves korú gyerkőc, és egyszerűen akár milyen jó volt a mesécske nem bírják végignézni rendesen, rájuk kell szólni
2009. okt. 9. 16:14

én óvodás gyerekekkel foglalkozom, és minden gyerek ilyen

5 éves gyerek pár percnél nem tud tovább figyelni, megunja a dolgot

én úgy szoktam, ha nem figyel arra amit mondok akkor megfogom a két kerecskéjét legugolok vele szembe és megkérem hogy nézzen a szemembe és elmondom mi a feladata,nálam mindig beválik, eleinte lehet hogy nem tetszik neki a dolog, ezt csinálom párszor és a végén figyelni fog a drága

2009. okt. 9. 15:57

sziasztok!


Nekem Viktor 4éves,de hasonló problémám van vele.Van mikor ötször is rászólok csak hogy figyeljen már rám.Azt mondták majd kinövi,de nem hiszem hogy ilyen egyszerű ez a dolog.

2009. okt. 9. 15:53

Szia!


Sajnos segíteni nem tudok, mert ugyan ez a szitu nálunk is:( Csak mi focizni járunk. Mindig integetek neki, hogy az edzőre és ne másra figyeljen! Jajj, nekem, remélem minél hamarabb megértik, hogy mi a feladat:) Az én fiam 6 éves.


Én is várom a segítségeket!

2009. okt. 9. 15:50
Most 5 éves a gyermekem, és mintha nem hallana. Sokszor amit mondok, arra csak néz, én meg várom a választ, ami persze nem jön. Ha megkérdezem: „Hallottad, mit kérdeztem?” Nem tudja elismételni a kérdést sem, nemhogy válaszolni rá. Egyéb területeken sem figyel. Pl. úszásra járunk, de az alatt az egy óra alatt vagy 100x kell rászólni, hogy figyeljen az oktatóra, a feladatra, és akkor sem történik sokszor semmi. Azt sem tudja, hogy mi a feladat, mert nem figyel, csak játszik, „el van” a saját kis tevékenységével. Mit lehet ilyenkor tenni? Van valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan oldjam meg ezt a problémát?
2009. okt. 9. 15:50
Óvodás gyermekem figyelmetlen. Mit lehet ez ellen tenni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook